Magiczny Miecz via www

Dyskusje na temat gier komputerowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Magiczny Miecz via www

Post autor: Terk »

Witam, jak już wspomniałem w innym temacie, przygotowuję Magiczny Miecz, w wersji via www. Jeśli ktoś chciałby pomóc jako beta-tester, to proszę o PM.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

To już czwarty temat o tym, nie za dużo tego?


Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Robię nowy projekt, więc założyłem nowy temat, jak dla mnie to logiczne.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ja mogę testować :P A już coś jest, czy dopiero się zabawa w tworzenie zaczyna? :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Może na początek mała forma, zawsze chciałem zrobić Smoka i Księżniczkę do zagrania na www. Niestety nie mam pojęcia jak, programowałem tylko w Turbo Pascalu więc lipy nie chcę odstawiać.


Awatar użytkownika
Terk [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

http://www.testmim.yoyo.pl/sik.php Specjalnie dla Miska, mozesz sprawdzic czy dziala, bo robilem to "na kolanie".


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Szkielet rozgrywki już widzę. Jeszcze jakaś graficzka i wpływ na to gdzie kładziemy Karty oraz ranking zwycięstw pod rząd. Wszystko żeby dało wmontować się na stronkę o MM i mamy fajną, małą zabawkę do poklikania z nudy.


izzy
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 17:23
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:

Post autor: izzy »

Misiek pisze:Może na początek mała forma, zawsze chciałem zrobić Smoka i Księżniczkę do zagrania na www. Niestety nie mam pojęcia jak, programowałem tylko w Turbo Pascalu więc lipy nie chcę odstawiać.
Na początku chciałem się przywitać. Zarówno MiM jak i MM były dla mnie pewnym symbolem epoki. Byłem szczęśliwym posiadaczem obu tych gier a teraz dzięki Wam drodzy forumowicze znów będę w posiadaniu tych gier.

Bardzo dziękuję Miśkowi... zrobiłeś człowieku kawał fantastycznej roboty i niemal dosłownie uratowałeś mi życie :D
Dziękuje też wszystkim forumowiczom, którzy dzielą się swoim doświadczeniem w drukowaniu kart, Wasze rady są bardzo pomocne i interesujące.

Pewnie na razie nie będę się zbyt często wypowiadał bo drukowanie i klejenie dopiero mnie czeka ale zrobiłem coś, na co moglibyście rzucić okiem.

Nie jestem programistą, byłem pasjonatem programowania parę lat temu ale zawodowo się tym nie zajmuję i dawno przestałem rozwijać wiedzę i umiejętności, dlatego to co Wam pokaże jest mocno niedoskonałe.

Otóż zajrzałem do udostępnionej przez Miśka instrukcji do Krypty oraz do zasobów, napisałem prosty skrypt PHP, który tasuje karty i sprawdza wyniki. Posłużyłem się JQuery by odwracać karty i prezentować wyniki. Jeżeli chodzi o samą grę to równie dobrze mogłaby działać wyłącznie po stronie przeglądarki, całość można łatwo przepisać na JS.

Zasadniczym minusem, który na pewno każdemu rzuci się w oczy jest to, że mój skrypt działa powoli. Najprawdopodobniej dlatego, że darmowy serwer, na którym go umieściłem bardzo powoli przesyła dane. Przynajmniej na localhost skrypt śmiga, być może rozwiązaniem byłby preload grafiki. Nie jestem też pewien czy nie mam błędów logicznych w kodzie a może się też zdarzyć, że źle zrozumiałem to jak trzeba obliczać wynik.

Skrypt był robiony na szybkiego.
Poważnie myślę o napisaniu przeglądarkowej wersji Krypty ale jak wspomniałem jestem niedzielnym programistą i nie szybko ją ukończę (ale kiedyś na pewno).
Być może komuś się to przyda (może ktoś już programuję tę grę?), wtedy mogę udostępnić mój skrypt.

Jeżeli programik zawiera błędy - proszę o informacje.

Aaa, no i link:

KLIK

Uwaga!
Najpierw rzucamy kostką, rzut kostką powoduje nie tylko ustalenie stawki ale także przetasowanie talii. Skrypt zadziała szybciej jeżeli zagrasz jeszcze raz (rzuć kostką), grafiki będą już pobrane :)


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Proste i działa O:) Ciekawie będzie samemu odkrywać karty i żeby w jakiś sposób ukazać która karta pokonała inną. Witaj na forum i nie drukuj wszystkiego naraz, lepiej pograć podstawką, a jak się znudzi dołożyć dodatki. Będziesz miał więcej czasu by siedzieć na forum, bo straszna posucha i nie ma co czytać.


izzy
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 17:23
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:

Post autor: izzy »

Z czasem na pewno to zrobię i pokażę :) Choć szczerze powiedziawszy to powinno być zrobione we Flashu, gdyż Flash ma kilka drobiazgów jakby specjalnie wymyślonych do takich zadań jak turowe gry przeglądarkowe. Na razie podłubie jeszcze w php a później zacznę się zagłębiać we Flasha.


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Animacje będą fajne, coś żeby się działo w takiej gierce. Jakieś mini rzeczy, np postacie wykonują jakiś gest po najechaniu na nich kursorem. Mogę popróbować takie zrobić.

[ Dodano: Nie Maj 09, 2010 8:11 pm ]
Przykładowo takiego stylu animacyjki, które zachęcałyby do grania. Po zdobyciu jakiegoś pułapu punktowego odblokowywać następne.

Obrazek

Po kliknięciu linka, trzeba powiększyć do pełnego rozmiaru fotkę aby zobaczyć animację. Zwyczajnie kliknąć jeszcze raz na powiększone zdjęcie.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

ROTFL :mrgreen:
Trochę drętwa ta animacja, ale przewesoła :D
Misiek, twórz więcej :D


Ja nawet nie mam Talismana.
czadowy69
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 20:48
Lokalizacja: R-ów
Płeć:

Post autor: czadowy69 »

To nie jest dobra gra na pc, plansza to plansza, zupelnie inan atmosfera wtedy jest. :mrgreen:


ODPOWIEDZ