Talisman 4. edycja! GW Reprint

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Mały Nemo »

maruniewicz pisze: sobota 05 maja 2018, 17:35 Tak czy owak, wspaniale, że przynajmniej miał te kilka mocnych lat.
Poprawilem za Ciebie ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Haer'dalis
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Haer'dalis »

Nie kumam :D


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Krzysiek »

maruniewicz pisze: sobota 05 maja 2018, 17:35FFG (...) samego Talismana rozbudowali do fantastycznego poziomu, nieporównywalnego z niczym co było wcześniej. Teraz widać, że to był prawdziwy golden age dla tej gry, czas przygotować się na chude lata. Tym większe znaczenie dla zatwardziałych fanów będą miały strony takie jak ta, ale myślę, że Talisman to pokoleniowe doświadczenie (szczególnie w Polsce) i dawnej chwały już nie odzyska. Tak czy owak, wspaniale, że miał te kilka mocnych lat.
Ja przy Talismanie myślałem że Zwiastun był genialnym zakończeniem cyklu, Kataklizm totalnie mnie zaskoczył. Płakać mi się tylko chce że Relic nie doczekał się większej ilości dodatków.
Mam nadzieję że uda mi się zorganizować spokojną emeryturę w czasie której będę mógł zrealizować moje utopijne pomysły odnośnie ulubionych gier planszowych. W tej chwili mam jakieś pół godziny wolnego czasu dziennie, reszta to jest czas wykradziony kosztem snu lub krótka przerwa w czasie pracy. Na forum mogę sobie w czasie takiej przerwy coś przeczytać lub nawet odpisać, ale trudno coś kombinować z twórczością. Wybaczcie offtop.


rael1
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 00:27

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: rael1 »

Czyli myślicie, że raczej nie ma nadziei na pojawienie sie nowych dodrukow tych niedostępnych już dodatkow? dla osoby, która przespala jak ja ostatnie dwa lata w sprawie Talismana chyba nie ma już za bardzo nadziei na skompletowanie całości (Mam tylko podstawkę, żniwiarza, podziemia i smoki)


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Arthan »

rael1 pisze: środa 30 maja 2018, 00:34 Czyli myślicie, że raczej nie ma nadziei na pojawienie sie nowych dodrukow tych niedostępnych już dodatkow? dla osoby, która przespala jak ja ostatnie dwa lata w sprawie Talismana chyba nie ma już za bardzo nadziei na skompletowanie całości (Mam tylko podstawkę, żniwiarza, podziemia i smoki)
Szanse są nikłe, jeżeli w ogóle. Jak masz tylko 3 dodatki to chyba przespałeś nieco więcej niż 2 lata :P Jeżeli Ci się gra podoba, to bierz co jest tzn. te dodatki, które są jeszcze dostępne. Jak Ci bardzo zależy to może jeszcze Ci się uda skompletować całość jak będziesz wypatrywał na allegro, olx itp. te dodatki które nie są już dostępne, ale tanio nie będzie.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Valdi »

Nadzieja umiera ostatnia a my jeszcze żyjemy :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
rael1
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 00:27

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: rael1 »

arthan pisze: środa 30 maja 2018, 06:23
rael1 pisze: środa 30 maja 2018, 00:34 Czyli myślicie, że raczej nie ma nadziei na pojawienie sie nowych dodrukow tych niedostępnych już dodatkow? dla osoby, która przespala jak ja ostatnie dwa lata w sprawie Talismana chyba nie ma już za bardzo nadziei na skompletowanie całości (Mam tylko podstawkę, żniwiarza, podziemia i smoki)
Szanse są nikłe, jeżeli w ogóle. Jak masz tylko 3 dodatki to chyba przespałeś nieco więcej niż 2 lata :P Jeżeli Ci się gra podoba, to bierz co jest tzn. te dodatki, które są jeszcze dostępne. Jak Ci bardzo zależy to może jeszcze Ci się uda skompletować całość jak będziesz wypatrywał na allegro, olx itp. te dodatki które nie są już dostępne, ale tanio nie będzie.
O które dodatki obecnie najtrudniej i ktorych powinienem szukać jak najszybciej?


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Bludgeon »

puszka pandory i deep realms (jak to po polsku było?). Za 300 zł spokojnie kupisz każdy ale lepiej się pospiesz bo potem mogą być drogie.


What a view.
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Arthan »

Bludgeon pisze: środa 30 maja 2018, 13:41 deep realms (jak to po polsku było?)
Krainy Odmętów :)
Z Wilkołakiem też jest problem. Tak jak pisałem na chacie, @loooki sprzedaje dwa z nich, może się dogadacie ;)


rael1
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 00:27

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: rael1 »

Dzieki. Z tego co widzę, to na Krainy Odmetow chyba już żadnych szans nie ma...


mikomess
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2018, 07:51
Płeć:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: mikomess »

Witam. Mam pytanie:
Jak rozróżniacie karty ( w sensie które karty do którego dodatku należą ). Czy w jakiś sposób je odznaczacie?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Mały Nemo »

mikomess pisze: niedziela 03 cze 2018, 11:35 Witam. Mam pytanie:
Jak rozróżniacie karty ( w sensie które karty do którego dodatku należą ). Czy w jakiś sposób je odznaczacie?
Hej,

Kazda karta ma symbol dodatku w lewym dolnym rogu obrazka karty.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
mikomess
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2018, 07:51
Płeć:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: mikomess »

Ano, tam są. Ślepy jestem.


wyrzyk

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: wyrzyk »

Nie przesadzajmy z tym brakiem dostępności...Wilkołak, Puszka Pandory ... wystarczy zapytać i można dostać w cenach bardzo akceptowalnych. Ja właśnie czekam na Wilkołaka w cenie grubo poniżej 200 zł. Na allegro i olx świat sie nie kończy :)


Awatar użytkownika
blazius
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magowie Mroku
Mała Pustynia
Pojedyncze karty
Przedpola Piekieł
Źródła Magii
Posty: 913
Rejestracja: sobota 30 mar 2013, 05:38
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: blazius »

Po to wam zrobiłem nowe Przedpola Piekieł żebyście teraz za Puszkę nie przepłacali. Zapomnijcie o Puszce bo to marny dodatek. Niewarty tych 69 zł pierwotnie nawet.


Moje autorskie karty i zestawy kart do gry Talisman: Magia i Miecz (TMiM) na Chomiku:
Obrazek
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: abubu »

blazius pisze: niedziela 10 cze 2018, 16:48 Po to wam zrobiłem nowe Przedpola Piekieł żebyście teraz za Puszkę nie przepłacali. Zapomnijcie o Puszce bo to marny dodatek. Niewarty tych 69 zł pierwotnie nawet.
O popatrz ... więc: "!!!-DZIĘ-KU-JE-MY-!!!"


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 48

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: astrawiator »

Tyle, że PP i Puszka to zupełnie co innego. Pewnie, że niektóre autorskie dodatki są o niebo lepsze od oficjalnych, ale to jednak zupełnie o co innego chodzi :) Można grać praktycznie zupełnie bez oficjalnych dodatków (jak na razie nie ma tylko autorskiej planszy krainy zew. i śród. ) - na bank wyszłoby taniej :)


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: loooki »

chyba najtansza opcja to plansza z uzywki


rael1
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 00:27

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: rael1 »

wyrzyk pisze: środa 06 cze 2018, 20:29 Nie przesadzajmy z tym brakiem dostępności...Wilkołak, Puszka Pandory ... wystarczy zapytać i można dostać w cenach bardzo akceptowalnych. Ja właśnie czekam na Wilkołaka w cenie grubo poniżej 200 zł. Na allegro i olx świat sie nie kończy :)
Te dwa tak, ale Krainy Odmętów nigdzie nie dostępne.


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: loooki »

nie w cenie 200 zl
teraz to juz wartosc kolekcjonerska :)
wilkolak i pandora w miare ubywania z rynku egzemplazy tez tak bedzie nabierala


wyrzyk

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: wyrzyk »

rael1 pisze: wtorek 12 cze 2018, 00:54
wyrzyk pisze: środa 06 cze 2018, 20:29 Nie przesadzajmy z tym brakiem dostępności...Wilkołak, Puszka Pandory ... wystarczy zapytać i można dostać w cenach bardzo akceptowalnych. Ja właśnie czekam na Wilkołaka w cenie grubo poniżej 200 zł. Na allegro i olx świat sie nie kończy :)
Te dwa tak, ale Krainy Odmętów nigdzie nie dostępne.
Owszem Krainy Odmętów nie ma nigdzie ... ale uwierz mi że są sposoby żeby ją zdobyć ... nie mówię że tanio ale jak ktoś uparty to znajdzie. Podam przykład ... szukałem kasety magnetofonowej z 84 roku ... konkretna kaseta, konkretna wytwórnia ... były inne owszem ale chodziło mi o konkretny egzemplarz. Nie zajęło mi to rok nie zajęło mi to dwa lata ... ale cierpliwie czekałem i wkońcu zakupiłem ...34 letnia kaseta jest u mnie na półce ... co więcej stan taśmy 6, stan okładki 6. Więc Krainę Odmętów też idzie dostać zależy kto jak zdeterminowany :)


rael1
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 00:27

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: rael1 »

wyrzyk pisze: wtorek 12 cze 2018, 20:07
rael1 pisze: wtorek 12 cze 2018, 00:54
wyrzyk pisze: środa 06 cze 2018, 20:29 Nie przesadzajmy z tym brakiem dostępności...Wilkołak, Puszka Pandory ... wystarczy zapytać i można dostać w cenach bardzo akceptowalnych. Ja właśnie czekam na Wilkołaka w cenie grubo poniżej 200 zł. Na allegro i olx świat sie nie kończy :)
Te dwa tak, ale Krainy Odmętów nigdzie nie dostępne.
Owszem Krainy Odmętów nie ma nigdzie ... ale uwierz mi że są sposoby żeby ją zdobyć ... nie mówię że tanio ale jak ktoś uparty to znajdzie. Podam przykład ... szukałem kasety magnetofonowej z 84 roku ... konkretna kaseta, konkretna wytwórnia ... były inne owszem ale chodziło mi o konkretny egzemplarz. Nie zajęło mi to rok nie zajęło mi to dwa lata ... ale cierpliwie czekałem i wkońcu zakupiłem ...34 letnia kaseta jest u mnie na półce ... co więcej stan taśmy 6, stan okładki 6. Więc Krainę Odmętów też idzie dostać zależy kto jak zdeterminowany :)
Jako osoba uzalezniona od kolekcjonowania CD i majaca discogs jako strone startową doskonale Cie rozumiem :D


litk

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: litk »

Dzisiaj chciałem kupić kolejny dodatek, jeden z końcowych w kolekcji - miasto, ale sklep w którym kupiłem zaraz poinformował że już nie ma u dostawców, zestresowany że może być ciężko kupić Miasto kupiłem cała resztę która mi bakowało do kolekcji czyli królowa lodu, krainy ognia i na dzień dzisiejszy mam kupiłem już wszystkie dodatki do talismana. Kolekcjonowanie zaczynałem od stycznia, jedynie czego mi brakuje to krainy odmętów ale tutaj sobie już poradzę.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: Bludgeon »

rael1 pisze: wtorek 12 cze 2018, 21:06
Jako osoba uzalezniona od kolekcjonowania CD i majaca discogs jako strone startową doskonale Cie rozumiem :D
Weź nic mi nie mów, jestem niewolnikiem scrobblera od last.fm :-"


What a view.
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Talisman 4. edycja! GW Reprint

Post autor: loooki »

trzeba przyznać ze instynkt zbieractwa jest silny i umiejętnie wykorzystywany przez firmy


ODPOWIEDZ