Druk na Życzenie kontra Autorski Wydruk Niezbadanych i Zapomnianych Krain

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wódz Ogrów [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Druk na Życzenie kontra Autorski Wydruk Niezbadanych i Zapomnianych Krain

Post autor: Wódz Ogrów »

Nie było mnie tu trochę, przed świętami jakoś ostatni raz, z różnych, mniej lub bardziej błahych powodów. Miałem napisać zaraz po tym całym świąteczno -
sylwestrowym zamieszaniu, ale wiadomo jak to jest: "Wejdę na forum jutro bo i tak nie zdążę przeczytac nowych postów..." i tak minąły ponad 2 miesiące :( Ale jeszcze przed świętami dostałem zamówioną przeze mnie od Valdiego paczkę - wylicytowane Krainy Odmętów (bo moja dusza kolekcjonera codziennie wiła się i krzyczała żebym to kupił) oraz dodatkowo Zapomniane i Niezbadane Krainy, tak więc prezent na święta miałem zacny :)

https://i.imgur.com/pzRwQtj.jpg?2
Okładka Krain

https://i.imgur.com/twCJrrl.jpg
Zawartość pudełka (bez instrukcji)

Na wstępie rozwaliły mnie karty z dodatków nieoficjalnych, wydrukowanych przez Valdiego. Ich jakość jest DUŻO wyższa, niż oryginalnych Druków na Życzenie czyli Puszki i Odmętów. Karty z Odmętów i Puszki to delikatne, papierowe wręcz kartoniki. Te z Zapomnianych i Niezbadanych Krain są dużo twardsze, ale chyba z kolei nie aż tak plastyczne jak normalne karty (w sensie podstawka i inne dodatki). Kolory również na korzyść wydruku Valdiego - są idealnie nasycone, podczas gdy te z oryginalnych DnŻów wydają się wyblakłe. Faktura - tu już w ogóle oficjalny DnŻ leży pokonany i wgnieciony w glebę. Nieoficjalnie Zapomniane i Niezbadane karty są po prostu śliczne, błyszczące - przywodzą na myśl laminat, ale to nie to, to jakiś lakierowany wydruk - super sprawa! Zabawne, jak fani potrafią prześcignąć profesjonalistów :) Duże karty przełęczy łączącej Las i Góry z Zapomnianych Krain oraz Alternatywne Zakończenia z Niezbadanych są wydrukowane w tej samej technice.

https://i.imgur.com/9W3xFRd.jpg?1
Karta z Kataklizmu kontra Karta z Niezbadanych Krain

https://i.imgur.com/YFbtEK2.jpg?1
Karta z DnŻ (Krainy Odmętów) vs Karta z Kataklizmu vs Karta z Niezbadanych Krain (jak widać karta z Odmętów ma nieco przygaszone kolory)

Ale śliczne karty to nie wszystko, co zawierało pudełko. Na początku nie zwróciłem na nie uwagi bo były zamknięte, ale gdy otworzyłem kartoniki, po prostu opadła mi szczena - to były dwie planszetki, jedna to połączenie z Krain Odmętów, a druga połączenie z Zapomnianych Krain. Wyglądają obłędnie - grubość i wykonanie jak w oryginalnej planszy Talismanu! Kolory w Odmętach oczywiście żywsze.

https://i.imgur.com/LbW7m3S.jpg
Oryginalne Krainy Odmętów (góra) vs Nasycona kolorami Planszetka Valdiego (dół)

https://i.imgur.com/0qCjoUG.jpg?1
Karta Odmętów na Planszetce

https://i.imgur.com/hM1n4Gq.jpg?1
Zapomniane Krainy - Karta na Planszetce

Muszę przyznać, że te planszetki to mój ulubiony element tego całego zestawu - czuję, jakbym posiadał coś naprawdę wyjątkowego :D
Tak więc jeśli ktoś się jeszcze zastanawiał czy zamawiać dodatki autorskie u Valdiego - to jeśli dodatek się podoba BRAĆ, jak najbardziej BRAĆ! :) Ja jestem zadowolony jak diabli.

Dzięki Krainom święta były udane, ale początek roku niestety przyniósł lipne Zdarzenie: kolega, z którym grałem przeprowadził się, a przez to rozpadała się
reszta ekipy. Co prawda mam jeszcze innego kolegę ale to muszę jechać parę kilometrów żeby sobie pograć, no i nieczęsto - raz na miesiąc, dwa. Powoli kombinuję w piwnicy salę ze stołem do Talizmana, tylko znalezienie nowej ekipy może być problematyczne. Może odnowić jakieś stare kontakty... Tu na forum nikogo z Mrocznego Miasta Elbląga chyba nie ma, ale cóż, pożyjemy, zobaczymy. A teraz czas nadrobić wątki, widzę sporo rzeczy mnie ominęło - nowe dodatki autorskie, a te 4000+ postów samo się nie przeczyta :)
I jeszcze jedno - zacząłem uczyć dzieci gry. Córcia ma już 9 lat i po paru grach łatwo załapała o co chodzi. Synek ma lat 6 więc muszę mu czytać karty. Co ciekawe, mimo że to córcia najczęściej chce grać, nigdy nie dotrwała do końca, a synek siedzi twardo. Tylko muszę uważać, bo raz jak zmiażdżyłem grę Barbarzyńcą, był dosyć zdewastowany i mimo, że się nie popłakał było blisko. Następnym razem szło mu fatalnie ale jako że to ja liczę mogłem oszukiwać i wygrał :) A oto fotka z nieszczęsnej przegranej:
https://i.imgur.com/N2P1csg.jpg

Z dziećmi gram w uproszczoną wersję - bez Krainy Odmętów, nie gramy też postaciami czarującymi.
No i dorwałem Wilkołaka po normalnej cenie, dosłownie DZIEŃ przed tym zanim wszystkie sklepy zwiększyły ją do 150 zł a to już coś ;)


Wodzu, wyspa jest twoja
gracek1415
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 17:09
Płeć:

Re: Druk na Życzenie kontra Autorski Wydruk Niezbadanych i Zapomnianych Krain

Post autor: gracek1415 »

Witam. No ja niedawno kupilem Talismana no i teraz nie ma dnia zebym o nim nie myslal. Problem jest jednak taki ze tez nie mam z kim grac. A mieszkam obecnie w Anglii. Jutro jade do znajomych zeby sprobowali pierwszy raz, no ale nie wiadomo czy sie spodoba i namowilem tez innych na nastepny tydzien. Trzeba probowac z kazdej strony. Ja to bym mogl grac w to codziennie. No ale coz, moze sam zaczne haha. Szkoda ze nie jestem z Elblaga to napewno bysmy sie widzieli haha.
A jesli chodzi o dodatki to mam narazie wilkolaka, kraine ognia i puszke pandory. Ale niestety nie moge znalezc krainy odmetow. No a podoba mi sie tez ta wersja zrobiona przez Valdiego. Mozesz mi powiedziec jak sie z nim skontaktowac? Nie bedzie problemu zeby kupic od niego jakis dodatek?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Druk na Życzenie kontra Autorski Wydruk Niezbadanych i Zapomnianych Krain

Post autor: Mały Nemo »

Hej,

W Anglii tezsporo graja, musisz tylko dobrze poszukac. Moze jakies sklepy z grami? Ewentualnie wracaj do Polski w sierpniu i wpadnij na nasz zjazd ;).

Valdi to jeden z naszych Administratorow, zerknij na liste ostatnio obecnych na forum, a na pewno go znajdziesz ;). Aczkolwiek on nie drukuje oficjalnych dodatkow, wiec drukowanej krainy odmetow od niego nie dostaniesz. Ale dwie dalsze, wymienione w temacie, spokojnie Ci wydrukuje.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
gracek1415
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 17:09
Płeć:

Re: Druk na Życzenie kontra Autorski Wydruk Niezbadanych i Zapomnianych Krain

Post autor: gracek1415 »

A kraine odmetow dostane gdzies w necie. Bo szukam wszedzie i nie ma. Znalazlem ostatnio na allegro puszke pandory ale krainy nie ma :(
Jesli chodzi o kase to nie mam tak jakby zachamowan haha. Ostatnio kupilem wilkolaka za 250

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
A jesli chodzi o zjazdy to co ile takowe sie odbywaja?
Ja jeszcze troche i pewno bede zjezdzal do kraju to z checia bede wpadal


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Druk na Życzenie kontra Autorski Wydruk Niezbadanych i Zapomnianych Krain

Post autor: Mały Nemo »

Jak nie masz zahamowan, to potrzebuje nowego samochodu. Jak myslisz, dogadamy sie? ;) (jk)

Z reguly organizujemy 1 zjazd na rok, aczkolwiek w tym aspekcie zawsze liczymy na pomoc naszych uzytkownikow (ktorzy de facto organizuja zjazdy, za co zreszta jestesmy im serdecznie wdzieczni), wiec zawsze moze sie zdarzyc, iz w danym roku albo bie bedzie zjazdu, albo beda dwa.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Druk na Życzenie kontra Autorski Wydruk Niezbadanych i Zapomnianych Krain

Post autor: Valdi »

Jeżeli Nemo dostanie samochód to dostaniesz od nas KO


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Druk na Życzenie kontra Autorski Wydruk Niezbadanych i Zapomnianych Krain

Post autor: loooki »

nie kus
kupi jaki wyrób samochodopodbny - pancerne seiczento za 300 zl i będziesz w plecy odmęty


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Druk na Życzenie kontra Autorski Wydruk Niezbadanych i Zapomnianych Krain

Post autor: Valdi »

To uszczegółowimy: Jeżeli Nemo dostanie nowy samochód


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ