Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Mały Nemo »

Pawel_1990 pisze: piątek 02 mar 2018, 08:24 Kiedys kiedys gralem z kolega, tylko nie wiem co to bylo ale pamietam 1 karte przy ktorej bylo duzo emocji ,,Pan Postaci,, ale wiedzialem ze chodzilo cos i magie i miecz. Stad ta decyzja :D
Zaklecie "Giniesz" o lekko zmienionej nazwie. 8 pomyslec, iz w talii byly jego 2 sztuki (z oryginalnym "Giniesz" (Przeistoczenie) trzy)...


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 972
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Berni »

Odnośnie tytułowego pytania: Ja kupuję planszówki, które mnie zainteresowały (mechaniką, klimatem, itp.).
Po kilkudziesięcioletniej przerwie od planszówek, powrót do nich zaczął się właśnie od Talismana. Nie byłem przygotowany do prowadzenia sesji rpg, gracze już jechali i wypożyczyłem go na szybko jako że ma bardzo niski próg wejścia i jest w świecie fantasy abyśmy nie zmarnowali czasu przeznaczonego na sesje :)
Jeżeli mają dodatki to je dokupuję (niestety jestem typem kolekcjonera).
Nie powiem ile potrafię miesięcznie wydać na planszówki (by nie denerwować ludzi na forum) ale jest tak, że nie kupuję nic np. przez pół roku, a potem w tydzień lub dwa nadrabiam to z górką ;) Tak czy inaczej czasami muszę sam siebie stopować przy takich zakupach jak patrzę na łączne kwoty zamówień...
Zanim kupię jakiś tytuł to albo go wypożyczam aby sprawdzić czy warto go nabyć albo gram u znajomych, którzy go posiadają.
Generalnie staram się nie kupować gier w ciemno. Jedynym wyjątkiem jak do tej pory była "Uczta dla Odyna" i nie żałuję tego zakupu, oraz wsparcie ostatnim czasem na kickstarterze dużego tytułu (w który można było zagrać jako demo w p&p).


Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Visenna »

W pełni rozumiem Berniego, odnośnie kolekcjonowania. My geeki tak już mamy :D Sama się obawiam, że będę robić podobnie z planszówkowymi zakupami w przyszłości, albo że skończę jak na tym memie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Fenrisek »

Zbieractwo to klątwa geekow. Jak grałem w bitewnikai to musiałem mieć wszystkie jednostki do danej armii. Więcej niż połowy nawet nie skleiłem i leży w pudłach na strychu. Z talismanem jest podobnie. Nie grałem w większość dodatków...


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Gamma »

Fenrisek pisze: poniedziałek 05 mar 2018, 12:04 Nie grałem w większość dodatków...
Dla mnie to jest niezrozumiałe, przykro mi. Wytłumaczy mi ktoś po co kupować dodatki do gry i w nie nie grać? Po co kupować dla samego kupowania?


Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Fenrisek »

Nie mam tyle czasu i miejsca na stole aby grać we wszystkie dodatki na raz. Z chęcią bym za grał we wszystko na raz ale nie mam osoby która by poświęciła czas na przejście wszystkich plansz. Dlatego gram po koleji. Na razie grałem w podstawkę, miasto, królową lodu, panią jeziora, wilkołaka i żniwiarza. Następnym razem dorzucę krainę ognia i góry.
Wychodzę z założenia, że lepiej mieć więcej i jak będzie okazja to wyjąć i grać.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: abubu »

Gamma pisze: poniedziałek 05 mar 2018, 12:09
Fenrisek pisze: poniedziałek 05 mar 2018, 12:04 Nie grałem w większość dodatków...
Dla mnie to jest niezrozumiałe, przykro mi. Wytłumaczy mi ktoś po co kupować dodatki do gry i w nie nie grać? Po co kupować dla samego kupowania?
Po co kupować / kolekcjonować znaczki jak się nie wysyła listów?
Po co kupować / zbierać monety jak się na automatach nie gra?

Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim jak hobby?


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Gamma »

Słyszałem o hobby, sam mam ich sporo. Według słownika to "szczególne zamiłowanie do czegoś". Twoje przykłady jednak mnie nie przekonują. Monety / znaczki - zazwyczaj zbiera się wersje kolekcjonerskie, które służą tylko ich zbieraniu. Raczej profesjonalni filateliści nie zbierają zwykłych znaczków kupowanych na poczcie, a nawet jak tak to jako skromny dodatek do ich kolekcji limitowanych, ekskluzywnych sztuk. Wielu też ludzi kolekcjonujących te przedmioty robi to jako inwestycję - jak zbieranie obrazów na przykład. Co do zbierania monet i automatów to nawet tego nie skomentuję. Prowadzimy merytoryczną dyskusję czy przekomarzamy się jak 5-latki?

Zbieranie gier i nie granie w nie kojarzy mi się za to z takim przykładem. Ziomek kupuje rower za 5k, jeździ nim 2 razy w sezonie, ale spędza masę czasu na forum gdzie dyskutuje o tym rowerze. Jego prawo, ale gdzie tu sens? Ktoś kolekcjonuje "bycie" na festiwalach muzycznych, ale jeździ po nie tylko żeby mieć opaskę i się polansować później wśród znajomych/na forach. Średnio nawet go interesuje muzyka sama w sobie albo kto gra. Sensu dla mnie brak i to tylko moja skromna opinia, którą jako niezbanowany (jeszcze) użytkownik mogę tu wyrażać. Ale ludzie tak robią, mają prawo, ale czy ja muszę się z tym zgadzać?

Skoro co chwilę pada tu wypowiedź, że ktoś ma masę dodatków, a nie miał czasu w nie jeszcze grać to mam prawo się temu dziwić, a nawet nie zgadzać z takim postępowaniem. Na tym forum interesują mnie wypowiedzi graczy, a nie zbieraczy.

Dodano po 15 minutach 29 sekundach:
To ja dodam jeszcze żeby być w temacie: kupiłem Talismana jak i wszystkie inne gry planszowe w całym życiu: aby w nie grać.
Nie żeby zbierać. Nie żeby mieć hobby bo nie potrafiłem wymyślić czegoś lepszego. Nie po to żeby mieć ekipę netową do dyskusji. Nie dlatego, że nie mam co z pieniędzmi robić.
Trochę gier w życiu kupiłem. Te, w które przestałem grać - sprzedałem. Tyle w temacie.


Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Fenrisek »

Kupiłem za uczciwie zarobione pieniądze więc mogę nawet spalić moją własność i tak na prawdę nikomu nic do tego. Gram kiedy mam okazję. Mamy się mierzyć "siurkami" czyli ile kto godzin nie grał w talismana. To forum jest dla fanów jak i dla graczy. Z gry magii i miecz pamiętam prawie wszystkie jak nie wszystkie karty wystarczy mi obrazek a wiem jak karta działa. Grałem za dzieciaka niezliczoną ilość godzin. Przypuszczam, że nawet więcej niż Ty.
Z chęcią bym poświęcił te 6+ godzin na hardcorowe granie w moją ulubioną grę planszową. Jednak dorosłe życie to najpierw obowiązki a później przyjemnośći...


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Valdi »

Macie tortem ...... PLASK :D


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
jerek95 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: jerek95 »

Gamma pisze: poniedziałek 05 mar 2018, 12:09
Fenrisek pisze: poniedziałek 05 mar 2018, 12:04 Nie grałem w większość dodatków...
Dla mnie to jest niezrozumiałe, przykro mi. Wytłumaczy mi ktoś po co kupować dodatki do gry i w nie nie grać? Po co kupować dla samego kupowania?
Ja na przykład mam wszystkie oficjalne, półoficjalne a nawet ćwierćoficjalne dodatki do Talismana i... nie grałem w połowę z nich ;) Kupiłem je, bo wyszedłem z założenia, że niedługo ceny podskoczą/nie będzie już możliwości kupna, a zatem stoją i się kurzą nieotwarte ;D Ale przyjdzie na nie pora, póki co średnio co 2/3 miesiące dokładam jeden dodatek do gry.


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Gamma »

Fenrisek pisze: poniedziałek 05 mar 2018, 14:52 Kupiłem za uczciwie zarobione pieniądze więc mogę nawet spalić moją własność i tak na prawdę nikomu nic do tego. Gram kiedy mam okazję. Mamy się mierzyć "siurkami" czyli ile kto godzin nie grał w talismana.
No jasne, mierzenie się kto ile grał albo jaką ma wiedzę jest złe. Lepiej się mierzyć kto ma ile dodatków, i grubość portfela. Nie ważne, że cytuje "w większość nie grał", ważne że ma. ;)

Jasne, że możesz robić z kasą co chcesz. Nawet się nią podcierać. Jednak równie dobrze mogłeś przeznaczyć te pieniądze na cele charytatywne albo spożytkować je na bliskich. Dużo się człowiek jest w stanie nauczyć na takim forum o moralności ludzkiej.

A ja znów wychodzę na tego złego. Życie. ](*,)


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: loooki »

akurat ja analogie do monet i znaczków widzę
większość monet to nie kolekcjonerki tylko właśnie antyki jakie przechodziły przez milion rąk - to na na boku
sam kupuje - bo: a co tam stac mnie to kupie
wyjście do kupla na flaszkę to 150+ a przyjemności ze 3 godziny a 2 dni z życiorysu - wiec te koszta sa akceptowalne
z ciekawości kupiłem ang wersje (nawiasem brzydkie rewersy jak noc listopadowa) czy dragon ordeal - bo chciałem
kolekcjonować można nawet rolki po papierze wc jak się ktoś uprze - o kapslach puszkach po piwach i innych długopisach nie powiem
i ktoś się czuje na silach powiedzieć - co ty zbierasz jest ch...owe ale co ja zbieram i moje podejście to wypas?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Mały Nemo »

Ja tylko dodam od siebie, iż jak dla mnie jest całkowicie normalnym, ażeby zbierać gry, ażeby one zbierały kurz patynę czasu i nigdy nie zostały zagrane. Zbieranie czegoś nie polega na tym, ażeby cały czas macać zbieraną rzecz (bo w końcu się zniszczy), tylko ażeby mieć świadomość, iż daną rzecz się ma. Dla przykładu, ja w MtG nie gram już grubo ponad 10 lat, a mimo to wciąż się interesuję nowymi dodatkami do niego i śledzę nowości związane z tą grą. Rozumiem, iż według Ciebie powinienem już dawno dać sobie spokój z tą grą? :P.

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
loooki pisze: poniedziałek 05 mar 2018, 15:08 o kapslach puszkach po piwach
Ja zbieram kapsle po butelkach po piwie ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Gamma »

Zbierajcie co chcecie. Wydajcie pieniądze jak chcecie. Piękno życia polega na wolności (tu oczywiście można dyskutować ile rzeczywiście jej mamy) wyborów.
Mnie po prostu dziwi fakt, że jest tu tyle kolekcjonerów-nie-graczy. Wasz wybór. Moje zdanie znacie, ja Wasze również. Biorę się za obowiązki bo wieczorem zamiast gadać tutaj o tym ile kto ma dodatków wolę po prostu zagrać. Dziękuję za dyskusję. Będziemy w kontakcie. ;)


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Arthan »

Tak niestety już jest, że często nie mamy czasu, energii, możliwości grania tyle ile byśmy chcieli, a jak się już kupiło kilka fajnych dodatków to chciałoby się mieć wszystkie do kolekcji w nadziei, że kiedyś tam na emeryturze zagra się w nie z wnukami ;)

Piosenka nawiązująca do tematu dyskusji, jak ktoś jest wrażliwy muzycznie to nie słuchać ;)


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Odyn »

A jak ktoś zbiera płyty muzyczne, które mają dla tej osoby wartość kolekcjonerską? Nieważne, czy pierwsze wydanie, czy reedycja, ale sam fakt posiadania oryginalnego albumu swojego ulubionego wykonawcy, choćby kosztował w okolicach 25zł (swego czasu w Niemczech nakupiłem płyt za 6, 7 ojro przy kursie mniejszym niż 4 zł) i nie był żadnym specjalnym wydaniem. Przecież nie będzie się non-stop katowało tej samej płyty i oceniało po rysach jakim kto jest kolekcjonerem... Samemu też zbieram kapsle po piwie, wybiórcze puszki (choć sporo już wyrzuciłem bo za dużo było na szafie). Nie każdy ma tyle czasu by grywać w Talismana 3-4x w tygodniu. No chyba, że się jest jakimś maniakiem.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Visenna »

Ja zbieram gry i jeszcze w niektóre z nich nie grałam, bo chwilowo nie mam tyle czasu by ogarnąć nowe zasady. Wychodzę z założenia, ze życie nie jest takie krótkie i póki nie mam wydatków typu remont mieszkania i rachunki, to wydaje pieniądze na gry i książki, żeby któregoś pięknego dnia spędzić przy tym wiele godzin. Zwłaszcza, że wiele rzeczy ma tendencje do całkowitego znikania po wyczerpaniu nakładu i potem człowiek pluje sobie w brodę, bo nie kupił. Ale staram się zagrać w to co mam, kiedy tylko jest taka możliwość :)


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Mały Nemo »

Visia, spotkamy się w W-wie na zjeździe? ;)

A tak poza tem teraz tak uważasz, ale zobaczysz, iż im więcej masz lat (choć u kobiet wiek staje w miejscu i mimo upływu lat wciąż wyglądają tak samo jak 50 lat wcześniej), tym mniej masz chęci i czasu, by w coś zagrać. Więc mimo, iż uważasz, iż życie jest za krótkie, to jeśli teraz nie możesz znaleźć czasu na partyjkę, to za 10 lat też nie znajdziesz ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: loooki »

wtedy będzie jeszcze mniej czasu
beda pieniadze na kupno gry jaką bedziesz chciała
ale nie bedzie kiedy zagrac


Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: vincent »

Gamma pisze: poniedziałek 05 mar 2018, 15:24 Mnie po prostu dziwi fakt, że jest tu tyle kolekcjonerów-nie-graczy. Wasz wybór.
Przecież kolehga napisał wyraźnie,że ogrywa po kolei dodatki ,które posiada....nie kumam takiej gadki trochę....to,że posiadam powoedzmy Zwiastun i jeszcze go nie ograłem nie oznacza,że nigdy się to nie stanie...Poza tym pamiętaj,że nakład gier się wyczerpuje i za niedługo twoje cierpienia młodego Wertera się skończą. ;)
I love Poland and polish mentality..


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Odyn »

A ja Wam powiem, że prawdziwie czas na hobby znalazłem zarabiając kasę. W sumie to zacząłem od albumów muzycznych, później były książki, dalej rekonstrukcja (mam mundur Niemca z II wojny światowej - ale już od lat się w to nie bawię, choć sentyment został), puszki, kapsle po piwie, potem komiksy, kufle (z miejsc, które mają dla mnie znaczenie); zbieram też bilety z koncertów, na których miałem okazję być. Fajne pamiątki :) z gier planszowych tylko Talisman. Wiem, że na więcej gier nie miałbym czasu, kasy, a w Talismanie zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Wszystkie dodatki, które chciałem, kupiłem i z możliwie wszystkimi gram (jedynie Zwiastun niewypróbowany) :)


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Visenna »

Ja tam uważam, że właśnie kiedyś będę miała więcej czasu na grę. Dlaczego? Powód jest prosty. Wraz z narzeczonym mamy tendencję do "nietoperzowego" trybu życia, czyli nawet jak mamy wolne, to śpimy do późna i siedzimy po nocy. Póki mieszkam z rodzicami, a on w akademiku, nie mamy możliwości zbytnio widywać się późnym wieczorem (zazwyczaj do 21:00 max, żeby nie przeszkadzać domownikom, no i o późniejszych godzinach bywają problemy z dojazdem autobusem). Jak zamieszkamy razem, będziemy wieczory spędzać wspólnie, więc czas który normalnie zdarza nam się przeznaczać na wspólne granie w gry komputerowe, będziemy mogli spożytkować na gry bez prądu, na które w dzień nie mamy tyle czasu lub siły (a wieczorami tryskamy energią oboje) :D
@Nemo nie wiem czy będę na zjeździe. Nie nastawiałabym się, aczkolwiek mam bardzo fajny bezpośredni dojazd do Warszawy poprzez Pierdolino, więc może coś nawet bym dała radę załatwić :D


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Mały Nemo »

Oby Ci się udało tak, jak planujesz ;).

A póki co zabieraj kochanka do W-wy na zjazd ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Czemu kupujecie/kupiliście gry planszowe (w domyśle Talisman)?

Post autor: Visenna »

Mam też nadzieję, że jakby się nawet udało, to rodzice nie zaplanują sobie wyjazdu akurat w tym terminie. Wolałabym nie zostawiać 92-letniej babci samej w domu.
Ps jakbym jechała, to weź Neuroshimę, chętnie ogarnę xD


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
ODPOWIEDZ