Powrót polskiej edycji Talismana!

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.

Którą część Talismana chciałbyś zamówić z wznowienia planowanego od 2019

Podstawka
16
4%
Żniwiarz
30
7%
Podziemia
34
8%
Królowa Lodu
20
4%
Góry
35
8%
Pani Jeziora
16
4%
Smoki
27
6%
Wilkołak
42
9%
Miasto
45
10%
Kraina Ognia
13
3%
Las
51
11%
Zwiastun
29
6%
Kataklizm
23
5%
Zaginione Krainy (połączene Puszka Pandory i Krainy Odmętów)
69
15%
 
Liczba głosów: 450

Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Bludgeon »

Valdi pisze: czwartek 31 sty 2019, 12:05 a przede wszystkim SKOŃCZĄ SIĘ pytania czy mogę wydrukować oryginał bo nakład się wyczerpał :D
NIE WIESZ tego, nigdzie nie napisali że przedrukują WSZYSTKIE dodatki.


What a view.
Awatar użytkownika
LoganOn
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Projekty Figurek 3D
Piramida
Ukryta Dolina
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 21:14
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: LoganOn »

To jest kasa miliony :) więc będą wszystkie :)


Awatar użytkownika
kotlet
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: kotlet »

przypomniałem sobie o Talismanie z czapy, że była taka gra w którą ciorałem w podstawówce z ziomalami i kupiłem podstawkę. Potem tylko oczy bielały jak zobaczyłem podnoszące się ceny, bo trafiłęm akurat moment, gdzie wszystko znikało.
W końcu uzupełnię kolekcję.


lemon_curry
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 368
Rejestracja: piątek 09 lis 2018, 16:53
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: lemon_curry »

Fenrisek pisze: czwartek 31 sty 2019, 10:13 Będzie koniec Januszy biznesu!!!!
definicja Janusza biznesu jest chyba troche inna. To sa jak najbardziej normalni biznesmeni.


Swiraz
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2019, 12:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Swiraz »

a propo biznesmenów, natknąłem się na takie coś

https://allegro.pl/oferta/talisman-magi ... 62d44a4dfe


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: husar »

No cóż. Zwykła podaż i popyt. Jeden korzysta, drugi traci. Kupiłem Panią Jeziora i Królową Lodu, krótko mówiąc przepłaciłem, ale jak się gapą i przez tyle lat nawet człowiek nie wiedział że jest takie super forum. Od Was dowiedziałem się o TDE i wolnej chwili pykam sobie jak nie mam z kim.
Będę miał czas na Great Talisman a nie ciągle szukać gdzieś okazji na małe dodatki


Pozdrawiam
Roman
lemon_curry
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 368
Rejestracja: piątek 09 lis 2018, 16:53
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: lemon_curry »

husar pisze: czwartek 31 sty 2019, 12:34 No cóż. Zwykła podaż i popyt. Jeden korzysta, drugi traci. Kupiłem Panią Jeziora i Królową Lodu, krótko mówiąc przepłaciłem,
Nic nie przeplaciles- nie przejmuj sie. W sklepach moze to byc w listopadzie 2019, wiec bylbys bez gry jeszcze 10 miesiecy. Poza tym, nie wiadomo jakie beda ceny, po trzecie- jezeli dochodzi do dobrowolnej wymiany, to obie strony zyskuja, nikt nie traci.


Swiraz
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2019, 12:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Swiraz »

lemon_curry pisze: czwartek 31 sty 2019, 13:39 W sklepach moze to byc w listopadzie 2019

nie wydaje mi się że aż tyle nam przyjdzie czekać, aczkolwiek zgadzam się z przedmówcą. Sama podstawka szybko się nudzi
Ja wykosztowałem się w tym miesiącu na 2 koła z hakiem, ale miałem budżet na inna zabawkę, i absolutnie nie żałuję ,ze kupiłem zamiast tego dodatki do Talismana
W innym razie za każdym razem przy wyciąganiu gry z pudełka pozostawałby pewien niesmak.
a tak przynajmniej dodatki mają swoją osobną historię walki, negocjacji i jeżdzenia po sklepikach, ludziach z ogłoszeń.
Tym bardziej będę doceniał swoja mala kolekcję :)


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: husar »

Może być i w grudniu 2020. Poczekam. Przez ten czas będę asymilował (patrz Star Trek i Borg) swoją połowę na fana Talismanu. Przed nami jeszcze narożne. Robię to pomału, by jej nie zniechęcić. A ponieważ pracuje w systemie ciągłym to mam tylko 1 weekend w miesiącu wolny. Na razie na podstawce pyrga stożkami jak je traci.


Pozdrawiam
Roman
Savarian
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2019, 23:01
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 41
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Savarian »

Najlepszy news stycznia :D


Awatar użytkownika
tomkasz
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 35

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: tomkasz »

Mnie śmieszy nagły wysyp postów na wszystkich grupach planszówkowych z ofertami "promocyjnymi" na dodatki żeby zarobić cokolwiek, np Żniwiarza za 140 , Miasto "przecenione" na 200 itp itd:)
Chęć zarobku na tych którzy jeszcze może nie wiedzą i kupią/nabiorą się.. chciwy traci 2 razy


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Mały Nemo »

tomkasz pisze: czwartek 31 sty 2019, 14:40 Mnie śmieszy nagły wysyp postów na wszystkich grupach planszówkowych z ofertami "promocyjnymi" na dodatki żeby zarobić cokolwiek, np Żniwiarza za 140 , Miasto "przecenione" na 200 itp itd:)
Chęć zarobku na tych którzy jeszcze może nie wiedzą i kupią/nabiorą się.. chciwy traci 2 razy
W końcu trzeba wyprzedać swój magazyn, co nie? A teraz już ostatnia szansa, ażeby nie pójść z torbami ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Fenrisek »

Bludgeon pisze: czwartek 31 sty 2019, 11:06
Fenrisek pisze: czwartek 31 sty 2019, 10:50 Ja mam taki problem może to nerwica natręctw ale po grze muszę wszystko policzyć, poukładać i podzielić. Mam tak z każdą grą planszową. Straciłem instrukcję do relica Nemesis to tydzień chodziłem wqrwiony. Czytałem i zostawiłem na stoliku a żona zebrała z gazetami i reklamami i wywaliła do kosza. Moja wina ale wqrw był i foch na kilka dni. ;)
o kurde
ludzie jeszcze czytają gazety?
Takie darmowe, lokalne co wciskają do skrzynek przeglądam. Zbieramy wszystko razem i oddaje dla brata na podpałkę. Żona jakieś kolorowe przynosi. Nie wnikam co to i po co. Ja kupuję Thorgale i stare spider-many z lat 90 i żona nie wnika co tam przynoszę do domu. Ja się cieszę, że nie rozlicza mnie z planszowkowych zakupów. ;) Zamówiłe sobie lord of hellas ze wszystkimi dodatkami coś około 700 zł, Nemesisa też coś koło tego i ostanio teinted grail komplet podobny koszt. Mam całe pudło po lodówce figurek do warhammerow w piwnicy i szafę planszowek. W sumie nie wiem czemu mnie nie opiernicza za to. W sumie wszystko poukładane i się nie wala po domu to się nie czepia. XD Mam drugie mieszkanie przerobione na gralnie i tam zamawiam wszystko. Jak coś nowego przyniosę to mówię, że już miałem tylko przytargalem z gralni aby poczytać zasady i po oglądać zawartość bo w weekend gram z kolegami.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Bludgeon »

Fenrisek pisze: czwartek 31 sty 2019, 14:49 Ja kupuję Thorgale i stare spider-many z lat 90
Thorgale kiedyś uwielbiałem :)
Teraz zaczęła wychodzić mega kolekcja transformers (80 numerów, każdy po 230 stron, 2 numery co miesiąc) i zamierzam to zebrać całe :twisted:


What a view.
Awatar użytkownika
jarojoker
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 14:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 39

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: jarojoker »

Dobry news.
To może jednak złamie moje postanowienie i dokupie któryś oficjalny dodatek. Oczywiście jeśli Galakta nie walnie cen jak ludzie na allegro ;)


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: husar »

Przez TMiMa zgapiłem się z zamówieniem Nemesis. O dziwo moja połowa bardzo chce mieć tę grę. Widzieliśmy ją na "Planszówkach na Narodowym" ale nie było jak zagrać. Ostudziła ją cena, ale powiedziałem, że nie kupujemy sobie żadnych prezentów przez cały rok tylko Nemesis. A tu patrz nawet preorderu już nie ma


Pozdrawiam
Roman
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Fenrisek »

Bludgeon pisze: czwartek 31 sty 2019, 14:55
Fenrisek pisze: czwartek 31 sty 2019, 14:49 Ja kupuję Thorgale i stare spider-many z lat 90
Thorgale kiedyś uwielbiałem :)
Teraz zaczęła wychodzić mega kolekcja transformers (80 numerów, każdy po 230 stron, 2 numery co miesiąc) i zamierzam to zebrać całe :twisted:
Klasyczne numery transformwrów mialem zamiar zbierać ale przegapiłem piewszy numer. Moja nerwica natręctw nie pozwoli mi na braki w kolekcji. Zbieram uniwersum metra a nawet juz ich nie czytam a kupuję dalej. XD W latach 90 podzieliliśmy się z kolegami co kto ma zbierać. Ja spdery i mega marvele a reszta Batmany, x-meny, tranformery, punishery itd. a komiksy krążyły między nami. :)Poluje na szninka w dobrym stanie za rozsądną cenę.


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Krzysiek »

Mały Nemo pisze: czwartek 31 sty 2019, 10:15
Fenrisek pisze: czwartek 31 sty 2019, 10:13Z tego co wiem do cześći dodatków ma prawa FFG? GW samo wznowiło wydawanie ale nie wszystkich dodatków tłumacząc to brakiem praw autorskich.
Bardzo wątpliwe. GW ma prawa do wszystkiego, co jest związane z Talismanem. To jest jakaś brzydka plotka moim zdaniem.
Mnóstwo rzeczy nie ma nowych wydań z uwagi na mieszane prawa autorskie. Mam nadzieję że masz rację i tak nie jest w tym przypadku.
Przydałaby się oficjalna informacja.


Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Fenrisek »

husar pisze: czwartek 31 sty 2019, 14:56 Przez TMiMa zgapiłem się z zamówieniem Nemesis. O dziwo moja połowa bardzo chce mieć tę grę. Widzieliśmy ją na "Planszówkach na Narodowym" ale nie było jak zagrać. Ostudziła ją cena, ale powiedziałem, że nie kupujemy sobie żadnych prezentów przez cały rok tylko Nemesis. A tu patrz nawet preorderu już nie ma
Latem ma być wersja sklepowa. Bez dodatków z ks ale zawsze coś.


Awatar użytkownika
MaxiLager
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 197
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 23:41
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 38

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: MaxiLager »

I to jest świetny news! :) Pytanie do bardziej zorientowanych, czy GW ma prawa do wszystkich dodatków, które wydawała wcześniej Galakta we współpracy z FFG?
Oczywiście chodzi tutaj o dodatki DnŻ (Puszka Pandory, Krainy Odmętów) i Kataklizm, bo o "Duże" dodatki takie jak, Miasto, Góry czy Podziemia to jestem raczej spokojny.
Wydaje mi się, że GW lubi zapach pieniędzy o poranku i dlatego nie zabiła kury znoszącej złote jaja ;D
Maxi


Hunting Season Opens Again
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Fenrisek »

Mi się wydaję, że mają prawa do tego co sami wydali ostatnio.


Awatar użytkownika
MaxiLager
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 197
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 23:41
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 38

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: MaxiLager »

Fenrisek pisze: czwartek 31 sty 2019, 20:07 Mi się wydaję, że mają prawa do tego co sami wydali ostatnio.
Na stronie https://www.games-workshop.com/en-PL/talisman , w tej chwili są to Smoki, Miasto, Las, Żniwiarz, Wilkołak, Zwiastun i Podstawka.
Nie ma nic o innych dodatkach :/


Hunting Season Opens Again
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Bludgeon »

MaxiLager pisze: czwartek 31 sty 2019, 20:05 I to jest świetny news! :) Pytanie do bardziej zorientowanych, czy GW ma prawa do wszystkich dodatków, które wydawała wcześniej Galakta we współpracy z FFG?
Oczywiście chodzi tutaj o dodatki DnŻ (Puszka Pandory, Krainy Odmętów) i Kataklizm,
Nie wiemy tego na 100% ale GW przedrukowało tylko podstawkę i 6 z 14 dodatków. Są to Smoki, Miasto, Las, Żniwiarz, Wilkołak, Zwiastun. Osobiście podejrzewam że tylko te wyjdą po polsku ale oczywiście mogę się mylić.

MaxiLager pisze: czwartek 31 sty 2019, 20:05 bo o "Duże" dodatki takie jak, Miasto, Góry czy Podziemia to jestem raczej spokojny.
Okej :)


What a view.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Mały Nemo »

Mi się wydaje, iż GW jest na tyle pazerne oraz są właścicielami Talismana, iż nie zgodziliby się (ani nawet nie chcieliby słyszeć) na jakieś mieszane prawa autorskie. Moim zdaniem na początku wydali to, co wydali, ale w międzyczasie pojawiła się opcja, iż kto inny wyda resztę, co oznaczało, iż zarobią więcej, bo nie będą musieli drukować.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Powrót polskiej edycji Talismana!

Post autor: Bludgeon »

Mały Nemo pisze: czwartek 31 sty 2019, 20:19 Mi się wydaje, iż GW jest na tyle pazerne oraz są właścicielami Talismana, iż nie zgodziliby się (ani nawet nie chcieliby słyszeć) na jakieś mieszane prawa autorskie. Moim zdaniem na początku wydali to, co wydali, ale w międzyczasie pojawiła się opcja, iż kto inny wyda resztę, co oznaczało, iż zarobią więcej, bo nie będą musieli drukować.
A skąd wiesz czy jak w roku 2006 (czy około tego) podpisywali umowę z FFG to byli w na tyle dobrej kondycji finansowej żeby dyktować swobodnie warunki?


What a view.
ODPOWIEDZ