Projekt Kropek_a (Magia i Miecz)

Dyskusje na temat gier komputerowych.
Kropek_ [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 16:21
Lokalizacja: MTW
Płeć:

Projekt Kropek_a (Magia i Miecz)

Post autor: Kropek_ »

Witam wszystkich


Pragnę zakomunikować iż projekt MiM na PC został na nowo ożywiony. Ja + 2 moich kolegów zaprojektowalismy cały schemat gry. Ze spraw technicznych dodam ,że gra napisana jest w C++ i oparta na o bibliotekę Allegro, kompilowana na gcc.

Oto kilka screenów:

http://bajt.eu.org/screen1.jpg
http://bajt.eu.org/screen2.jpg


Gra jest jak narazie w fazie rozwojowej, w styczniu powinna pojawić się pierwsza wersja zdatna do gry.

Link do pobrania gry -> CLICK
Ostatnio zmieniony piątek 21 lis 2008, 09:10 przez Kropek_, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Pierwszym jestem który komentuje ten projekt ;D Szata graficzna fajna całkiem. Tylko jakos brakuje mi tych napisów na planszy, mam nadzieje ze to bedzie dopracowane ;) Karty proponuje sciągnąc z ftp SeSima, lepszej jakosci niz to co tu macie. Interfejs ciekawy. Oby tak dalej, zapału do pracy ;P


P.s. ostatnimi czasy coraz wiecej projektow w tą strone! ekstra ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Kropek_ [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 16:21
Lokalizacja: MTW
Płeć:

Post autor: Kropek_ »

Hmm a czy mógl byś mi podeslac adres tego ftp :D. Co do napisów oczywiście będzie to jeszcze dopisane ale tylko nagłówki bo inaczej by się nie zmieściło to w taki sposob aby było cokolwiek widać. Podgląd tego co się dzieje na danym polu nastepuje poprostu na kliknięciu na nie.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

ftp://sesim.myftp.org:4000
Login: mim
Pass: bura_suka

Sprawa jest taka ze to prywatny ftp więc dostęp do niego nie jest 24 h/dobę ;)
1.Nie zgadzam się na jakąkolwiek formę sprzedarzy moich (w tym dołączania ich niby jako bonus do jakiegoś zestawu) kart bez uprzedniego skontaktowania się ze mną w tej sprawie i uzyskania zgody na ten proceder. Wyjątkiem jest Denver i jego płyta ;)

2.Nie zgadzam się na jakąkolwiek formę sprzedarzy nie moich (w tym dołączania ich niby jako bonus do jakiegoś zestawu) materiałów ściągniętych z mojego FTP'a bez porozumienia się z autorami rzeczonych materiałów i uzyskania od nich zgody na ten proceder.

3.Nie zgadzam się na udostępnianie jakichkolwiek namiarów na FTP na jakichkolwiek stronach, opisach w komunikatorach internetowych itd bez uprzedniego uzyskania mojej zgody.

4.SSerwer jest tak skonfigurowany, że przyjmuje tylko jedno połączenie z danego adresu IP. Wszelkie próby (nawet nieumyślne) mające na celu wymuszenie więcej niż jednego połączenia (pomijam fakt, że są i tak skazane na niepowodzenie :P ) będą karane zablokowaniem dostępu z tego IP do FTP'a. Złośliwe, niczemu nie służące cwaniactwo w stylu mam zmienne IP i nic mi nie grozi będzie tępione ze szczególną zaciętnością. OGRANICZENIE TYCZY SIĘ RÓWNIEŻ ZAKAZU ŁĄCZENIA SIĘ PRZEZ PROGRAMY TYPU FLASH GET!!! Punkt jest po to, żeby osoby próbujące na siłę łączyć się więcej niż raz (zwłaszcza z jakimś automatem) nie blokowały dostępu innym użytkownikom ze względu na ograniczoną ilość połączeń do FTP'a. Patrz punkt 5.

5.Na serwerze może być max 3 użytkowników logująch się na usera mim (oczywiście z różnych adresów IP).

6.Proszę przeglądaj logi swojego klienta FTP w przypadku niemożliwości nawiązania połączenia zanim zaczniesz marudzić na forum czy też na gg, że serwer nie działa. Czasem może być tak, że serwer ma full userów. Będzie to napisane w logu!!

7.Zanim zaczniesz mnie nękać pytaniami dlaczego serwer nie działa odczekaj proszę kilka dni. To jest moje prywatne łącze i komputer. Jeżeli nie działa to musi mieć ku temu dobry powód :P

8.Generalnie FTP nie działa w nocy! Aczkolwiek zdarzają się wyjątki ;)

9.Statystycznie serwer jest włączony codziennie w godzinach 17-23, ale proszę brać pod uwagę punkt 7. i 8. tego regulaminu!
Regulamin ftp.

A co do tego odpisałeś - bardzo dobre rozwiązanie. Naprawde wszystkiego najlepszego! Powodzenia i walcie po każdą pomoc. Nie wycofujcie się z projektu, naprawde warto go tworzyć dalej.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

ooo :) No proszę. Takiej wersji jeszcze nie było :] Ciekawie wygląda. Moja uwaga jest taka, że plansza jest za blada. Mało żywe kolory, ale skoro to wersja rozwojowa to mam nadzieję, że się zmieni :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No no, bardzo ładne te screeny, chętnie bym sobie odpalił i pograł \:D/ Zmiana 'żetonów' siły, mocy itd. wyszła jak najbardziej na dobre, cała otoczka też sympatyczna. Trzymam kciuki :wink:
MAX pisze:ostatnimi czasy coraz wiecej projektow w tą strone! ekstra
To bardzo dobrze, im więcej tym lepiej a do tego będzie to jednoczesna motywacja dla wszystkich wcześniejszych twórców do ulepszania swojej wersji. Gdyby był tylko jeden MiM PC to wszyscy by zaakceptowali taką wersję jaka jest, jeśli będzie ich więcej wszyscy się będą jeszcze bardziej starać aż w końcu MiM PC osiągnie szczyt doskonałości :mrgreen:

PS. I jeszcze coś o czym zapomnieli przedmówcy: witam na forum nowego usera \:D/


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Jak dla mnie bomba:) Zmieniłbym tylko ikony z Hirołsów :-"


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
.McCzarny.
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Supraśl
Płeć:

Post autor: .McCzarny. »

I niepotrzebnie "moc" "siła" itp są w nawiasach. Jeszcze kilku spacji zabrakło w wiosce każdą[ tu powinna być spacja]ranę oraz Mędrca:[i tu też spacja]. Może się czepiam szczegółów ale korekta zawsze się przyda. Poza tym witam wszystkich =].


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

No to jest wersja jak myśle pro beta 0,0001 ;) Wiec wszystko do dopracowania. Również Cię witamy serdecznie na forum ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Kropek_ [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 16:21
Lokalizacja: MTW
Płeć:

Post autor: Kropek_ »

Tak jak wspomniałem jest to jak narazie BETA ikonki z Heroes narazie bo innych nie było jeśli ktoś ma jakieś zdolności graficzne i chce pomóc to zapraszam serdecznie. W planach jest stopniowe zmienianie obrazków wraz z wzrastającymi umiejętnościami Poszukiwacza. Cały projekt jest oparty o dosyć konkrety schemat wymodelowany z UML-u i został zrobiony tak aby można było w przyszłości (mam nadzieję) dodawać nowe plansze, kilku graczy w tym równiez komputerowym no i oczywiście multiplayer przez TCP/IP :) Wszelkie uwagi mile widziane wiadomo ,że nie da się odrazu wszystkiego zrobić. Co do Mapy hmmm narazie zostanie taka jaka jest w przyszłości może ktoś to zmieni, teraz staramy się oprogramować wszystkie pola i karty a jest tego troszkę.

Dziękuję za powitanie Ja też witam wszystkich i zabieram się dalej do pracy bo mam tu co robić (projekt jest już tworzony hmmm z 3 miesiące prawie).


Awatar użytkownika
WindyIndy
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bagna
Wioska
Wyspa Gadów
Posty: 181
Rejestracja: czwartek 19 paź 2006, 11:19
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: WindyIndy »

Witam również na forum :) jak jest potrzebna siła graficzna to ja jestem chętny do pomocy jakby co. Chętnie udostępnie obrobione skany (udostępnie przy życzliwości ftpa SeSima ofkors) Pozatym zawsze moge coś opracować. Mam nadzieje że tym razem uda się ukończyć w przyzwoitym czasie MiM wersje komputerową.


Obrazek
Kropek_ [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 16:21
Lokalizacja: MTW
Płeć:

Post autor: Kropek_ »

A możesz coś konkretniej powiedzieć na temat tego co jesteś w stanie zrobić ? Na początek skoro mapa jest blada może byś się za nią zabrał ?? przesłał bym Ci tą którą ja teraz mam zrobioną i jak by Ci się chciało przerobił byś te swoje scany tak aby było to na bardzo dobry bo jednak będzie się ją oglądało przez cały czas. Jednak bedziesz musiał przestrzegać idealnie rozmieszczenia jakie jest tam zastosowane, rozdzialka pozycje pól itp itd. ewentualnie jak będziesz chciał dopiszesz odrazu nazwy pól. Podejmiesz się???


Awatar użytkownika
WindyIndy
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bagna
Wioska
Wyspa Gadów
Posty: 181
Rejestracja: czwartek 19 paź 2006, 11:19
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: WindyIndy »

A mogę się podjąć :) Mam wyczyszczoną mapę w dobrej jakości więc powinno nie być problemu. Rozumiem, że chodzi o to by pola były identycznie rozmieszczone jak na Twojej mapie? Prześlij mi ją to po obejrzeniu będzie się łatwiej rozmawiało


Obrazek
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Kropek_. Będziesz bardzo zadowolony z współpracy z WindyIndym. Chłopak zna się na rzeczy jak mało kto na tym forum ;) W razie czego mogę Wam posłużyć jako serwer wymiany dużych plików. Oczywiście w godzinach otwarcia FTPa :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Kropek_ [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 16:21
Lokalizacja: MTW
Płeć:

Post autor: Kropek_ »

No oki oki wieczorkiem jak będę w domu to wszystko wystawię tak jak potrzeba. Co do FTP to mam swój serwer działający 24h (bajt.eu.org to moja domena) coprawda ostatnio nie jest to jakiś demon szybkości bo niestety ostatnio jest dość poważnie obciążony. Ale dziękuję za propozycję. Tak myślę ,że jeśli będzie jakieś grono osób które będą chciały coś tam podziałać w temacie to chętnie przyjmiemy każdą pomoc. Jak narazie kodzik opiewa na jakieś hmmm 10tyś. linijeczek kodu :D a dodam ,że to dopiero opracowane wszystkie metody w polach itp. Na karty pewnie przyjdzie 2 tyle.


Ps. Mam nadzieję ,że bedzie przynajmniej 100 testerów aby to jakoś podociągać co by nie było tak ,że w połowie gry coś się posypie :).


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Jeżeli chodzi o testowanie to nie ma problemu :) Jestem strasznie upierdliwy :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

O testowanie Cie głowa nie boli :D może stu nie bedzie ale bedzie ludu, który bedzie wydajny jak 500 testerów... :twisted:


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
.McCzarny.
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Supraśl
Płeć:

Post autor: .McCzarny. »

Masz kolejnego ochotnika do przetestowania gry =] będę szczęśliwy jak będę mógł Ci pomóc testując grę


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja również bardzo chętnie pomogę testując grę, jeśli można oczywiście :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Kropek_ [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 16:21
Lokalizacja: MTW
Płeć:

Post autor: Kropek_ »

WindyIndy mówisz i masz w zipku jest mapa,ramka,ramka i mapa tak abyś mial rozeznanie co i jak. Powodzenia w rysowaniu.

http://bajt.eu.org/mim.zip


SeSim nie to ,że narzekam ale ten twój FTP to coś nie bardzo chce ze mną rozmawiać :/ jeszcze ani razu nie udało mi sie pobrać listy katalogów znajdujących się na ftp a probowałem hmm z 10 razy :/. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu ??


Awatar użytkownika
WindyIndy
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bagna
Wioska
Wyspa Gadów
Posty: 181
Rejestracja: czwartek 19 paź 2006, 11:19
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: WindyIndy »

ok mam plansze. widze że jest troche ściśnięta ale zaraz po świętach dopasuje moją do tej ściągniętej i zabacze co da się zrobić.


Obrazek
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Kropek_ nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Wiem tylko, ze użytkownicy neostrady mają notoryczne problemy z korzystaniem z tego FTPa :)

EDIT:
Jest jeszcze inna sprawa. Mogłeś po prostu trafić na zapchany serwer. Jest limit userów, lub używałeś do tego IE, który często otwiera dwie sesje, a na serwerze jest ograniczenie — jedna sesja dla jednego IP. Doszukiwałbym się tutaj problemów.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Olo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 10:23
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Olo »

umnie bywa podobnie z FTP SeSima na NEO się kaszania nawet przez TOTALA kiedyś się dostałem i zassałem kilka rzeczy jednak na DSL na uczelni

moja rada prosta >>> napisz na PW co potrzeba do SeSima a on niech prześle to w meilu do Ciebie bedzie szybciej i sprawniej


Witam wszystkich i pozdrawiam ;-)
GG 1444133
moje hobby www.meganecoupe.eu
Kropek_ [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 16:21
Lokalizacja: MTW
Płeć:

Post autor: Kropek_ »

Nie ma problemu naszczęście mam dostęp do kilku łączy tak więc poradziłem sobie zasysając to przez całkiem wydajen łącze ATM z uczelni. Pozdrawiam i idę klepać dalej :)


Kropek_ [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 16:21
Lokalizacja: MTW
Płeć:

Post autor: Kropek_ »

Takie małe pytanie czy mamy jakiegoś dzwiękowca na FORUM przydał by się odgłos rzucania kostką itp. Jak ktoś ma ochotę się tym zająć to proszę o kontakt :)


ODPOWIEDZ