Koniec TMiM spod znaku FFG

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
megoviator [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 07 sty 2014, 16:23
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: megoviator »

Oficjalna informacja ze strony FFG - https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... h-forward/
Beginning February 28th, 2017, Fantasy Flight Games will no longer offer for sale any games in conjunction with Games Workshop, including Talisman.
As stated above, after February 28th, 2017, product lines dealing with Games Workshop properties will end and will no longer be offered for sale by Fantasy Flight Games. All upcoming products for these product lines have already been announced—there will be no new announcements of additional Games Workshop-licensed products.
Wychodzi na to, że obecną edycję Talismanu dopadł prawdziwy Kataklizm.


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Wiktor »

A co to oznacza dla nas? Czy nie będzie już dodruków czwartej edycji wydawanej w Polsce? Czy to co powstało będzie nadal w sprzedaży i będą dodruki, czy nawet nie zdążą ukazać się w Polsce wszystkie dodatki (które w Polsce wydaje Galakta)?
Nie wiem, to tylko luźne myśli, ale ciekaw jestem czy ktoś potrafi przewidzieć jakie będą tego konsekwencje i podzielić się nimi tutaj.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Mały Nemo »

Przypuszczam, że Galakta - jako partner FFG - także nie będzie przedrukowywał gier GW, bowiem oni zwyczajowo dołączali się do druków międzynarodowych, by zmniejszyć koszty druku. Ponieważ druków międzynarodowych już nie będzie, to wątpię by Galakta sama z siebie coś dodrukowywała. Przyjmując, rzecz jasna, że w ogóle ich licencja pozwalałaby na dodruki. Prawdopodobne, że nawet jeśli Galakta by chciała coś dodrukować, to zwyczajnie nie będzie mieć na to prawa.

Co do Talismana, to do wydania został im tylko Kataklizm, a ten za tydzień będzie w sprzedaży. Równolegle, te zawirowania z licencją na Talismana nie dotykają Nomadów i ci będą normalnie wydawać dodatki do swojej gry.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: stave »

Widać że GW ma zamiar wrócić do korzeni, przynajmniej sprzedając ich produkty to zauważyłem, że coś się święci a taki krok coraz bardziej mnie w tym utwierdza zważywszy że Blood Bowl ma wyjść w tym roku a w nowym WD przypomnieli sobie że mają planszówki ostatnio wydane, które o dziwo nie znikają u nich ze stronki.
Pytanie czy rzeczywiście tak będzie czy to tylko takie kroki żeby powydawać jakieś gry bez żadnych dodatków - czytaj szybki skok na kasę :D bo taki niestety finał tej decyzji może być.

GW przedstawi na pewno jakościowo jeszcze lepszy produkt niż FFG ale czy będą do tego dodatki, support itd czy to raczej lipton będzie? bardzo mnie to ciekawi

Dla wszystkich graczy którzy uwielbiają gry in PL (niestety Galakta mnie czasami zniesmacza swoim tłumaczeniem, a w zasadzie jego brakiem) może byc to cios w plecy, bo raczej bez jawnych zgód itd itd (to o czym pisał powyżej Nemo) to nie liczył bym na jakiekolwiek dodruki, a o samodzielnych dodrukach w ogóle bym nie pisał bo to juz FANTAZJADA :D


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Elya
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 23 paź 2016, 22:27
Lokalizacja: Katowice
Płeć:
Wiek: 27

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Elya »

Nie jestem pewna, jak rozumieć te informacje. Są jakiekolwiek szanse na kolejne pudełkowe dodatki? Albo przynajmniej na rozpoczęcie za kilka lat kolejne wersji Talismana? Miałam nadzieję, że więcej tego wyjdzie :c


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 972
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Berni »

Na tą chwile nie ma mowy o żadnym nowym dodatku. GW zabrało licencję FFG i seria została oficjalnie zamknięta.
Może za kilka lat GW będzie chciało wydać coś ze świata Talismana ale pewnie będzie to już wersja 5.0 więc całkowicie niekompatybilna z tym co jest teraz.
Obecnie można kupić jedynie to co jest w zapasach magazynowych sklepów i używki z rynku wtórnego.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Mały Nemo »

FFG już nic nie wyda. Co będzie za kilka lat? Możliwe, że papierowy Talismam już umarł na zawsze.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Valdi »

TMiM z pod FFG czyli w obecnym wydaniu nie będzie już rozwijany - co oznacza KONIEC pudełkowych dodatków (i nie pudełkowych też). Stąd też w ostatnim miesiącu dość Duży rozwój DnŻ (Druku na Życzenie) dodatków Autorskich.

Co do kolejnych wersji / serii to taki duży znak zapytania.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: abubu »

Aktualnie Games Workshop (m.in. właściciel praw do marki Talisman) nie przedłużył licencji dla Fantasy Flight Games (wydawca aktualnej edycji Talisman).
Nie wierzę, aby GW zrezygnowało z wydawania gier, do których wydawania do tej pory miało prawo FFG.
Albo GW podpisze umowę z nowym wydawcą, albo będą wydawać sami, albo (mniej prawdopodobne) wrócą do współpracy z FFG.

Jak dla mnie, najbardziej prawdopodobne jest wydanie za jakiś czas nowej edycji Talisman przez nowego wydawcę. Obecna edycja raczej nie będzie dalej kontynuowana. Ale to są moje przypuszczenia.
Ostatnio zmieniony środa 26 paź 2016, 15:11 przez Mały Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Bludgeon »

Elya pisze:Nie jestem pewna, jak rozumieć te informacje. Są jakiekolwiek szanse na kolejne pudełkowe dodatki?
Zerowe.
Elya pisze:Albo przynajmniej na rozpoczęcie za kilka lat kolejne wersji Talismana? Miałam nadzieję, że więcej tego wyjdzie :c
To na 99% się wydarzy, ale nie wiadomo kiedy i kto to wyda (na pewno nie FFG).


What a view.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: stave »

A ja wam napisze że to wyda znowu GW tylko, że Talizman będzie promował Sigmara tak jak to robi niedawno wydany Silver Tower.

I co by bylo jeszcze zabawne może byc jeszcze bardziej uproszczony :mrgreen: Figsy na pewno bda tak zrobione abys mógł grać w Talizmana i Sigmara.

Jedno jest pewne, że GW napiera teraz planszówkami, nie wstydzi ich się, robi dodatki i co najważniejsze promuje je także w WD itd. Jedyny minus, że nie ma takich typowych dodatków do ktorych nas inne firmy przyzwyczaiły nie koniecznie to musi być FFG, może być CMON itd czyli figsy +karty+ plansze itd


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Mały Nemo »

Jak dla mnie to byle to był wciąż Taliznan, to może promować nawet i samych bogów Chaosu i inne mało popularne bitewniaki. ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: stave »

Wiesz właśnie z tym może być problem. Pamiętasz Warhammer Questa? tego starego? grałeś chociaż w niego? Silver Tower to nowa odsłona tego - problem w tym, że gra niby fajna serio, ale to juz kompletnie nie to samo.

GW zobaczyło zysk w planszówkach - w ogóle wiele w ciągu ostatnich miesięcy w GW sie zmieniło - co najważniejsze na lepsze - i zaczęli zupełnie inaczej działać, dojrzeli graczy :mrgreen: a nie pieniądze :lol: zaczeli rozmawiac Panie a to juz jest mega wyczyn jak na nich :mrgreen:

Innymi slowy talizman wyjdzie na bank i to z GW ale może to nie być to co znamy.

Teraz stary dobry Bloodbowl wychodzi jest już reklama w WD - więc na serio wzieli się za planszówki.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Bludgeon »

stave pisze:Wiesz właśnie z tym może być problem. Pamiętasz Warhammer Questa? tego starego? grałeś chociaż w niego? Silver Tower to nowa odsłona tego - problem w tym, że gra niby fajna serio, ale to juz kompletnie nie to samo.
To dobrze, bo po co kupować jeszcze raz to samo. Pewnie będę w mniejszości ale jeśli GW ma zrobić nowy talizman to niech wprowadzą tak dużo zmian jak się da. Oczywiście duch starej gry musi być zachowany ale wszystko inne może iść pod tasak. Nie obraziłbym się np. gdyby ruch nie był losowy a walka z wrogami bardziej zaawansowana mechanicznie.
stave pisze:GW zobaczyło zysk w planszówkach - w ogóle wiele w ciągu ostatnich miesięcy w GW sie zmieniło - co najważniejsze na lepsze - i zaczęli zupełnie inaczej działać, dojrzeli graczy :mrgreen: a nie pieniądze :lol: zaczeli rozmawiac Panie a to juz jest mega wyczyn jak na nich :mrgreen:
I fajnie.

Mnie ciekawi czy, jeśli faktycznie wydadzą nowy talisman, to osadzą go z powrotem w świecie warhammera. Jeśli tak, to kolejnym sposobem w jaki mogą odróżnić nową edycję od starych będzie nadanie postaciom i obszarom unikalnych nazw, jak w runebound. Czyli nie gramy np elfem tylko mamy jakiegoś elfa z imieniem. Nie wiem w sumie czy chcę to ale jest to możliwe.


What a view.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: stave »

Wiesz WFB nie ma i nie wróci, a jak juz to nie prędko - Warhammer na tę chwile nie istnieje, na chwile obecna jest Sigmar - gdzie wsio ma swoje nazwy - wiesz PRAWA AUTORSKIE itd. Nie masz np.: Krasnoludów czy Orków to jest popularne i nie można mieć nad tym władzy - nadali im nowe nazwy, tak aby jeśli będziesz chciał ich uzyć - wpierw musisz pogadać z GW, cos ala Beholder od Wizardów hehe

Ale fakt może tak być ze bohaterowie będą imienni - to jest możliwe i całkiem może być to fajne. Na razie jedynie co można zrobić to tylko czekać.

Sa jedynie "trzy" smutne wiadomości jeśli chodzi o Talizmana by GW :

- only ENG
- cena za podstawkę pewnie 300 -400 zł w zależności ile figsów tam wrzucą
- postacie ze świata Sigmara, czyli Ork to teraz Orruk czy jakos tak sie wabi hehe


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Bludgeon »

stave pisze:Wiesz WFB nie ma i nie wróci, a jak juz to nie prędko - Warhammer na tę chwile nie istnieje, na chwile obecna jest Sigmar
No wiem wiem, pisząc warhammer chodziło mi o jego obecną twarz czyli Age of Sigmar.
stave pisze: - cena za podstawkę pewnie 300 -400 zł w zależności ile figsów tam wrzucą
Jakaś część mnie ma nadzieję że następna edycja będzie bardzo zbliżona do poprzedniej bo wtedy będę kompletnie nie miał ciśnienia żeby to kupić :P
Ostatnio zmieniony czwartek 27 paź 2016, 00:34 przez Bludgeon, łącznie zmieniany 1 raz.


What a view.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Bludgeon »

Bludgeon pisze:
stave pisze:Wiesz WFB nie ma i nie wróci, a jak juz to nie prędko - Warhammer na tę chwile nie istnieje, na chwile obecna jest Sigmar
No wiem wiem, pisząc warhammer chodziło mi o jego obecną twarz czyli Age of Sigmar.
A chcielibyście modularną planszę? Czyli w podstawce masz 3 plansze, każda prostokątna i niezależna kraina (1 zewnętrzna, 1 środkowa 1 wewnętrzna), każda w jakimś stylu np pustynna i ze swoją talią przygód. Potem dokupując dodatki masz dodatkowe plansze które dokładasz jak chcesz i to decyduje jak się między nimi przechodzi.


What a view.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: stave »

Hehe dobre, mnie się ta opcja podoba ale wiesz, zobaczymy na co wpadną - może zrobią modularna, a może dodatkowo tak jak w Silver Towerze obustronnie zadrukowaną hehe.
GW ma różne pomysły. Myślę, że w przyszłym roku powoli będziemy się o tym mogli przekonać bo i tak do końca licencji FFG dupa.

Dla mnie jest pytanie: jak będzie się rozwijać właśnie ta cześć planszówkowa - powracają do korzeni, czy to tylko taki czysty zabieg marketingowy co by ludzi zaczarować - mam wielką nadzieję że nie. Myslę, że przyszly rok dużo nam powie o ich planach, zresztą do końca tego jeszcze coś się pewnie wydarzy ale tomoże w 40k - bo maja robić reedycje i się wszyscy zastanawają jak bardzo będzie to przypominac Sigmara.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 48

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: astrawiator »

Było by super !!!
Eksperymentuję też z rozmiarem planszy, zmniejszyłem planszę z podstawki do rozmiarów tej z MiMa. Jak się rozłoży TMiMa z planszami z dodatków to ciężko się wszystko ogarnia.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Bludgeon »

stave pisze:Hehe dobre, mnie się ta opcja podoba ale wiesz, zobaczymy na co wpadną - może zrobią modularna, a może dodatkowo tak jak w Silver Towerze obustronnie zadrukowaną hehe.
Nawet o tym nie pomyślałem, ale to jak najbardziej możliwe. Nawet w FFG edycji mamy taki przypadek przecież.
stave pisze:Dla mnie jest pytanie: jak będzie się rozwijać właśnie ta cześć planszówkowa - powracają do korzeni, czy to tylko taki czysty zabieg marketingowy co by ludzi zaczarować - mam wielką nadzieję że nie. Myslę, że przyszly rok dużo nam powie o ich planach, zresztą do końca tego jeszcze coś się pewnie wydarzy ale tomoże w 40k - bo maja robić reedycje i się wszyscy zastanawają jak bardzo będzie to przypominac Sigmara.
To jest pytanie za 100 punktów. Też jestem bardzo ciekawy jak to się będzie wszystko rozwijało.


What a view.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Bludgeon »

astrawiator pisze:Było by super !!!
Eksperymentuję też z rozmiarem planszy, zmniejszyłem planszę z podstawki do rozmiarów tej z MiMa. Jak się rozłoży TMiMa z planszami z dodatków to ciężko się wszystko ogarnia.
A co z planszami narożnymi? Też zmniejszasz? Bo o ile podstawowa plansza przeżyje zmniejszenie o około 20% bez problemu, to plansze narożne i krainy odmętów już nie.


What a view.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Mały Nemo »

Warhammera Questa nie znam, bo ja od zawsze bidny jako mysz kościelna na przednówku. Ale szczerze mówiąc idea wydania Talizmana, szczególnie punkty 1 oraz 3 Twojej listy, mogą mnie interesować. Jestem chyba jednym z bardzo niewielkiej grupy ludzi, którym zarówno Relic jak i Horus się podoba, bo podchodzą do Talismana trochę inaczej. Zresztą znając mojâ twórczość autorską można dojść do wniosku, iż im bardziej nowy Talisman się będzie od siebie różnił, tym dla mnie lepiej. Biorąc pod uwagę, iż już raz GW w całości popełniło swoją wariację na temat Talismana (3. edycja), po jej kształcie myślę, iż mogę być spokojny. Na pewno będzie odstawać od pozostałych Talizmanów i niekoniecznie w tym złym kontekście. A jakby nie paczeć, to 4. edycja od FFG czerpała garściami z 3. edycji, więc wcale taka zła ona nie musiała być ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Bludgeon »

Nemomon pisze:Biorąc pod uwagę, iż już raz GW w całości popełniło swoją wariację na temat Talismana (3. edycja), po jej kształcie myślę, iż mogę być spokojny. Na pewno będzie odstawać od pozostałych Talizmanów i niekoniecznie w tym złym kontekście.
Ale nie zapominajmy że GW popełniło też edycję 4.0, która była boleśnie odtwórcza.


What a view.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: Mały Nemo »

Ale to ich dywizja, która nota bene na co dzień zajmowała się wydawaniem knig, go popełniła. Piza tem pewnie chcieli wrócić do korzeni, by ludzie, którzy grali w Talismana 20 lat temu, sobie przypomnieli, na czym Talisman, ten nowy, bazuje i o czym jest ta gra.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 48

Re: Koniec TMiM spod znaku FFG

Post autor: astrawiator »

Bludgeon pisze:
astrawiator pisze:Było by super !!!
Eksperymentuję też z rozmiarem planszy, zmniejszyłem planszę z podstawki do rozmiarów tej z MiMa. Jak się rozłoży TMiMa z planszami z dodatków to ciężko się wszystko ogarnia.
A co z planszami narożnymi? Też zmniejszasz? Bo o ile podstawowa plansza przeżyje zmniejszenie o około 20% bez problemu, to plansze narożne i krainy odmętów już nie.
W przyszłym tygodniu wstawię fotkę jak to wygląda bo nie mam teraz dostępu do pomniejszonej planszy. Nie wiem jak będzie z narożnymi. Mam zeskanowane ale mam tylko skaner A4 więc muszę to kiedyś złożyć do kupy, wydrukować i zobaczę jak wyjdzie. Chyba, że ktoś ma skan narożnych plansz ? Byłbym wdzięczny. Mogę też podesłać swoje skany jeśli ktoś by mi to posklejał w całość bo mi to kiepsko wychodzi :P


Zablokowany