WKO - ankieta :P

Dyskusje na temat gier komputerowych.

Czy WKO ma być w projekcie?

WKO - tak
24
83%
WKO - nie
5
17%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6189
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ja doskonale rozumiem, że Chaosowi może się po prostu nie chcieć wrzucać dodatku, z którego sam nie będzie korzystał, ale czemu by nie zrobić nam takiego spóźnionego prezentu na Wielkanoc, albo przedwczesnego z okazji Dnia Dziecka? ;)

Już prędzej bym się wahał czy wrzucać kompletnie nieudaną Jaskinię. WKO może klimatem odstaje, ale mechanikę ma najlepszą, a Jaskinia klimat może i ma, ale w praktyce pozostawia wiele do życzenia. U mnie WKO nieraz jest w ruchu, a byłoby znacznie częściej, gdyby nie wybredni współgrający. Jaskinia natomiast się kurzy i mimo, że w klimatach, to i tak nie jest lubiana przez wyżej wspomnianych wybrednych współgrających. Tlumaczyć 'czemu?' nie zamierzam, bo kto miał z nią styczność ten wie :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Chaos
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
MiM na ZunTzu
Posty: 479
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 18:32
Lokalizacja: Bajlandia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Chaos »

Wiele osób lubi ten dodatek więc dodałem go do projektu. Musze tylko scenariusze poukładać. Żeby głosowanie trwało dalej - będzie do pobrania dopiero jak zagłosuje odpowiednio więcej osób :)


WMIM Stava na ZunTzu + Karty Walki by Chaos
Pobierz: WMIMChaosSW14.03HD.ztb
Zobacz na Youtube: Magia i Miecz na ZunTzu projekt Chaos
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Brak WKO.... no to już pod ban podchodzi :P


A tak na serio, to klimat może i nie pasuje, choć łatwo się przełamać, ale za to jaka grywalność.


Awatar użytkownika
rokitadevil
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Kolorowa Magia i Miecz
Nowe Rewersy
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2008, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: rokitadevil »

Właśnie sobie zdałem sprawę, że ta ankieta w sumie nie ma sensu. Od wczoraj siedzę nad kodem tego całego ZunTzu, robiąc swoją własną wersję MIMa i doszedłem do prostego wniosku. Mianowicie nie ma sensu robić tych "scenariuszy". Dlaczego? Jest w sumie 5 dodatków oryginalnych do MIMa. Permutacje dla tych dodatków i im odpowiednich scenariuszy byłoby ponad sto. Pomijając WKO, ktoś może na przykład nie chcieć do talii Przygód wrzucać tych ze Smoków, lub nie chce grać z Jaskinią. Ci, którzy "wgryźli" się w kod tego programu, wiedzą ile czasu zajęłoby zrobienie tych wszystkich scenariuszy. Ja wpadłem na taki pomysł - wrzucić wszystkie plansze i stosy kart na jeden "stół" i rozdzielić karty Przygody na odpowiednie stosy od Podstawki, Jaskini, Miasta itd. W zależności od tego kto z jakimi dodatkami by chciał grać połączy sobie odpowiednie stosy a resztę (także niepotrzebne plansze) "fizycznie" usunie. Albo jak mu się nie będzie chciało, może ich po prostu nie używać i na przykład przesunąć w jakiś kąt (bo niestety w tym programie nie ma opcji usunięcia całego stosu, trzeba by to robić karta po karcie). Jak kogoś to interesuje, a nie zrozumiał do końca o co mi chodzi, to wieczorem zamieszczę już gotową wersję swojej gry.


Metal Up Your Ass!
Awatar użytkownika
Chaos
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
MiM na ZunTzu
Posty: 479
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 18:32
Lokalizacja: Bajlandia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Chaos »

Też o tym myślałem - ale robiąc scenariusz z wszystkimi dodatkami po drodze i tak układamy scenariusze do poprzednich. Wyłożenie na głównej Planszy wszystkich poukładanych stosów - ok ale co z ekwipunkiem pionkami itd - u mnie jest to poukładane w oddzielnej zakładce żeby na planszy bałaganu niepotrzebnego nie było. Ja zrobiłem 6 scenariuszy a i tak używane będą pewnie tylko 3 czyli -sama Podstawka -szybka gra, wszystkie wydania bez WKO - dla tych co nie lubią SF :) , i Wszystkie wydania z WKO dla miłośników SF. Fajnie że robisz tez wersje MiMa ZunTzu może jakieś patenty dodałeś od siebie ? Ja wykombinowałem z żetonami ciekawe rozwiązanie.


WMIM Stava na ZunTzu + Karty Walki by Chaos
Pobierz: WMIMChaosSW14.03HD.ztb
Zobacz na Youtube: Magia i Miecz na ZunTzu projekt Chaos
zoltan
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: sobota 31 mar 2007, 11:57
Lokalizacja: Królestwa Magii
Płeć:

Post autor: zoltan »

rokitadevil słusznie prawi :) Proponowałbym tak: osobna zakładka na każdy typ kart: karty przygód, karty czarów, itd. A dodatkowo, w tych zakładkach, osobno w stosikach karty przygód od podstawki, a osobno karty przygód od dodatków - każdy w swoim stosiku. Kto chce grać w konkretny dodatek - łączy odpowiednie stosy i wywala to na główną planszę.
Trochę więcej przygotowań przed grą, ale za to większa elastyczność :)


Awatar użytkownika
Chaos
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
MiM na ZunTzu
Posty: 479
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 18:32
Lokalizacja: Bajlandia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Chaos »

Można tak naprawdę odpalić sama podstawkę i pododawać co się chce zrobić save i scenariusz gotowy. Karty są w oddzielnych zakładkach standardowo tak jest ZunTzu skonstruowane.


WMIM Stava na ZunTzu + Karty Walki by Chaos
Pobierz: WMIMChaosSW14.03HD.ztb
Zobacz na Youtube: Magia i Miecz na ZunTzu projekt Chaos
zoltan
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: sobota 31 mar 2007, 11:57
Lokalizacja: Królestwa Magii
Płeć:

Post autor: zoltan »

Wersja 1.5.6 Chaosa naprawdę elegancka, uporządkowana i ma wszystko co trzeba - tylko grać :) Dzięki za dobrą robotę Chaos, fajnie że zdecydowałeś się dodać jednak WKO do kompletu :) No i świetnie rozwiązanie z żetonami, naprawdę jest mega-wygodne.
Chciałbym tylko jeszcze zobaczyć Twoją wersję, rokitadevil, dla porównania :)


Awatar użytkownika
rokitadevil
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Kolorowa Magia i Miecz
Nowe Rewersy
Posty: 63
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2008, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: rokitadevil »

Karty Ekwipunku, Profesje, Pionki i karty typu Pożyczka, Charakter są u mnie w oddzielnych zakładkach. Nie bawiłem się jeszcze w zrobienie jakiś porządnych żetonów (u mnie na razie zwykłe, pojedyncze counterki są) i jakiś fajnych kostek (na razie zestaw 2x K6, jeden komplet zwykły i drugi, żeby rzucać za wrogów). Kostek K8, K10 i K20 nie wrzucałem, bo w sumie po co, przy oryginalnych dodatkach nie są one potrzebne. Jeszcze dzisiaj pewnie wrzucę swoją wersję (w temacie głównym o ZunTzu).

EDIT: Wrzuciłem swoją wersję --> http://www.sendspace.com/file/dfp7z3


Metal Up Your Ass!
zoltan
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: sobota 31 mar 2007, 11:57
Lokalizacja: Królestwa Magii
Płeć:

Post autor: zoltan »

No to mamy problem - sam nie wiem już, w którą wersję grać :)

Podobają mi się elementy z obu rozwiązań, mianowicie:
rokitadevil - podział kart w zależności od dodatku, kostki (osobne dla poszukiwaczy i wrogów)
Chaos - użycie lepszych retuszy i rewersów, genialne rozwiązanie z kartami postaci i żetonami, lepiej zrobiony opis obszarów jaskini i WKO

Taka nieśmiała propozycja: chłopaki, może połączycie siły? Sądzę, że gdyby to wszystko połączyć, byłoby idealnie :)


Awatar użytkownika
Chaos
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
MiM na ZunTzu
Posty: 479
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 18:32
Lokalizacja: Bajlandia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Chaos »

Bardzo fajna wersja Rokitadevil. Przerobie jeszcze swoją wersje i dorzucę scenariusz z wszystkim powykładanym na planszy - dobre rozwiązanie. Kostki dla wrogów to w sumie też nie problem będą też w nowej wersji. Jedynie co mi się nie podoba to jakość skanów map - poza podziemiami bo ta jest super jeśli można to też podmienię u siebie ( poproszę o link do pobrania w wyższej rozdzielczości niż jest w projekcie) i poodwracam tekst jak to zrobiłem na głównej mapie. I tło otchłani czarne bardziej pasuje zmienię to u siebie a opisy dam na biało.
Ekwipunek i inne karty np. Ropuchy w oddzielnych zakładkach też mi to nie pasuje chyba lepiej żeby była 1 zakładka z poukładanymi na stosach (z tym też jest dylemat jak dołożę autorskie dodatki co zrobić - bo w sumie dyskusja na ten temat nic nie rozwiązała). Pionki u mnie są alfabetycznie poukładane na stosach - też chyba to lepsze rozwiązanie. Zobacz też jak rozwiązałem sprawę żetonów .
Dorobie to o czym wspomniałem powyżej i zaczynam dodawać autorską twórczość. Jeżeli chodzi o współprace to bardzo chętnie gdyby ktoś z forumowiczów chciał poświęcić trochę czasu i pomóc w projekcie to proszę pisać na pw. podam szczegóły. Potrzebna będzie podstawowa znajomość PS-a i trochę wolnego czasu.


WMIM Stava na ZunTzu + Karty Walki by Chaos
Pobierz: WMIMChaosSW14.03HD.ztb
Zobacz na Youtube: Magia i Miecz na ZunTzu projekt Chaos
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

100 chętnych? Tylu aktywnych userów nie ma nawet na tym forum.

Nie będzie WKO, to moich dodatków też nie będzie. Przynajmniej mojej zgody na ich wykorzystanie.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

zaraz usunę możliwość edycji postów...
Gieferg pisze:100 chętnych? Tylu aktywnych userów nie ma nawet na tym forum.
107 użytkowników zalogowało się w ciągu ostatniego Tygodnia, na forum nikt nie karze być codziennie, więc chciałbym zauważyć że sie mylisz.

a na marginesie to czytaj całe tematy:
Chaos pisze:Jeżeli chodzi o tą 100 to żart był trochę ale dobrze że się temat rozkręcił


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

107 użytkowników zalogowało się w ciągu ostatniego Tygodnia, na forum nikt nie karze być codziennie, więc chciałbym zauważyć że sie mylisz.
Ilu z nich jest aktywnych? Ile jest zainteresowanych tym projektem? Zarejestrować to się mogło i dwa tysiące, co jest bez znaczenia jeśli nie ma to odzwierciedlenia w napisanych na forum postach. No ale skoro żart to nie i tak nie jest to istotne.

A na czytanie całych tematów nie mam czasu.

EOT ok?
Valdi
Ostatnio zmieniony niedziela 05 cze 2011, 10:55 przez Gieferg, łącznie zmieniany 2 razy.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
zoltan
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 73
Rejestracja: sobota 31 mar 2007, 11:57
Lokalizacja: Królestwa Magii
Płeć:

Post autor: zoltan »

Gieferg pisze:100 chętnych? Tylu aktywnych userów nie ma nawet na tym forum.

Nie będzie WKO, to moich dodatków też nie będzie. Przynajmniej mojej zgody na ich wykorzystanie.
Spokojnie Gieferg :) w projekcie Chaosa 1.5.7 już jest WKO :)


ODPOWIEDZ