Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Odyn »

A którą część narożną najbardziej polecacie? Nie zamierzam kupić dodatku, która ułatwi grę i doprowadzi do zbagatelizowania planszy głównej. Chodzi mi raczej o ciekawe wyzwanie, ubarwiające rozgrywkę. Najsensowniejszym wyborem wydają się Podziemia (przewertowałem dziś ten temat), aczkolwiek chyba tylko z mozliwością poruszania się naprzód, by zapobiec nadmiernemu expieniu. Nie wiem jak to wychodzi w praktyce, stąd rzucam pytanie na forum. Uważam, ze na głównej planszy cholernie dużo się dzieje i nie chcę tego zaburzyć. Dodam, iż gramy zazwyczaj 3-5 osób.
Czytając forum doszedłem do wniosku, że Miasto zbyt mocno ułatwia grę [bo w banalny sposób można się wzbogacić i kupić co dusza zapragnie]; Góry koncentrują największą liczbę graczy [bo poziom jest dużo łatwiejszy i można się też nieźle podpakować]. Pozostają Podziemia i Las. Nie chcę dodatku, przez który będę musiał wprowadzać houserules bo nie o to mi chodzi. Wszelkie zmiany są oczywiście opcjonalne, ale, w moim mniemaniu, stosowane na szeroką skale psują zamysł Twórców.
Chęć zakupu małych dodatków już obficie zaspokoiłem, o czym wcześniej wspomniałem. Nie potrzebuję już wprowadzać innej dodatkowej puli kart Przygody do planszy głównej. Kusił mnie troszkę Zwiastun, aczkolwiek mam mieszane uczucia, czy pasowałby mi do obecnych dodatków. Teraz przyszła kolej na solidny narożnik, który podkręci poziom trudności i będzie równał się z chęcią zdobycia ciekawych nagród (w przypadku Skarbca z Podziemi oczywiście losowanie, żadne wybieranie; podobnie gram z Zadaniami czarownika i Nagrodami za nie :D) oraz ryzykiem. Może i odpowiadam sobie po części na pytanie, ale liczę na Wasze opinie :) Chyba, że uważacie, iż w moim przypadku zbędny jest zakup dodatkowej planszy to też napiszcie, podajcie argumenty ;) z góry dziękuję za poświęcony czas!


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Mały Nemo »

Las jest dosyć denerwujący i na swój sposób trudny. Podziemia są relatywne, mogą się wydawać trudne, ale to głównie pozory, bo w talii znajduje się wielu Wrogów. Ich Siła/Moc nie jest znowu taka wielka, a po pokonaniu kilku stajesz się i tak silniejszy.

Co do chodzenia wprzód, to nie wiem, jak to jest w tych Podziemiach. W Podziemiach z 2. edycji to przede wszystkim było męczące, ale pamiętać należy, iż tam na wynik kością 6 szło się na KW. Więc w tamtych Podziemiach i w tych Podziemiach inny był cel wchodzenia do nich. Tam to miało sens, gdyż opóźniało gracza przed wygraniem gry. W tych Podziemiach to raczej bezsensowne jest, bo by wygrać grę trza samemu mieć parametry po prawie 20, a z takimi parametrami to sam dawno wygrasz grę standardową drogą.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Bludgeon »

Odyn pisze:A którą część narożną najbardziej polecacie? Nie zamierzam kupić dodatku, która ułatwi grę i doprowadzi do zbagatelizowania planszy głównej. Chodzi mi raczej o ciekawe wyzwanie, ubarwiające rozgrywkę. Najsensowniejszym wyborem wydają się Podziemia (przewertowałem dziś ten temat), aczkolwiek chyba tylko z mozliwością poruszania się naprzód, by zapobiec nadmiernemu expieniu. Nie wiem jak to wychodzi w praktyce, stąd rzucam pytanie na forum.
Przecież w grze chodzi o to żeby expić i wbić stożki żeby wygrać.


What a view.
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Odyn »

Po prostu czytając wypowiedzi niektórych graczy nie podobały mi sie stwierdzenie, że grając np z 4 narożnymi planszami, wszyscy gracze siedzą w Górach (bo łatwo wykoksować postać), do Podziemi nikt nie wchodzi, a główna plansza jest olewana. Rozumiem, że w Podziemiach są trudni przeciwnicy (mający sporo Siły/Mocy), więc można kręcić sie w kółko i expić w ten sposób, by unikać trudniejszych obszarów, rozwinąć się szybko i dojść do Skarbca. Takie coś mi sie nie podoba i pod tym względem uważam, iż główna plansza z małymi dodatkami jest dużo ciekawsza, bo jest mnóstwo Zdarzeń, Przyjaciół, Przedmiotów i Wrogów (w tak dużej talii Przygód giną te dysproporcje liczbowe przy tasowaniu i może się wydłużyć sama gra). W Podziemiach jest jedna talia gdzie 80% to Wrogowie - niby super, lecz tak jak mówiłem, może to przyspieszyć znacznie rozgrywkę i urok małych dodatków będzie niezauważony. Mówię to z perspektywy kogoś, kto nie grał nigdy z dodatkiem narożnym, może się myle.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Berni »

Ja uwielbiam Las. Zresztą większość moich graczy jest zachwycona Lasem. Plansza może i jest wymagająca ale Poszukiwacze z tego dodatku są bardzo ciekawi, a nagrody Ścieżek są czasami niebanalne :) No i nowa mechanika Losu (choć i bez Lasu można ją spokojnie wprowadzić).
Jak wystawia się Góry to obowiązkowo do nich jest też Miasto (w końcu po co ci kasa jak nie ma jej gdzie wydać). Dodatkowym atutem Miasta jest mój ulubiony "Przekupny Szeryf", którym wielokrotnie ludzi nawet z korony ściągałem do więzienia (lub sam byłem ściągany). Jasne, kiścień i część chowańców jest OP (moja ulubiona kombinacja to Luna i Szczęściarz - generalnie wtedy stajesz się bogiem Talismana) ale w końcu to TALISMAN -tu nie ma balansu, za to jest mega losowość :)
Podziemi nigdy nie lubiłem - są trudne dla początkowych postaci, a później nie ma po co tam chodzić (gram zawsze tak, że z Pana Podziemi nie można trafić na Koronę - co najwyżej na Wrota).
Krainy łączące narożniki też są bardzo ciekawe (Odmęty i Zapomniane) - warto je dodawać jak już używasz narożników.
Plansza główna - tylko Kataklizm. O podstawce praktycznie już zapomniałem ;)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Mały Nemo »

Jeszcze kiedyś, jak były tylko Podziemia i Góry, to się włóczyłem po Górach w poszukiwaniu trinketów. Teraz, wraz ze wszystkimi narożnikami, w Góry się nie zapuszczam, chyba że potrzebny mi jest Dreadwing. Ewentualnie Arnkell, by ktoś inny mi go nie zabrał. A tak, to Góry omijam szerokim łukiem. teraz w zasadzie chodzę jedynie do Miasta po chowańce, bo jak Gobos wspomniał, dwa z nich tworzą idealną synergię. Po flaila nawet nie idę, bo tylko go zdobędę, to od razu wszyscy się na mnie rzucą i go zaraz stracę. Więc prezentów nie robię. Do Podziemi idę tylko po to, by od razu od LoDa przenieść się na KW. Standardowa droga wymaga Talizmanu, a ten może zostać ukradziony lub zniszczony, a poza tem szkoda mi wykonywać zadanie czarownika tylko by zyskać jakiś głupi przedmiocik, wolę w zamian wziąć kartę nagrody za zadanie. Jak pójdę na Loda, to nikt nie nie powstrzyma, no chyba że właśnie kilka kart z Miasta (jak szeryf, podatek czy szachy).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: vincent »

Kupuj po kolei..każda plansza ma indywidualny klimat,wady i zalety..Nie rozdrabniaj się.Ja jestem fanem Lasu,potem Gór,Podziemi i Miasta na końcu.Poza tym warto mieć każdą z nich dla dodatkowych poszukiwaczy..A jak gracie w 5 osób to plansze narożne wydają się być obowiązkiem.


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Odyn »

To powiedzcie dlaczego przedkładacie planszę z Kataklizmu ponad podstawkę?
Z tego, co już się dowiedziałem to miejsca typu Cmentarz, Wioska, Miasto, Gospoda, czy Kaplica zmieniają swoje funkcje tj. losuje sie na tych obszarach mieszkańców zamiast rzutu kością u wybranej istoty. Oni tam zostają do końca gry? Czy to jest uzależnione od tego, co mają wydrukowane? Z tego co widze u GameTrolla to odchodzą np. jesli wylosuje się Barmankę na Cmentarzu. Ale gdzie odkładamy te karty? Barmanka może być tylko na obszarach Miasto-Gospoda-Wioska. Jeśli ona się tam pojawi, to obok niej może być też karta innego mieszkańca i w momencie wejścia na ten obszar będę miał możliwość odwiedzenia Barmanki lub, jak to jest w podstawce, innej znajdującej się na tym obszarze istoty?

Gdzie pojawiają się Osady/Gościńce/Cmentarzyska i co one powodują?

Pozostałości kładziemy na początku gry. Skąd wiemy na jakich polach? Rozumiem, że to są takie "kataklizmowe" karty Przygód.

Widzę, że małe dodatki są kompatybilne z tą planszą, bo nie wyobrażam sobie rozgrywki bez systemu Dzień/Noc i ścigających Poszukiwaczy Żniwiarza z Wilkołakiem.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Bludgeon »

Odyn pisze:To powiedzcie dlaczego przedkładacie planszę z Kataklizmu ponad podstawkę?
Bo 100 razy lepsza kraina środkowa i wewnętrzna. Mieszkańcy i pozostałości to wisienka na torcie.
Odyn pisze:Oni tam zostają do końca gry?
Jedni zmieniają swoje obszary inni nie, ale z planszy nie schodzą.
Odyn pisze:Ale gdzie odkładamy te karty?
Na ich preferowane obszary.
Odyn pisze:Barmanka może być tylko na obszarach Miasto-Gospoda-Wioska. Jeśli ona się tam pojawi, to obok niej może być też karta innego mieszkańca i w momencie wejścia na ten obszar będę miał możliwość odwiedzenia Barmanki lub, jak to jest w podstawce, innej znajdującej się na tym obszarze istoty?
Tak.
Odyn pisze:Gdzie pojawiają się Osady/Gościńce/Cmentarzyska i co one powodują?
To są karty terenu tak?
Odyn pisze:Pozostałości kładziemy na początku gry. Skąd wiemy na jakich polach?
Są zaznaczone na planszy.
Odyn pisze:Rozumiem, że to są takie "kataklizmowe" karty Przygód.
No, z grubsza.
Odyn pisze:Widzę, że małe dodatki są kompatybilne z tą planszą, bo nie wyobrażam sobie rozgrywki bez systemu Dzień/Noc i ścigających Poszukiwaczy Żniwiarza z Wilkołakiem.
Ja sobie nie wyobrażam grania z żniwiarzem i wilkołakiem jednocześnie.


What a view.
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Berni »

Bludgeon pisze:
Odyn pisze:Oni tam zostają do końca gry?
Jedni zmieniają swoje obszary inni nie, ale z planszy nie schodzą.
Blu, jak nie odpowiadają obszarowi to przecież schodzą z planszy...


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Bludgeon »

A widzisz, dawno nie grałem na oryginalnych zasadach i już zaczynam zapominać.


What a view.
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Odyn »

Odyn pisze:Ale gdzie odkładamy te karty?
Na ich preferowane obszary.
No właśnie skoro na Cmentarzu odkryję Barmankę to ona tam nie może zostać. Nie mogę jej przesunąć np do Gospody tylko muszę odrzucić. Rozumiem, że tworzę kolejny stos kart odrzuconych? Kiedy i w jaki sposób przesuwam Mieszkańca?
Odyn pisze:Gdzie pojawiają się Osady/Gościńce/Cmentarzyska i co one powodują?
To są karty terenu tak?
Tak, karty terenu, o których GameTroll jedynie wspomina i tyle.
Odyn pisze:Widzę, że małe dodatki są kompatybilne z tą planszą, bo nie wyobrażam sobie rozgrywki bez systemu Dzień/Noc i ścigających Poszukiwaczy Żniwiarza z Wilkołakiem.
Ja sobie nie wyobrażam grania z żniwiarzem i wilkołakiem jednocześnie.[/quote]

Taki był mój zamysł. Jeśli już coś kupiłem to gram z tym zawsze. Stąd nie chcę wszystkich dodatków. Talia Przygód oparta na Żniwiarzu, Wilkołaku, Pani Jeziora i Królowej Lodu w 100% mi wystarczy. Mnóstwo ciekawych kart w klimacie, który mi odpowiada. Przy sporej liczbie osób (4-5) to 1/3 talii jest w użyciu. Po rozegraniu gry przesuwam rozegrane właśnie karty na koniec. Po kilku rozgrywkach wszystko tasuję i znów mam unikalny zestaw :) Jest na tyle ciekawie, że po prostu zastanawiam się, czy ładować kasę w dodatki narożne, które niestety popsują mi komfort gry (bo żaden z moich znajomych nie ma takiego dużego stołu, a jednak przy stole gra się najwygodniej), czy zaufać Wam w kwestii Kataklizmu :D wydaje mi się to najsensowniejsze, jeśli miałbym coś jeszcze dokupić. Smoków w ogóle nie biorę pod uwagę.


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Bludgeon »

Odyn pisze:No właśnie skoro na Cmentarzu odkryję Barmankę to ona tam nie może zostać. Nie mogę jej przesunąć np do Gospody tylko muszę odrzucić. Rozumiem, że tworzę kolejny stos kart odrzuconych? Kiedy i w jaki sposób przesuwam Mieszkańca?
Jak już Gobos napomknął jebnąłem się. Ale jest co najmniej jeden który się przemieszcza (wagoner)
Odyn pisze:Tak, karty terenu, o których GameTroll jedynie wspomina i tyle.
Pojawiają się tam gdzie karta przygody mówi że się pojawiają. Nie mają swojej mechaniki wchodzenia do gry na określonych warunkach.
Odyn pisze:Smoków w ogóle nie biorę pod uwagę.
i słusznie. Smoki bez ingerencji w zasady są kiepskie.


What a view.
Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: vincent »

Kataklizm to podstawa jak dla mnie...ale spróbuj zainwestować w jedną narożną planszę (jaką to już musisz sam zdecydować)...majątku nie kosztuje a na pewno rozładuje tłok na główniaku i urozmaici rozgrywkę.
Mieszkańcy spadają jeśli nie są kompatybilni z obszarem na którym ich wylosowałeś..Przykładowo barmanka nie może zostać na cmentarzu.Można oczywiście zmodyfikować zasady,ale według oficjalnych w takim wypadku barmanka spada.


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Berni »

Teraz to ja też wtrącę moje trzy grosze :)
Mam wszystkie oficjalne dodatki jakie wyszły w PL i prawie wszystkie nieoficjalne (z tych w naszym języku) :)
Gram zawsze ze wszystkimi oficjalnymi narożnikami i małymi dodatkami (czyli Kataklizm + 4 rogi + 2 krainy łączące). Do tego Puszka Pandory na zasadzie ustawienia budzika na 10 minut i ten gracz, podczas którego tury zadzwoni ciągnie karty z Puszki zamiast normalnych kart przygód.
Jedyny mały dodatek, którego używam sporadycznie to Zwiastun. Wyciągam go tylko jak chcemy by gra bardzo szybko się skończyła :)
Smoki bardzo lubię i tez często używam podczas rozgrywki (bez ich planszy).
Talię przygód, która obecnie liczy grubo ponad 2k kart używam na tej zasadzie, że w jednym pudełku mam karty, które już użyłem podczas rozgrywki, w a drugim te, których jeszcze nie wylosowałem. Dzięki takiemu rozgraniczeniu tasuję oba pudełka raz na rok, a sama rozgrywka w Talismana jest po prostu niepowtarzalna, bo niektóre karty widziałem jak do tej pory tylko raz :)
Podczas rozgrywki używam też lekko zmodyfikowanych zasad z Wizji (karta postaci, czary podzielone na szkoły magii - pewnie dlatego, że samych kart czarów tez już będzie około 1k i w ten sposób łatwiej trafić na to czego się potrzebuje).
Dodatkowo używam zasady, że jak Żniwiarz wchodzi na jakieś pole to czyści wszystko co się na nim znajduje (z wyjątkiem kart terenu i żetonów spalonej ziemi) - pomaga to czasem w "odkorkowaniu" obszarów, które w inny sposób były by nie do przejścia.
Generalnie jako pierwszy narożnik polecam Las - ze względu na mocną zmianę mechaniki Losu, karty Przeznaczenia no i bardzo ciekawych Poszukiwaczy.


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Arthan »

gobos77 pisze: czary podzielone na szkoły magii - pewnie dlatego, że samych kart czarów tez już będzie około 1k i w ten sposób łatwiej trafić na to czego się potrzebuje
Masz może gdzieś rozpisany podział wszystkich Zaklęć na szkoły? :)


ke3l
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Uczestnik Zjazdów
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 04 paź 2016, 11:10
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: ke3l »

sciagnij sobie wizje i obczaj :)


Wiem tylko jak się nazywam, ile mam lat i dlaczego kura przebiegła przez szosę.
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Berni »

No właśnie nie obczai bo Wizja umarła i zatrzymała się chyba na Mieście - żaden inny dodatek nie był aktualizowany.
Za to ja robię to na bieżąco bo czary cały czas rozdzielam na szkoły (łącznie z zaklęciami z dodatków fanowskich), więc jak ogarnę to do jednego pliku to mogę udostępnić (ale od razu mówię, że na pewno nie będzie to w tym tygodniu) :)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Mały Nemo »

Oby w tym roku ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Berni »

No jeszcze tak ze mną źle nie jest :)
może czasem mi się terminy tłumaczeń odrobinę obsuną ale wyrabiam się (jak nie powiem co w betoniarce) ;)


Awatar użytkownika
Breakfan
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:11
Płeć:
Wiek: 29

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Breakfan »

Kurcze, wy tyle dodatkowej zawartości robicie, a ja biedny dopiero mam Żniwiarza, Podziemia i Królową Lodu. Muszę się spieszyć z oficjalnymi na razie, skoro nie ma dodruków już. :D


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Mały Nemo »

Breakfan pisze:Kurcze, wy tyle dodatkowej zawartości robicie, a ja biedny dopiero mam Żniwiarza, Podziemia i Królową Lodu. Muszę się spieszyć z oficjalnymi na razie, skoro nie ma dodruków już. :D
Jakby nie bylo, ta edycja Talismana liczy sobie juz 9 lat, wiec bylo sporo czasu naplodzic do niej dodatkow ;).

A co do reszty dodatkow, to radze sie spieszyc, poki one jeszcze sa. W pierwszej kolejnosci polecam kupic PoDy - Puszke Pandora i Kraine Obledu Odmentow, poniewaz ich wyszlo najmniej sztuk i niejako sa ekskluzywne. Niestety ich wada, ze kodxtuja jak za zboze. Potem zastanow sie nad pudelkowymi dodatami.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Breakfan
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:11
Płeć:
Wiek: 29

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Breakfan »

Dzięki za radę. Puszka Pandory jeszcze jako tako, ale Krain to już końcówki jak tak patrzę. Powinienem mieć jeszcze miasto by wykorzystać Krainy Odmętów, no ale skoro potem mogę mieć problem z ich zakupem... To chyba kupię wcześniej, najwyżej trochę poleżą w szafce. ;)


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Odyn »

gobos77 pisze:Generalnie jako pierwszy narożnik polecam Las - ze względu na mocną zmianę mechaniki Losu, karty Przeznaczenia no i bardzo ciekawych Poszukiwaczy.
Przejrzałem pobieżnie instrukcję. Dodatek wydaje się najciekawszy spośród tych narożnych poprzez karty Przeznaczenia, Ścieżki oraz te żetony przypisane do danych Poszukiwaczy z tego dodatku. Nie wiem jak Wam, ale podoba mi się przedstawienie postaci Królowej Pająków :)
Co do zmiany mechaniki Losu to jest to upierdliwe... No, ale takie elementy też muszą być w każdej grze, by podnieść ciśnienie innym graczom ;)


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja dodatków?

Post autor: Mały Nemo »

Ja kupilem gre MegaMan Battle Network 5 na NDSa, poki jeszcze byla, a jakies 4-5 lat pozniej Aniolek kupil mi NDSa do grania ;). Niech lezy, kiedys przyjdzie i czas na nia, by swiatlo zobaczyla ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ