Powrót polskiej edycji Talismana!

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ

Którą część Talismana chciałbyś zamówić z wznowienia planowanego od 2019

Podstawka
16
4%
Żniwiarz
30
7%
Podziemia
34
8%
Królowa Lodu
20
4%
Góry
35
8%
Pani Jeziora
16
4%
Smoki
27
6%
Wilkołak
42
9%
Miasto
45
10%
Kraina Ognia
13
3%
Las
51
11%
Zwiastun
29
6%
Kataklizm
23
5%
Zaginione Krainy (połączene Puszka Pandory i Krainy Odmętów)
69
15%
 
Liczba głosów: 450

Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Valdi »

Wasilij pisze: piątek 16 sie 2019, 23:55 dałbym sobie też rękę uciąć
Patrząc na tą stronę:
https://sklep.galakta.pl/szukaj?control ... s=Talisman
Szkoda Twoich rąk by było. Bo te ceny stoją tam od dawien dawna.

Co do cen w Październiku (na październik planowane jest wznowienie), to powinny być w tych okolicach, ale nikt nie da Ci teraz 100% gwarancji i dokładnej ceny.

Oczywiście dla fanów, fanatyków, czytaj.: użytkowników forum, postaram się uzyskać jak najniższe ceny :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Wasilij
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 212
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 12:13
Lokalizacja: okolice Poznania
Płeć:
Wiek: 40

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Wasilij »

Za wszystkie informacje dziękuje :)
Valdi pisze: sobota 17 sie 2019, 00:08 Co do cen w Październiku
Czy dobrze rozumiem, że jesień dla galakty ma oznaczać, że to już w październiku będzie można powąchać w domu świeżego dodruku ??


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Valdi »

W Październiku będziesz mógł zakupić, jak będzie znana dokładna data to na pewno o tym poinformujemy, no chyba że Somalijczycy będą przeszkadzać i będzie opóźnienie, ale i o tym poinformujemy. :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
thenojs
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2019, 23:22
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: thenojs »

Trzeba mieć szczęśćie .. :) W weekend pierwsza w życiu gierka w Talismana - super mi się spodobąło, kupuję, patrzę ceny na Allegro - no cóż, jednak nie kupię i zostanę przy tym co mam :D A tutaj taki news odkopałem, oby ceny w październiku były normalne to może jednak będę miał tego Talismana...!! :) Czekam niecierpliwie na październik...


wyrzyk
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 27
Rejestracja: środa 20 mar 2019, 22:04

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: wyrzyk »

To faktycznie kolego masz szczęście :) Ceny będą napewno normalniejsze niż to co jest :)


thenojs
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2019, 23:22
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: thenojs »

Trzeba by chyba na jakiegoś wysłannika zagłosować, który popłynie do Chin zobaczyć jak postępy produkcji idą, może przy okazij podwędzić parę egzemplarzy :D


wyrzyk
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 27
Rejestracja: środa 20 mar 2019, 22:04

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: wyrzyk »

Takim chyba najbardziej kompetentnym dostarczycielem wiadomości bezpośrednio od Galakty jest Valdi, uwierz mi że jak będzie mógł powiedzieć/napisać jakieś nowe wieści to powie/napisze ;) Pozatym do października już niedługo więc jakieś nowe info powinno sie pojawić niedługo. Ale podejrzewam że ten dodruk nasyci rynek odpowiednio.


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: husar »

thenojs pisze: czwartek 05 wrz 2019, 19:55 Trzeba by chyba na jakiegoś wysłannika zagłosować, który popłynie do Chin zobaczyć jak postępy produkcji idą, może przy okazij podwędzić parę egzemplarzy :D
Jak opłacicie przelot to mogę się zgłosić, ale nie gwarantuję, że wrócę ;-) O:-) >:)


Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Valdi »

Koszty przelotu to u mnie równowartość zamówienia u galakty.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 972
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Berni »

A nie można go wysłać w paczce z Czerwonego Krzyża?
W Alo, Alo to działało ;)


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Valdi »

Wraz z bronią od rusków:)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
thenojs
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2019, 23:22
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: thenojs »

Wiadomo na jaki okres uzgodnili licencję z Galakta? Zastanawiam się czy to dłuższa współpraca czy za rok może znowu się powtórzyć sytuacja, że gra będzie niedostępna. I nie, nie pytam by zamówić wagon i januszować na allegro, czysto z ciekawości :D


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Valdi »

thenojs pisze: piątek 06 wrz 2019, 13:01 Zastanawiam się czy to dłuższa współpraca czy za rok może znowu się powtórzyć sytuacja, że gra będzie niedostępna.
Niedostępność tytułu nie wynikała z licencji Galakty, tylko z zmianą wydawcy oryginalnego, przypomnę FFG już nie jest wydawcą Talismana, piłeczka jest po stronie Games Workshop i Pegasus Spiele GmbH.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Wasilij
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 212
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 12:13
Lokalizacja: okolice Poznania
Płeć:
Wiek: 40

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Wasilij »

aaaaaaaaaaaaa

kurcze wchodzę tu bo zauważyłem nowe wpisy i co ?? Narobiłem sobie tylko nadziei. Na stronie galakty pozycje w transporcie zniknęły a talizman - ynprogres - małe chińskie rączki dalej malują i w folię zawijają :/

Ogólnie każde info mile widziane i pójdę jeszcze krok dalej :) czy ktoś wie czy reszta narożników or smoki jest planowana na przykład na przyszły rok ??
Powiem tak digital ed fajnie ale te figurki wg :) jak będą tak docackane jak wh40k z 6ed to naprawdę będzie co malować ;)

I od razu pytanie czy ktoś pakował (wiem nie w tym miejscu ale nie chcę sztucznie postów podbijać) talismana karty w folie do laminowania ? i czy ma ktoś doświadczenia czy warto przepłacać za matowe :) folie :)

to chyba all na teraz :)

pokornie oddalam się do wersji digital :)


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Arthan »

Wasilij pisze: niedziela 08 wrz 2019, 22:06 I od razu pytanie czy ktoś pakował talismana karty w folie do laminowania ? i czy ma ktoś doświadczenia czy warto przepłacać za matowe :) folie :)
Ja powiem tak, wszystko się zużywa, laminat nie jest niezniszczalny, ale koszulki zawsze możesz wymienić, laminatu już nie.
Nie spotkałem się z matowymi, ale głównym minusem wszelkiego rodzaju folii na kartach to właśnie odblask, jeżeli możesz go zredukować, myślę, że warto spróbować :)
Wasilij pisze: niedziela 08 wrz 2019, 22:06 wiem nie w tym miejscu ale nie chcę sztucznie postów podbijać
no tak, jakbyś doszedł do 10 postów to by była tragedia :P Jak pytasz o dwie różne rzeczy to spokojnie możesz to rozbić na dwa posty ;)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Rogo »

Wasilij pisze: niedziela 08 wrz 2019, 22:06 czy ktoś wie czy reszta narożników or smoki jest planowana na przykład na przyszły rok ??
z tego co mi wiadomo to są planowane wszystkie dodatki, ale nikt nie wie na kiedy. Przypuszczam, że dodatki będą wpuszczane w partiach po kilka - raz na kilka miesięcy, a może raz na rok. Ale to tylko przypuszczenia


Ja nawet nie mam Talismana.
Wasilij
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 212
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 12:13
Lokalizacja: okolice Poznania
Płeć:
Wiek: 40

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Wasilij »

to dokończę trolling

zwykła folia błysk 20zł + (100sztuk a4)
folia jednostronnie matowa 65zł + (100sztuk a4)
folia dwustronnie matowa 96zł + (100sztuk a4)

piszę plus bo wchodzi w to grubość foli 80/100/125 mic -------- im grubsza tym cena w górę.
Przeczytałem też gdzieś, że ta matowa jest ścieralna ? można pisać po niej jakimiś pisakami/markerami.
Nikt też stacjonarnie nie miał takiej bym mógł wziąć arkusz dwa na sztuki i porównać efekt - czy warto :)
Bo jak dobrze kojarzę z wersji drukowanej Zapomniane krainy wchodzi 16 kart na a4 co przy 100 sztukach daje tylko 1600 kart a wiadomo poszukiwacze 4 karty na 1 a4 :)

no i reasumując czysto z pozycji kieszeni :) ryza papieru satynowego a4 100g coś koło 34 zł, setka laminatu błysk 24 zł, co daje 60 zł tylko dorwać się do drukarki kolor :D i poświęcić jakieś 50h na przepisanie z ocra i skanów 1500 kart talismana i własna gra o którą człowiek się nie martwi. No jeszcze tylko jakieś X godzin z gilotyną :) potem z 2-4 h z laminatorem i znów randka z gilotyną i zaokrąglaczem narożników :D i taniej iść do pracy po 10 zł za godzinę i kupić wszystko w sklepie. Ale ta satysfakcja i jaki skill w Strange Eons :) :muscle:


Lamm
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 324
Rejestracja: piątek 28 wrz 2018, 14:02
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Lamm »

Sto koszulek Mini American 8-10 zł w wersji zwykłej - 1500 kart 150 zł i po problemie
Szkoda czasu na laminowanie i zabawę z wycinaniem...
Chyba, że jak Zaradna Babcia sam "wyprodukujesz" całą grę - ale to trąci piraceniem ;)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: abubu »

Nie polecam laminowania.. można zniszczyć karty przy okazji.. I poza tym to jest droga w jedną stronę


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Wasilij
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 212
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 12:13
Lokalizacja: okolice Poznania
Płeć:
Wiek: 40

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Wasilij »

abubu pisze: wtorek 10 wrz 2019, 19:28 Nie polecam laminowania.. można zniszczyć karty przy okazji.. I poza tym to jest droga w jedną stronę
dzięki za info :)
Lamm pisze: wtorek 10 wrz 2019, 17:17 Chyba, że jak Zaradna Babcia sam "wyprodukujesz" całą grę - ale to trąci piraceniem ;)
i tak i nie :) ja postrzegałbym to jako chwilowe rozwiązanie zanim pojawią się ponownie w menu inne dodatki :) by zamiast planszy z dwoma narożnikami mieć cztery i 2 łączące krainy :) takie zboczenie :)
ale nawet po tym jak rzucą teraz 5 rzeczy zostanie masa której będzie brakowało :/


thenojs
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2019, 23:22
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: thenojs »

Coś czuję w kościach, że w przyszłym tygodniu jakieś info od Galakty będzie co do daty i preordery... :D


Soldier
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: środa 11 wrz 2019, 20:06
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Soldier »

Z tego co widziałem, na Gandalfie można już zamawiać. Oczywiście z informacją co do wydłużonej wysyłki. Ale w fajnie, przystępnych cenach.


thenojs
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2019, 23:22
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: thenojs »

Soldier pisze: niedziela 15 wrz 2019, 11:28 Z tego co widziałem, na Gandalfie można już zamawiać. Oczywiście z informacją co do wydłużonej wysyłki. Ale w fajnie, przystępnych cenach.
Ciekawe czy to po prostu stare ceny skopiowali czy już ustalone na dodruk. Jeżeli nowe to pytanie czemu ogłaszają już ceny, gdy Galakta jeszcze nic nie potwierdziła co do cen i dat. Czy ja wiem czy takie przystępne;p 250 za podstawkę? Liczyłem na 199 xD


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Valdi »

Gandadalf nie ma dokladnych informacji "Dodruk - 4 kwartał 2020".

Dam wam znać niedługo z cenami i możecie liczyć że cena będzie bardziej przystępna niż 250 zł za podstawkę.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
thenojs
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2019, 23:22
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: thenojs »

Czekam z niecierpliwością, bo po cenach na Gandalfie stwierdziłem, że czas na Runebounda jednak haha... A tak może jeszcze jest nadzieja na Talismana... :D


ODPOWIEDZ