Gdzie kupić?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Gdzie kupić?

Post autor: Szatar »

Witam. Po przejrzeniu forum zostałem zmuszony do szukania sklepu, w którym mógłbym zakupić jednorazowo wszystkie dodatki gry, których nie posiadam. Wszystko wynika z faktu, że poza obecnie istniejącymi, nie będzie kolejnych dodruków. W efekcie nie mam innego wyjścia poza zamówieniem wszystkich już teraz. Dlatego też chciałem zapytać czy ktoś może mi polecić sklep internetowy, w którym ceny są przyzwoite, a przesyłka darmowa od razu przy zamówieniu za powyżej 500 zł? Jednocześnie zależy mi na koszulkach: Koszulki FFG 41 x 63 mm 50 szt. - Mini American Yellow. Chciałbym zamówić dodatki wraz z nimi. Będę wdzięczny za odpowiedzi:)
Ostatnio zmieniony wtorek 11 kwie 2017, 13:19 przez abubu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ­co ty masz z tym zmienianiem czcionki? :)


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Valdi »

A jakie pozycje Cię interesują?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Arthan »

Jeżeli nic się nie zmieniło to brakuje Ci 9 dodatków?
  • Miasto
  • Podziemia
  • Wilkołak
  • Kataklizm
  • Puszka Pandory
  • Krainy Odmętów
  • Zwiastun
  • Smoki
  • Kraina Ognia
korob.pl - 773,99, dostawa gratis (nie mają Krainy Odmętów)
planszosfera.pl - za te same dodatki wychodzi o 17,76 zł drożej - 791,75 ale mają też Krainy Odmętów (za 76 zł). Z tym, że chyba za dostawę sobie jeszcze policzą. Krainę Ognia jedynie mają taniej.

Ja przy takim układzie bym kupił z planszosfera.pl Krainy Odmętów i Krainę Ognia, a resztę z korob.pl
Chyba, że ktoś znajdzie taniej niż tam :)


Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Szatar »

Zależy mi przede wszystkim na dodatkach, których nie mam, ale też biorę pod uwagę dodatki, które mają moi nieliczni znajomi. Zatem te co wypisałeś to grupa, których nie posiadam, lecz mógłbym zrezygnować ze Smoków i Podziemi. Reszta mnie interesuje, a najbardziej Krainy Odmętów, bo mało gdzie można ten dodatek dostać. Na allegro wszystkie ma użytkownik: gamiko.pl, jednak ceny ma bardzo niekorzystne. Z kolei użytkownik: moda-venco ma świetne ceny, ale za to nie ma Puszki i Krainy Odmętów. Sam już nie wiem co mam zrobić by zapłacić możliwie jak najmniej, a zdobyć każdy dodatek, który mnie interesuje. Proszę o podpowiedzi, jakieś konkrety, w hurtowniach i u producenta już brakuje dodatku: Krainy Odmętów, więc miejsc gdzie można nabyć ten dodatek jest coraz mniej... Za kilka miesięcy już kompletnie nigdzie nie znajdę tego dodatku.


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Valdi »

Jedno co jak się zdecydujesz na zakup to Skontaktuj się z sklepem i spytaj ile przy takim zamówieniu mogą Ci obniżyć !!! - Mail nic nie kosztuje a z reguły możesz dogadać się na jakąś zniżkę (5% to chyba standard ale może i więcej).


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Berni »

Możesz się też skontaktować z http://www.planszoweczka.pl/
Z tego co widzę mają wszystko do Talismana z wyjątkiem Krain Odmętów (ale może wykopią je dla ciebie). Przy takim zakupie wysyłka jest za free.
Jakbyś chciał to możesz kupić na moje nazwisko - mam 10% upustu u nich (jakbyś chciał z tego skorzystać to napisz na PW).


Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Szatar »

Dziękuję, gobos77 za tak miłą ofertę z Twojej strony. Patrzyłem na ceny i są dosyć wysokie. Na wcześniej podanej stronie: planszosfera.pl wygląda to o wiele atrakcyjniej i tam postaram się kupić. Właśnie dzwoniłem do sklepu i Pani mi powiedziała, że ceny mają niskie, więc przesyłka może nie być darmowa z tego powodu mimo zamówienia powyżej 500 zł, ale wszystko zostanie jeszcze potwierdzone. Na stronie podanej przez Ciebie cena za dodatek Miasto wynosi 138 zł, a na planszosfera.pl: 118,99. Inne przykłady: Kataklizm u Ciebie 199 zł, a na planszosfera.pl 159 zł, Kraina Ognia 89 zł, a na planszosfera.pl 68 zł. To tylko przykłady, ale można już zauważyć, że ceny są bardzo przyzwoite i zachęcam innych do kupna właśnie tam. Miałem zrezygnować z podziemi i puszki Pandory, ale postanowiłem, że wszystko oprócz Smoków i Zwiastuna kupię tam, bo takich cen nigdzie indziej nie dostanę, a za miesiąc czy dwa będzie o wiele drożej. Uznałem, że raz wydam około 700 zł, ale będę miał wszystko czego potrzebuję. Taniej nie ma, a przejrzałem całą sieć. Co myślicie?


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Arthan »

Mi się wydaje, że nadal na korob.pl jest nieco taniej i darmowa dostawa. Więc zamawiając większość tam i tylko faktycznie te, które są tańsze na planszosfera.pl zaoszczędzisz parę złotych w porównaniu do tego jakbyś kupił wszystko w planszosferze, ale dużej różnicy nie będzie.


Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Szatar »

Masz rację, kilka dodatków jest tam jeszcze taniej, jednak nie wszystkie i nie ma Krainy Odmętów. Dzisiaj ostatecznie postanowię co robić i zamawiam. Dzięki za wiadomości i odpowiedzi:) teraz tylko znaleźć graczy mi pozostało hehe:)


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Gdzie kupić?

Post autor: vincent »

ja zawsze polecam wujka allegro...ale przy zakupie całości ma to pewnie mniejszy sens.


Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Visenna »

Allegro często bardziej się ceni niż prywatne sklepy.


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Szatar »

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i podpowiedzi. Dzięki jednej osobie z Was, złożyłem właśnie przed chwilą zamówienie na stronie: planszosfera.pl. Postanowiłem nie bawić się w rozdrabnianie na drobne, więc zamówiłem wszystkie dodatki, których nie mam oprócz Smoków i Zwiastuna. Grałem w przeszłości z dodatkiem Smoki i zdecydowanie wolę grać bez tego dodatku. Z kolei jeśli chodzi o Zwiastun to dopisałem go do krótkiej listy rzeczy, które mógłbym otrzymać na urodziny (polecam ten sposób jeśli nie chcecie jednorazowo wydawać za dużo) :P

W trakcie selekcji potencjalnych sprzedawców, przejrzałem allegro oraz inne strony, także podesłane przez Was pod tym tematem. Zależało mi by przesyłka była darmowa oraz na tym bym miał możliwość zamówienia wszystkich interesujących mnie dodatków. Poniżej wysyłam ich listę i ceny, które według mnie są atrakcyjne.

1 x Talisman: Kataklizm = 159,00PLN
1 x Talisman: Kraina Ognia = 68,00PLN
1 x Talisman: Krainy Odmętów = 76,00PLN
1 x Talisman: Magia i Miecz - Miasto (9781616615390) = 118,99PLN
1 x Talisman: Magia i Miecz - Podziemia (9781589945012) = 118,88PLN
1 x Talisman: Magia i Miecz - Wilkołak (9781616613990) = 71,88PLN
1 x Talisman: Magia i Miecz - Puszka Pandory = 61,00PLN

Łącznie wyszło mi 673,75 zł, a przesyłka okazała się darmowa, chociaż na stronie internetowej nie było żadnej informacji odnośnie tego w przypadku zamówienia za wysoką kwotę. Polecam każdemu zakup na planszosfera.pl, ponieważ kontakt telefoniczny jest naprawdę bardzo dobry. Przed podjęciem decyzji Pani udzieliła mi odpowiedzi na zadane pytania. Ponadto można było odnieść wrażenie, że osobie tej naprawdę zależy na pomocy, a to dla mnie ważne jak potencjalnych klientów traktuje się z szacunkiem. Oczywiście w trakcie rozmowy ustaliliśmy, że przesyłka będzie darmowa, a to do mnie należał wybór czy życzę sobie kuriera czy paczkomat.

Poniżej pozwoliłem sobie wstawić w tabelę innych sprzedawców czy to z allegro (loginy) czy to z innych stron internetowych. Dzięki temu mogłem dokonać jak najlepszego wyboru. Niektóre sklepy nie miały jakichś dodatków, więc stąd myślniki. Jak łatwo można zauważyć Krainy Odmętów są dostępne w mało którym sklepie, więc jeśli ktoś jeszcze nie ma, radzę nie zwlekać dłużej, bo może to spowodować, iż tego dodatku zabraknie i to będzie problem trudny do rozwiązania.

Na dole widzicie również koszulki, które chciałem zamówić łącznie z grami. Akurat na planszosfera.pl nie było takiej możliwości chociaż Pani mówiła, że klienci coraz częściej pytają o koszulki, więc w najbliższej przyszłości pojawią się na stronie. Rodzajów koszulek jest naprawdę dużo, ale ja na swoich kartach mam koszulki FFG 41x66 mm (50szt.) - Mini American Yellow. Były dostępne tylko w dwóch sklepach jak widzicie w tabeli. Na szczęście cena za paczkę 50 sztuk jednej wynosi 10 zł, a muszę przyznać, że widziałem droższe w Internecie. Jeśli chodzi o użytkownika allegro: moda-venco to kontakt mailowy jest naprawdę świetny, odpisują niemal od razu. Koszulki praktycznie każde mogą zamówić i nie ma z tym problemu. Mi się udało i w przyszłym tygodniu odbieram w Warszawie. Z kolei użytkownik: PlaneswalkerPL także może zamówić, jednak dostawy w tym sklepie są rzadziej i usłyszałem, że dopiero pod koniec miesiąca moje koszulki mogą zostać sprowadzone. Nie wiem jak Wy, ale ja zabezpieczam swoje karty, część mam zalaminowaną, ale większość mam w koszulkach.

Nie wiem czy komuś pomoże tabela, którą wykonałem i moje kilka akapitów, ale może jeszcze są osoby, które mają podobny dylemat jak ja do dzisiaj. Moja rada: nie myślcie za dużo tylko kupujcie dopóki ceny są rozsądne.

Pozdrawiam:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Odyn »

Ja jednak skłaniam się ku Bonito, z odbiorem osobistym w salonie (dziś złożyłem zamówienie na Kataklizm, w kolejce mam Las i ewentualnie Góry) :) Żniwiarza, Królową Lodu i Panią Jeziora kupiłem w Arosie. Za sztukę zapłaciłem 69,95zł. Podstawkę w empiku tylko dlatego, że miałem bon urodzinowy do wykorzystania. A Wilkołaka również w Bonito, co prawda 76,95 zł, ale tylko u nich mogłem uniknąć kosztów przesyłki.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Szatar »

To bardzo Ci współczuję, że zapłaciłeś więcej jak mogłeś. Ja kupiłem wszystko w jednym miejscu, więc przesyłka była darmowa, a zresztą widzisz jak to wygląda powyżej. Paczka już doszła i jest fachowo zapakowana, zrobię zdjęcie i wstawię tu by każdy zobaczył, że na planszsfera.pl warto robić zakupy. Zamówiłem przecież w środę w nocy, a rano w piątek już kurier zapukał do drzwi. Dodatkowo Pani na bieżąco mnie informowała o wpłacie na konto (jak doszły pieniążki) oraz o fakcie zapakowania i odebrania paczki przez kuriera. Polecam przez duże "P"!


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Odyn »

Ja nie lubię kupować z automatu (boli mnie wydawanie grubych pieniędzy za jednym razem, heh). Co więcej, w ten dzień co kupiłem Wilkołaka udało mi się sprzedać dwie książki i zarobiłem 40zł, więc źle na tym nie wyszedłem :D natomiast Żniwiarza, Królową Lodu i Panią Jeziora zakupiłem za pieniądze ze sprzedaży Warhammera Inwazji (wraz z 2 dodatkami) :P
Generalnie większość zakupów robię z opcją dostawy do salonu albo paczkomatu, czy kiosku Ruchu. Uwierz, też patrzę na ceny i to mocno. Stąd nieraz czekam na okazje. Kataklizm odbiorę sobie w przyszłym tygodniu, mam nadzieję, że w przyszły weekend rozłożę. Las może zostawię sobie na maj :D


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Szatar »

Kolego, czy myślisz, że ja chciałem za jednym razem wydać siedem stów tylko dlatego, że taki miałem kaprys?:> napisałem wyraźnie już wcześniej, że zostałem do tego zmuszony przez zakończenie współpracy producenta z wykonawcą tej edycji Talismanu. W związku z tym zdecydowałem się na wybór większego dobra i kupno wszystkich dodatków, których nie miałem do tej pory by w przyszłości nie mieć problemów z kupnem oraz by nie wydawać wysokich kwot na poszczególne dodatki (a ceny wzrosną niewątpliwie ze względu na fakt, że nie będzie kolejnych dodruków, a w magazynach producenta już teraz nie ma więcej egzemplarzy). Zatem możesz sobie już teraz wyobrazić co będzie się działo za miesiąc czy dwa. Uznałem, że lepiej wydać jednorazowo około 700 zł niż za miesiąc czy dwa lub jeszcze później za mały dodatek płacić 100 zł czy więcej. Radzę to każdemu niezdecydowanemu, bo jak sami wiecie, to udana edycja i jeśli macie już kilka dodatków, to warto mieć kolejne. Gdyby nie nagłe i niepodziewane zakończenie współpracy producenta z wykonawcą być może w tym roku kalendarzowym kupiłbym tylko jeden lub dwa dodatki, a tak to mam już wszystkie i jutro zabieram się za czytanie instrukcji. Paczkę już odpakowałem, gry w folii, pudełka nieuszkodzone, a do tego otrzymałem naklejki w gratisie. Poniżej zdjęcie pudełka by każdy zobaczył na własne oczy, że planszosfera.pl to solidny sklep, w którym warto robić zakupy i nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo zamówionych przedmiotów. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Odyn »

Dobrze wiem, że zakończyła się współpraca już jakiś czas temu i nie będzie dodruków. Ale nie panikuję ;) Od lutego do kwietnia br. dużo się nie zmieniło (w tym czasie rozpocząłem zakupy). Stany magazynowe w sklepach są jeszcze pokaźne. Ceny utrzymują się na tym samym poziomie. Jedni sprzedają drożej, inni taniej, prawo rynku. Promocja goni promocję. Rok temu jak patrzyłem na ceny Talismana to było podobnie.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Szatar »

Bardzo optymistycznie zatem podchodzisz do tego, szacunek! Mi udało się kupić w świetnych cenach i już nie muszę badać rynku, teraz została mi tylko nauka zasad i to co najlepsze, czyli gra :)


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Visenna »

Zrobiłabym podobnie jak Szatar, ale teraz jednak spriorytetowaliśmy coś co również znika, a ma o wiele mniejszy nakład - WH40k: Podbój. Zostały nam jeszcze 2 cykle i Wielki Pożeracz. Potem też się rzucę na brakujące dodatki. W sumie niewiele ich zostało - Królowa Lodu, Kraina Ognia, Zwiastun i Kataklizm (z odmętów i pandory rezygnujemy). Jeśli nie będzie w tym czasie jakiejś oszałamiającej promocji na np cdp.pl to chyba też skorzystamy z usług Planszosfery. Chociaż jeszcze się okaże, gdzie te dodatki będą dostępne ;)


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Odyn »

Mam już większość co chciałem. Brakuje mi tylko klepnąć Las. Opcjonalnie dokupię Góry.
Puszka Pandory, Krainy Odmętów - nie warte swoich cen, odpuszczam (dla mnie istotny jest stosunek ceny do jakości). Smoki - już rozmawialiśmy na ich temat :D Kraina Ognia - nie ciekawi mnie klimat pustyń, kultury arabskiej, zupełnie nie mój typ (jak Smoki). Podziemia - chciałem kupić, ale na forum uświadomiono mnie, że są ciekawsze dodatki i z czasem obecność tego narożnika się bagatelizuje, olewa (postaci też są mało interesujące). Miasto jest dla mnie znakiem zapytania, aczkolwiek mogę się obejść. Pozostał Zwiastun... niby ciekawy, aczkolwiek w grach używany rzadko, bo skraca rozgrywkę - jakoś tak nie zachęca ;)
Podsumowując, ja kupuję grę pod siebie i chcę być w 100% zadowolony :D jeden chce mieć wszystko; inny tylko te dodatki, które mu odpowiadają i pasują do obszaru zainteresowań.
Gra jest zarąbista i raczej żadna inna nie zachwyci mnie w taki sam sposób jak właśnie Talisman (podobnie jak żaden inny koncert nie wpłynie na mnie tak, jak koncert Kinga Diamonda w Warszawie w maju 2013 ;))


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Szatar »

No dokładnie o gustach się nie rozmawia, bo każdy ma inny. Ja także sporo czytałem o dodatkach i wiele osób zachwalało np. Smoki, ale jak zagrałem u kolegi to kompletnie mi ten dodatek nie podszedł. Dlatego też trudno stwierdzić przed grą czy dany dodatek jest ok i Tobie podejdzie czy nie. Dopóki nie zagrasz to tak na dobrą sprawę się nie dowiesz. W Podziemiach może Poszukiwacze Cię nie przekonują, ale fajnie mieć wszystkie narożniki od planszy głównej, a przynajmniej tak mi się wydaje. Ta edycja jest świetna i bardzo przykro się robi człowiekowi na samą myśl o zakończeniu współpracy producenta z wykonawcą. Zresztą uważam, że każdy dodatek jest na swój sposób wyjątkowy i warto mieć większość w swojej kolekcji. Przecież nie trzeba zawsze grać z każdym. Chcesz trochę krótszej rozgrywki to wybierasz Zwiastun, a masz więcej czasu to rozkładasz wszystkie narożniki i Kataklizm oraz kilka małych:) zawsze mi się wydawało, że im więcej jest możliwości tym lepiej, bo można podjąć najlepszą decyzję w stosunku do danej sytuacji:) a jak masz mało dodatków to gra jest monotonna i w pewnym sensie przewidywalna. Być może pustynie to nie Twój klimat, ale musisz pamiętać, że z dodatku Kraina Ognia jest tylko mała ilość kart, które zmieszasz z kartami z innych dodatków. Dlatego los zadecyduje czy Twój Poszukiwacz znajdzie się na pustyni czy nie:P ja zawsze sobie to wyobrażałem tak, że rozkładam wszystkie dodatki i sam podejmuję decyzję gdzie idę. Ty możesz biegać po planszy głównej czy Górach, które zamierzasz opcjonalnie kupić, a Twoi przeciwnicy może będą woleć przebrnąć przez Las czy Podziemia, a może Miasto?:) Gra jest zarąbista jak sam stwierdziłeś, warto dlatego mieć te dodatki:)


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Visenna »

Pamiętajcie też o tym, że nie trzeba sztywno trzymać się zasad ;) My problem Podziemi rozwiązujemy często, nakazując przed wejściem do Krainy Wewnętrznej pokonać bossa z Gór i Podziemi. Wydłuża to dość mocno grę, ale ja bardzo lubię takie długie epickie przygody. Dodatek Smoki ogólnie bardzo lubimy, chociaż nie zawsze z nimi gramy. Fajnie to zmusza czasem do myślenia, gdyż trzeba się zastanawiać czy wejść na obszar z łuską Króla, czy na jakiś gdzie leży trudny przeciwnik :D Poza tym efekty smoczego gniewu mogą popsuć komuś plany i odwrócić całą grę do góry nogami. No i w końcu to są smoki, czegóż więcej może chcieć taka gadzina jak ja? :D


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Szatar [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 12:05
Lokalizacja: Wyszków
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Szatar »

Lubię to :P kliknąłbym tak pod Twoim postem, koleżanko gdyby była taka opcja jak na fb :P


Nemo sapiens nisi patiens = Nie jest mądry ten, kto nie jest cierpliwy

Zapraszam do wspólnej gry, wystarczy odezwać się na priw, a na pewno się dogadamy:)
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Odyn »

Z autopsji wiem ze ludzie dostosowuja sie do gry. Gra sie w to czym w danej chwili ktos dysponuje. Moim znajomym daleko do Talismanomaniakow. Ponadto tylko ja inwestuje w te gre, wiec jesli ktos ma jeszcze wybrzydzac niech po prostu sam kupi cos w co chce grac. Fajnie posiadac 4 narozniki, ale w moim przypadku bylby problem z rozlozeniem. Lubie grac na stole, lubie grac w mieszkaniu (a nie np w miejscu publicznym). Kupilem 4 male dodatki, ktore daly mi mnostwo ciekawych kart w klimacie jaki lubie (duchy, demony, wampiry, wilkolaki), wyposaze kolekcje jeszcze w nowa lepsza plansze (+ kolejne karty) oraz dorobie sie najciekawszego naroznika (w opiniach zwycieza Las. Przekonalem sie tez czytajac instrukcje), czego chciec wiecej?:D


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Gdzie kupić?

Post autor: Visenna »

Odyn pisze:Z autopsji wiem ze ludzie dostosowuja sie do gry. Gra sie w to czym w danej chwili ktos dysponuje. Moim znajomym daleko do Talismanomaniakow. Ponadto tylko ja inwestuje w te gre, wiec jesli ktos ma jeszcze wybrzydzac niech po prostu sam kupi cos w co chce grac. Fajnie posiadac 4 narozniki, ale w moim przypadku bylby problem z rozlozeniem. Lubie grac na stole, lubie grac w mieszkaniu (a nie np w miejscu publicznym). Kupilem 4 male dodatki, ktore daly mi mnostwo ciekawych kart w klimacie jaki lubie (duchy, demony, wampiry, wilkolaki), wyposaze kolekcje jeszcze w nowa lepsza plansze (+ kolejne karty) oraz dorobie sie najciekawszego naroznika (w opiniach zwycieza Las. Przekonalem sie tez czytajac instrukcje), czego chciec wiecej?:D
Piwa


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
ODPOWIEDZ