Cyfrowa kostka

Dyskusje na temat gier komputerowych.
ODPOWIEDZ
Dontoh [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2012, 10:21
Lokalizacja: M-k
Płeć:

Cyfrowa kostka

Post autor: Dontoh »

A o tym juz slyszeliscie? :-)

Elektroniczna kostka


alea iacta est
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

100 zł za kość to jednak zbyt dużo. W filmiku była używana jedynie k6, za taką cenę w komplecie powinny były być wszystkie rodzaje kości. A zamiast Chińczyka Talisman ;). No nic, życzę mu powodzenia w interesie :).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Bardzo zacne. Aczkolwiek można było to inaczej zaprojektować. Zrobić k6 z prostymi wyświetlaczami, np na e-inku ale z możliwością wyboru trybu pracy kostki. Raz byłaby to k4, raz k6, raz k20 itd :) Za wynik rzutu odpowiadałaby prosta funkcja random.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

Ale zauważ Nemo, że to na razie są początki. Popatrz, jaka ta kostka jest duża, żeby tą całą elekronikę w niej upakować. Później zapewne będzie tak, jak z komurkami, monitorami i ze wszystkim. Komurki też były kiedyś duże, żeby pomieścić jedynie telefon, a teraz - mieści się w dłoni dziecka i ma w sobie takie rzeczy, jak aparat czy kamera, o których się nikomu wcześniej nie śniło, że zmieszczą się w czymś tak małym. Na chwilę obecną ta kostka jest, jak dla mnie, niegrywalna - za duża. To, za co się tu płaci, to nie tyle jakiś szczególnie przydatny przedmiot, co wejście już w posiadanie najnowszego na rynku gadżeta. I ludzie bulą za taką nówkę, żeby się lepiej poczuć z tym faktem, że są na czasie, bo już to mają, a nie żeby z tego nabytku jakoś specjalnie korzystać.

SeSim, pewnie można było zaprojektować inaczej, ale czasem dopiero w praniu wychodzi, że rozwiązanie z pozoru prostrze okazuje się nastręczać jakichś dodatkowych przez nikogo nie przewidzianych wcześniej problemów. Zresztą, ja się nie znam. No możliwe, że coś zrobili tu średnio, bo jak powstaje wiele patentów z dziwnymi, niepraktycznymi rozwiązaniami, to nie można wykluczyć, że i ten może pozostawiać trochę do życzenia.


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Niedawno w styczniu był konkurs w QW na zaprojektowanie futurystycznej kostki. Jest z tym problem, gdyż chyba dążymy do prostoty i zdobnictwo zanika. Śmiałem się że nie mogę nic ciekawego wymyślić i najlepsza by była kostka z video wyświetlaczem.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

SeSim pisze:Raz byłaby to k4, raz k6, raz k20 itd :) Za wynik rzutu odpowiadałaby prosta funkcja random.
Widać SeSimku, że tylko rzuciłeś okiem i nie bardzo chciało Ci się filmik oglądać. Założenie twórców było takie, żeby pozostał naturalny rzut kostką, a nie, tak jak pisałeś, funkcja random. Jeśli chodziłoby o random, to taka kostka w ogóle nie byłaby potrzebna. A tu masz normalną kostkę, z normalnymi cyferkami, widzisz co rzucasz i co Ci wypada, po prostu wykonujesz normalny rzut kostką, taki, do jakiego przywykłeś grając w MiM, z tą tylko różnicą, że wynik jest przesyłany do urządzenia, które z tej kostki korzysta :P
Jedyny problem pojawi się gdy ktoś będzie chciał mieć cały komplet takich kostek - choć pewnie będą sprzedawane całe komplety taniej, to i tak będzie to duży wydatek.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

I jak masz słabe wyniki, to nie zrzucasz to na program, który się uwziął, tylko na to, że koślawo rzucasz xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Dontoh [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2012, 10:21
Lokalizacja: M-k
Płeć:

Post autor: Dontoh »

Warto pamietac, ze funkcja random nie jest w pelni random, nazywa sie to nawet fachowo generator liczb pseudolosowych ;-)


alea iacta est
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Rogo pisze:Widać SeSimku, że tylko rzuciłeś okiem i nie bardzo chciało Ci się filmik oglądać. Założenie twórców było takie, żeby pozostał naturalny rzut kostką, a nie, tak jak pisałeś, funkcja random.
Oglądałem. Ja wiem o co chodzi. Odniosłem się tylko do przyszłych planów zrobienia innych kostek niż k6. Skoro ta kosztuje około 100 pln, to sorry musiałbyś wydać 600-700 zeta na cały komplet. Toż to parafrazując zjazd MR :P Ja wcale nie negowałem użycia naturalnego rzutu kostką. Przy kostce k6 mogłyby się wyświetlać wszystkie cyfry tak jak jest teraz. Tylko przełączenie na tryb innej kostki powodowałoby wyświetlenie się wyniku na ścianko-wyświetlaczu zwróconym do góry. Normalnie byś rzucał i tyle. A funkcję random można uzależnić od żyro w kostce żeby jednak wynik był uzależniony od rzutu kostką. Chodzi mi tutaj tylko o aspekt finansowy... jedna kostka spokojnie mogłaby zastąpić wszystkie inne. Fakt, że to nie będzie z wyglądu kostka np k20 ale przynajmniej uzasadni to cenę 100 pln...


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Owszem, finansowo to jest koszmar, ale tak to już jest. Ja myślę, że k6 jako nowość będzie kosztować sporo, ale następne powinny być ciut tańsze. Poza tym ceny takich akcesoriów i tak z czasem pójdą w dół :P


Ja nawet nie mam Talismana.
ODPOWIEDZ