Ekwipunek

Dyskusje na temat gier komputerowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chaos [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
MiM na ZunTzu
Posty: 479
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 18:32
Lokalizacja: Bajlandia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Chaos »

Zacząłem robić MiM pod platformę ZunTzu i mam pytanie odnośnie ekwipunku - zastanawiam się czy grając z dodatkami np. Lodowa Kraina ,Wioska przedmioty mają być ułożone na 1 stosie z widocznym rewersem czy też tak jak w podstawce posegregowane na osobne stosy. Może występują jakieś karty np. wybierz losowy przedmiot. Jeżeli tak to czy karty ekwipunek Lodowej Krainy , Wioski itd powinny być na osobnych stosach ?


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Chaos pisze:na 1 stosie z widocznym rewersem czy też tak jak w podstawce posegregowane na osobne stosy. Może występują jakieś karty np. wybierz losowy przedmiot. Jeżeli tak to czy karty ekwipunek Lodowej Krainy , Wioski itd powinny być na osobnych stosach ?
A to tak na prawdę zależy od twórcy dodatku. Części to nie przeszkadza i robią identyczny z oryginalnym rewers, część zaś robi osobne rewersy dla poszczególnych dodatków. Ma to ten plus, gdyż w Ekwipunku znajdują się jakieś specjalne karty ekwipunku jako np. nagroda za pokonanego wroga.
Ja ten problem rozwiązałem następująco. Gdy robię dodatkowe karty Przygód, robię rewers "podstawkowy". Drukując natomiast dodatki autorskie, zapożyczyłem sobie czarno biały rewers od Gieferga i cały ekwipunek z dodatków autorskich mam w jednolitym kolorze.


Awatar użytkownika
Chaos [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
MiM na ZunTzu
Posty: 479
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 18:32
Lokalizacja: Bajlandia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Chaos »

Dobrze ale czy rozkładasz je posegregowane obok planszy - każdy przedmiot oddzielnie czy na 1 stosie . Czy zdarzają się sytuacje że losujemy przedmiot z kart ekwipunku np Lodowej Krainy. Nurtuje mnie to ponieważ muszę ułożyć to jak należy w scenariuszu. Grając w podstawkę pamiętam że każdy przedmiot był na osobnym stosie obok planszy. Nie było sytuacji że losujemy przedmiot tylko był dobierany konkretny. Lepiej gdyby były poukładane osobno przeszukiwanie stosu może być kłopotliwe przy ogromnej ilości przedmiotów.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Zależy ile stosów masz zamiar zrobić. W podstawce wyróżnione były jedynie karty Ekwipunku do WKO. Reszta miała jednolity rewers.

Spróbuj zrobić sobie dwa stosy jak Ci proponowałem. Jeden z "podstawkowym" ekwipunkiem, drugi w innym kolorze z autorskich rozszerzeń.


Awatar użytkownika
Bórek
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Alter Mundi: Dominuim
Deus Machina
Posty: 152
Rejestracja: wtorek 13 lip 2010, 18:09
Lokalizacja: From the Other Side
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Bórek »

Stosy Ekwipunku (hipotetyczny przykład) Otchłani, Podstawki i Lodowej krainy - każdy powinien być osobno, jako że są to karty o innej nazwie. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Ja w swojej Deus Machinie mam karty które losują przedmiot ze stosu Ekwipunku WKO. W prawdzie nie wyróżniłem w instrukcji, że trzeba trzymać stos zakryty, ale można to rozwiązać biorąc ten stos, zakrywając, tasując i wtedy wybierając, np. pierwszy przedmiot z góry stosu. Proste, logiczne.


ALTER MUNDI: DOMINIUM
Czyli: "co by było gdyby.." Maszyny wygrały wojnę?


http://gamekeeper.offnet.pl/forum/viewt ... 2276#82276
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Bórek pisze:Stosy Ekwipunku (hipotetyczny przykład) Otchłani, Podstawki i Lodowej krainy - każdy powinien być osobno, jako że są to karty o innej nazwie. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
To źle rozumiesz :P

A weź Miasto. Ma swoje karty jak Miecz Oburęczny, Wielką Tarczę itp. a wchodzi do podstawowego ekwipunku. Idąc tym torem myślowym, pasuje wydzielić ekwipunek Wioski, Kanałów itd. Jednakże, po co robić tyle stosów kiedy mogą być dwa: podstawowy i autorski?


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Stosy Ekwipunku, które powinny być osobno miały oznaczony rożek koszulki nazwą dodatku tj WKO


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Można by dzielić Ekwipunek na oddzielne stosy z każdego dodatku.. U mnie jest 5 stosów Ekwipunku.. Te oryginalne włączając w to autorskie "Wino', ekwipunek WKO, Talizmany, Ekwipunek z Gildii anarchistów i w oddzielnym stosie karty z pozostałych dodatków.


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
Chaos [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
MiM na ZunTzu
Posty: 479
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 18:32
Lokalizacja: Bajlandia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Chaos »

Troszkę to komplikuje sprawę ale trudno - zrobię osobne stosy i poukładam przy konkretnych mapach i stos podstawowy obok Czarów i Kart Przygód na Planszy Głównej . Tylko jak potraktować kartę - wybierz losowy przedmiot z kart ekwipunku. Teoretycznie można rzucić kostką żeby określić stos i potem wziąć 1 kartę ze stosu. Pamiętam że grając w podstawkę układaliśmy ekwipunek odkryty bo nie było sytuacji że trzeba losować przedmiot - swoją drogą muszę przejrzeć które karty mają taki zapis. Jeżeli chodzi o WKO pomijam ten dodatek i karty z nim związane - może kiedyś zrobię scenariusz z kartami związanymi z tym dodatkiem i wrzucę mapę do projektu. Pamiętam też że jest w którymś z dodatków karta która wywołuje burze , trąbę powietrzną, trzęsienie ziemi - nie pamiętam z którego dodatku autorskiego - ale problem pojawia się gdy mamy do przejrzenia około 800 kart przygody żeby znaleźć te odpowiednie porażka . Może zmienić opis tej karty żeby wywołała efekty tamtych kart i już.
Ostatnio zmieniony czwartek 28 kwie 2011, 00:32 przez Chaos, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Jest wiele kart, które pozwalają zdobyć przedmiot z kart ekwipunku.. Jednak wiadomo, że nie może to być żadna rzecz, z którą ktoś zaczyna grę a jest tylko jedna, lub jakiś super artefakt, który można zdobyć w trudny sposób..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
Bórek
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Alter Mundi: Dominuim
Deus Machina
Posty: 152
Rejestracja: wtorek 13 lip 2010, 18:09
Lokalizacja: From the Other Side
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Bórek »

Kaktus+ pisze:To źle rozumiesz :P
Właśnie że nie. :P
Valdi pisze:Stosy Ekwipunku, które powinny być osobno miały oznaczony rożek koszulki nazwą dodatku tj WKO
Dokładnie tak jak napisał Valdi. Dokładnie tak to rozumiem. Nie wiedziałem jak to jaśniej napisać, że jeśli stoi Ekwipunek OTCHŁANI lub Ekwipunek LODOWEJ KRAINY to musi być na osobnym stosie niż EKWIPUNEK.

EDIT

Jeśli jest napisane, że spośród kart Ekwipunku, to wszystko co ma TYLKO Ekwipunek z tyłu, jest do przejrzenia. Ekwipunku OTCHŁANI już sobie nie poprzeglądasz.


ALTER MUNDI: DOMINIUM
Czyli: "co by było gdyby.." Maszyny wygrały wojnę?


http://gamekeeper.offnet.pl/forum/viewt ... 2276#82276
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Dokładnie tak jak napisał Valdi. Dokładnie tak to rozumiem. Nie wiedziałem jak to jaśniej napisać, że jeśli stoi Ekwipunek OTCHŁANI lub Ekwipunek LODOWEJ KRAINY to musi być na osobnym stosie niż EKWIPUNEK.
Prawda jest taka, że to czy ekwipunek będzie miał osobny rewers zależy tylko od autora dodatku. Idąc tym tropem, niemal każdy dodatek może mieć własny ekwipunek wyszczególniony innym rewersem i może to być Wioska, Cmentarz, LK i każdy inny. Samemu można sobie zrobić rewers, tylko po co?
Jak wspomniałem wcześniej, wszystkie oficjalne rozszerzenia za wyjątkiem WKO nie miały własnego ekwipunku z osobnym stosem. Co za tym idzie, po co robić kilka/naście nowych stosów, kiedy generalnie i tak losujemy niemal zawsze z podstawkowego?
Wyjątki stanowią karty z dodatków na których np. możemy kupić unikatowe przedmioty dostępne tylko i wyłącznie w konkretnym dodatku, za zabicie stwora z konkretnego dodatku itp. itd. Wtedy wertujemy stos kart ekwipunku z dodatków autorskich i wszystko tam mamy jak na tacy.
Generalnie, jak ktoś chce mieć stosy kart aż po horyzont, to dlaczego nie? Z tym, że mam już tak dużo stosów, że tworzenie kolejnych tylko po to by ekwipunek z LK czy Wioski leżał osobno to dla mnie stanowczo zbyt dużo.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Kaktus+ pisze:Prawda jest taka, że to czy ekwipunek będzie miał osobny rewers zależy tylko od autora dodatku.
Ano właśnie, autor powinien wiedzieć najlepiej.

Niektóre rzeczy wskazane jest oddzielić, żeby dobierając losową Kartę Ekwipunku nie można było zyskać czegoś nieodpowiedniego (jak WKO) lub zbyt potężnego.

Jeśli autor dodatku stwierdził, że karty powinny zostać umieszczone w osobnym stosie, to lepiej się do tego zastosować. Jeśli nie dostarczył rewersów, to wtedy można to przedyskutować.


Awatar użytkownika
Chaos [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
MiM na ZunTzu
Posty: 479
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 18:32
Lokalizacja: Bajlandia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Chaos »

Grając w różne dodatki do MiMa stwierdzam że warto byłoby niektórym przedmiotom nadać rewers np. Ekwipunek Fabularny. Przykłady - miecz Szoguna z dodatku Gieferga - Wyspa, szpony Arachnei z dodatku Valdiego - Wieża Maga, żeby uniknąć sytuacji gdzie Poszukiwacz może wybrać dowolny przedmiot z kart ekwipunku.


WMIM Stava na ZunTzu + Karty Walki by Chaos
Pobierz: WMIMChaosSW14.03HD.ztb
Zobacz na Youtube: Magia i Miecz na ZunTzu projekt Chaos
ODPOWIEDZ