Krainy Odmętów

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Krainy Odmętów

Post autor: Gamma »

Jestem w życiu trochę altruistą, a Ty w ostatnim czasie często się chwalisz zapasami (dotyczy też Wilkołaka) i jakoś tak wewnętrznie coś się we mnie burzy. Taki po prostu jestem. :-"


Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Krainy Odmętów

Post autor: Visenna »

I tak Valdi robi masę rzeczy bezinteresownie. Prowadzi forum, pomaga przy twórczości autorskiej, robi wydruki, pudełka, karty i żetony przycina... Cholera, można wymieniać i wymieniać. I tak uczciwie postąpił że dał KO na licytację, żeby każdy miał chociażby możliwość zobaczenia i uczestniczenia w aukcji, zamiast wystawić je za normalną cenę, żeby kupił je jakiś Janusz, który i tak sprzeda to kilka razy drożej.


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 4025
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Krainy Odmętów

Post autor: Budowniczy Mostów »

Visenna pisze: sobota 03 lut 2018, 21:47 I tak Valdi robi masę rzeczy bezinteresownie. Prowadzi forum, pomaga przy twórczości autorskiej, robi wydruki, pudełka, karty i żetony przycina... Cholera, można wymieniać i wymieniać. I tak uczciwie postąpił że dał KO na licytację, żeby każdy miał chociażby możliwość zobaczenia i uczestniczenia w aukcji, zamiast wystawić je za normalną cenę, żeby kupił je jakiś Janusz, który i tak sprzeda to kilka razy drożej.
Popieram. Był pierwszą osobą, która zainteresowała się moim pierwszym dodatkiem. A dziś podesłał mi 6 propozycji rewersów do Bezkresnego Morza. Bardzo spoko gość.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Krainy Odmętów

Post autor: Valdi »

poszły 3 kolejne. (rewersy, nie Krainy Odmętów :D)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Krainy Odmętów

Post autor: Gamma »

Uważam że Valdi wykonuje świetną robotę - ze stroną, forum, dnż i chęcią ciągnięcia tego wszystkiego na swoich barkach. Co nie zmienia faktu, że w tej jednej kwestii mam inne zdanie.


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Krainy Odmętów

Post autor: Berni »

Gamma ale jaki miałeś problem zamówić sobie np. 100 szt. Krain i Wilkołaka - potrzymać je jakieś 2 lata w szafie i sprzedać je po 10 pln wszystkim chętnym.
Byłby to piękny przykład altruizmu, o którym napisałeś ;)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5804
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Krainy Odmętów

Post autor: abubu »

Ja chciałbym zaznaczyć, że coś jest tyle warte ile ktoś jest skłonny za to zapłacić

Czy uważasz, że Valdi od samego początku znał plany biznesowe GW? Że planował ten "niecny proceder"? Że podstępnie wykupił zapas (ilość egzemplarzy raczej była zbliżona z zamówieniami)? Czy uważasz, że jeżeli już sprzedaje to powinien po cenie zakupu? Czy odmawiasz mu prawa do zarobku po inwestycji? Nie bierzesz pod uwagę tego, że zarobione przez ten "niecny proceder" pieniądze poszły przykładowo na sfinansowanie druku i wysyłki paczek WOŚPowych?

Czy po prostu ktoś nie ma Krainy Odmętów ale ma ból d*py z tego powodu teraz?


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 784
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Krainy Odmętów

Post autor: ModulO »

Podstawa handlu, kup tanio - sprzedaj drogo, co w tym złego ?


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Krainy Odmętów

Post autor: Wiktor »

Rozumiem wzburzenie, gdy ktoś wykupuje leki z apteki i sprzedaje je drożej za granicą. To jest złodziejstwo, bo wszyscy dopłacamy w podatkach do refundacji, dzięki której jego biznes funkcjonuje. To jest zło, bo leki nie trafiają do potrzebujących w kraju, ludzie chorują.
Rozumiem wzburzenie, gdy ktoś przechwytuje transport humanitarny i handluje żywnością i lekami tam gdzie ich brak, to jest rozbój.
Rozumiem wzburzenie, gdy ktoś wykupuje żywność w biednym kraju (bo tanio) i eksportuje do innego kraju (gdzie sprzeda z zyskiem, a tymczasem w biednym kraju ludzie umierają z głodu.

Gra planszowa to nie leki czy żywność, od tego nie zależy ludzkie życie.

abubu pisze: niedziela 04 lut 2018, 09:09 Ja chciałbym zaznaczyć, że coś jest tyle warte ile ktoś jest skłonny za to zapłacić
(...)
Czy po prostu ktoś nie ma Krainy Odmętów ale ma ból d*py z tego powodu teraz?
Dosadnie, ale trafnie.


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Krainy Odmętów

Post autor: Gamma »

Po pierwsze nie chodzi tylko o KO, ale też o Wilkołaka i ogólnie o robienie zapasów na przyszłość i podbijanie przez to cen. Rozumiem, że to nie jest niezbędne do życia, ale jest to po prostu cwaniactwem. Nie można tego nazwać po imieniu? Po drugie inni sprzedawcy - sprzedający KO drożej byli wcześniej na forum nazywani "januszami biznesu". Gdzie tu logika, co? Dzielicie ludzi na tych lepszych i gorszych - na tych, którym wolno tak robić i tych, którym nie?
Najlepsze w tym wszystkim jest jednak to, że nawet nie można mieć na tym forum swojego zdania. Napisałem, że nie popieram tego procederu - i za to zaatakowała mnie większość "szefów" tej strony. Nie ważne, że co do reszty tego co robi Valdi jestem mu wdzięczny i doceniam o czym nie raz pisałem. Ważne jest to, że mam w ogóle czelność się z Wami nie zgadzać. Powodzenia z takim podejściem.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Krainy Odmętów

Post autor: Mały Nemo »

Mysle, iz nie ma powodu dalej drazyc tematu i psuc atmosfery miedzy uzytkownikami, wiec temat zamykam.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Zablokowany