Trudny wybór

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
teri23pl [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 14 gru 2017, 14:26
Płeć:

Trudny wybór

Post autor: teri23pl »

Witam, otóż posiadam wszystkie dodatki oprócz smoków, kataklizmu, puszki pandory i krainy odmętów.
Chcę zakupić smoki, kataklizm odrzucam ze względu na zmianę głównej planszy a puszka pandory i kraina odmętów raczej nie poszukuje ze względu na ich cenę w porównaniu do zawartości.

Czy moje myślenie jest słuszne? Czy macie jakieś argumenty które przemówią do mnie że najlepiej jeszcze dokupić smoki a dodatkowo kataklizm? Proszę o jakieś plusy i minusy bądź własne odczucia.


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Trudny wybór

Post autor: Gamma »

Kataklizm bez dwóch zdań. To jeden z najlepszych dodatków do Talismana. Nowa plansza jest świetna, zdecydowanie lepsza od starej. Do tego karty Mieszkańców dzięki którym w każdej grze masz inny zasób tego co znajduje się w miejscach gdzie się ich losuje (rogi planszy + Cmentarz, Kapliczka, Zamek). Kataklizm zamówiłem przez przypadek bo był zły opis na stronie - miałem zamówić komuś podstawkę na prezent. Ale dodatek już sobie zostawiłem i jestem bardzo z niego zadowolony. Nie wyobrażam sobie grać teraz na zwykłej planszy. To było przeznaczenie bo dzięki niemu wróciłem do Talismana po dłuższej przerwie. ;)

Puszka Pandory mimo, że mała - moim zdaniem fajna. Udało mi się ją kupić w promocji i nie żałuje. Bardzo fajne alternatywne zakończenia, fajna talia aby urozmaicić krainę Wewnętrzną.

O Smokach Ci nic nie napiszę bo mimo, że mam to od niedawna. Pierwsza partia czeka nas dopiero za 2 tygodnie w święta. :)

Krainy Odmętów nie kupię w tej cenie, w której ludzie ją sprzedają. Zresztą sprzedałem też Podziemia, a podobno bez nich ten dodatek nie funkcjonuje dobrze więc nie wiem czy jeszcze kiedyś się zdecyduję na niego.

Są specjalne tematy poświęcone każdemu z tych dodatków więc możesz sprawdzić sobie dodatkowe informacje na ich temat.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Trudny wybór

Post autor: Bludgeon »

teri23pl pisze: czwartek 14 gru 2017, 14:30 Witam, otóż posiadam wszystkie dodatki oprócz smoków, kataklizmu, puszki pandory i krainy odmętów.
Chcę zakupić smoki, kataklizm odrzucam ze względu na zmianę głównej planszy a puszka pandory i kraina odmętów raczej nie poszukuje ze względu na ich cenę w porównaniu do zawartości.

Czy moje myślenie jest słuszne? Czy macie jakieś argumenty które przemówią do mnie że najlepiej jeszcze dokupić smoki a dodatkowo kataklizm? Proszę o jakieś plusy i minusy bądź własne odczucia.
Nie jest słuszne. Kataklizm to najlepszy dodatek a nowa plansza główna jest o niebo lepsza od starej.
Smoki mają najgorzej napisane zasady ze wszystkich dodatków i też wymieniają krainę wewnętrzną więc Twój argument nie trzyma wody.


What a view.
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Trudny wybór

Post autor: Odyn »

teri23pl pisze: czwartek 14 gru 2017, 14:30 Witam, otóż posiadam wszystkie dodatki oprócz smoków, kataklizmu, puszki pandory i krainy odmętów.
Chcę zakupić smoki, kataklizm odrzucam ze względu na zmianę głównej planszy a puszka pandory i kraina odmętów raczej nie poszukuje ze względu na ich cenę w porównaniu do zawartości.

Czy moje myślenie jest słuszne? Czy macie jakieś argumenty które przemówią do mnie że najlepiej jeszcze dokupić smoki a dodatkowo kataklizm? Proszę o jakieś plusy i minusy bądź własne odczucia.
Kup czym prędzej Kataklizm. Gdybym miał możliwość, sprzedałbym podstawkę, bo plansza Kataklizmu nie dość, że piękna, malownicza to w dodatku wprowadza ciekawą mechanikę w postaci Mieszkańców w narożnych obszarach (+ kilku innych w środku planszy), dodaje arcyciekawą talię talizmanów (szkoda, że ich tak mało!), no i dość przydatną talię Pozostałości. Kiedyś miałem ten sam dylemat co Ty - nie chciałem Kataklizmu, bo uważałem, iż szkoda wyrzuconych pieniędzy na planszę podstawową której przeznaczeniem byłoby pudło, ale nie żałuję! Nie wrócę już do główniaka.
Puszka Pandory, Kraina Odmętów - odpuść, chyba, że ktoś Ci sprezentuję. Szkoda hajsu.
Co do Smoków to mam mieszane uczucia. Właśnie poprzez mechanikę. Od początku mojej przygody z Talismanem odrzucał mnie ten dodatek, aczkolwiek ostatnio zacząłem się ku niemu skłaniać poprzez naprawdę ciekawych Poszukiwaczy. Ale nie mam parcia na szkło. Wolałbym prędzej zainwestować w Zwiastun.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Garu
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 12 gru 2017, 23:54
Płeć:

Re: Trudny wybór

Post autor: Garu »

Witam, mam podobny dylemat co teraz kupić? Mam teraz Żniwiarza, pani jeziora, królowa lodu, podziemia, góry, las, miasto. Czy kupić tylko jeszcze tylko smoki (i na ty skończyć) ale po waszych wpisach nabieram przekonania do kataklizmu, ale czy kupować smoki i pozostałe dwa małe dodatki bo Dnż nie będę kupowa napewno.


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Trudny wybór

Post autor: Odyn »

Wilkołak ma dość interesującą talię, jesli lubisz klimaty halloweenowe. W Pani Jeziora i Żniwiarzu też występują duchy, więc fajnie się to uzupełnia. Oczywiscie najwazniejsza kartą jest karta Dnia/Nocy - uwielbiam! No i miksując wszystkie dodatki Twoja talia Przygód robi się unikatowa bo nie przewidzisz, jakie karty mogą iść w danej grze :D Krainę Ognia mogą polecić jedynie osoby, które lubią klimaty ifrytów, Arabów, pustyni itp. Owszem mechanika może i jest interesująca, ale mi te karty nie pasują do pozostałych dodatków.
Nad zakupem Kataklizmu sie nie zastanawiaj tylko kupuj! ;) Jesli chodzi o DnŻ to też tak mówiłem... A teraz mam 5 dodatków (w sumie 6-ym jest paczka wielkanocna) :D


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Garu
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 12 gru 2017, 23:54
Płeć:

Re: Trudny wybór

Post autor: Garu »

Mam jeszcze pytanie czy karty przygód z kataklizmu normalnie łącza się z kartami z pozostałych dodatków i podstawki?


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Trudny wybór

Post autor: Arthan »

Skoro to karty "Przygód" to oczywiście, że tak. Każda talia ma swoją nazwę ;) Wystarczy też, że spojrzysz w instrukcję, zawsze pokazują też rewersy. Jak są takie same to muszą się łączyć ;) Samych kart przygód w Kataklizmie jest tylko 47 za to dochodzą nowe talie.


ODPOWIEDZ