Własne podstawki

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vujekwujek [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 27 sty 2019, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Własne podstawki

Post autor: vujekwujek »

Cześć wszystkim. Wpadłem na pomysł ulepszenia poniższych podstawek e-raptora. Dodałem więcej slotów na karty, bo jak wiadomo ich nigdy mało, tym bardziej przy dłuższej rozgrywce.

Obrazek
Komplet 6 szt. e-Raptor - 95 zł (sklep-onyks) - cena za 1 szt. 15,83 zł, kupując pojedynczo ~20 zł

Zdawałem sobie sprawę, że koszt wykonania całego kompletu dla indywidualnego klienta będzie znacznie wyższy. Wysłałem wiadomość do 8 firm (Warszawa/okolice) z prośbą o wycenę, jednakże tylko 4 wysłały mi pozytywną odpowiedź, reszta niestety albo nie miała sprzętu, albo nie spełniała moich oczekiwań.

Zakładałem dwie możliwości realizacji projektu:
1) zgodnie z oryginałem:
- 2 płyty;
- 5 mm MDF, wycięta podstawka bez otworów;
- 5 mm PLEXI, wycięta podstawka razem z otworami;
- obie mocuję za pomocą małych wkrętów.

2) frezowanie
- 1 płyta;
- 10 mm MDF (chyba najtańszy materiał z możliwych, nie licząc płyt wiórowych, które były odradzane)

Obrazek
Płyta MDF (grubość 10 mm), wymiary podstawki: 250 mm x 150 mm
Narożniki wewnętrzne zaokrąglone r 1-1.5
Czerwony kolor - obrys podstawki, linia cięcia
Niebieski kolor - frez na głębokość 3 mm
Zielony kolor - frez na głębokość 5 mm

Cena pierwszego projektu biorąc pod uwagę koszt 2x materiał, 2x cięcie podstawek, była znacznie wyższa od frezowania.

Koszt 2) projektu - najtańsza opcja:
1 szt., płyta MDF (10 mm), frezowanie, 35 zł
Usługa - 180 zł, Materiał - 50 zł

Mamy więc prawie 2x cena za 1 szt., w porównaniu do e-raptora.

Pytanie do was: Czy w ogóle ten pomysł jest wart realizacji? Może ktoś interesuję się obszarem obróbki tego typu materiałów i potrafiłby doradzić jak ugryźć temat?


Awatar użytkownika
LoganOn
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Projekty Figurek 3D
Piramida
Ukryta Dolina
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 21:14
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: LoganOn »

Mogę Ci to zrobić lecz na 2 płytach MDF jedna czysta druga z otworami czyli ta zamiast plexi. Na plexi jeszcze nie wycinałem i nie wiem jak to wyjdzie :D

To tak na daną chwilę ode mnie. Jak ogarnę druki z Ukrytej Doliny ustawie maszynę i puszcze wycinanie. Pytanie czy plik który dałeś ma dokładne wymiary czy są robione na oko ? Potrzebny mi tylko taki plik jaki dałeś format PDF lecz by miał rzeczywiste wymiary otworów w mam.


Awatar użytkownika
vujekwujek [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 27 sty 2019, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: vujekwujek »

@LoganOn dzięki za odpowiedź. Tak, mam projekt wektorowy .pdf w rzeczywistym rozmiarze. Podeślę Ci go w przeciągu 2 godzin. Mam natomiast kilka pytań.

Jaki będzie koszt kompletu?
Użyjesz dwóch płyt MDF 5 mm?
Czy nie będzie problemu przy wycinaniu tych cienkich miejsc na złoto i los?
Jak najlepiej połączyć płyty - klej czy wkręty?
Wycięcie w odróżnieniu od frezowania nie zrobi zaokraglonych kątów wewnętrznych?


Awatar użytkownika
LoganOn
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Projekty Figurek 3D
Piramida
Ukryta Dolina
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 21:14
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: LoganOn »

Mogę zrobić zaokrąglenia bądź bez nich ja wycinam laserem :) i tak jak mam na projekcie tak laser to wytnie. Tak płyty MDF aktualnie mam 2mm i 3mm zerkne jak to wyjdzie na nich :) można złapać klejem powinno być ok. Format może być PDF bądź PNG :)

Co do kosztów nie wiem muszę zobaczyć jaki będzie czas pracy lasera.


Awatar użytkownika
vujekwujek [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 27 sty 2019, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: vujekwujek »

Lepsze będą bez zaokrągleń, tak jak na projekcie. Nie wiem czy 3 mm będzie wystarczające na karty. Sprawdzałem przy 5 mm to opierały się idealnie o krawędzie i nie spadały. Sprawdź może na małym kawałku czy karty będą się opierać.


Awatar użytkownika
LoganOn
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Projekty Figurek 3D
Piramida
Ukryta Dolina
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 21:14
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: LoganOn »

Według mnie te wcięcia na karty są za szerokie u mnie np w organizerach które drukuje z PLA są lekko grubsze niż karta dzięki temu karta ładnie wchodzi i się trzyma pionowo bądź pochyło lekko w zależności od modelu organizera :)

Tutaj masz podgląd moich wszystkich prac > viewtopic.php?f=36&t=8175&p=154739#p154739


Awatar użytkownika
vujekwujek [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 27 sty 2019, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: vujekwujek »

Testowałem te wcięcia na innym materiale. Chodzi głównie o to, że przy tej szerokości karta będzie pod pewnym kątem, dzięki któremu widać jej nazwę przy zapełnieniu dwóch rzędów. Ale jeśli masz 3 mm płytę to nie wiem czy twoja propozycja nie wydaje się bardziej rozsądną.

Mogę zmienić projekt jeśli uważasz, że tak będzie lepiej.


Lagroht
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 188
Rejestracja: środa 27 lut 2019, 13:26
Lokalizacja: Śląskie
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: Lagroht »

Fajne te podstawki :+1: , choć ja osobiście nie używam bo za dużo czasu zajmuje to wkładanie, usuwanie i cackanie się z tym a i tak bardzo dużo jest tych kart w strefie gracza w miarę rozwoju rozgrywki i reszta i tak leży na stole


Awatar użytkownika
vujekwujek [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 27 sty 2019, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: vujekwujek »

Lagroht pisze: czwartek 24 paź 2019, 08:27 ...osobiście nie używam bo za dużo czasu zajmuje to wkładanie, usuwanie i cackanie się z tym a i tak bardzo dużo jest tych kart w strefie gracza w miarę rozwoju rozgrywki i reszta i tak leży na stole
Powiedziałbym, że na odwrót. Dzięki podstawkom robi się więcej miejsca na stole i mniej jest "cackania" z rozwalonymi wokół poszukiwacza kartami. Masz jasny wgląd w przedmioty i zaklęcia, którymi dysponujesz, dzięki czemu zredukujesz ryzyko "chwilowej utraty pamięci" kiedy mogłeś użyć pancerza po przegranej walce lub kiedy zapomniałeś użyć zaklęcia kontrującego.


Awatar użytkownika
LoganOn
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Projekty Figurek 3D
Piramida
Ukryta Dolina
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 21:14
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: LoganOn »

Ja też nie wyobrażam sobie gry bez organizerów. O wiele szybciej się z nimi gra jak mam wszystko w ładzie rozłożone wokół postaci :) Ciągle widzę karty nikt nie zagląda mi w zaklęcia :)


skurg
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2019, 15:02

Re: Własne podstawki

Post autor: skurg »

Dobrze by było gdyby otwory mieściły karty w koszulkach, a w moim przypadku przydałoby się miejsce na żetony w kapslach.
Ja też nie wyobrażam sobie gry bez organizerów. O wiele szybciej się z nimi gra jak mam wszystko w ładzie rozłożone wokół postaci :) Ciągle widzę karty nikt nie zagląda mi w zaklęcia
Ale czy te podstawki od eraptora się do czegoś nadają, przecież kart w grze czasem jest 5 razy tyle co miejsca w tych podstawkach.


Awatar użytkownika
vujekwujek [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 27 sty 2019, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: vujekwujek »

skurg pisze: piątek 25 paź 2019, 08:23 Ale czy te podstawki od eraptora się do czegoś nadają, przecież kart w grze czasem jest 5 razy tyle co miejsca w tych podstawkach.
Stąd też wziął się pomysł na zaprojektowanie własnych podstawek - 18 slotów na karty myślę, że wystarczy nawet na bardzo długie rozgrywki. Jeśli dopniemy wszystko sprawnie z @LoganOn to udostępnię projekt. Póki co, projekt jest powiedzmy w fazie beta. Zobaczymy jak po wycięciu będzie wszystko wyglądać.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 4027
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: Budowniczy Mostów »

skurg pisze: piątek 25 paź 2019, 08:23 Ale czy te podstawki od eraptora się do czegoś nadają, przecież kart w grze czasem jest 5 razy tyle co miejsca w tych podstawkach.
Są ekstra.


skurg
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2019, 15:02

Re: Własne podstawki

Post autor: skurg »

Budowniczy Mostów pisze: niedziela 27 paź 2019, 16:03 Są ekstra.
Jak mogą być ekstra jak nie mieszczą tylu kart które otrzymuje się w rozgrywce.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5809
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Własne podstawki

Post autor: abubu »

Dlatego, że ponieważ na/w tej podstawce umieszczasz te, z których najczęściej korzystasz. Zazwyczaj nie ma sensu trzymać tam takiej butelki z wodą / mapy / łopaty / księcia / księżniczki / itp ... resztę zapychaczy trzymasz na/przy mule / wozie / tragarzu / itp obok podstawki.

Ewentualnie można grać też ja @Nemo :) ... widzieliście kiedyś jego strefę gracza??? :D


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Tethiss
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 130
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2018, 21:10
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: Tethiss »

abubu pisze: środa 06 lis 2019, 05:56widzieliście kiedyś jego strefę gracza??? :D
Nie, ale z chęcią posłucham :grin:


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 4027
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: Budowniczy Mostów »

skurg pisze: wtorek 05 lis 2019, 22:22
Budowniczy Mostów pisze: niedziela 27 paź 2019, 16:03 Są ekstra.
Jak mogą być ekstra jak nie mieszczą tylu kart które otrzymuje się w rozgrywce.
Jak wyżej napisane: co najistotniejsze masz pod ręką, inne elementy (upgrade,y, trofea) – wokół (źródło). Nie namawiam, tylko opowiadam o swoim doświadczeniu :) I warto wiedzieć, że karty w koszulkach lubią się w raptorach przewracać pod najlżejszym ruchem ;)
Wydaje się, że propozycja @vujekwujek może być alternatywą. Zastanawia mnie, jak będzie z czytelnością kart w ostatnim rzędzie? Siłą rzeczy będzie widać tylko tytuły, czyli opisy trzeba będzie znać na pamięć?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Własne podstawki

Post autor: Mały Nemo »

Tethiss pisze: środa 06 lis 2019, 07:19
abubu pisze: środa 06 lis 2019, 05:56widzieliście kiedyś jego strefę gracza??? :D
Nie, ale z chęcią posłucham :grin:
To jest strefa gracza tak skonstruowana, azeby pozostali gracze nie wiedzieli, co sie w niej znajduje ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Lamm
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 324
Rejestracja: piątek 28 wrz 2018, 14:02
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: Lamm »

Ja korzystam z wydrukowanych na drukarce 3D i robią robotę, generalnie uważam, że to dobry pomysł.
@Budowniczy Mostów myślę, że widoczne tytuły kart dobrze pobudzają pamięć :)
Ostatnio zmieniony środa 06 lis 2019, 11:38 przez Lamm, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
vujekwujek [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 27 sty 2019, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: vujekwujek »

@Budowniczy Mostów widać będzie tytuł. Odstęp musiałby być znacznie większy, żeby mieć wgląd w opis. Większy odstęp=większą podstawka, a stół niestety ma swoje ograniczenia. Rozwiązaniem byłyby otwory pod kątem, żeby przechylić trochę karty, jednakże przy głębokości 3 mm (taką jaką zaproponował @LoganOn ), karty pewnie by wypadały, a i samo wycięcie pod kątem jest chyba problematyczne, więc bez sensu kombinować. Myślę, że pod koniec miesiąca wstawię fotkę jak wygląda gotowa podstawka, razem z włożonymi kartami, znacznikami itd.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5809
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Własne podstawki

Post autor: abubu »

Tethiss pisze: środa 06 lis 2019, 07:19
abubu pisze: środa 06 lis 2019, 05:56widzieliście kiedyś jego strefę gracza??? :D
Nie, ale z chęcią posłucham :grin:
Wygląda mniej więcej tak:

Obrazek


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2311
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: Własne podstawki

Post autor: fallenmk »

Jak na zjeździe grałem, to nawet miał porządek :)


ODPOWIEDZ