Mini online ;)

Dyskusje na temat gier komputerowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
balbina [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 15
Rejestracja: środa 24 gru 2008, 12:34
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Mini online ;)

Post autor: balbina »

Ostatnio widziałem na youtube jak jacyś kolesie grali online na kamerkach w
Descent, pomyślę czemu nie grać tak w talizman, w sumie jedna osoba może losować przygody, ekwipunek każdy może sobie wydawać itp.

jest to jedna problematyczne pod ze względu stanu posiadania jawności czarów i tp.

Mój pomyśl to stworzenie systemu losowania i zarządzania stanem kart, oraz rzutu kostką, całą reszta działa by się przez kamerki :). jedyny problem to karty na planszy trzeba by je było wykładać. np przygotować sobie uniwersalne żetony potworów + mieć w pogotowiu karty nieznajomych i miejsc

jestem wstanie zaimplementować coś takiego w tydzień góra 2, potrzebuje jednak osoby do pracy przy wprowadzaniu kart.

jest ktoś chętny ?


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Re: Mini online ;)

Post autor: Hellhound »

balbina pisze:jest to jedna problematyczne pod ze względu stanu posiadania jawności czarów i tp.
Grając 1:1 to wystarczy, że "mistrz gry" będzie losował czary sobie i przeciwnikowi. W przypadku gdy losuje przeciwnikowi pokazuje kartę do kamery samemu jej nie oglądając i odkłada na bok. Kiedy gracz rzuca czar "mistrz" odkrywa kartę sprawdzając czy to był faktycznie ten czar.

W więcej osób niestety to już nie zadziała.


Awatar użytkownika
doctorec
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 09 sie 2009, 16:52
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: doctorec »

Jest jeszcze jeden aspekt a mianowicie uczciwości wobec gracza po drugiej stronie kamerki no i rzeczywiście gra z większą liczbą graczy niż 2 jest raczej niemożliwa. Pomysł nie wypali w wypadku tej gry niestety


ODPOWIEDZ