Magiczny miecz na PC ze wszystkimi dodatkami autorskimi?

Dyskusje na temat gier komputerowych.
hulkster
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 02:36
Lokalizacja: Tychy
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: hulkster »

Ja bym proponował, żebyś przeszedł na C++ lub C#. Java ma to do siebie, że poza jBuilderem nie ma dobrego środowiska (netbeans ma swoje ograniczenia) natomiast języki C posiadają znakomite Visual Studio, którym można prawie wszystko robić. Jakbyś potrzebował pomocy przeniesienia projektu na któryś z tych języków daj znać. Oczywiście zaznaczam, że sam jestem programistą języków C więc moja opinia nie jest obiektywna, niemniej słyszałem, że Java nadaje się jedynie do komórek, aplikacji web-owych oraz po pewnych modyfikacjach do systemów Unix


xxart
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 04 sie 2009, 13:46
Lokalizacja: ślask
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: xxart »

tak mi się wydawało kolejny DETH


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

xxart, ROTFL. Czytasz Ty w ogóle co pisze autor?
Terk pisze:Dopiero teraz zaczynam na studiach naukę javy, więc bardzo możliwe że za jakiś czas, raczej dłuższy, pojawi się MM, czy MiM napisany od podstaw, byłoby to o tyle dobre, że wtedy otrzymałbym dużą pomoc od znajomych w postaci modułu do gry przez internet.
Na naszym forum też zalęgły się internetowe trolle? ](*,)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
pacnutek
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: sobota 27 lut 2010, 09:59
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: pacnutek »

Terk pisze:Sporo roboty mam, całość była pisana w pythonie26, który jak się okazało był wyjątkowo nietrafionym wyborem, ponieważ przez to kolosalnie obciążony jest procesor. Ogólnie to ja nigdy nic większego nie programowałem, poza jakimiś śmiesznymi programami do porządkowania plików i jakiś małych zabawek. To była pierwsza próba stworzenia czegoś sensowniejszego. W ogóle nigdy mi nie było dane uczyć się na poważnie jakiegokolwiek języka programowania. Zawsze, tak i w tym wypadku douczałem się na bieżąco. Dopiero teraz zaczynam na studiach naukę javy, więc bardzo możliwe że za jakiś czas, raczej dłuższy, pojawi się MM, czy MiM napisany od podstaw, byłoby to o tyle dobre, że wtedy otrzymałbym dużą pomoc od znajomych w postaci modułu do gry przez internet.
Czy istaniałą by szansa zobaczyć ten kod w Pytonie?

I nie narzekajcie na tą Javę. Eclipse przerasta VS w pewnych aspektach, a już na pewno w aspekcie finansowym.


'I meant,' said Ipslore, bitterly, 'what is there in this world that makes living worth while?'
Death thought about it.
CATS, he said eventually, CATS ARE NICE."
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Powinieneś jednak dokończyć TEN projekt, doprowadzić go do grywalnej wersji bez możliwości gry przez internet. Niby programiści często porzucają projekty widząc, że można coś napisać lepiej, ale jeśli sam nie będziesz przełamywał błędów, które wyszły w programowaniu, to może się zdarzyć, że i późniejsze projekty będą nastręczały ci te same trudności.

Prośba jeszcze o udostępnienie kodu źródłowego. Do tematu zagląda sporo osób i ktoś może kiedyś to pociągnąć lub wykorzystać w części aby nie pisać wciąż wszystkiego od początku.

Ogromny zawód, że nie chcesz tego dokończyć w tej formie. Jak się jest starym prykiem, to nie ma gdzie rozkładać planszy, a na monitorze częściej pykałem w tę grę, bo łatwiej.

Pozostaje czekać na efekty przesiadki na nową platformę. Mam głęboką nadzieję, że efekty poznam szybciej niż finalną wersję Trolli [-o<


Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Projekt zawiesiłem, bo nie widzę możliwości napisania grywalnej wersji w sposób w jaki została rozpoczęta. Widzieliśmy jak wieloma błędami to owocuje i jak nieoptymalna jest gra, zużywa naprawdę ogromne ilości zasobów. Kod udostępnię, może ktoś będzie miał ochotę go przejrzeć, poprawić.

A więc, aby zawstydzić wszystkich, którzy co nieco znają się na programowaniu, tutaj dowód jak daleko da się doprowadzić projekt korzystając z prymitywnych narzędzi. Enjoy!
http://www.scirra.com/construct/
http://wyslijto.pl/plik/uxn0xazh8g

Jeśli ktoś będzie chciał to rozwijać, to w miarę możliwości mogę posłużyć pomocą.


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Nie było aż tak wiele tych błędów, M&B Ogniem i Mieczem miał wiele :twisted: Twoja wersja jest i tak najbardziej grywalna z wszystkich jakie pojawiły się na forum. Mam nadzieję, że wśród użytkowników znajdą się osoby programujące w javie i dzięki udostępnieniu kodu będą mogły więcej powiedzieć niż przy ocenianiu skompilowanego już programu.


Awatar użytkownika
Comodo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Rozszerzona plansza podstawowa
Posty: 225
Rejestracja: niedziela 06 gru 2009, 15:06
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Comodo »

Ja bym się tam nie łamał błędami. Każda gra przechodzi przez fazę poprawiania tony błędów. To normalne :) Twój projekt jest naprawdę świetny i szkoda, że go zawieszasz. Gdybyś go jeszcze pociągnął na pewno większość rzeczy udało by się poprawić i doprowadzić do stanu, w którym sami gracze zadbali by o rozbudowę programu :)

Podsumowując - dobra robota człowieku! Programuj jak najwięcej :)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ja myślę, że cel (nowa, doskonalsza wersja napisana w Javie, z pomocą uprzejmych kolegów Terka) uświęca środki (zawieszenie projektu na jakiś czas) ;)
Przeżyliśmy tyle upadających projektów, tyle lat bez komputerowej wersji gry, że teraz nie powinno być problemem poczekać jakieś pół roku, aż Terk zacznie szaleć i stworzy arcydzieło ;)
A widząc poprzedni projekt chyba nie ma co wątpić w jego następną wersję :)
No tylko niektózy myślą, że mamy kolejny "DETH" xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Pruchy
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 20:54
Lokalizacja: Puławy
Płeć:

Post autor: Pruchy »

Mam bardzo głupie pytanie. Jak to w ogóle odpalić na kompie bo coś nie bardzo wiem jak.

Wielkie dzięki


Michał Adam
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 18:42
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Michał Adam »

a czy ktoś może zamieścić nowicjuszowi na forum linki nowe z uploadem? Z góry dziękuję!


Magiczny Miecz- najbardziej magiczny prezent od mojej babci :)
ODPOWIEDZ