Witam wszystkich ;)

Dyskusje na temat gier komputerowych.
ODPOWIEDZ
guardian [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 28 cze 2005, 21:46

Witam wszystkich ;)

Post autor: guardian »

Witam wszystkich forumowiczow, przyznam, ze jestem zaskoczony faktem istnienia takiego forum, nie przypuszczalem, ze ktos jeszcze w to gra :) Od ponad 10 lat nie mialem doczynienia z "Magia i mieczem", a kiedys potrafilem w nia grac godzinami :cry: Pozniej jakos mi przeszlo, gierke komus oddalem, i do dzisiaj nie dorobilem sie nastepnego egzemplarza. Trudno, ale z drugiej strony, watpie, czy teraz ta gra wciagnelaby mnie tak, jak wczesniej. Gry komputerowe odswiezane po latach jakos nie budza dzis takich emocji, jak kiedys, wiec z "MiM" byloby pewnie tak samo.
OK, dosc wspomnien, tak sie zastanawiam, czy przypadkiem nie powstala jakas komputerowa wersja "Magii i miecza"? Nie mam na mysli zadnej superprodukcji opartej na engine Quake'a III itp. itd., raczej jakas shareware'owa gierke mieszczaca sie na dyskietce :wink: Bo mimo wszystko chetnie bym sobie ja przypomnial. Jesli ktos slyszal o czyms takim, niech da znac :)


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Witaj na forum Mighty Warrior :D :wink:

Była kiedys taka gra, ale przyznam sie szczerze ze bylo to totalne nieporozumienie, zero grywalnosci i zero polutu. Nie pamietam nazwy bo i po co pamietac ...


Obrazek
Awatar użytkownika
Raphalus
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 101
Rejestracja: niedziela 08 maja 2005, 09:53
Lokalizacja: Seyda Neen - głowne miasto portowe w krainie Vanderfell
Płeć:

Post autor: Raphalus »

Popieram Kufira. Jest gierka "Magia i Miecz" na PC, ja grałem w "Magiczny Miecz" i jak to zobaczyłem to pawia mało nie puściłem


Zmieniony na życzenie Wilczego
ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Oficjalnie wyszła gra Talisman, na Comodore 64. O rozgrywce mogę tylko napisać, że to RPG, maamy do wyboru czterech Poszukiwaczy, i... Gra została wydana w latach 80-tych.... Jak poszukam, to dam linki, chyba już o tym na tym forum pisałem...


Awatar użytkownika
mutombo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 146
Rejestracja: sobota 14 maja 2005, 22:27
Lokalizacja: Z krainy czterech koron
Płeć:

Post autor: mutombo »

HEh...no dobra...powiem wam...prowace negocjacje z małym takim wydawcą gier freeware i shareware. Własnie do tego mi podstawka.Bedzie to imitacja agi i miecza na kompa...gra turowa...mam nadzieje ze wszystko sie powiedzie i będzie mozna sie cieszyc dobrą(mam nadzieje) gierką.Dodatki bedą wtyczkami do gry.


"...ciało puszczone raz, puszcza sie cały czas..."
ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

O ile Sfera i Games Workshop się nie dowiedzą... Prawa autorskie działają, ale jak chcesz spróbować, to robisz to na własną rekę - tym bardziej, że jak rozumiem, zamierzasz zarabiać na tym... Wolny kraj, sam za siebie odpowiadasz.


Awatar użytkownika
mutombo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 146
Rejestracja: sobota 14 maja 2005, 22:27
Lokalizacja: Z krainy czterech koron
Płeć:

Post autor: mutombo »

Nie ja niechce na tym zarabiac... chce zrobic gre... wszystko za free...hmm o tych prawach autorskich w sumie nie pomyslałem...


"...ciało puszczone raz, puszcza sie cały czas..."
ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Sprawa wygląda tak - dopóki na tym nie zarabiasz, nikt do Twoich drzwi pukać nie będzie. Jak zacznieś zarabiać (i mam na myśli nie koniecznie kasę ze sprzedaży, ale np. pieniądze z reklam, wynagrodzenie nie pieniężne, itd.) to ktoś z dawnego wydawnictwa Sfera może się przyczepić. Jak spróbujesz wydać to w j. angielskim, to na karku możesz mieć Games Workshop.

Moja rada, nie zarabiaj i nie próbuj tworzyć wersji angielskich. Unikniesz wielu kłopotów.


Awatar użytkownika
mutombo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 146
Rejestracja: sobota 14 maja 2005, 22:27
Lokalizacja: Z krainy czterech koron
Płeć:

Post autor: mutombo »

więc tak...gra bedzie freeware ( jak juz bedzie) i PL więc z tego co mowisz to nikt sie mnie nie uczepi


"...ciało puszczone raz, puszcza sie cały czas..."
Awatar użytkownika
ES
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:36
Lokalizacja: SUB =][= ROSA

Post autor: ES »

Skorzystam z tego tematu, by się przywitać - mam nadzieję, że mi Guardian wybaczy ;)

Wiele lat minęło od mojej ostatniej rozgrywki w MiMa... Pamiętam frustrację, kiedy po zakupieniu pierwszej gry fantastycznej w życiu - "W kosmicznej otchłani" - okazało się, że to dodatek :shock: i trzeba zapolować na podstawkę. Pamiętam rozgrywki klasowe - 12 osób płci obojga wesoło pocinających w MiMa w dzień, kiedy lekcje kończyły się jakoś o 11... Pamiętam dobrze. Jednak przez ostatnie lata jakoś nie miałem okazji wyciągnąć MiMa ze skrzyni, w której go trzymam, nie było z kim zagrać - przynajmniej tak myślałem. Chęć jednak pozostała i kiedy przypadkiem znalazłem stronę MiM2003, postanowiłem chociaż prześledzić, co się dzieje z moją ulubioną grą teraz. Przyznaję, że jestem szczerze i pozytywnie zaskoczony. Tyle fantastycznie opracowanych dodatków, zupełnie przyzwoicie ruchliwe forum (jak na niszową obecnie grę) - aż się chce zagrać! Mam nadzieję, że w niedługim czasie uda mi się zasiąść do stołu i miło spędzić parę godzin.

Pozdrawiam

ES


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Z tego co mi sie zdaje to nie mialbys wielkiego problemu z graczami w takim miescie jak Poznan.

Poszukaj po klubach fantastyki - na 100% znajdziesz chetnych.

A tak pozatym to badz pozdrowiony :)


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
ES
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:36
Lokalizacja: SUB =][= ROSA

Post autor: ES »

Juri pisze:Z tego co mi sie zdaje to nie mialbys wielkiego problemu z graczami w takim miescie jak Poznan.
Kiedy zaczynałem przygodę z MiMem, nie mieszkałem jeszcze w Poznaniu :)
Ale swój komplet gry kupiłem właśnie tu, więc jacyś gracze na pewno się znajdą.


ODPOWIEDZ