Prawa Autora

Dyskusje na temat gier komputerowych.
ODPOWIEDZ
harorri [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 23 lip 2013, 20:57
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Prawa Autora

Post autor: harorri »

Witam,
Od dłuższego czasu gramy już ze znajomymi w Magię i miecz na platformie Zun-Tzu, ale wiedząc jak bardzo można ten projekt rozwinąć(ZunTzu i MiM), chcielibyśmy ze swojej strony rozpocząć drugi projekt, oczywiście jeżeli Stave wyrazi na to zgodę, ponieważ będziemy bazować głównie na jego mapach, ponieważ nie chcemy złamać praw autorskich, jakie posiada do owego projektu.


Drugi projekt zawierałby w sobie:
-Dodatkowe mapy, takie jak np. wyspe griferga (wiem, zapytam autora o pozwolenie)
-Poprawienie niektórych kart, aby je zbalansować
-Dodatkowe karty
-Przekonwertowana wersja, która byłaby zarówno czytelna, z dobrą prezencją graficzną oraz nie ważyła za dużo.


Paczkę byśmy udostępnili oczywiście, ponieważ uważamy że projekty plansz autorskich zasługują na rozpowszechnianie, ponieważ tak dobra gra jak Magia i Miecz powinna być dostępna dla większej grupy osób, które albo nie mają pieniędzy by zainwestować w samą grę, albo nie posiadają znajomych w okolicy, którzy mogliby przyjść i z nimi zagrać.

W skrócie Stave, możemy wykorzystać twoje mapy?
Ostatnio zmieniony sobota 27 lip 2013, 18:12 przez harorri, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

To dopiero niespodzianka.

Musiałbyś w sumie doprecyzować o co Ci chodzi.

Czy mówiąc mapy masz na myśli plansze podstawki? Bo tego nikt Wam przecież nie zabroni.

Z planszami Wrewa już sprawa wygląda zupełnie inaczej... nie wiem jaki oni mają układ, ale możliwe, że taka decyzja zależy od Wrewa.


Natomiast z kartami sytuacja jest skomplikowana. Tematy czy powinno się o to pytać były na forum.

Nie sądzę żeby stave mógł tutaj ot tak dać jakąś odpowiedź, ponieważ sam korzystał z pokaźnej twórczości innych autorów (za ich zgodą).


harorri [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 23 lip 2013, 20:57
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: harorri »

Otóż pytam się głównie dlatego, że pobierając plansze stava napotkałem na zapis w instrukcji:
"NIC Z CAŁOŚCI PROJEKTU JAKA BĘDZIE I JEST JUŻ ZAMIESZCZONA U VALDIEGO NIE JEST NA SPRZEDAŻ PROSZĘ O TYM PAMIĘTAĆ!!!!! ROBIĘ TO W CELACH CZYSTO HOBBYSTYCZNYCH. UMIESZCZANIE CZEGOKOLWIEK Z PROJEKTU GDZIEKOLWIEK BEZ ZGODY jest zabronione - ŁAMIE to PRAWA AUTORSKIE"

Dlatego pytam o zgode ^^


harorri [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 23 lip 2013, 20:57
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: harorri »

Czuje się troszeczkę zignorowany, jeżeli nikt nie ma chęci odpisać, potraktuje to jak odpowiedź pozytywną na moje pytanie czyt. autor nie wyraża żadnego sprzeciwu do wykorzystania map ect.


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Ekhm.... Art w pewien sposób podał ci odpowiedź.
Ja osobiście nadal czekam na to co ma zawierać projekt a z tego co napisałeś ciężko jest wywnioskować co dokładnie więc trudno dać zgodę na coś o czym tak na prawdę nic nie wiem.

Piszesz że Wyspę i co dalej? rozmawiałeś z Giefergiem?

Jakie inne plansze, dodatki itd?

WMiM oraz MiM w/g Gieferga to dwie różne gry tak na prawdę mimo, że to nadal MiM. Wersja Gieferga w mniejszym stopniu ingeruje w świat MiM niż moja i nie są one ze sobą kompatybilne jeśli chodzi o całe dodatki.

Dalej grafiki oryginalne, plansze możesz spokojnie używać, tak samo jak te z sieci bo ciężko mówić tutaj o prawach autorskich (oczywiście pomijam fakt jakbyś chciał to rozpowszechniać za kasę ale pewnie o tym wiesz) ale Plansze by wrew to już inna sprawa - musisz mieć od niego zgodę bo to jego własna praca, tak samo jak teksty czytaj pomysły moje i innych autorów (własność intelektualna).

Reasumując bardzo bym cię prosił o podanie co dany projekt ma zawierać i nie tak pobieżnie jak napisałeś bo mi to nic nie mówi.
I wtedy będziemy myśleć. WMiM to tak na prawdę praca zbiorowa mimo, że ja składam całość do kupy, wrew rysuje - wiele innych osób włożyło w to pracę, nie ważne czy to była Karta, sugestia itd itd. więc oczekuję jakiegoś większego infa w sprawie twoje projektu.

P.S.
Nikt cię tu nie ignoruje tylko hm... wiesz życie, praca, rodzina i inne sprawy powodują że nie ma czasu za wiele.....


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

harorri pisze:jeżeli nikt nie ma chęci odpisać, potraktuje to jak odpowiedź pozytywną
No chyba Ci się pomyliło.
Póki autor nie napisze "tak", to odpowiedź brzmi "nie".


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rogo pisze:
harorri pisze:jeżeli nikt nie ma chęci odpisać, potraktuje to jak odpowiedź pozytywną
No chyba Ci się pomyliło.
Póki autor nie napisze "tak", to odpowiedź brzmi "nie".
Ditto. Póki autor nie da błogosławieństwa, to z defaultu należy uznać, iż nie zgadza się na jakąkolwiek modyfikację swojej pracy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

W praktyce musiałbyś uzyskać zgodę wielu autorów z forum.
Wtedy pozostałaby kwestia czy stave by Ci udostępnił swoje psdeki, czy też składałbyś od zera.

Jest to wszystko uciążliwe, jednak trzeba pamiętać, że tworzenie to bardzo czasochłonny proces. Stave swój projekt tworzył kilka lat.
Tak więc przydałoby się trochę szacunku dla cudzej pracy.

Osobiście uważam, że nie powinien wyrażać zgody. Na forum jest kilka dużych projektów. Ostatnie czego nam trzeba, to różne wersje tych projektów.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Artownik pisze:Stave swój projekt tworzył kilka lat.
7 lat i wciąż tworzy ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
harorri [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 23 lip 2013, 20:57
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: harorri »

Wystarczyło napisać zdanie które na 100% nie przypadnie do gustu i doczekałem się odpowiedzi w szybkim tempie, nawet od kilku osób. Dzięki.
stave pisze:Ja osobiście nadal czekam na to co ma zawierać projekt a z tego co napisałeś ciężko jest wywnioskować co dokładnie więc trudno dać zgodę na coś o czym tak na prawdę nic nie wiem.
Trudno snuć większe plany jeżeli autor głównej planszy na której chcemy bazować nie daje znaku przychylności projektowi, który w dużej mierze ma mieć charakter konwersji oryginału do wersji dostępnej na emulatorze stołu do gry jakim jest ZunTzu. Jeżeli Cię to zadowoli to powiem że dostępne będą co najmniej dwa scenariusze do uruchomienia z czego jeden będzie zawierać czystą wersje WMiM. Co do zgody pozostałych autorów, jak wspominałem uzyskam Twoją zgodę, to pójdę dalej pytać ect.


stave pisze:Dalej grafiki oryginalne, plansze możesz spokojnie używać, tak samo jak te z sieci bo ciężko mówić tutaj o prawach autorskich (oczywiście pomijam fakt jakbyś chciał to rozpowszechniać za kasę ale pewnie o tym wiesz) ale Plansze by wrew to już inna sprawa - musisz mieć od niego zgodę bo to jego własna praca, tak samo jak teksty czytaj pomysły moje i innych autorów (własność intelektualna).
Rogo pisze:No chyba Ci się pomyliło.
Póki autor nie napisze "tak", to odpowiedź brzmi "nie".
Nemomon pisze:Ditto. Póki autor nie da błogosławieństwa, to z defaultu należy uznać, iż nie zgadza się na jakąkolwiek modyfikację swojej pracy.
Po rozwodziłbym się na temat faktycznych "Praw" jakie mają Autorzy bazujący na pracy innych osób, ale w tej chwili nie ma to sensu i nie pomoże mi to w żaden sposób.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Harorri, weź się sam zastanów nad tą sytuacją. Stave spędził kilka lat pracując nad tymi arkuszami, szukając grafiki, skanując oryginalne karty i wyszukując pomysły.

Teraz przychodzisz Ty, stwierdzasz, że możesz lepiej i chcesz zagarnąć jego prace, lekko zmodyfikować i udostępniać to jako konkurencyjny produkt - rzekomo lepszy.

Nazwałbym to szczytem chamstwa i wyzysku.

Jak Ci tak bardzo zależy na dobrej wersji WMiM, to podeślij stave'owi swoje propozycje zmian, nowych grafik, czy nawet tę przekonwertowaną Wyspę, jeśli uzyskasz zgodę Gieferga (w co wątpię).


harorri [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 23 lip 2013, 20:57
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: harorri »

Artownik, ty patrzysz na to jakbym ja zabierał to co zrobił Stave, podpisywał swoim nazwiskiem i rozpoczął sprzedawać. Jak mówiłem, zasady nie zmienią się dodatek jest nadal za darmo, dystrybucja produktu tylko się zmienia, by mogła trafić do większej ilości osób.

- Przekonwertowana wersja czyt. zmniejszona wielkość kart do wielkości która jest nie za duża i nadal jest czytelna (do grania na ZunTzu).

- Poprawienie niektórych kart, aby je zbalansować czyt. np. Taki legionista który z opisu był niezwyciężony, należało coś z nim zrobić (i Stave to zrobił). Nie podobało nam się pare nowych postaci które z zdolności specjalnych mieli fory na Przedpolach Piekieł, ale jeżeli to taki problem to zostaną tak jak stały. Co oznacza że WMiM pozostanie nie zmieniona.

- Co do wyspy to dodatek jest tak dobry, że przerabiać go nie ma potrzeby wystarczy do zasad dorzucić że można z portu popłynąć tam i z powrotem.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

harorri pisze:dystrybucja produktu tylko się zmienia
W jakim sensie?


Propozycje zmian jak mówiłem spokojnie możesz stave'owi podrzucić. Nie widzę tutaj problemu.


harorri [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 23 lip 2013, 20:57
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: harorri »

W sensie takim, że będzie to wersja tylko do grania na ZunTzu.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dobra po pierwsze temat przenoszę bo jest nie w tym dziale gdzie powinien,

Po drugie przecież juz Wielka Magia i Miecz jest tuż na ZunTzu czy sie mylę?
Wersja WMiM przecież jest przeniesiona przez Chaosa.

Po co powielać projekty? Nie lepiej zrobić grywalną wersje czegoś innego?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

jeśli uzyskasz zgodę Gieferga (w co wątpię).
I słusznie.

Wyspa jest częscią oddzielnego projektu, stworzoną do grania z tym właśnie projektem. I niech tak zostanie.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
ODPOWIEDZ