Pomysł na to jak ułatwić tworzenie komputerowej wersji MiMa

Dyskusje na temat gier komputerowych.
ODPOWIEDZ
lukaszpatula [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 07 gru 2008, 17:38
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40

Pomysł na to jak ułatwić tworzenie komputerowej wersji MiMa

Post autor: lukaszpatula »

Kiedyś, podobnie jak niejeden z Was, wpadłem na uroczo szalony pomysł stworzenia samodzielnie od podstaw komputerowego MiMa. Oczywiście projekt upadł bardzo szybko.

Może zatem coś innego? Inaczej podejść do sprawy? Proponuję, żeby po pierwsze połączyć ludzi, którzy tworzyli osobne wersje gry, a po drugie żeby otworzyć kod, to znaczy udostępnić go dla wszystkich, w formie Open Source. Założę się, że gdyby zabrało się za to kilka osób, projekt ukończono by względnie szybko.

Wyobraźcie sobie taką wersję MiMa, która jest łatwo modyfikowalna, tzn. łatwo można dodać nową planszę, poszukiwaczy i karty. A więc silnik (w miarę możliwości) jest elastyczny.

Oczywiście nic od zera - najlepiej użyć już tworzonej wersji. Od siebie mogę dodać, że programuję w Delphi, obecnie uczę się JavaFX, ale mogę się poduczyć innego języka.


Awatar użytkownika
mac
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Coz, pomysl jest jak najbardziej szczytny nawet chodzilo mi od jakiegos czasu po glowie stworzenie takigeo silnika z definicja gry w xml, ale... Problem w tym, ze trudno znalezc kogos ludzi co widac nawet po zaintersowaniu tym tematem;). Kazdy juz ma jakies swoje projekty.
Bylbym czyms takim zaintersowany jakby jeszcze chociaz ze dwie osoby sie znalazly. Bardzo duzo czasu nie mam, ale troche z pewnoscia bede mogl poswiecic. Jesli o mnie chodzi to pisze glownie w javie, w c++ troche ale niewiele.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

mac pisze:co widac nawet po zaintersowaniu tym tematem;)
Eeee źle to odbierasz - po prostu my się na programowaniu nie znamy :P A gdyby poszukać chętnych na forach programistó czy coś? Może ktoś się trafi :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Ja znam biegle Javę (pracuje w tym na co dzień)
oraz C++, C#, Ocaml, i Python, UML
a także PHP, HTML, XML.

Jeżeli miałbym się zabrać za projekt z jakąś grupą ludzi to tylko Java...
A ponadto łatwo potem to wszystko przekonwertować na telefony komórkowe, uszczuplając oczywiście aplikację (zakładając że będzie bardzo zaawansowana), ale MiM na komórkę, to by było coś... :)


ODPOWIEDZ