Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Breakfan
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:11
Płeć:
Wiek: 29

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Breakfan »

Kurcze, wy tyle dodatkowej zawartości robicie, a ja biedny dopiero mam Żniwiarza, Podziemia i Królową Lodu. Muszę się spieszyć z oficjalnymi na razie, skoro nie ma dodruków już. :D


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Mały Nemo »

Breakfan pisze:Kurcze, wy tyle dodatkowej zawartości robicie, a ja biedny dopiero mam Żniwiarza, Podziemia i Królową Lodu. Muszę się spieszyć z oficjalnymi na razie, skoro nie ma dodruków już. :D
Jakby nie bylo, ta edycja Talismana liczy sobie juz 9 lat, wiec bylo sporo czasu naplodzic do niej dodatkow ;).

A co do reszty dodatkow, to radze sie spieszyc, poki one jeszcze sa. W pierwszej kolejnosci polecam kupic PoDy - Puszke Pandora i Kraine Obledu Odmentow, poniewaz ich wyszlo najmniej sztuk i niejako sa ekskluzywne. Niestety ich wada, ze kodxtuja jak za zboze. Potem zastanow sie nad pudelkowymi dodatami.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Breakfan
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:11
Płeć:
Wiek: 29

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Breakfan »

Dzięki za radę. Puszka Pandory jeszcze jako tako, ale Krain to już końcówki jak tak patrzę. Powinienem mieć jeszcze miasto by wykorzystać Krainy Odmętów, no ale skoro potem mogę mieć problem z ich zakupem... To chyba kupię wcześniej, najwyżej trochę poleżą w szafce. ;)


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Odyn »

gobos77 pisze:Generalnie jako pierwszy narożnik polecam Las - ze względu na mocną zmianę mechaniki Losu, karty Przeznaczenia no i bardzo ciekawych Poszukiwaczy.
Przejrzałem pobieżnie instrukcję. Dodatek wydaje się najciekawszy spośród tych narożnych poprzez karty Przeznaczenia, Ścieżki oraz te żetony przypisane do danych Poszukiwaczy z tego dodatku. Nie wiem jak Wam, ale podoba mi się przedstawienie postaci Królowej Pająków :)
Co do zmiany mechaniki Losu to jest to upierdliwe... No, ale takie elementy też muszą być w każdej grze, by podnieść ciśnienie innym graczom ;)


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Mały Nemo »

Ja kupilem gre MegaMan Battle Network 5 na NDSa, poki jeszcze byla, a jakies 4-5 lat pozniej Aniolek kupil mi NDSa do grania ;). Niech lezy, kiedys przyjdzie i czas na nia, by swiatlo zobaczyla ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Arthan »

gobos77 pisze:No właśnie nie obczai bo Wizja umarła i zatrzymała się chyba na Mieście - żaden inny dodatek nie był aktualizowany.
Za to ja robię to na bieżąco bo czary cały czas rozdzielam na szkoły (łącznie z zaklęciami z dodatków fanowskich), więc jak ogarnę to do jednego pliku to mogę udostępnić (ale od razu mówię, że na pewno nie będzie to w tym tygodniu) :)
Dokładnie, nie uwzględnia nowych dodatków oficjalnych, a tym bardziej nieoficjalnych. Nie ma z tym pośpiechu. Sam myślałem o przypisaniu pozostałych zaklęć do każdej ze szkół jakoś w zeszłym roku, ale do realizacji nie doszło :D Jak byś to udostępnił w jakiejkolwiek formie jeszcze w tym roku to by było super :D Nie musi to być śliczne, byle żeby dało się w tym rozczytać jaką kartę z jakiego dodatku masz w jakiej szkole magii :)


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Arthan »

Odyn pisze:Nie wiem jak Wam, ale podoba mi się przedstawienie postaci Królowej Pająków :)
z Królową Pająków jeszcze nie grałem, ale kolega raz mnie nieźle urządził swoim prawie nieśmiertelnym "entem", którym ciągle odwiedzał zalesione obszary i się leczył.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Bludgeon »

gobos77 pisze:No właśnie nie obczai bo Wizja umarła i zatrzymała się chyba na Mieście - żaden inny dodatek nie był aktualizowany.
Za to ja robię to na bieżąco bo czary cały czas rozdzielam na szkoły (łącznie z zaklęciami z dodatków fanowskich), więc jak ogarnę to do jednego pliku to mogę udostępnić (ale od razu mówię, że na pewno nie będzie to w tym tygodniu) :)
Jeśli szukacie dodatkowych kart do Miasta to niedługo zamieszczę mini dodatek w którym są brakujące karty z 2 edycji, trochę nowych, skaveni uwzględnieni i kilka errat. Łącznie około 65 kart i 12 zaawansowanych poszukiwaczy.


What a view.
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Berni »

Bludgeon pisze:Jeśli szukacie dodatkowych kart do Miasta to niedługo zamieszczę mini dodatek w którym są brakujące karty z 2 edycji, trochę nowych, skaveni uwzględnieni i kilka errat. Łącznie około 65 kart i 12 zaawansowanych poszukiwaczy.
Chętnie tylko jak rozumiem wcześniej jeszcze to na PL będę musiał przetłumaczyć? :)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Bludgeon »

Oczywiście że karty będą w języku Shakespear'a :)


What a view.
Awatar użytkownika
blazius
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magowie Mroku
Mała Pustynia
Pojedyncze karty
Przedpola Piekieł
Źródła Magii
Posty: 909
Rejestracja: sobota 30 mar 2013, 05:38
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: blazius »

Zastanówcie się dobrze nad podziałem zaklęć na cztery szkoły jak w Wizji. Powstaje dodatek oparty o Zaklęcia i nie ma przeszkód żeby był w dwóch wersjach, tj. zwykłej i w podziale zaklęć na te szkoły.


Moje autorskie karty i zestawy kart do gry Talisman: Magia i Miecz (TMiM) na Chomiku:
Obrazek
ODPOWIEDZ