Talisman: Digital Edition

Dyskusje na temat gier komputerowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Skończyłem właśnie grać w Reapera w Digital Edition. Prezentuje się całkiem zacnie! Póki co zauważyłem dwa nowe artworki dla Colossusa oraz Goblin Trapsmitha.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »



Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Battonsson
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 334
Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 08:58
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Battonsson »

A gdzie tego Reapera można kupić? Bo jak wchodzę na Steamie w DLC dla Talisamn DE to nic tam nie ma?


Pereant qui ante nos nostra dixerunt
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Nie można. Wczoraj Carl dołączał do różnych gier różnych ludzi ze swoim Reaperem, w którego można było pograć. Sam Reaper zbyt szybko nie będzie dostępny, ewentualnie jako beta dla posiadaczy Talisman Gold version.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Obrazek


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

Byłby z tego dobry, acz piekielnie trudny do zdobycia achievement:
Co dwie Ropuchy, to nie jedna - będąc Ropuchą pokonaj w walce inną Ropuchę (może już taki jest).

Ten screen podsunął mi pomysł do rozegrania nietypowej partii w magię. Wszyscy zaczynają żabami i są nimi do końca gry. Należałoby też na wstępie Charaktery wszystkich Ropuch ustawić na: neutralny i zakazać ich zmiany. :)
Przy najbliższym spotkaniu podsunę tę ideę moim kolegom.

PS Nemo z okazji 10k postów stawia wszystkim* kolejkę w Zgierzu! Kto jest za? :)

*żartowałem, tylko mi. :>
Ostatnio zmieniony wtorek 24 gru 2013, 11:51 przez Xan, łącznie zmieniany 1 raz.


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Xan pisze:Ten screen podsunął mi pomysł do rozegrania nietypowej partii w magię. Wszyscy zaczynają żabami i są nimi do końca gry.
To musiałby być deathmatch, bo żabki nie mogą mieć przedmiotów, w tym Talizmanów ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

Rogo pisze:
Xan pisze:Ten screen podsunął mi pomysł do rozegrania nietypowej partii w magię. Wszyscy zaczynają żabami i są nimi do końca gry.
To musiałby być deathmatch, bo żabki nie mogą mieć przedmiotów, w tym Talizmanów ;)
O taki właśnie deathmatch mi chodzi, Rogo. :)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

10k postów jeszcze nie mam, ale dzięki za intencje ;).

Ropucha vs Ropucha, nie wiem czy czasem nie byłoby to zbyt męczące grać, jako że Ropuchy dramatycznie mało szans miałyby na zwiększenie atrybutów. De facto chodziły by wokoło Miasta. Nie mogą się też leczyć, bo nie mają za co.

Nota bene ten screen był jeszcze bardziej szczęśliwszy, bowiem Elliott również przemienił się w ropuchę (mielibyśmy byli więc trzy), ale przerzucił losem i wyszedł inny wynik.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Storhelius
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: piątek 20 gru 2013, 08:59
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Storhelius »

Ja co prawda zakupiłem DEdition ale niestety jestem nieszczęśliwym posiadaczem windows XP...gra nawet nie wystartuje...steam trochę wprowadził ludzi w błąd zamieszczając notkę o braku działania już po fakcie ;)


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Storhelius pisze:Ja co prawda zakupiłem DEdition ale niestety jestem nieszczęśliwym posiadaczem windows XP...gra nawet nie wystartuje...steam trochę wprowadził ludzi w błąd zamieszczając notkę o braku działania już po fakcie ;)
Ano, też słyszałem o tych problemach. Jednakowoż całkiem niedawno (chyba nawet w zeszłym tygodniu) Bins wspominał, iż pracują nad Windowsem XP, więc relatywnie niedługo powinien on był i tam działać ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
gronek31
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 02:00
Lokalizacja: Częstochowa okolice
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: gronek31 »

mam pytanie bo słyszałem o tym że można coś twórcom gry napisać odnośnie gry zanim ją w full wersji wydadzą. może i się czepiam ale mnie to troche denerwuje podczas grania, że gdy przeciwnik rzuci czar to na zdjęciu naszej postaci zaczyna lecieć na niebiesko ten czas reakcji ale on leci za szybko nie zdąże nawet pomyśleć czy przeczytać co to za zaklęcie a czas mija a mam np zaklęcie rozproszenia magi i go tym sposobem nie użyje wgl nie pamiętam żeby grając nawet na realu to żeby znajomy mnie poganiał z tym czy chce rzucić takowe zaklęcie czy nie nawet w zasadach nic o tym nie ma to nie jest przecież gra na czas. drugi problem to że w jednym miejscu leżała tarcza i zbroja tam na jednych z pól gdzie trzeba losować 1 kartę jak tam stanąłem czy też komputer stanął to nie mógł nic zabrać tak jakby się zacieły przedmioty w tym miejscu
Ostatnio zmieniony wtorek 31 gru 2013, 15:46 przez gronek31, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

gronek31 pisze:mam pytanie bo słyszałem o tym że można coś twórcą gry napisać odnośnie gry zanim ją w full wersji wydadzą. może i się czepiam ale mnie to troche denerwuje podczas grania, że gdy przeciwnik rzuci czar to na zdjęciu naszej postaci zaczyna lecieć na niebiesko ten czas reakcji ale on leci za szybko nie zdąże nawet pomyśleć czy przeczytać co to za zaklęcie a czas mija a mam np zaklęcie rozproszenia magi i go tym sposobem nie użyje wgl nie pamiętam żeby grając nawet na realu to żeby znajomy mnie poganiał z tym czy chce rzucić takowe zaklęcie czy nie nawet w zasadach nic o tym nie ma to nie jest przecież gra na czas. drugi problem to że w jednym miejscu leżała tarcza i zbroja tam na jednych z pól gdzie trzeba losować 1 kartę jak tam stanąłem czy też komputer stanął to nie mógł nic zabrać tak jakby się zacieły przedmioty w tym miejscu
Należy pamiętać, iż gra jest jeszcze w fazie Early Access i jest ciągle dopracowywana. W finalnej wersji gry kwestia z czasem reakcji na rzucone Zaklęcie zostanie pewnie usprawniona.
Problem z podnoszeniem kart może wynikać z niedopracowanego jeszcze kodu gry. Podobne sytuacje zostały już zgłaszane twórcom wiele razy.

Jeżeli chcesz pomóc w rozwijaniu gry, możesz zajrzeć na forum gry na Steam’ie. Nie obejdzie się oczywiście bez znajomości języka angielskiego. ;)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Trzeba pamiętać jeszcze o 1 rzeczy - póki co (przynajmniej) gra jest dla osób, które znają oryginalną grę i wiedzą, co dana karta robi jedynie po jej obrazku (chociaż będą jaja jak wyjdzie Wilkokłak, chyb a że grafiki pozmieniają...). Widać to chociażby po panelu ekwipunku. Powód jest bardzo prosty i praktyczny - gra ciągnęła by się w nieskończoność (i de facto byłaby bardzo nudna i męcząca), gdyby każdy gracz lub przynajmniej część graczy musiała czytać każdą kartę z osobna. Co turę.

Możliwe, iż Nomadzi coś poprawią w tym aspekcie, aczkolwiek wątpię by było to potrzebne. Potrzebne jednak jest ogranie. Proponuję pograć solo dajmy na to Wróżką, ażeby poznać wsio Zaklęcia i karty.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
gronek31
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 02:00
Lokalizacja: Częstochowa okolice
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: gronek31 »

Nemomon pisze:Trzeba pamiętać jeszcze o 1 rzeczy - póki co (przynajmniej) gra jest dla osób, które znają oryginalną grę i wiedzą, co dana karta robi jedynie po jej obrazku (chociaż będą jaja jak wyjdzie Wilkokłak, chyb a że grafiki pozmieniają...).
no właśnie grafiki na niektórych kartach się zmieniły zauważyłem to np na zaklęciu mesmeryzmu albo karta wróg dzik(choć tu to akurat nie przeszkadza), zaś na innych są obrazki zmienione tylko w tym że wyglądają jakby tak troche mniej ładniej niż oryginalne, ale oczywiście w beta wersji to może narazi takie są a w full będą takie jak w oryginale


gronek31
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 02:00
Lokalizacja: Częstochowa okolice
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: gronek31 »

mam jeszcze takie jedno ciekawe pytanie ponieważ zawsze tak grałem a tu się teraz okazuje w wersji cyfrowej że nie. Jestem druidem i mogę zmieniać swój charakter raz na turę tylko jak rozumieć pojecie tura jednego gracza czy wszystkich 3 na przykład graczy jeśli się w tyle czy więcej gra. no bo była moja tura stałem się dobry po poszedłem do kaplicy i koniec mojej tury(chyba tury) inny gracz rzucił kością stanął na polu i wylosował kartę i zdarzenie złowroga burza czyli wszyscy inni poza złym charakterem tracą ture i chciałbym sobie zmienić charakter bo to nie moja tura przecież tylko już inna, a nie mogłem, na realu zawsze tak grałem że zmieniałem charakter aby sie przystosować do sytuacji


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

gronek31 pisze:
Nemomon pisze:Trzeba pamiętać jeszcze o 1 rzeczy - póki co (przynajmniej) gra jest dla osób, które znają oryginalną grę i wiedzą, co dana karta robi jedynie po jej obrazku (chociaż będą jaja jak wyjdzie Wilkokłak, chyb a że grafiki pozmieniają...).
no właśnie grafiki na niektórych kartach się zmieniły zauważyłem to np na zaklęciu mesmeryzmu albo karta wróg dzik(choć tu to akurat nie przeszkadza), zaś na innych są obrazki zmienione tylko w tym że wyglądają jakby tak troche mniej ładniej niż oryginalne, ale oczywiście w beta wersji to może narazi takie są a w full będą takie jak w oryginale
Nomadzi postanowili zmienić kilka grafik, w zamian dając swoje. To dobry znak, bowiem daje nadzieję, iż będą mogli bardziej ingerować w grę. Jednakże te zmienione grafiki zostaną i w produkcie finalnym. Nie ma powodu zmieniać grafik w becie, ażeby w finalnym produkcie je usunąć. Zwłaszcza, iż ktoś te grafiki musiał narysować.

Co do Wilkokłaka, bardziej miałem na myśli, iż oryginalny Wilkokłak recykluje grafiki z poprzednich dodatków, więc będą się mogły karty i ich grafiki mylić graczom, chyba że wszystkie podwójne grafiki zostaną zmienione.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

gronek31 pisze:mam jeszcze takie jedno ciekawe pytanie ponieważ zawsze tak grałem a tu się teraz okazuje w wersji cyfrowej że nie. Jestem druidem i mogę zmieniać swój charakter raz na turę tylko jak rozumieć pojecie tura jednego gracza czy wszystkich 3 na przykład graczy jeśli się w tyle czy więcej gra. no bo była moja tura stałem się dobry po poszedłem do kaplicy i koniec mojej tury(chyba tury) inny gracz rzucił kością stanął na polu i wylosował kartę i zdarzenie złowroga burza czyli wszyscy inni poza złym charakterem tracą ture i chciałbym sobie zmienić charakter bo to nie moja tura przecież tylko już inna, a nie mogłem, na realu zawsze tak grałem że zmieniałem charakter aby sie przystosować do sytuacji
Grałeś poprawnie. Już zgłosiłem ten bug Carlowi, może niedługo zostanie naprawiony. Generalnie chodzi o to, iżby podczas tur innych graczy zbyt wiele opcji - które de facto nie są potrzebne - nie były pokazywane. Np. nie ma powodu, ażeby w czyjejś turze zmieniać charakter. Więc takiej opcji nie ma w grze, bo by tylko przeszkadzała. Oczywiście tutaj ten przypadek został przeoczony, ale generalnie DE stara się usuwać możliwości dokonania czynności w czyjejś turze. Ażeby nie spowalniać gry oraz ażeby nie prowokować sytuacji do kolejnych niepotrzebnych bugów.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Wieści!!!

Reaper w systemie Early Access został dodany! Cena: 5 euro

Jest też możliwość zakupu wersji Gold (DE + Prologue + od razu wsio dodatki, które wyjdą). Cena: 60 euro

Ponadto można kupić season pass, czyli od razu wsio dodatki, które wyjdą. Cena: 48 euro.

Season pass można kupić tutaj:

Pozostałe opcje można kupić na stronie DE:

Ponadto, pojawią się takie karty Poszukiwaczy:

Ninja
Pirate
12 Mephisto characters
Barbarian
Martial Artist
Samurai
Saracen
Witch Doctor
And many more!


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

60 Euro za zdigitalizowaną planszówkę to trochę przegięli. Ale już się przyzwyczaiłem, że Steam nie ma cen dopasowanych do polskich realiów. Trzeba raczej czekać na jakieś promocje.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

60 Euro za podstawkę i wszystkie dodatki. Czyli około 240 zł - cena powiedzmy podstawki i jednego dużego dodatku (oczywiście cena sklepowa, a nie po różnego rodzaju okazjach, rabatach i allegro huntach).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

60 Euro za parę pixeli... ja wole wydać na wydrukowane pixele.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Nemomon pisze:60 Euro za podstawkę i wszystkie dodatki. Czyli około 240 zł - cena powiedzmy podstawki i jednego dużego dodatku (oczywiście cena sklepowa, a nie po różnego rodzaju okazjach, rabatach i allegro huntach).
No tak, ale tu masz koszty wyprodukowania, które składają się na cenę, a w przypadku gry to tylko zera i jedynki. Koszty programowania można porównać do kosztów przygotowania grafik i opracowania i przetestowania samego pomysłu, więc cena jest niewspółmierna. To tak jakby projekt domu kosztował tyle samo co dom.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Erestor pisze:
Nemomon pisze:60 Euro za podstawkę i wszystkie dodatki. Czyli około 240 zł - cena powiedzmy podstawki i jednego dużego dodatku (oczywiście cena sklepowa, a nie po różnego rodzaju okazjach, rabatach i allegro huntach).
No tak, ale tu masz koszty wyprodukowania, które składają się na cenę, a w przypadku gry to tylko zera i jedynki. Koszty programowania można porównać do kosztów przygotowania grafik i opracowania i przetestowania samego pomysłu, więc cena jest niewspółmierna. To tak jakby projekt domu kosztował tyle samo co dom.
No tak, ale trzeba te zera i jedynki też napisać. Ktoś mógłby powiedzieć, iż praca architekta jest przeceniana - toż to raptem parę rysunków jest. Niemal każdy, kto miał czwórkę z techniki w podstawówce mógłby być architektem. Czemu więc tysiące zł się płaci za tych kilka rysunków?

Tutaj tak samo, niby to wersja cyfrowa jest, ale trzeba ją zaprogramować, potem żmudnie sprawdzać. Całkowicie inaczej niźli w przypadku gry drukowanej. W przypadku gry drukowanej płacisz za materiał. W przypadku gry zerojedynkowej płacisz za pracę intelektualną. Nie oznacza to jednak, iż jest ona mniejsza lub mniej zasłużona jako gra wydrukowana.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Nemomon pisze:W przypadku gry drukowanej płacisz za materiał. W przypadku gry zerojedynkowej płacisz za pracę intelektualną
Tutaj całkowicie się nie zgadzam. A pomysł, grafiki, testy mechaniki, przygotowania szablonów do druku, transport z Chin na cały świat? Rozumiem ceny gier, które ktoś faktycznie stworzył, ale TMiM DE to raptem przeniesienie wszystkiego na wersję komputerową. Grafiki już są, zasady i mechanika też, trzeba to tylko przenieść na ekran. Rozumiem że wymaga to nakładu pracy, ale porównując to z nakładam pracy na inne gry komputerowe, które są tworzone od podstaw i o wiele bardziej skomplikowane, to cena jest niewspółmierna. Ale rozumiem, że są fani, którzy zapłacą i stąd ta cena. Poczekam rok lub dwa i pewnie kupię w jakieś promocji -75% na Steam.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
ODPOWIEDZ