Kreator kart ON-LINE

Dyskusje na temat gier komputerowych.
Zablokowany

Kreato kart ON-LINE - ma powstac ?

Tak
10
63%
Nie
6
38%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Gamekeeper [Autor tematu]
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Kreator kart ON-LINE

Post autor: Gamekeeper »

Czy taki kreator udostepnic wszystkim odwiedzajacym czy tylko zarejestrowanym ??
Ostatnio zmieniony czwartek 01 gru 2005, 19:40 przez Gamekeeper, łącznie zmieniany 1 raz.


skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

A co to za różnica?


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Osobiście denerwuje mnie jeśli muszę się gdzieś rejestrować tylko po to, aby użyć jakiegoś bajerka (w tym wypadku kreatora). Drugim atutem przemawiającym za "dla wszystkich" jest to, że znowu wzrośnie problem kont zakładanych przez ludzi a nie mających na celu wypowiadania się na forum(ostatnio dosyć głośny teamt...). Takie moje zdanie.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Gamekeeper [Autor tematu]
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Ale obawiam sie ze bedzie nadwyrost wykorzystywany w glupich celach a sprzatac po kazdym nie mam ochoty co dnia.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

A mnie interesuje jakiego typu będzie ten kreator, znaczy się jakiej rozdzielczości by robił karty i czy nie lepiej by było pozostać przy robótkach ręcznych (czt.: domowych) znaczy się przy robieniu kart przez każdego kto chce je robić, wiem zaraz ktoś napisze że czcionka się w takich kartach nie zgadza tu że obrazek jest inny. Ale uważam że żeby wyeliminować jak to zostało nazwane:" nadwyrost wykorzystywany w głupich celach" to pozostanie przy pracy domowej jest najlepszym rozwiązanie bo trzeba coś samemu zrobić i pewnikiem poświęcić na to więcej czasu niż creatorem.

A jeżeli juz miałby być dostępny online to tylko po zalogowaniu przynajmiej by było wiadomo kto jaką karte by zrobił.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

Gamekeeper pisze:Ale obawiam sie ze bedzie nadwyrost wykorzystywany w glupich celach a sprzatac po kazdym nie mam ochoty co dnia.
To zmienia postać rzeczy


Awatar użytkownika
Gamekeeper [Autor tematu]
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Kreator dzialalby podobnie jak ten z talismanisland z mozliwoscia zapisu karty jako JPG na dysku. Graficzka zmniejszana bylaby do wielkosci optymalnej do karty, jednak niezbedne jest wstawianie grafiki karty przynajmnie w podobnym ulozeniu symetrycznym.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No ok tylko musiało by to mieć dobrą rozdzielczość a nie taką jak w tym angielskim creatorze.


ps. Nadal jestem żeby nie było go wcale bo będzie nawał bezsensownych kart przez nikogo nieweryfikowalnych.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Gamekeeper [Autor tematu]
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Ok to prosze glosowac jutro bedzie wszystko wiadomo.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Jak dla mnie to może być, ino żeby ktoś to czasem sprzątał. Mogliby się tym nawet zajmować sami forumowicze. Jak komuś by się coś nie podobało to by się robiło ankietę z zapytaniem czy taką kartę zostawić czy wywalić.

EDIT:
Przeklejam posty z Offtopa z tematu o kartach Kufira.

SeSim:
Bardzo fajnie zrobione karty Słuchajcie robienie kart z czyiś pomysłów trzebaby jakoś zorganizować. Np na nowo powstającej stronce przy każdym takim pomyśle mogłoby być pole, w którym wpisywałby sie ludek chcący taką kartę zrobić. Takie zaklepanie. Oczywiście tylko jedna osoba może robić daną kartę na raz. "Rezerwacja" trwałaby załóżmy tydzień. Po tym czasie jeżeli nie nastąpiłoby przedstawienie wyniku pracy "rezerwacja" zostałaby cofnięta żeby ktoś inny mógł przejąć pracę nad kartą. Wynik swoich prac dana osoba prezentowałaby gdzieś obok tego pomysłu. Potem następowałoby głosowanie trwające jakiś tam określony czas, np miesiąc. Jeżeli karta zostałaby zakceptowana to sam text z pomysłem byłby kasowany a karta przenoszona do działu kart gotowych. Oczywiście to wszystko byłoby możliwe po zalogowaniu się do portalu. Żeby uniknąć blokowania dostępu do kart przez ludzi ze słomianym zapałem lub poprostu złośliwych chamów trzebaby prowadzić statystykę nieoddanych projektów. Po dwóch albo trzech takich wybraykach dostęp do usługi byłby blokowany. Oczywiście zdarzyć się może, że ktoś poprostu się nie wyrobi raz na jakiś czas. Trzebaby wymyśleć do tego jakiś system kasowania się karniaków... Hmmm nie wiem.. może 2 zrobione karty kasują jednego karniaka cycuś takiego Ostatecznie zostaje wtedy odwołanie się do wyższej instancji w postacji administratora Co Wy na to?

Ghost:
Valdi napisał:
Cytat:
Heh i dlatego jestem przeciwny zamieszczaniu opisu kart na forum bo jeżeli coś robię w większej ilości to nie zamieszczam poszczególnych kart żeby ktoś sobie je zobaczył... No dobra odpuszczę robienie dalszych kart Kufira, jak chcesz Ghost to je rób proszę bardzo... tylko jak już wziąłeś się dętego to zrób wszystkie.
Valdi, nie denerwuj się tak , cierpię na brak kart i dorabiam sobie wybrane, a tym co zrobiłem próbuję się podzielić, nic więcej. Bardzo cenię Twoją twórczość i w żadnym wypadku nie chcę Ci odbierać "roboty". Wiem już jaka jest sytuacja i usuwam się w cień.

SeSim, dobry pomysł z rezerwacją i robieniem kart przez daną osobę, odpuścił bym tylko kary, nie ma co karać osób, które tworzą z myślą o nas wszystkich jeśli będziemy je za to karać to nikt nie będzie się niczego podejmował w obawie o konsekwencje . Myśle, że jeśli już ktoś się podejmie zrobienia kart to napewno będzie starał się zrobić to dobrze i w rozsądnym czasie, a narzucenie terminów może doprowadzić tylko do pośpiechu i fuszerki.

SeSim:
Cytat:
Myśle, że jeśli już ktoś się podejmie zrobienia kart to napewno będzie starał się zrobić to dobrze i w rozsądnym czasie, a narzucenie terminów może doprowadzić tylko do pośpiechu i fuszerki.
Ghost, Twoja wypowiedź jest jaknajbardziej słuszna. Myślałem podobnie jak kyrstalizował się ten pomysł. Jest tylko jedno ALE. To jest założenie dla świata idealnego... Moim zdaniem musi istnieć jakiś system kontroli, np taki jak ja zapodałem. Oczywiście podane czasy (np tydzień na zrobienie karty) są czysto przykładowe. Przedstawiłem tylko ogólną koncepcje Wszystko jest do ustalenia. Pomyśl, bez kontroli może się zdarzyć że jakiś kretyn dla jaj będzie blokował karty... Dlaczego? BO TAK. Świat jest pełen debili, niestety... Ja i Ty wiemy, że byśmy tego specjalnie nie robili ale niestety strona jest/będzie publiczna, każdy się może zarejestrować a ćwierćmózgów internetowych przybywa co roku w zastraszającym tępie... System kontroli jest konieczny dla naszego własnego dobra.

Ghost:
Oczywiście, masz racje są ludzie i ..... a także tacy co wręcz specjalizują się w mieszaniu i skłócaniu forumowiczów :/, w przypadku osoby "nie znanej" można by było zastosować jakieś "środki bezpieczeństwa" np. podania próbnej partii kart czy coś takiego, ale w przypadku znanych osób takich jak: administratorzy, moderatorzy, Lukas, Valdi itd. itp. myśle, że nie ma o czym mówić, a w/g mnie to zwłaszcza oni będą się podejmować takich zadań, czyż nie?

EDIT: Rozmowa trochę zeszła z tematu, jeśli dyskusja dalej się rozwinie można by było storzyć osobny topic żeby nie zaśmiecać tego.

SeSim:
Cytat:
Oczywiście, masz racje są ludzie i ..... a także tacy co wręcz specjalizują się w mieszaniu i skłócaniu forumowiczów :/, w przypadku osoby "nie znanej" można by było zastosować jakieś "środki bezpieczeństwa" np. podania próbnej partii kart czy coś takiego, ale w przypadku znanych osób takich jak: administratorzy, moderatorzy, Lukas, Valdi itd. itp. myśle, że nie ma o czym mówić, a w/g mnie to zwłaszcza oni będą się podejmować takich zadań, czyż nie? Very Happy


To wszystko ewenutalnie do dogadania Masz rację dla stałych użytkowników nie potrzeba sotoswania takich ograniczeń. Aczkolwiek nie wiem czy nie będzie prościej od strony implementacyjnej wrzucenie wszystkich do jednego kotła.
Cytat:
Co do produkcji kart online niestety jestem nadal przeciwny i napewno niebęde korzystał z tego sposobu, choć nigdy niewiadomo żalezy jak będzie sie sprawował creator (moim zdaniem będzie powstawało dużo nowych kart ale większość będzie niestety beznadziejnych tj. mówisz będą laicy robili karty zeby coś zrobić, a sprawdzanie moze niewyrobic z nadmierną ilością kart.
No to problemu nie ma. Rezygnacja z robienia kreatorem online. Jeżeli dałoby się zastosować zaproponowany przeze mnie system wrzucania pomysłów na stronę ich rezerwacji i następnego oceniania to wydaje mi się, że każdy zainsteresowany może sam zrobić w domu bez używania żadnych toolsów online. Trzebaby tylko podać ściśle określoną infomracje o formacie wysyłanych prac.

Ghost:
Powiem jaka jest u mnie sytuacja, gram w podstawową MIM (nie mam żadnych dodatków) więc wybieram karty, które będą miały zastosowanie tylko przy "wyjściowej planszy". Mam w tej chwili niewiele czasu, a samo robienie kart sporo mi go zajmuję. Także moge od czasu do czasu podrzucać tu po 2-3 karty jeśli Wam to odpowiada.

Jestem za pomysłem SeSima (tego z kotłem ) ja widze to tak, że pomysły po poprawkach, każdy ubiera w grafikę po swojemu i wrzuca do jednego tematu, a tam każdy wybiera do druku karty, które jego zdaniem najbardziej mu odpowiadają, oczywiście po uprzednim ustaleniu "standardu" karty.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Jestem sceptyczny, coby nie powiedzieć przeciwny.
Valdi pisze:No ok tylko musiało by to mieć dobrą rozdzielczość a nie taką jak w tym angielskim creatorze.
Zgadzam się absolutnie i niestety nie mam złudzeń: kreator nie załatwi sprawy w taki sposób, by powstawały ciekawe, wartościowe i dobrej rozdzielczości karty. Wręcz odwrotnie (we wszystkich trzech dziedzinach).
Valdi pisze: Nadal jestem żeby nie było go wcale bo będzie nawał bezsensownych kart przez nikogo nieweryfikowalnych.
Ponownie zgadzam się z Valdim. Na moje człowiek, który ma pomysł ale nie potrafi zrobić karty powinien ją spisać (po polsku! a nie popolzkó) i wskazać link do grafiki, jaką wybrał (albo uploadować taką grafikę) a wtedy inny zdolniacha zrobi z tego kartę lub od razu arkusz. Przy okazji wszyscy mogliby proponować poprawki do gametextu (lub grafiki).

Swoją drogą: jeśli karty powstawałyby tak łatwo, jak z kreatora typu talismanisland, to należy się spodziewać równie mizernego śmietniska na tworzonym przez Denvera portalu (jak 70% podstron z kartami na talismanisland niestety). Taką metodą nie powstaną karty o klasie wygladu kart Valdiego czy Lukasa. Lepiej to przemyśleć niż robić bałagan z kartami, mam na myśli kompletną samowolę. "W Polsce jak kto chce" - ?


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Ja proponuje tak. Jeśli stworzenie kreatora nie sprawia problemu to czemu nie? Jeśli ktoś chce skorzystać - prosze bardzo, jeśli zaś nie - nikogo nie będziemy namawiać, nie? Jeśli w trakcie użytkowania coś stanesię problemem zawsze można w każdej chwili usunąć go ze stronki, myle się?


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Święte słowa. Przecież nikt nikogo nie zmusza do korzystania z takiego edytora a jeśli ktoś chce to zrobić to czemu nie? A jak przedmówca napisał jeśli się nie uda nie ma problemu żeby go wywalić.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Gamekeeper [Autor tematu]
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Czyli sprawa zalatwiona kreatora nie bedzie poswiece moj czas wobec tego innemu pomyslowi ... a o tym to pozniej.

Zamykam


Zablokowany