Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Komi92 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 06 lis 2018, 10:43
Płeć:

Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Komi92 »

Czesc wszystkim. Ktory z dodatkow byscie wybrali jako ostatni naroznik zamiast oficjalnego Lasu? Niestety obecna cena za Las uniemozliwia mi zdobycie go. Lepszy bedzie Nawiedzony Las czy Nekropolia i dlaczego? Pytanie do osob posiadajacych juz te autorskie rozszerzenia.


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Odyn »

Przeglądałem Nawiedzony Las oraz tłumaczyłem Nekropolię. W pierwszym, szału na mnie nie zrobiły karty. Wg mnie nic specjalnego, są ciekawsze dodatki, choćby wspomniany oficjalny Las. Z racji tego, że cena oficjalki dośc wysoka bierz Nekropolię. Mnie zaciekawiła, stąd zabrałem się za tłumaczenie :)


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
DoktorM
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 81
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 39

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: DoktorM »

W Nekropolię chyba nikt jeszcze nie grał bo dopiero miesiąc temu ją skończyliśmy, ale jako współ-tłumacz również polecam :)
Odyn już to parę razy pisał, ale warto powtórzyć - Nekropolia idealnie komponuje się z dodatkiem karcianym Plaga Nieumarłych.


Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3141
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Pablo »

DoktorM pisze: piątek 30 lis 2018, 23:23 idealnie komponuje się z dodatkiem karcianym Plaga Nieumarłych
Wydrukować Plagę Nieumarłych z rewersem Nekropolii i nic tylko grać :)


Swiraz
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2019, 12:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Swiraz »

Pablo pisze: sobota 01 gru 2018, 00:29 ydrukować Plagę Nieumarłych z rewersem Nekropolii i nic tylko grać
Zostało to przez kogoś sprawdzone? też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem a jestem na etapie zamawiania obu dodatków więc dobrze by było wiedzieć czy brać obie talie na rewersach nekro.
Nie chce dodatkowo rozwadniać głównej talii Przygód, a na myśl o rozdzielaniu poszczególnych dodatków z głównej talii przechodzą mnie dreszcze


Awatar użytkownika
LoganOn
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Projekty Figurek 3D
Piramida
Ukryta Dolina
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 21:14
Płeć:

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: LoganOn »

Nie no trochę już Nekropolii drukowałem.


Swiraz
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2019, 12:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Swiraz »

LoganOn pisze: wtorek 29 sty 2019, 10:48 Nie no trochę już Nekropolii drukowałem.
Chodziło mi o to czy potraktować Plagę jako cześć Nekropolii, czy lepiej wrzuć Plagę do puli kart Przygód. Zepewne są plusy jak i minusy obu rozwiązań
Osobiście bardziej skłaniam sie w strone tego pierwszego - mniejsza powtarzalaność kart Nekropolii, bez przetasowywania moze wystraczyłaby na 2-3 gry
Tasuję talie od nowa dopiero jak się skonczą w nich karty (dotyczy sie to talii Przygód, Zaklęć, itp) zużyte karty na koniec gry lądują w pudełku
- zapewnia to wiekszą niepowtarzalność każdej rozgrywki


Awatar użytkownika
LoganOn
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Projekty Figurek 3D
Piramida
Ukryta Dolina
Posty: 1492
Rejestracja: niedziela 02 lip 2017, 21:14
Płeć:

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: LoganOn »

No jak Ci wygodnie, możesz w ten sposób sobie rozbudować nekropolię :)


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1846
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: loooki »

albo miec te karty i tu i tu :)
kto bogatemu zabroni :)


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 784
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: ModulO »

Pablo pisze: sobota 01 gru 2018, 00:29
DoktorM pisze: piątek 30 lis 2018, 23:23 idealnie komponuje się z dodatkiem karcianym Plaga Nieumarłych
Wydrukować Plagę Nieumarłych z rewersem Nekropolii i nic tylko grać :)
Dodatek Plaga Nieumarłych został opracowany jako karty Przygódy.
Już widze kilka konfliktów takiego potraktowania kart Plagi Nieumarłych.
Przykład - karta Legion Kościotrupów - założenie było, że to jest karta Przygody i zostanie wyciągnięta na planszy głownej.
Karty zdarzeń jak Armia Umarłych czy Kraina Umarłych, gdzie mowa o kartach Przygód...
Także, nie polecam takiego zabiegu, ponieważ wyjdzie wiele błędów.


Swiraz
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2019, 12:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Swiraz »

ModulO pisze: wtorek 29 sty 2019, 17:29 Już widze kilka konfliktów takiego potraktowania kart Plagi Nieumarłych.
Dzięki za uwagi.
Ponieważ złożyłem już zamowienie druku i nie chce zawracać Vadiemu czterech liter podejmę się wyzwania i zoabcze jak to wyjdzie w praniu.
W przypadku mocno konfliktujących kart tymczasowo zostaną one odłożone do pudełka, a przy nastepnym zamówieniu poproszę o ich ponowny wydruk juz jako karty Przygód.
Wybacz mi prosze tą ingerencję w Twój dodatek, ale klimatycznie tak bardzo mi pasuje pod Nekropolie, że nie potrafiłem sie oprzeć
Nekropolia i Plaga Nieumarłych - prezent w sam raz na urodziny (tylko ze musiałem go sobie sam kupić)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Mały Nemo »

Swiraz pisze: wtorek 29 sty 2019, 17:53 prezent w sam raz na urodziny (tylko ze musiałem go sobie sam kupić)
Ale są tego i zalety! Na przykład taka, iż nie będziesz rodziny prosił o paragon, ażeby go zwrócić ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Swiraz
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2019, 12:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Swiraz »

Mały Nemo pisze: wtorek 29 sty 2019, 18:00 nie będziesz rodziny prosił o paragon, ażeby go zwrócić
Widzę że kolega z działu reklamowego :)


Lamm
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 324
Rejestracja: piątek 28 wrz 2018, 14:02
Płeć:

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Lamm »

A ja z trochę innej beczki, jak "połączyć" te dwa dodatki, skóra są z tego samego narożnika?


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Valdi »

Swiraz pisze: wtorek 29 sty 2019, 17:53 Ponieważ złożyłem już zamowienie druku i nie chce zawracać Vadiemu czterech liter podejmę się wyzwania i zoabcze jak to wyjdzie w praniu.
To jako drugi gratis będziesz miał dwie talię jedną z nekropolii drugą z przygodami.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Lamm pisze: środa 30 sty 2019, 07:58 A ja z trochę innej beczki, jak "połączyć" te dwa dodatki, skóra są z tego samego narożnika?
Obróć planszę o 90' ? :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Berni »

Albo "wyprostować" jak to zrobiono z Mrocznymi Ziemiami :)


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Valdi »

Berni pisze: środa 30 sty 2019, 09:37 Albo "wyprostować" jak to zrobiono z Mrocznymi Ziemiami :)
Ta słyszałem ze ludzie chcieli prostować oryginalne planszę później płakali z pytaniami jak sklepić planszę bo pękła :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Swiraz
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2019, 12:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Swiraz »

ModulO pisze: wtorek 29 sty 2019, 17:29 Przykład - karta Legion Kościotrupów - założenie było, że to jest karta Przygody i zostanie wyciągnięta na planszy głownej.
Karty zdarzeń jak Armia Umarłych czy Kraina Umarłych, gdzie mowa o kartach Przygód...
Ja widzę w tych kartach kilka innych problemów, jeżeli gramy z większością ilością małych, oficjalnych dodatków
W takim scenariuszu talia Przygód liczy dość dużo kart - losowanie kart Przygód aż wylosujesz 3 Nieumarłych może spowodować, że i połowę talii będzie trzeba przemielić zanim sie dokopiesz do tych 3 Nieumarłych

Armia Kościotrupów też jest dość problematyczna - będziesz pamietał który z innych graczy pokonał już Niemarłego, a kto nie?
Tutaj można by zastosować jakiś żeton i wprowadzić jakąś ciekawą mechanikę/bonus,
np Mieszakniec/Obszar - Kolekcjoner Kości - po pokonaniu Nieumarłego dostajesz dodatkowo żeton - Kość, który możesz wymeinić na jedno Zaklęcie o ile pozwala Ci na to Twoja Moc,
Alternatywnie - możesz na Cmentarzu odzyskać żeton Losu za jeden żeton Kości jeżeli jesteś Dobry/Neutralny (w takim wypadku nie tracisz punktu Życia) a jak jesteś Zły możesz dostać dodatkowy żeton Losu
Ale to już dodatkowo komplikuje grę i najlepiej byłoby mieć osobny obszar Cmentarza wydrukowany ze zmienionym opisem
Sorki za ten mały offtop

Co do samego Legionu Kościotrupów, nie widzę przeszkód do liczenia pól do Cmentarza idąc z Nekropolii - wiadomo, im dalej w Nekropolii zajdziemy tym łatwiej bedzie z Legionem Kościotrupów walczyć.
Ciekawi mnie tam zapis odnośnie Rwącej Rzeki którą przekraczasz również przy Mieście/Wiosce przez most. Wychodzi na to, że nalepiej wylosować tą kartę będąc w Środkowiej Krainie, na terenie pustyni (łacznie -10)
Natomiast będąc w Zewnętrznej krainie na Wzgórzach pomiędzy Miastem a Gospodą, odległość do Cmentarza jest taka sama, przy czym stosując się do opisu karty wychodzi albo -2 albo -9 so Siły/Mocy Legionu

Nie zrozum mnie źle, dodatek uważam za fantastyczny i bardzo doceniam Twóją pracę.
Po prostu w mojej subiektywnej opinii w głównej talii przygód za bardzo się rozwodni i straci cały swój urok

Obrazek

Dodano po 5 minutach 12 sekundach:
Valdi pisze: środa 30 sty 2019, 08:31 To jako drugi gratis będziesz miał dwie talię jedną z nekropolii drugą z przygodami.
Dziękuję za propozycję, ale naprawdę nie ma takiej potrzeby. Wystarczy jedna taka talia na rewersach Nekropolii
Z powodów opisanych w poście wyżej raczej nie bede chciał jej dołączać do głownej talii Przygód
Zamiast tego lepiej ją wrzuć na Allegro jako aukcję charytatywną dla Wikora


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1846
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: loooki »

kazdy opcja ma plusy ujemne i dodatnie
u mnie w przygodach mam tyle w kotle ze kazda talia sie rozplywa
a nieumarli slicznie do tego dodatku pasuja
troche przerobienia moze to wymagac ale nie nawet jakos bardzo


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Valdi »

loooki pisze: środa 30 sty 2019, 11:10plusy ujemne
Noo racja :D


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 784
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: ModulO »

Swiraz pisze: środa 30 sty 2019, 11:08 Ja widzę w tych kartach kilka innych problemów, jeżeli gramy z większością ilością małych, oficjalnych dodatków
W takim scenariuszu talia Przygód liczy dość dużo kart - losowanie kart Przygód aż wylosujesz 3 Nieumarłych może spowodować, że i połowę talii będzie trzeba przemielić zanim sie dokopiesz do tych 3 Nieumarłych.
Wiem, ale to już sprawdziłem w praktyce i wielkiej szkody to nie robiło, dlatego to zostawiłem.
Swiraz pisze: środa 30 sty 2019, 11:08 Armia Kościotrupów też jest dość problematyczna - będziesz pamietał który z innych graczy pokonał już Niemarłego, a kto nie?
Mi sie jeszcze nie zdarzyło, abym nie pamietał kogo pokonałem. Poza tym zawsze jest cos takiego jak stos kart odrzuconych...
Swiraz pisze: środa 30 sty 2019, 11:08 Tutaj można by zastosować jakiś żeton i wprowadzić jakąś ciekawą mechanikę/bonus,
np Mieszakniec/Obszar - Kolekcjoner Kości - po pokonaniu Nieumarłego dostajesz dodatkowo żeton - Kość, który możesz wymeinić na jedno Zaklęcie o ile pozwala Ci na to Twoja Moc,
Alternatywnie - możesz na Cmentarzu odzyskać żeton Losu za jeden żeton Kości jeżeli jesteś Dobry/Neutralny (w takim wypadku nie tracisz punktu Życia) a jak jesteś Zły możesz dostać dodatkowy żeton Losu
Ale to już dodatkowo komplikuje grę i najlepiej byłoby mieć osobny obszar Cmentarza wydrukowany ze zmienionym opisem
Sorki za ten mały offtop
Do dzieła :)
Swiraz pisze: środa 30 sty 2019, 11:08 Co do samego Legionu Kościotrupów, nie widzę przeszkód do liczenia pól do Cmentarza idąc z Nekropolii - wiadomo, im dalej w Nekropolii zajdziemy tym łatwiej bedzie z Legionem Kościotrupów walczyć.
Ciekawi mnie tam zapis odnośnie Rwącej Rzeki którą przekraczasz również przy Mieście/Wiosce przez most. Wychodzi na to, że nalepiej wylosować tą kartę będąc w Środkowiej Krainie, na terenie pustyni (łacznie -10)
Natomiast będąc w Zewnętrznej krainie na Wzgórzach pomiędzy Miastem a Gospodą, odległość do Cmentarza jest taka sama, przy czym stosując się do opisu karty wychodzi albo -2 albo -9 so Siły/Mocy Legionu
Poniżej rysunek, o co mi chodziło przy naliczaniu obszarów dla Legionu Kościotrupów. Fakt chodziło mi tylko o przekraczanie Rwącej Rzeki jako rozdzielenie Krain. Rozpatrywać tą karte się powinno zgodnie z tym rysunkiem. Wzgórza są w tej samej krainie co Cmentarz, więc naliczasz idąc do okoła. Obszar Wzgórz ma -12. Teraz widzę, że ta karta wymaga bardziej precyzyjnego zapisu. Pomyślę nad tym , dzięki.
Obrazek


Swiraz
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2019, 12:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Swiraz »

ModulO pisze: środa 30 sty 2019, 17:13 Poniżej rysunek, o co mi chodziło przy naliczaniu obszarów dla Legionu Kościotrupów
Teraz jest to jaśniejsze. Przy Nekropolii nie będę miał z tym problemów ale chiałem rozwiać wątpliwości
ModulO pisze: środa 30 sty 2019, 17:13Do dzieła
Chciałbym sam coś stworzyć, ale nie wiem czy ogarnąłebym temat merytorycznie i artystycznie.
Do tego dochodzi czas, pomysł... pomysł przede wszystkim.
Może jak się taki pojawi w mojej głowie i po miesiącu dalej bedzie się wydawał ciekawy, może wtedy spróbuje sił.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 4023
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Budowniczy Mostów »

Swiraz pisze: wtorek 29 sty 2019, 09:56 na myśl o rozdzielaniu poszczególnych dodatków z głównej talii przechodzą mnie dreszcze
coś ty, najlepsza zabawa! ;)


Swiraz
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 114
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2019, 12:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 40

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: Swiraz »

Swiraz pisze: środa 30 sty 2019, 17:30 pomysł przede wszystkim
Jedyne co mi wpadło do głowy do tej pory to przerobienie planszy.
Na stole cięzko mi upchnąć podstawę i wszystkie karty, co dopiero narożniki.
Tak więc myślalem o okrojeniu narożników z częsci pól i zrobienia z nich częsci głownej planszy tak, że na przykład przez Góry, Podziemia lub Las można przejść do Krainy Środkowej, a Miasto byłoby zbiorem 6/12 pól z boku.
Taka wersja light. Ale to osobny temat.


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2010
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Nawiedzony Las czy Nekropolia?

Post autor: husar »

@Swiraz zajrzyj do dodatku Great Talisman. Tam jest okrojona plansza.

Co do Nekropolii. Wczoraj graliśmy w nią z kolegą i jego dzieciakami. Wszedłem z Życiem równym 4. Zginąłem jako Ropucha próbując się wycofać. Nawet rzucenie snu przez kolegę na jedną z istot będących na mojej drodze nie pomogło, pech w rzutach kością. Polecam, ale lepiej wpierw "napakować" się życiem


Pozdrawiam
Roman
ODPOWIEDZ