Talisman 4. edycja! GW Reprint

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Fenrisek »

Ma prawa do wszystkich dodatków?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Mały Nemo »

Fenrisek pisze: czwartek 03 maja 2018, 17:30 Ma prawa do wszystkich dodatków?
Well, GW jest właścicielem Talismana; ponad GW stoi tylko Bóg, choć osobiście nie byłbym tego taki pewien, więc... ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Fenrisek »

Czyli jest szansa na do zbieranie wersji angielskiej.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Mały Nemo »

Szansa jest, nawet dosyć spora. Zresztą, w przeciwieństwie do polskiej wersji, której wyszło relatywnie niewiele, angielska wersja powinna być wciąż dostępna w normalnej cenie, a GW prędzej czy później wyda resztę dodatków, chyba że planują jakąś nową edycję, ale to prawie niemożliwe, ażeby im się chciało, skoro mają już jedną, gotową do odcinania kuponów. Tyle że wciąż pozostaje ta tzw. "bariera językowa" ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Visenna »

Może Galakta spróbuje dogadać się z GW? Mają teraz nieciekawą sytuację, bo Rebela przejęło Asmodee będące również właścicielem FFG. Nowego X-Winga będzie wydawał Rebel, być może z czasem przejmie też więcej tytułów FFG. Galakta musi jakoś się ratować, a Talisman to dla nich dobra opcja, bo jednak wszystko gotowe mają :)


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: abubu »

Visenna pisze: czwartek 03 maja 2018, 20:12 (...) Mają teraz nieciekawą sytuację, bo Rebela przejęło Asmodee będące również właścicielem FFG. Nowego X-Winga będzie wydawał Rebel, być może z czasem przejmie też więcej tytułów FFG. Galakta musi jakoś się ratować (...)
Słuszna uwaga ... już niektóre wydawnictwa straciły cześć tytułów na rzecz Rebel.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Valdi »

Jak by Rebel miałby przejąć Talismana to tylko pod oryginalną nazwą. Prędzej Galaktyka się dogadać z GW


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Krzysiek »

maruniewicz pisze: czwartek 03 maja 2018, 16:11czy ktoś tutaj ma jakiekolwiek informacje czy GW ma prawa / dodrukuje pozostałe dodatki oprócz tych, dziwacznie wybranych, sześciu dostępnych?
@Berni coś wie, wspominał o tej kwestii na na innym forum. Tam mi nie dopowiedział żadnych szczegółów, może tutaj się uda. :-)


Haer'dalis
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Haer'dalis »

@Berni byłoby ekstra!
Bo jeżeli faktycznie GW nie ma prawa do wszystkich dodatków to jest to duża sprawa i w sumie szkoda, bo chciałem skompletować też angielski zestaw.


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 972
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Berni »

Kiedyś z Valdim dyskutowaliśmy właśnie tutaj o sprawie cofnięcia praw do Talismana FFG i to stąd mam te informacje :)
Sorry, że nie odpisywałem ale na forum gier planszowych bywam sporadycznie - za duży tam bałagan i zero klimatu - nie to co tutaj :)
Możliwe, że chodzi o własność intelektualną. W końcu GW zrobiło reprint tylko części tych dodatków.
Co do wydania PL to dalej słabo to widzę, bo nasz rodzimy rynek jest zbyt mały by udźwignąć wymagania jakie stawia GW w przypadku druku lokalizowanych produktów.
Prędzej wyjdzie fanowskie "spolszczenie", które w gruncie rzeczy jest gotowe bo bazuje na tym co zrobiła Galakta - tylko kwestia obrobienia tego graficznie (choć to już by raczej śmierdziało plagiatem lub po prostu kradzieżą cudzej własności).


Haer'dalis
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Haer'dalis »

Na to właśnie wygląda. GW ma oczywiście prawa do marki Talisman, ale wszystko wskazuje, że do 8 z 14 dodatków zrobionych przez FFG już nie. Szkoda. Pozostaje czekać na V edycję i mieć nadzieję, że nie będzie jej robił WizKids. Chociaż nie są aż tacy źli, ostatnia część D&D AGS, Tomb of Annihilation jest znakomita, najlepsza w cyklu (pracował przy niej Kevin Wilson, projektant- legenda, twórca pierwszego Descenta i Arkham Horror), ale jakość wykonania jest naprawdę bardzo słaba w porównaniu do pierwszych 3 gier z serii.

Z drugiej strony wolałbym już dziadowskie wykonanie przy dobrych mechanikach WizKidu, niż jeżeli miałoby to zrobić samo GW i stworzyć produkt do granic możliwości minature-oriented.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Mały Nemo »

WizKids will create two new board games, along with dice games based in the Warhammer 40,000 universe, with additional plans to republish classic board games Fury of Dracula and Relic.

WizKids will begin rolling out the new product lines in mid 2018.
Moze niedlugo cos uslyszymy...


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Valdi »

Myślę że i tak szybciej pójdą te gry w Uniwetsum Talka nić coś z reprintu / V ed


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Mały Nemo »

Ale WizKids Talismana nawet kijem nie tyka. Oni tylko Relic poki co. Te 4 gry ze swiata Talismana ma wypchnac z siebie Pegasus Spiele.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Haer'dalis
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Haer'dalis »

Pegasus spiele? Oni zrobili akurat jedną bardzo przyzwoitą przygodówkę i kilka dodatków do niej, w większości na rynek niemiecki. Ale ciężko mi sobie wyobrazić, żeby ewentualne nowe edycje Relica i Talismana były robione przez osobnych podwykonawców. Chociaż, kto wie? Może takie rozróżnienie wyszłoby obu grom na dobre.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Mały Nemo »

No, najblizszy Talisman od nich ma byc polaczeniem mlynka z chinczykiem, wiec ma nawet szanse sie udac ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Mały Nemo »

Anyway, ktos rozsadny z nas piwinien napisac maila do wydawcy Kaczora Donalda, iz w swoim magazynie wydali juz tyle ciekawych gier planszowych, ze z zal, ze jeszcze swojej wersji Magii i Miecz nie wydali, a znajac popularnosc tej gry, to liczba sprzedanych egzemplarzy na pewno im wzrosnie!

Szkoda, ze rednaczem KD nie jest juz Tomek Kolodziejczak, bo bylaby nawet realna szana na powodzenie tego pomyslu ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Haer'dalis
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Haer'dalis »

Nie wiem, GW się zachowuje trochę jakby w ogóle nie kumało fenomenu Talismana. Ta gra się świetnie sprzedawała (i ciągle sprzedaje) nie tylko w Polsce, ale i na większych rynkach; po odzyskaniu licencji oczywistym ruchem byłaby wydawnicza i marketingowa ofensywa, a oni zapowiadają jakiś kościano-chińczykowy szajs, mącą z komunikacją (5 edycją okazuje się niepełnym reprintem 4,5) i robią stronę internetową (na którą ciężko trafić z głównej), która furorę zrobiłaby może w maju '99. Naprawdę chciałbym zobaczyć nieco unowocześnioną, porządnie wydaną V edycję, ale patrząc na niemrawe posunięcia tych partaczy to faktycznie na młynko-chińczyku może się skończyć (kto to kupi? oprócz Johna New. Kto marzy o Talisman RPG? Ta gra nie ma spójnego świata, co to w ogóle za pomysł). W ogóle ta cala "uniwersalizacja" wszystkiego (no, najlepszym przykładem FFG i ich generic/warcraftque fantasy Terrinoth czy jak to się zwało) zupełnie do Talismana nie pasuje. To jest jedna gra, a nie "uniwersum".


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Mały Nemo »

Coz, obecnie GW = WH. Wszystko inne, to jakies przedpotopowe linie i marki, ktore zupelnie sie nie licza i nie ma co sobie nimi rzyci zawracac, bo to raptem tylko kilka tysiecy funtow zysku, wiec szkoda plecow sie po nie schylic. Ale sprzedac praw materialnych tez nie sprzedadza, bo to NASZE ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Haer'dalis
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Haer'dalis »

Niestety masz rację. Tym większą stratą, z perspektywy tych kilku miesięcy, wydaje się rozwód GW i FFG, bo można przedsiębiorstwa z Minnesoty nie lubić (swoją drogą, Midwest to chyba w zbiorowej świadomości zachodu największe geek/nerd zagłębie w USA, lokalizację mają idealną :D), ale na tych brytyjskich licencjach zrobili kilka bardzo przyzwoitych gier, a samego Talismana rozbudowali do fantastycznego poziomu, nieporównywalnego z niczym co było wcześniej. Teraz widać, że to był prawdziwy golden age dla tej gry, czas przygotować się na chude lata. Tym większe znaczenie dla zatwardziałych fanów będą miały strony takie jak ta, ale myślę, że Talisman to pokoleniowe doświadczenie (szczególnie w Polsce) i dawnej chwały już nie odzyska. Tak czy owak, wspaniale, że miał te kilka mocnych lat.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Mały Nemo »

maruniewicz pisze: sobota 05 maja 2018, 17:35 Tak czy owak, wspaniale, że przynajmniej miał te kilka mocnych lat.
Poprawilem za Ciebie ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Haer'dalis
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Haer'dalis »

Nie kumam :D


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Krzysiek »

maruniewicz pisze: sobota 05 maja 2018, 17:35FFG (...) samego Talismana rozbudowali do fantastycznego poziomu, nieporównywalnego z niczym co było wcześniej. Teraz widać, że to był prawdziwy golden age dla tej gry, czas przygotować się na chude lata. Tym większe znaczenie dla zatwardziałych fanów będą miały strony takie jak ta, ale myślę, że Talisman to pokoleniowe doświadczenie (szczególnie w Polsce) i dawnej chwały już nie odzyska. Tak czy owak, wspaniale, że miał te kilka mocnych lat.
Ja przy Talismanie myślałem że Zwiastun był genialnym zakończeniem cyklu, Kataklizm totalnie mnie zaskoczył. Płakać mi się tylko chce że Relic nie doczekał się większej ilości dodatków.
Mam nadzieję że uda mi się zorganizować spokojną emeryturę w czasie której będę mógł zrealizować moje utopijne pomysły odnośnie ulubionych gier planszowych. W tej chwili mam jakieś pół godziny wolnego czasu dziennie, reszta to jest czas wykradziony kosztem snu lub krótka przerwa w czasie pracy. Na forum mogę sobie w czasie takiej przerwy coś przeczytać lub nawet odpisać, ale trudno coś kombinować z twórczością. Wybaczcie offtop.


rael1
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 00:27

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: rael1 »

Czyli myślicie, że raczej nie ma nadziei na pojawienie sie nowych dodrukow tych niedostępnych już dodatkow? dla osoby, która przespala jak ja ostatnie dwa lata w sprawie Talismana chyba nie ma już za bardzo nadziei na skompletowanie całości (Mam tylko podstawkę, żniwiarza, podziemia i smoki)


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Arthan »

rael1 pisze: środa 30 maja 2018, 00:34 Czyli myślicie, że raczej nie ma nadziei na pojawienie sie nowych dodrukow tych niedostępnych już dodatkow? dla osoby, która przespala jak ja ostatnie dwa lata w sprawie Talismana chyba nie ma już za bardzo nadziei na skompletowanie całości (Mam tylko podstawkę, żniwiarza, podziemia i smoki)
Szanse są nikłe, jeżeli w ogóle. Jak masz tylko 3 dodatki to chyba przespałeś nieco więcej niż 2 lata :P Jeżeli Ci się gra podoba, to bierz co jest tzn. te dodatki, które są jeszcze dostępne. Jak Ci bardzo zależy to może jeszcze Ci się uda skompletować całość jak będziesz wypatrywał na allegro, olx itp. te dodatki które nie są już dostępne, ale tanio nie będzie.


ODPOWIEDZ