Najlepszy dodatek do gry w 2 osoby

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Najlepszy dodatek do gry w 2 osoby

Post autor: Budowniczy Mostów »

Jako questy możesz wylosować od 4 do 6 zadań czarownika. Czasem gramy tak, że zanim ktokolwiek przejdzie przez Tajemne Wrota, wszyscy poszukiwacze muszą wykonać te zadania. Wtedy i tak kręcisz się po planszy, ale za wykonanie zadania jest bonus (u nas: nagroda czarownika i punkt Losu, a dla tego, kto wykonana komplet zadań, karta Skarbu).
Skrócona wersja rozgrywki: pierwszy gracz, który wykona wszystkie, wygrywa.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Najlepszy dodatek do gry w 2 osoby

Post autor: Budowniczy Mostów »

To zresztą nie mój pomysł, tylko podpatrzony na forum. Ktoś pisał kiedyś o graniu na misje, chyba w wątku „Miasto“. Poszukaj tam.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Najlepszy dodatek do gry w 2 osoby

Post autor: Mały Nemo »

Ja swego czasu grałem na wariant AltEndinga Zadania Czarownika w stylu gry Labirynt - na początku gry gracze losują po 8 zadań Czarownika i nikomu ich nie pokazują ani sami nie mogą ich przejrzeć. Niewykonane jeszcze Zadania Czarownika są zawsze zakryte i ułożone w stosik, a gracz ma prawo widzieć jedynie jakie jest wierzchnie zadanie. Ponieważ inni gracze nie wiedzą, kto jakie ma zadania, gracz nie musi wykonywać swoich zadań najszybciej jak może, może sam zdecydować, kiedy dane zadanie wykona. Po wykonaniu ostatniego zadania gracz dopiero może iść na KW wygrać grę. Po wykonaniu zadań gracze nie otrzymują nagrody (chyba że się umówią, iż otrzymują).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Vikkutoru1
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 15:38
Płeć:

Re: Najlepszy dodatek do gry w 2 osoby

Post autor: Vikkutoru1 »

Czyli podobnie. Jak bede mial miasto czy góry to dojda dodatkowe questy. Troche zadan czarownika mamy ale zazwyczaj ich nie uzywamy,mimo wszystko nikt sie nie nudzi ;)


Jedno ziarenko ryżu, może przechylić szalę,a 1 oczko na kości, może przesądzić o zwycięstwie bądź porażce~ mnich anonim
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Najlepszy dodatek do gry w 2 osoby

Post autor: Arthan »

ja kilkukrotnie złapałem się na tym, że miałem jakiś plan np. przejść Góry albo pochodzić po podziemiach, a tu dopada mnie zadanie czarownika, jestem teleportowany i muszę iść niewiadomo jak daleko. Rozwiązanie Nemo bardzo fajne :)


Awatar użytkownika
Vikkutoru1
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 21 sie 2017, 15:38
Płeć:

Re: Najlepszy dodatek do gry w 2 osoby

Post autor: Vikkutoru1 »

Hmm. Te rozwiazanie co napisał Little Nemo jest naprawde dobre. Nikt nic nie wie. No i tak naprawdę nie wiesz co też majstruje w danej chwili przeciwnik. Przedstawie ten pomysł dziewczynie. Powinien się spodobac. Ps to mogło być śmiało jako alternatywne zakończenie.


Jedno ziarenko ryżu, może przechylić szalę,a 1 oczko na kości, może przesądzić o zwycięstwie bądź porażce~ mnich anonim
P_rzeMo17
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 04 lip 2010, 20:39
Lokalizacja: Krk
Płeć:
Wiek: 33

Re: Najlepszy dodatek do gry w 2 osoby

Post autor: P_rzeMo17 »

Na wiosnę zakupiłem Smoki, zdecydowanie utrudniają rozgrywkę i wprowadzają inne zakończenie wg. mnie ciekawsze niż standardowe.
Jeszcze teraz niedawno dokupiłem Zwiastun, też dość utrudnia grę i dość ciekawie zapowiada się gra z kartami omenu.
Raz prowadziliśmy rozgrywkę razem ze Smokami i Zwiastunem i zdecydowanie najpierw polecam zapoznać się z każdym z osobna, bo z dwoma naraz się gra trochę komplikuje.


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Najlepszy dodatek do gry w 2 osoby

Post autor: Berni »

Zwiastun masakrycznie podnosi poziom trudności gry. Jak połączyć to ze Smokami (jeden z moich ulubionych "dużych" dodatków) to gra zaczyna przypominać poziom Iron-Man ;)
Generalnie nie polecam łączyć tych dwóch dodatków :)
Smoki faktycznie można często używać - jak się ogarnie zasady to gra leci dość szybko i sprawnie. Nie rozumiem tych negatywnych komentarzy, które pojawiają się odnośnie tego dodatku. Pewnie jak w wersji DE Smoki pojawią się dostępne dla wszystkich i ludzie zobaczą, że one są naprawdę proste, a dające dużo nowych możliwości to podejście do Smoków w wersji papierowej też się zmieni...
Zwiastuna używam jak chcę by rozgrywka w Talismana trwała bardzo krótko ;)


ODPOWIEDZ