Jaki dodatek na start?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Hubert [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: piątek 14 lut 2020, 08:52
Płeć:

Jaki dodatek na start?

Post autor: Hubert »

Jakiś czas temu kupiłem grę (co oczywiste)Talisman magia i miecz. Trochę się już nagrałem i chce ją jakoś urozmaicić jakimś/jakimiś dodatkami. Niestety przy okrojonym budżecie, wiec chciałbym prosić o polecenie jednego małego i jednego dużego. Takich, które są szczególnie warte uwagi.


Awatar użytkownika
Adam12
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Spis dodatków autora:
Nowi Poszukiwacze
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2018, 13:16
Płeć:
Wiek: 47

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Adam12 »

Żniwiarz i Wilkołak, Żniwiarz i Podziemia, Wilkołak i Podziemia, Żniwiarz, Wilkołak i Podziemia😁


Wasilij
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 212
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 12:13
Lokalizacja: okolice Poznania
Płeć:
Wiek: 40

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Wasilij »

viewtopic.php?f=75&t=9164&p=177782&hili ... ek#p177782

my :) z młodą ;) najlepiej chyba bawiliśmy się z małych z wilkołakiem ale nie z samym npc :) tylko z karta dzień noc która bardzo zmieniać potrafi z tury na turę szansę wygranej z danym potworem :) (nie grałem w te z ostatniego dodruku który jeszcze płynie) w żniwiarzu masz mroczną kultystę mega op córka ją uwielbia :) wilkołak daje czarnowidza i łowczynie wampirów

z dużych miasto albo góry ;) (ale to hmm subiektywne) w mieście masa broni i chowańce :) a w górach jakoś przyjemnie było i dużo pól 2 karty do losowania :) no i góry - łotrzyca, wampirzyca i Walkiria

o smokach nie wyrobiłem sobie jeszcze zdania :( bo co wylosuje postać 3 siły czy też jakąś typowo magiczną 1/2 siły to szybko ginę :) świetnie tam radzi sobie smocza amazonka która już w pierwszym spotkaniu potrafi ubić i dosiąść smoka. a potem to już jej z górki idzie bo praktycznie po każdym ubitym smoku +1 do siły lub mocy no i smocze łuski do tego.


Awatar użytkownika
kotlet
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: kotlet »

z dużych jeśli jeden, to smoki lub kataklizm. zmieniają całkowicie rozgrywkę. kataklizm bym polecił, jest trudniejszy i ciekawszy niż plansza podstawowa. smoki również ciekawe i modyfikują rozgrywkę, ale są wolę z tych dwóch kataklizm, więc jego polecę :)
a z małych panią jeziora - ciekawi poszukiwacze i zadania czarnoksiężnika. osobiście za dodatkami NPCowymi nie przepadam, chociaż całość wilkołaka również modyfikuje rozrgrywkę.
przeciw nudzie można spróbować również krain ognia z małych, ale to już taki lekki hardkor, aczkolwiek po poszukiwaczy z tego dodatku sięgam ostatnio bardzo często.


Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2310
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: fallenmk »

Z dużych polecam Podziemia - stanowią fajne wyzwanie, oferują możliwość zdobycia kart Skarbu i wejście na Koronę Władzy w sposób alternatywny, nie wymagający posiadania Talizmanu.


Awatar użytkownika
vujekwujek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 27 sty 2019, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: vujekwujek »

Z perspektywy osoby, która każdy dodatek wdrażała pojedynczo, mogę śmiało stwierdzić, że wpierw warto zakupić małe dodatki, a dopiero później większe.

Z małych dodatków polecam w kolejności: Wilkołak, Żniwiarz, Pani Jeziora, Królowa Lodu, Kraina Ognia (Zwiastun na sam koniec wszystkich dodatków, łącznie z dużymi, natomiast Zapomniane Krainy wymagają Miasta i Podziemi).

Z dużych w kolejności: Kataklizm, Góry, Miasto, Las, Podziemia (Smoków nie posiadam).


lemon_curry
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 368
Rejestracja: piątek 09 lis 2018, 16:53
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: lemon_curry »

Żniwiarz i Kataklizm


Awatar użytkownika
jarojoker
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 14:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 39

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: jarojoker »

Obecnie posiadam kombinację Podstawka + Królowa lodu + troszkę rzeczy z dodatku fanowskiego Wizji. Królową Lodu śmiało mogę polecić. Zwiększysz ilość kart przygody (poziom trudności jest na poziomie z podstawki), dodaje zadania czarownika i tutaj nagrody biorę z Wizji. Całkiem przyjemni poszukiwacze.


Awatar użytkownika
kotlet
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: kotlet »

dodałbym jeszcze LAS do rozważenia z jednego względu: najlepsi poszukiwacze (baaaardzo subiektywnie, ale już spieszę z wyjaśnieniem).
każdy jeden jest bardzo klimatyczny. osobiście wczuwałem się w rolę grając nimi. każdy jeden ma swoją unikatową mechanikę za sprawą różnorakich żetonów i zdolności. nie ma drugiej takiej paczki poszukiwaczy w żadnym dodatku. no i jest ich pięciu.

kiedy zbierałem powolutku dodatki, zwracałem uwagę PRZEDE WSZYSTKIM na poszukiwaczy (już w sumie zapomniałem jak to było). te leśne chyba usatysfakcjonują każdego, a przynajmniej zapewnią trochę godzin na rozkminianiu zdolności, żetonów i przyjemnego combowania zdolnościami.
no i nikt chyba nie pogardzi dość trudnym lasem samym w sobie, z ciekawą mechaniką ścieżek (bonusy lub kary w eksploracji lasu) i nagrodami za przejście całości (złożonymi, ciekawymi do ogarnięcia i wykorzystania Kartami Przeznaczenia).


Awatar użytkownika
Adzet
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 20 cze 2019, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 27

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Adzet »

Z dużych Góry lub Miasto, oba przyjemne, ale jak dla mnie "musisz mieć", to miasto, bo można kupować w końcu i trochę ułatwia grę. Jeśli chcesz utrudnić grę to podziemia lub las, choć las bardziej irytujący. Kataklizm ciekawy, ale lepiej z czymś grać
Z małych - źniwiarz za dobre karty przygód, taka uzupełniona podstawa jest wtedy, podobnie pani jeziora i królową lodu. Za to wilkołak najwięcej wprowadza. Nie bierz krain ognia lub zwiastunu, jak dla mnie bardzo słabo zrobione dodatki. Polecam Żniwiarza lub Panią Jeziora.


Awatar użytkownika
JollyRoger
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 20:45
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: JollyRoger »

Po pierwsze: Schowaj TALISMAN i zainwestuj w MiMa z 1993
po drugie: wydrukuj sobie oficjalne dodatki
po trzecie: z autorskich polecam na początek Wioskę.

Gdy przejdzie grę każdym z Poszukiwaczy to wtedy możesz mówić, że się nagrałeś, wiem z własnego doświadczenia.


"Jak Palladyn szlachetnie, mieczem złączę lub zetnę"
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Rogo »

JollyRoger pisze: wtorek 18 lut 2020, 21:23 Po pierwsze: Schowaj TALISMAN i zainwestuj w MiMa z 1993
po drugie: wydrukuj sobie oficjalne dodatki
po trzecie: z autorskich polecam na początek Wioskę.

Gdy przejdzie grę każdym z Poszukiwaczy to wtedy możesz mówić, że się nagrałeś, wiem z własnego doświadczenia.
xD

Po pierwsze: Autor tematu nie pytał jaką grę polecamy, tylko jaki dodatek do konkretnej gry, więc tego się trzymajmy.

Po drugie: Dobrze, że nie napisałeś "sprzedaj planszówki i graj w fortnajta", chociaż Twoją wiadomość dużo się od tego nie różniła ;)

Po trzecie: czy grałeś w nową edycję, że tak bardzo polecasz ja schować, czy to czysty fanatyzm?


Ja nawet nie mam Talismana.
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: loooki »

A ja dalej swoje - łykaj jak leci co jest.


Wasilij
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 212
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 12:13
Lokalizacja: okolice Poznania
Płeć:
Wiek: 40

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Wasilij »

Walczymy teraz miasto podziemia ;) i zapomniane krainy :) miasto daje dużo ;) ale co do bałaganu to przyłącze się do tego ;)
kotlet pisze: piątek 14 lut 2020, 12:41 to smoki lub kataklizm. zmieniają całkowicie rozgrywkę.
smoki ;)))


Awatar użytkownika
kotlet
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: kotlet »

smoki są spoko ale u mnie raz na czas. natomiast gra się zmienia diametralnie.
osobiście nie wyobrażam sobie talismana bez kataklizmu. na podstawce ostatni raz grałem właśnie ze smokami :p


Wasilij
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 212
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 12:13
Lokalizacja: okolice Poznania
Płeć:
Wiek: 40

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Wasilij »

kotlet pisze: piątek 21 lut 2020, 18:44 talismana bez kataklizmu
nieznam czekam ;)


Awatar użytkownika
kotlet
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: kotlet »

aaa rozumiem. grunt, że w drodze ;D


Awatar użytkownika
JollyRoger
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 20:45
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: JollyRoger »

Rogo pisze: wtorek 18 lut 2020, 21:44
JollyRoger pisze: wtorek 18 lut 2020, 21:23 Po pierwsze: Schowaj TALISMAN i zainwestuj w MiMa z 1993
po drugie: wydrukuj sobie oficjalne dodatki
po trzecie: z autorskich polecam na początek Wioskę.

Gdy przejdzie grę każdym z Poszukiwaczy to wtedy możesz mówić, że się nagrałeś, wiem z własnego doświadczenia.
xD

Po pierwsze: Autor tematu nie pytał jaką grę polecamy, tylko jaki dodatek do konkretnej gry, więc tego się trzymajmy.

Po drugie: Dobrze, że nie napisałeś "sprzedaj planszówki i graj w fortnajta", chociaż Twoją wiadomość dużo się od tego nie różniła ;)

Po trzecie: czy grałeś w nową edycję, że tak bardzo polecasz ja schować, czy to czysty fanatyzm?
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Po Pierwsze: Trudno mówić o dodatkach gdy gramy w "młodszą brzydszą siostrę" MiM
Po drugie: Nigdy bym tak nie napisał bo jestem fanatykiem planszówek i starej z 1993 roku MiM, Talisman mnie rozczarował.
Po trzecie: Tak grałem kilkukrotnie i jestem załamany co to za gniot a nie poważna planszówka jak jej poprzednik


"Jak Palladyn szlachetnie, mieczem złączę lub zetnę"
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Rogo »

JollyRoger pisze: środa 26 lut 2020, 17:59 Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Najpierw na pytanie o dodatek do Talismana piszesz o zupełnie innej, niedostępnej edycji, a potem mnie pouczasz na temat czytania ze zrozumieniem? Okej ;)
JollyRoger pisze: środa 26 lut 2020, 17:59 Po Pierwsze: Trudno mówić o dodatkach gdy gramy w "młodszą brzydszą siostrę" MiM
Łatwo rozmawiać o dodatkach, gdy one po prostu istnieją, są dostępne i wprowadzają różne nowe mechaniki i elementy. Ja akurat nie znam ich na tyle, żeby któryś polecić lub odradzić, ale nie wpadłbym na to, żeby zacząć pisać o innej grze, gdy pytanie dotyczy tej konkretnej.

Co do gniotowatości Talismana, to przyznam, że gra ma swoje wady, ale czy Magia i Miecz jest taka genialna? Jest fajna, ale też wad jej nie brakuje.

Dlatego pozwolę sobie się z Tobą po prostu nie zgodzić :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
JollyRoger
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 20:45
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: JollyRoger »

Masz do tego święte prawo, możemy się nie zgadzać i mieć inny pogląd na MiM. Ja jednak będę się trzymał swojej opinii i jeśli kogoś to bardzo zainteresuje to ją rozwinę.


"Jak Palladyn szlachetnie, mieczem złączę lub zetnę"
Wasilij
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 212
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 12:13
Lokalizacja: okolice Poznania
Płeć:
Wiek: 40

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Wasilij »

JollyRoger pisze: piątek 06 mar 2020, 18:17 Masz do tego święte prawo, możemy się nie zgadzać i mieć inny pogląd na MiM. Ja jednak będę się trzymał swojej opinii i jeśli kogoś to bardzo zainteresuje to ją rozwinę.
I rób to jak najbardziej :) tylko nie w tym temacie ;) bo człowiek który go założył zastanawia się co kupić w przededniu dostępności na rynku wszystkich oficjalnych dodatków do talismana ;) jakiś moderator moim skromnym zdaniem mógłby przerzucić off topic do odzielnego tematu ?


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Arthan »

Wasilij pisze: piątek 06 mar 2020, 18:45 jakiś moderator moim skromnym zdaniem mógłby przerzucić off topic do odzielnego tematu ?
Zostawiam te 3-4 posty tak jak są.
@JollyRoger, @Rogo, "zgadzamy się że się nie zgadzamy" ;)
Się wcale nie dziwię, Talisman bywa kontrowersyjną grą, da się go kochać, da się i nie lubić, nawet do tego stopnia, że na pytanie o dodatek chciałoby się od razu napisać "kup inną grę" :D Chociażby i starszego kuzyna. Teraz na forum króluje jednak Talisman i trzeba się z tym pogodzić :)

Uprasza się o niekontynuowanie offtopu :)


Awatar użytkownika
MarekR
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Kazamaty Skavenów
Posty: 199
Rejestracja: środa 28 paź 2020, 21:32

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: MarekR »

Witam Panowie

Kieruję do was pytanie odnośnie zakupu kolejnego dodatku. Jestem posiadaczem gry podstawowej i dodatku Góry. chciałbym kupić kolejny z nich. Proszę o poradę w co warto zainwestować - kolejny oficjalny dodatek z planszą? Pytanie który? Dodatkowo może warto rozważyć jakiś dodatek autorski ?


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: husar »

MarekR pisze: piątek 30 paź 2020, 14:23 Witam Panowie

Kieruję do was pytanie odnośnie zakupu kolejnego dodatku. Jestem posiadaczem gry podstawowej i dodatku Góry. chciałbym kupić kolejny z nich. Proszę o poradę w co warto zainwestować - kolejny oficjalny dodatek z planszą? Pytanie który? Dodatkowo może warto rozważyć jakiś dodatek autorski ?
Miasto. Będziesz miał gdzie sprzedać minerały zebrane w Górach


Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
MarekR
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Kazamaty Skavenów
Posty: 199
Rejestracja: środa 28 paź 2020, 21:32

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: MarekR »

Thx za podpowiedz. Fascynują mnie twórczości autorskie :). Który z nich jest taki godny dużej uwagi :)?


ODPOWIEDZ