Magiczny miecz na PC ze wszystkimi dodatkami autorskimi?

Dyskusje na temat gier komputerowych.
hulkster
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 02:36
Lokalizacja: Tychy
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: hulkster »

Nie wiem jak u innych ale u mnie jak gram w trybie pełnoekranowym to zarówno inne jak i wyposażenie otwierają się tylko na chwilkę i zaraz znikają. Przy grze w oknie wszystko jest normalnie


Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Update 22.01.10
MMup02to022.rar
-poprawki przy wyświetlaniu okien i list,
-poprawki przy obsłudze rozdzielczości,
-dodano usuwanie pionka z planszy podczas usuwania karty postaci,
-dodano grę w "smoka i księżniczkę" (2-klik na Komnacie Demona Wiecznej Gry w Krypcie upiorów),
-dodano alternatywne zakończenia gry,
-poprawiono karty upiorów,
-dodano karty z Magii (podziękowania należą się Arkonowi),
-dodano karty postaci (także dzięki Arkonow),


hulkster
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 02:36
Lokalizacja: Tychy
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: hulkster »

*Program mi strasznie obciąża maszynę (ok 50% zużycia CPU cały czas). Robiłeś to na ciągłej pętli czy na callbackach?

*Nie wiem czy tak ma być ale zmieniają mi się koszulki kart po zmianie planszy, czytaj wyciągnę zdarzenie (jakiś przyjaciel np), kładę go pod postacią, wchodzę do jaskini (czytaj zmieniam planszę z podstawki na jaskinię) to koszulka przyjaciela się zmienia ze zdarzenia na jaskinię

*Nie do końca działa mi zapis/odczyt gry - po odczycie znikają pionki postaci (może ma to związek z ostatnimi poprawkami które wprowadziłeś (nie wiem czy działało wcześniej)

[EDIT]: Kolejne zauważone bugi:

*W momencie jak zmieniasz planszę a jakas karta znajduje się pod tą listą do wyboru to karta przykleja się do kursora

*Sporadycznie karty postaci potrafią zniknąć same z siebie. Jeszcze nie zdiagnozowałem z czym to jest związane


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

To co mówił Hulkster dzieje się gdy zostawisz Kartę na zielonym tle zamiast planszy. Wyciągnij sobie Zdarzenie i zostaw je tam, zmień planszę i przeciągnij Kartę na nią, gdy wrócisz na główną jej tam nie będzie, a Zdarzenie trwale stanie się innym typem Karty.

Niby mam 1024x768 a gra w pełnoekranowym przy tych samych ustawieniach jest rozciągnięta pionowo.

Tabelki wyboru Wyposażenia znikają w pełnoekranowym, a plansze ciężko się zmienia. Chyba trzeba trafić w za małe pola-buttony.

Zmian dooszło od mojej ostatniej gry O:) Ten tryb ze zmianami plansz jest ok, myślałem że nie będzie. Te problemy o których pisałeś w próbie wyświetlenia Kart odkrytych zamiast zakrytych teraz dają znać gdy doszły różne koszulki Kart z różnych dodatków.


Awatar użytkownika
Arkon
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Osada
Rycerze Bóstw
WKO
Posty: 831
Rejestracja: środa 13 maja 2009, 12:43
Lokalizacja: okolice Lublina
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Arkon »

Misiek pisze:Tabelki wyboru Wyposażenia znikają w pełnoekranowym
Potwierdzam, podobnie zresztą jak Inne. Nie grałem z mniejszym ekranem, więc nie wiem jak tam.
Znowu pojawia się ten błąd, o którym pisałem wcześniej przy braniu Opcji w trakcie gry, aczkolwiek już nie wychodzi do Windowsa tylko spokojnie można coś zmienić w Opcjach. Po wyjściu z gry na pulpicie jest komunikat o tym błędzie.

Dodano 29.01.2010
Mi również ucina tę planszę, jak napisano w poście poniżej.
Ostatnio zmieniony piątek 29 sty 2010, 07:08 przez Arkon, łącznie zmieniany 1 raz.


pan_ser_nik
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Posty: 111
Rejestracja: poniedziałek 19 paź 2009, 19:53
Lokalizacja: śląsk
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: pan_ser_nik »

w przypadku gry w labiryncie kawałek planszy po prawej stronie mi ucina, podczas gdy wszystkie pozostale plansze wyswietlaja sie w calosci


Khuzuk
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: piątek 29 sty 2010, 15:56
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Khuzuk »

Jakiś czas temu zagrałem pare partyjek z przyjaciółmi w tą elektroniczną wersję MM, i bardzo nam się to podobało. Nasuwa mi się jedna sugestia. W cztery osoby ciężko się już gra, nie ma gdzie tych wszystkich kart pomieścić, chyba, że ja czegoś nie wiem. Może dobrze by było dać możliwość edycji wielkości pola gry w opcjach w pliku tekstowym... Z bugów to nie zauważyłem niczego nowego od tych wypisanych wyżej, czyli w pełnoekranowym trybie nie wyświetlają się listy ekwipunki i "innych", do tego znikające pionki postaci przy każdym odczycie gry.

acha, jeszcze ta mapa labiryntu. Ja sobie ja przeskalowalem, ale jest ona jednak szersza od pozostalych o jakies 100 pikseli. Polecałbym do tego photoshopa, ale zwykły paint też może to przeskalować.


"Karol Wielki był człowiekiem sprawiedliwym i nakazał, by ludzie byli sądzeni, zanim się ich zabije".
hulkster
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 02:36
Lokalizacja: Tychy
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: hulkster »

Khuzuk pisze:Nasuwa mi się jedna sugestia. W cztery osoby ciężko się już gra, nie ma gdzie tych wszystkich kart pomieścić, chyba, że ja czegoś nie wiem. Może dobrze by było dać możliwość edycji wielkości pola gry w opcjach w pliku tekstowym...
Ja natomiast proponowałbym zakładki, tzn. żeby dla każdego gracza było osobne to pole pod planszą

Dodatkowo mogę się mylić ale nie widzę nigdzie rycerzy bóstw ani postaci specjalnych grodu (namiestnik itp.). Jeśli gdzieś je przegapiłem to bez skrupułów wytknijcie mi moją ignorancję


Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Nie ma ich jeszcze dodanych. Z powodu sesji prace nad grą zostały chwilowo zawieszone, ale zaraz po niej pojawi się parę poprawek.


Khuzuk
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: piątek 29 sty 2010, 15:56
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Khuzuk »

Nie ma ich jeszcze dodanych. Z powodu sesji prace nad grą zostały chwilowo zawieszone, ale zaraz po niej pojawi się parę poprawek.
Ja mam troche czasu. I w zwiazku z tym mam pewne pytanie. Czy moglbym Ci przygotowac grafiki z Magii i Miecza? Wystarczyloby je tylko w wiekszosci przypadkow podmienic. Mielibysmy tym samym dwa projekty... A pozatym nie ma nigdzie elektronicznej wersji MiMa i to z dodatkami.

Tak przy okazji, doszedłem do wniosku, że za każdym razem, gdy klikam na nową kartę, czy cokolwiek innego z menu na dole, a pod nim znajduje się jakaś karta, to ta karta też jest "kliknięta" i tym samym zaczyna się przesuwać wraz z myszką. Nie jest to coś poważnego, ale momentami może być uciążliwe.


"Karol Wielki był człowiekiem sprawiedliwym i nakazał, by ludzie byli sądzeni, zanim się ich zabije".
Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Już wcześniej pisałem, że jeśli ktoś przygotuje grafiki z Magii i Miecza, to będę prowadził 2 projekty równolegle, co da nam więcej osób, które będą testować grę=przyśpieszy prace nad nią.


Khuzuk
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: piątek 29 sty 2010, 15:56
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Khuzuk »

Wysłałem Ci na PM link do grafik do podstawowej wersji MiMa, niebawem zrobie dodatki.

EDIT
zrobiłem 3 dodatki: miasto, podziemia i w kosmicznej otchłani.


"Karol Wielki był człowiekiem sprawiedliwym i nakazał, by ludzie byli sądzeni, zanim się ich zabije".
Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Do końca tygodnia powinna się w takim razie pojawić pierwsza wersja Magii i Miecza.


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 784
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Post autor: ModulO »

Link wygasł, można jescze raz upnąc tą gre? chciałbym przetestować.


xxart
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 04 sie 2009, 13:46
Lokalizacja: ślask
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: xxart »

Witam all
Może ktoś zamieścić powtórnie plik MMv02.rar bo został usunięty z servera i testnąć nie mogę
Pozdro all


hulkster
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 02:36
Lokalizacja: Tychy
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: hulkster »



Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Zrobiłem reupload, linki w pierwszym poście. Niestety aktualnie prace nad grą stoją i nie ruszą wcześniej niż za tydzień. Khuzuk, nie martw się, Twoja robota na pewno nie pójdzie na marne.


Khuzuk
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: piątek 29 sty 2010, 15:56
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Khuzuk »

Nie martwie sie. Jeszcze mysle nad dodaniem Jaskini, bo tego dodatku na razie nie zrobilem. Potem moze jakies dodatki nieoficjalne? Mam na uwasze Przedpola piekieł, Zapomniane pustkowia, Lodową krainę itd. Ale na razie mam sporo pracy, wiec wszystko sie odwleka.


"Karol Wielki był człowiekiem sprawiedliwym i nakazał, by ludzie byli sądzeni, zanim się ich zabije".
xxart
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 04 sie 2009, 13:46
Lokalizacja: ślask
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: xxart »

chyba padł nam kolejny z projektów mineło już 2 tygodnie a tu ani widu ani słychu :?


Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Sporo roboty mam, całość była pisana w pythonie26, który jak się okazało był wyjątkowo nietrafionym wyborem, ponieważ przez to kolosalnie obciążony jest procesor. Ogólnie to ja nigdy nic większego nie programowałem, poza jakimiś śmiesznymi programami do porządkowania plików i jakiś małych zabawek. To była pierwsza próba stworzenia czegoś sensowniejszego. W ogóle nigdy mi nie było dane uczyć się na poważnie jakiegokolwiek języka programowania. Zawsze, tak i w tym wypadku douczałem się na bieżąco. Dopiero teraz zaczynam na studiach naukę javy, więc bardzo możliwe że za jakiś czas, raczej dłuższy, pojawi się MM, czy MiM napisany od podstaw, byłoby to o tyle dobre, że wtedy otrzymałbym dużą pomoc od znajomych w postaci modułu do gry przez internet.


hulkster
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 02:36
Lokalizacja: Tychy
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: hulkster »

Ja bym proponował, żebyś przeszedł na C++ lub C#. Java ma to do siebie, że poza jBuilderem nie ma dobrego środowiska (netbeans ma swoje ograniczenia) natomiast języki C posiadają znakomite Visual Studio, którym można prawie wszystko robić. Jakbyś potrzebował pomocy przeniesienia projektu na któryś z tych języków daj znać. Oczywiście zaznaczam, że sam jestem programistą języków C więc moja opinia nie jest obiektywna, niemniej słyszałem, że Java nadaje się jedynie do komórek, aplikacji web-owych oraz po pewnych modyfikacjach do systemów Unix


xxart
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 04 sie 2009, 13:46
Lokalizacja: ślask
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: xxart »

tak mi się wydawało kolejny DETH


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6187
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

xxart, ROTFL. Czytasz Ty w ogóle co pisze autor?
Terk pisze:Dopiero teraz zaczynam na studiach naukę javy, więc bardzo możliwe że za jakiś czas, raczej dłuższy, pojawi się MM, czy MiM napisany od podstaw, byłoby to o tyle dobre, że wtedy otrzymałbym dużą pomoc od znajomych w postaci modułu do gry przez internet.
Na naszym forum też zalęgły się internetowe trolle? ](*,)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
pacnutek
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: sobota 27 lut 2010, 09:59
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: pacnutek »

Terk pisze:Sporo roboty mam, całość była pisana w pythonie26, który jak się okazało był wyjątkowo nietrafionym wyborem, ponieważ przez to kolosalnie obciążony jest procesor. Ogólnie to ja nigdy nic większego nie programowałem, poza jakimiś śmiesznymi programami do porządkowania plików i jakiś małych zabawek. To była pierwsza próba stworzenia czegoś sensowniejszego. W ogóle nigdy mi nie było dane uczyć się na poważnie jakiegokolwiek języka programowania. Zawsze, tak i w tym wypadku douczałem się na bieżąco. Dopiero teraz zaczynam na studiach naukę javy, więc bardzo możliwe że za jakiś czas, raczej dłuższy, pojawi się MM, czy MiM napisany od podstaw, byłoby to o tyle dobre, że wtedy otrzymałbym dużą pomoc od znajomych w postaci modułu do gry przez internet.
Czy istaniałą by szansa zobaczyć ten kod w Pytonie?

I nie narzekajcie na tą Javę. Eclipse przerasta VS w pewnych aspektach, a już na pewno w aspekcie finansowym.


'I meant,' said Ipslore, bitterly, 'what is there in this world that makes living worth while?'
Death thought about it.
CATS, he said eventually, CATS ARE NICE."
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Powinieneś jednak dokończyć TEN projekt, doprowadzić go do grywalnej wersji bez możliwości gry przez internet. Niby programiści często porzucają projekty widząc, że można coś napisać lepiej, ale jeśli sam nie będziesz przełamywał błędów, które wyszły w programowaniu, to może się zdarzyć, że i późniejsze projekty będą nastręczały ci te same trudności.

Prośba jeszcze o udostępnienie kodu źródłowego. Do tematu zagląda sporo osób i ktoś może kiedyś to pociągnąć lub wykorzystać w części aby nie pisać wciąż wszystkiego od początku.

Ogromny zawód, że nie chcesz tego dokończyć w tej formie. Jak się jest starym prykiem, to nie ma gdzie rozkładać planszy, a na monitorze częściej pykałem w tę grę, bo łatwiej.

Pozostaje czekać na efekty przesiadki na nową platformę. Mam głęboką nadzieję, że efekty poznam szybciej niż finalną wersję Trolli [-o<


ODPOWIEDZ