Kolejny projekt Magiczny Miecz 3D na PC :)

Dyskusje na temat gier komputerowych.

Lepsza gra z mechanika czy brak implementacji zasad?

lepiej zeby byla mechanika, w koncu to gra komputerowa
20
45%
lepsza gra bez mechaniki, bardziej przypomnia gre na planszy
24
55%
 
Liczba głosów: 44

Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Kolejny projekt Magiczny Miecz 3D na PC :)

Post autor: mac »

Witam wszystkich fanow magiczneog miecza :D(tych magii i miecza tez ale osobiscie nigdy w nia nie grale :P).
Chcialem sie pochwalic ze pisze wersje Magicznego Miecza na PC :). Pisze sam ale jestem przekonany ze uda mi sie to skonczyc, byc mzoe nawet w tym roku.
Najpierw planuje jak wiekszosc tutejszych projektow wypuscic wersje umozliwiajaca gre saemu ze soba :). W nastepnej kolejnsci planuje dodac mozliwosc gry po sieci.
Gra jest pisana w w jave na silniku jmonkey.
Na koniec dwa zrzuty ekranu z tego co do tej pory zrobilem: screen1, screen2.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 17 mar 2008, 19:36 przez mac, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Helloł

No no :) 238 FPS :P Czyli rozumiem, że robisz pełną mechanikę-automatykę w grze?


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Jak na to patrzę to mam wrażenie, ze nic z tego nie będzie ;) A to co pokazane kompletnie nic nie mówi.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

SeSim pisze:Helloł

No no :) 238 FPS :P Czyli rozumiem, że robisz pełną mechanikę-automatykę w grze?
Jesli chodzi o sama rozgrywke to bedzie to w miare podobne do tego co mozna zobaczyc w dotychczasowych pojektach, ale jeszcze sie zobaczy teraz skupiony jestem na kartach zdarzen.
pretorianstalker pisze: Jak na to patrzę to mam wrażenie, ze nic z tego nie będzie ;) A to co pokazane kompletnie nic nie mówi.
Ja mysle ze cos bedzie :).


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

pretorianstalker pisze:Jak na to patrzę to mam wrażenie, ze nic z tego nie będzie ;) A to co pokazane kompletnie nic nie mówi.
Rety, czemu chlopaka na przywitanie deprymujesz? [-( Kod programu który pisze ma Ci wkleić abyś uwierzył? Pożyjemy zobaczymy. ;-) A tobie Mac zycze powodzenia w dalszej pracy i żebys zgodnie z obietnicą doprowadził sprawice do końca. :grin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

pretorianstalker, bazuje zapewne na doświadczeniach z forum. Znacznie więcej w ciągu jego historii było dodatków / projektów nieukończonych niż ukończonych. Wiele razy bywało, że ktoś coś robił i cisza. Nie mówię, że tak będzie i w tym przypadku a nawet trzymam kciuki. mac, życzę owocnej pracy.


Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Coz wczesniej przesledzilem historie dotychzasowych projektow i nie spodziewaielm sie przez to wiekszego entuzjamzu :). Ja niektorych bledow poprzednikow na pewno nie popelenie(np programowanie strukturalne). Duze zanczenie ma technologia w jakiej sie pisze, ja wybralem taka w ktorej wiele rzeczy mozna zrobic i zmodyfikowac duzo szybciej i latwiej i jeszcze z lepszymi efektami.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Jestem w stanie się założyć, że każdy projekt, który będzie w swych założeniach miał obejmować mechanikę całej gry, zamiast działać na zasadzie gdzieś już przeze mnie opisywanej, prędzej czy później upadnie... Ewentulnie będzie powstawał tak długo, że już nikt nie będzie nim zainteresowany. Mam wrażenie, że prędzej GW się porwie na taki projekt i go skończy.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Ja to juz nawet nie komentuje postow w stylu "sluchajcie zaczalem nowy dodatek...", czy tam w przypadku tego tematu "sluchajcie pisze wersje Magicznego Miecza na PC...".
Kiedys przyjmowalem takie nowiny z entuzjazmem i nic z tego nie wychodzilo, moze wiec marazm nada szczegolnej motywacji autorowi.
Pozdrawiam.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Obrazek

Widze ze temat nie wywoal poruszenia ale prace trwaja :) W ciagu tygodnia planuje wypuscic pierwsze dosyc ograniczone demko. Bedzie mozna poruszac sie tylko po pierwszym kregu, ilosc kart zdarzen bedzie ograniczona, zaklec najprawdopodbniej jeszcze nie bedzie. Tak wiec stay tunned! 8)


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

No to super. =D> Myśle że wtedy będzie co pokomentować i oceniać. Ewentualnie jakieś rady i pomysły podsunąć. Teraz za bardzo nie było o czym pisać poprostu. Powodzenia w dalszej pracy. :smile:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Coz, nie zrobilem paru rzeczy ktore planowalem wiec poki co dema nie bedzie, az nie skoncze. Wrzuce za to dwa screeny jakby ktos byl zainteresowany.
Obrazek
walka



Obrazek
kostka toczaca sie po planszy


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Jedna uwaga: czy okienka mogłyby być nieprzezroczyste? Kiepsko się to czyta, zwłaszcza jesli chodzi o zdarzenia. Trzymam kciuki by projekt został ukonczony.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

mriswith pisze:Jedna uwaga: czy okienka mogłyby być nieprzezroczyste?
Gierka całkiem, całkiem fajnie się zapowiada. =D> Wygląd planszy jest bardzo realistyczny i chyba nawet lepiej rozwiązany niż w MiMe Mistrza Dzwonów. Nie ujmując oczywiście nic grze Mistrza bo gra się super. :biggrin: Co do tych okien to sugeruje możliwość regulacji jak np w Viście. :idea: Suwak w prawo bardziej przeźroczyste okno, suwak w lewo tło wokół karty coraz ciemniejsze aż do zupełnej nieprzeżroczystości. 8) Jestem zdania abyś się nie spieszył i nie zrobił fuszerki tylko lepiej dłużej i dokładniej. Powodzenia i czekamy (cierpliwie ;-) ) na demko.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Z ta przezroczystacia to zaden problem jak juz gra bedzie miala jakies opcje to mozna tam dodac.


Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Mysle, ze zrobilem juz wiekoszosc tego co planuje w demie i moze za tydzien-dwa juz wypuszcze. Poki co dwa nowe screeny.
Obrazek
Obrazek


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

No no :) Dodaj jeszcze możliwość postawienia jakiś gadżetów na stole w stylu butelka piwa i chipsy :P I może jakaś możliwość wstawiania tła? :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Normalnie wierzyć się nie chce jak to widze... Pełen real prawie. =D> Kurde jak to powstanie naprawde, żal bedzie że To nie MiM. ;-)
SeSim pisze: Dodaj jeszcze możliwość postawienia jakiś gadżetów na stole w stylu butelka piwa i chipsy
I nie zapomnij o opcji włączenia rurki z monitora aby wyssać tego browarka. Jakby co to zaklepuje Gingera w lodówce. :mrgreen:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Prowiant kazdy we wlasnym zakresie :P. Tlo coz, chyba nie ma sensu zadnego skyboxa tutaj wstawiac ewentualnie jakis model pomieszczenia, moze znajde odpowiedni.


Awatar użytkownika
Beast
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 11 paź 2007, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Beast »

Jestem w szoku. Normalnie szacun dla Ciebie. Z krzesła spadłem jak to zobaczyłem. Szkoda tylko że to nie MiM:( No ale narzekać chyba nie będziemy. Mam za to trzy pytania:

1) Czy gra będzie normalnie do zainstalowania na kompie z możliwością posiadówy paru graczy przed jednym sprzętem popijając sobie browarek czy to będzie rozgrywka on-line a może i tak i tak?
2) Czy zamierzasz kiedykolwiek zrobić to samo z MiM'em?
3) Czy przewidujesz wrzucić dodatki czy to będzie sama podstawka?


Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Beast pisze: 1) Czy gra będzie normalnie do zainstalowania na kompie z możliwością posiadówy paru graczy przed jednym sprzętem popijając sobie browarek czy to będzie rozgrywka on-line a może i tak i tak?
Chce zrobic on-line, ale pewnie najpierw bedzie wersja do grania przy jednym komputerze. Zanim zaczne robic cos z siecia chce zaimplementowac cala gre.
Beast pisze: 2) Czy zamierzasz kiedykolwiek zrobić to samo z MiM'em?
Nie.
Beast pisze: 3) Czy przewidujesz wrzucić dodatki czy to będzie sama podstawka?
Sama podstawka.


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

mac pisze:Sama podstawka.
A tam, jestem pewien, że po wielkim sukcesie podstawki będziesz zobowiązany do zrobienia dodatków ;)


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

gural pisze:
mac pisze:Sama podstawka.
A tam, jestem pewien, że po wielkim sukcesie podstawki będziesz zobowiązany do zrobienia dodatków ;)
Jak na dzisiaj to z podstawka i gra przez siec bedzie tyle roboty ze nie biore nic wiecej pod uwage :P.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

mac,

Tak z ciekawości pytam, ile czasu dziennie (średnio) zajmuje praca nad pisaniem kodu do gry? To chyba jest strasznie czasochłonne z tego co wiem?... :-k


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
mac [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Katiusha pisze:mac,

Tak z ciekawości pytam, ile czasu dziennie (średnio) zajmuje praca nad pisaniem kodu do gry? To chyba jest strasznie czasochłonne z tego co wiem?... :-k
Nie odpowiem na to pytanie. To jest cos co robie w wolnym czasie, wiec zalezy czy mam danego dnia czas i czy mam checi.


ODPOWIEDZ