Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: Odyn »

Powiem Wam, że nie zazdroszczę, skoro tak to wygląda. Powinna być jakaś rezerwacja, przy dodaniu do koszyka (choćby kilkuminutowa), pozwalająca na sfinalizowanie zamówienia. A nie, że ktoś się naklika, a przy opcjach płatności dowiaduje się, że jakieś dodatki już są ndstp.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5801
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: abubu »

Zapewne sklep galakty korzysta z jakiegoś gotowego silnika (płatnego lub nie) i nie od nich już to zależy a zrobienie takiej funkcji to też zapewne nie małe koszty.

Od to to samo co w zwykłym sklepie mięsnym. Stoisz w kolejce, upatrzyłeś sobie piękny kawałek antrykota... A ty jakaś menda przed Tobą go kupiła... ot życie .. inny był pierwszy / szybszy.

Owszem, niektórzy mogą się czuć pokrzywdzeni .. mieć niesłuszne (według mnie) pretensje. Ale to już jest ich problem.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
kotlet
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: kotlet »

abubu pisze: piątek 01 mar 2019, 14:20 Od to to samo co w zwykłym sklepie mięsnym. Stoisz w kolejce, upatrzyłeś sobie piękny kawałek antrykota... A ty jakaś menda przed Tobą go kupiła... ot życie .. inny był pierwszy / szybszy.

Owszem, niektórzy mogą się czuć pokrzywdzeni .. mieć niesłuszne (według mnie) pretensje. Ale to już jest ich problem
kompletnie nie masz racji.

kto pierwszy ten lepszy obowiązuje do wrzucenia do koszyka, skoro sklep internetowy jest odzwierciedleniem normalnego sklepu.
kiedy jesteś przy kasie i płącisz, a ktoś Ci wybiera produkt z koszyka jak nie widzisz, to chyba masz prawo sie wnerwić? co byś zrobił jakby Ci gośc w sklepie wział z koszyka mleko ostatnie i powiedzial pierwszy? to juz "bylby Twój problem"? ;)
w metafory też trza umić.

ja w każdym razie swoje załatwiłem.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5801
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: abubu »

Ale to zwykły mięsny w mojej metaforze a nie market :) mięsa w marketach nie kupuję więc o tym nie pomyślałem. Mój błąd.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
kotlet
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: kotlet »

ja dziś piłowałem od 8, bywało, że przez 15 minut klikałem doslownie co 3 sekundy F5. no nic. nie pomyslalem, ze do tego dojdzie kiedykolwiek ;D

ale satysfakcja jest, przynajmniej w trzech czwartych ;)


FajnyGnom
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 20 gru 2018, 23:47
Płeć:

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: FajnyGnom »

Z ciekawostek - Galakta anuluje wszystkie podwójne zamówienia tzn. jeżeli ktoś z jednego konta zamówił dwa takie same egzemplarze dodatków, to otrzyma tylko jeden - pozostałe zostają anulowane.


SlimPaY
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 12 paź 2018, 15:53
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: SlimPaY »

FajnyGnom pisze: piątek 01 mar 2019, 15:21 Z ciekawostek - Galakta anuluje wszystkie podwójne zamówienia tzn. jeżeli ktoś z jednego konta zamówił dwa takie same egzemplarze dodatków, to otrzyma tylko jeden - pozostałe zostają anulowane.
Chcą uniknąć, że ktoś kupi więcej na dalszy handel.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5801
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: abubu »

Jak zwykle jest podwójne dno.. jak ktoś kupił dla siebie i kolegi... no to problem.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
SlimPaY
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 12 paź 2018, 15:53
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: SlimPaY »

abubu pisze: piątek 01 mar 2019, 15:31 Jak zwykle jest podwójne dno.. jak ktoś kupił dla siebie i kolegi... no to problem.
Zawsze są dwie strony medalu ;)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5801
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: abubu »

Dokładnie... Tak jak z koszykiem. Zawsze mógłby się znaleźć cwaniak który by dostał wszystko do swojego koszyka.... f5 + dodaj .. f5 ... f5 ... f5 + dodaj ... itd :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2010
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: husar »

No cóż, ja tak zrobiłem, ale jak zadzwonili to się nie tłumaczyłem, bo i tak by nie uwierzyli tylko zgodziłem się na anulowanie zamówienia. Dodatek (i drugi jaki chciał) dziś trafi do kolegi jak wróci z pracy


Pozdrawiam
Roman
SlimPaY
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 12 paź 2018, 15:53
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: SlimPaY »

Co do rezerwacji w koszyku podejrzewam, że większość sklepów internetowych nie ma takiej opcji, że koszyk rezerwuje produkty które są na stanie magazynowym. Bo ktoś by mógł wieczność trzymać produkt w koszyku i by taka rzecz leżała i się kurzyła a 3 razy w miedzy czasie by się sprzedała.


Awatar użytkownika
kotlet
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: kotlet »

dlatego są sklepy, w których masz kilka minut i tajmer u góry na finalizację koszyka :)

edit

smieszne emotki, chcialem sie usmiechnac, to się szczerzę, a jak chciałem się wyszczerzyć to puściłem oczko :D
Ostatnio zmieniony piątek 01 mar 2019, 15:41 przez kotlet, łącznie zmieniany 1 raz.


SlimPaY
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 12 paź 2018, 15:53
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: SlimPaY »

husar pisze: piątek 01 mar 2019, 15:36 No cóż, ja tak zrobiłem, ale jak zadzwonili to się nie tłumaczyłem, bo i tak by nie uwierzyli tylko zgodziłem się na anulowanie zamówienia. Dodatek (i drugi jaki chciał) dziś trafi do kolegi jak wróci z pracy
Tobie anulowali zamówienie tego co x2 zamówiłeś,a do mnie jak wspominałem po 8 dzwonili bo osoba wpłacająca im się nie zgadzała tzn kolega robił przelew z numerem zamówienia z mojego panelu klienta.


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2010
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: husar »

Waliłem BLIKiem aż sobie go zablokowałem :-D :-D


Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: Krzysiek »

Odyn pisze: piątek 01 mar 2019, 14:13Powiem Wam, że nie zazdroszczę, skoro tak to wygląda. Powinna być jakaś rezerwacja, przy dodaniu do koszyka (choćby kilkuminutowa), pozwalająca na sfinalizowanie zamówienia. A nie, że ktoś się naklika, a przy opcjach płatności dowiaduje się, że jakieś dodatki już są ndstp.
Tak się składa że robiłem kilka sklepów internetowych.
W normalnej sytuacji (dużo sztuk na stanie) taka rezerwacja nie jest potrzebna. Sprawdzamy w koszyku czy produkt jest jeszcze dostępny i dziękuję.
A taka pogmatwana sytuacja że cały czas jest tylko kilka sztuk dostępnych to się rzadko zdarza. Nie opłaca się na nią przygotowywać.
Poza tym tak czy siak byłby wyścig. W obecnej wersji wyścig o to kto pierwszy sfinalizuje transakcję. Przy wprowadzeniu rezerwacji wyścig o to kto pierwszy włoży do koszyka.
To jest tylko kwestia psychologiczna, zawód związany z tym że "już się miało produkt w koszyku". Ale ja np. byłbym tak samo zawiedziony gdybym widział że jest jeszcze jedna sztuka a po kliknięciu "dodaj do koszyka" okazałoby się że już jej nie ma. Wątpię żebym był jedyny. I w związku z tym wątpię żeby rezerwacja oszczędziła wielu zawodów.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 mar 2019, 13:42 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1846
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: loooki »

To uczucie- czuc sie jak wypłukany plemnik.
jeszcze nie slyszalem tego okreslenia. Musze je spamietac bo napewno sie nada na kiedys. :)
Ale raczej kazde rozwiazanie jakie by zostalo zastosane miało by swoje wady.
A i internety majaswoje ograniczenia techniczne. Pewnie tez bym sie czuł wypłukany.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5801
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: abubu »

loooki pisze: piątek 01 mar 2019, 17:05 wypłukany plemnik
Obyś nie musiał ;)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: Arthan »

loooki pisze: piątek 01 mar 2019, 17:05 Ale raczej kazde rozwiazanie jakie by zostalo zastosane miało by swoje wady.
Dokładnie, bo da się zrobić rozwiązanie, które by idealnie kolejkowało i zadowoliło wszystkich klientów .. ale stworzenie takiego rozwiązania miało by jedną wadę: nie opłaca się go tworzyć tylko po to by zadowolić kilku napaleńców w wyjątkowej sytuacji :)


Awatar użytkownika
MaxiLager
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 198
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 23:41
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 38

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: MaxiLager »



Hunting Season Opens Again
Awatar użytkownika
wjcust
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 21:14
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:
Wiek: 29

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: wjcust »

Właśnie dzownił do mnie dziś numer z Krakowa. Odrzuciłem, bo byłem w pracy i nie miałem jak odebrać, nie sądziłem, że to może być Galakta.
Pieniążki oczywiście wczoraj zostały wysłane i pewnie dziś doszły, mam nadzieję, że mi ich spowrotem nie odeślą.


That's weird. It works on my machine.
FajnyGnom
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 20 gru 2018, 23:47
Płeć:

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: FajnyGnom »

wjcust pisze: piątek 01 mar 2019, 21:12 Właśnie dzownił do mnie dziś numer z Krakowa. Odrzuciłem, bo byłem w pracy i nie miałem jak odebrać, nie sądziłem, że to może być Galakta.
Pieniążki oczywiście wczoraj zostały wysłane i pewnie dziś doszły, mam nadzieję, że mi ich spowrotem nie odeślą.
Jak zamówiłeś dwa egzemplarze jakiegoś dodatku to na pewno odeślą. Byłem dziś u nich w siedzibie, nie ma szans kupna dwóch egzemplarzy przez jedną osobę.


Awatar użytkownika
wjcust
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 21:14
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:
Wiek: 29

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: wjcust »

FajnyGnom pisze: piątek 01 mar 2019, 21:25 Jak zamówiłeś dwa egzemplarze jakiegoś dodatku to na pewno odeślą. Byłem dziś u nich w siedzibie, nie ma szans kupna dwóch egzemplarzy przez jedną osobę.
Jeden egzemplarz jednego dodatku jaki udało mi się upolować. Dlatego zastanawiam się po co dzwonili.


That's weird. It works on my machine.
SlimPaY
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: piątek 12 paź 2018, 15:53
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: SlimPaY »

wjcust pisze: piątek 01 mar 2019, 21:33
FajnyGnom pisze: piątek 01 mar 2019, 21:25 Jak zamówiłeś dwa egzemplarze jakiegoś dodatku to na pewno odeślą. Byłem dziś u nich w siedzibie, nie ma szans kupna dwóch egzemplarzy przez jedną osobę.
Jeden egzemplarz jednego dodatku jaki udało mi się upolować. Dlatego zastanawiam się po co dzwonili.
Czy przelew robiłeś z tych samych danych co masz konto u nich w sklepie ? Bo jeśli nie to być może dzwonili po to by się upewnić, że dobrze zostało opłacone zamówienie. Ja miałem taką sytuację dziś rano. Dzwonili i dopytywali, że przelew był z innych danych niż moje podczas zamówienia ale tytuł przelewu był z nr zamówienia które ja otrzymałem, a kasę przelewał kumpel.


Awatar użytkownika
wjcust
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 21:14
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:
Wiek: 29

Re: Lutowa wysprzedaż Talismana - Galakta

Post autor: wjcust »

SlimPaY pisze: piątek 01 mar 2019, 22:50 Czy przelew robiłeś z tych samych danych co masz konto u nich w sklepie ? Bo jeśli nie to być może dzwonili po to by się upewnić, że dobrze zostało opłacone zamówienie. Ja miałem taką sytuację dziś rano. Dzwonili i dopytywali, że przelew był z innych danych niż moje podczas zamówienia ale tytuł przelewu był z nr zamówienia które ja otrzymałem, a kasę przelewał kumpel.

No to będzie dokładnie taka sama sytuacja. Podziemia kupiłem ze swojego konta na Galakcie a Smoki moja dziewczyna ze swojego. A pieniążki na obydwa dodatki poszły z jednego konta bankowego, to pewnie dlatego. Swoją drogą pierwszy raz się spotykam, żeby jakiś sprzedawca martwił się klientem jak mu już pieniądze wpłynęły.


That's weird. It works on my machine.
ODPOWIEDZ