Puszka Pandory w talii przygód - połączenie

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
murmandamus [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 14:25

Puszka Pandory w talii przygód - połączenie

Post autor: murmandamus »

Wpadłem na pomysł i zrealizowałem choć nie miałem okazji jeszcze przetestować takiej modyfikacji.

Karty z puszki pandory są używane raczej tylko jako dodatek do tych specyficznie zakończeń z Puszki. Dotychczas użyłem ich że na wewnętrznej krainie dałem po jednej zakrytej i u władcy ciemności jedną. Nie zmieniało to może bardzo wiele ale skrót z podziemii był dużo bardziej używany teraz przez graczy. Zmieniłem zatem koncepcję. Ponieważ uważam że za dużo potworów w grze z głównej planszy jest za słabych a gracze tłuką za łatwo potwory to powybierałem te z siłą i mocą 1 lub 2 i ponaklejałem jedną w drugą kartę tak żeby góra była jako podstawka a opis jako opis. Grubość karty prawie nie do odróżnienia w grze a losuje się tak jak kartę przygody. Teoretycznie poświęciłem na to te 30 kart ale przez to świat stanie nie nieco bardziej niebezpieczny a popierdółki z siłą/mocą 1-2 ograniczone. Co sądzicie o takiej modyfikacji?

Inna sprawa że miasto i góry nadal są prostą "pakernią".


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Puszka Pandory w talii przygód - połączenie

Post autor: Bludgeon »

Spoko, skoro masz potrzebę utrudnienia talii przygody to jest to jedna z metod na tego osiągnięcie.
Tylko kart szkoda.


What a view.
Awatar użytkownika
tequilapawlo
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 16:33
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 40

Re: Puszka Pandory w talii przygód - połączenie

Post autor: tequilapawlo »

Bludgeon pisze: wtorek 02 sty 2018, 18:20 Spoko, skoro masz potrzebę utrudnienia talii przygody to jest to jedna z metod na tego osiągnięcie.
Tylko kart szkoda.
Chęć utrudnienia talii przygód - polecam Wizję :twisted:


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Puszka Pandory w talii przygód - połączenie

Post autor: Gamma »

Dosyć "oryginalny" sposób ;) Mimo, że zrobiłem porządki i nie używam kilkudziesięciu kart to szkoda by mi ich było niszczyć. Nie planuję sprzedaży Talismana, ale różne rzeczy w życiu się zdarzają i jak bym chciał sprzedać to taki wybrakowany egzemplarz już nikt nie będzie chciał.
Mogłeś wydrukować ~40 kart przygód w DNŻ typu "ciągnij kartę Nieszczęść" i wyszłoby na to samo bez niszczenia talii.


ODPOWIEDZ