Talisman co dalej??

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Talisman co dalej??

Post autor: vincent »

witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego secika
Postawka,Góry,Podziemia,Reaper,Pani Jeziora,Królowa Lodu...myślę teraz intensywnie nad kolejnym małym i dużym rozszerzeniu..jakie są wasze opinie co mogłoby dostarczyc fajnych poszukiwaczy i karty??
Myślę nad miastem,żeby mozna było szybciej spożytkować kaske...Co do małego dodatku waham się między wilkołakiem a Krainą ognia..
co polecacie?


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman co dalej??

Post autor: Bludgeon »

Wilkołak lepszy od Krainy Ognia.
Miasto jest dobrym pomysłem jeśli macie nadmiar kasy w grze (a pewnie macie jeśli gracie z Górami)
Kataklizm ma bardzo fajnych poszukiwaczy.


What a view.
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman co dalej??

Post autor: Wiktor »

Miasto jest chyba dodatkiem, który ma najmniej fantastycznego klimatu i bardzo ułatwia grę. To jeden wielki sklep. Są opinie, że to niedopracowany dodatek i ja się z tym zgadzam. Często nie gram z miastem i odradzam tego dodatku, więcej frajdy dadzą Ci Góry lub Podziemia. Góry są o tyle lepsze od Podziemi, że częściej się z nich korzysta, bo nie są aż tak wymagające jak Podziemia.


Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Talisman co dalej??

Post autor: vincent »

no właśnie wczoraj grałem z kumplem i zużyliśmy całe złoto..tak wyszło i pomyślałem,że byłaby to idealna okazja do zakupów w mieście...ale chyba i tak miasto lepsze niż las ??


Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Talisman co dalej??

Post autor: Miszon »

Ja akurat bardzo lubię Miasto choć zgadzam się że to sklep ;) .
Las jest ciekawy ale z drugiej strony daje odczucie że trochę mało dali jak na duży dodatek. Lekki niesmak z tego powodu.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman co dalej??

Post autor: Wiktor »

Wybór między Lasem a Miastem to jak wybór między bólem zęba a ucha. Podziemia i Góry są dobrze zrobionymi dodatkami, a Las i Miasto nie są już tak dobre.
Las jest ciekawy: plansza, karty. Niestety, wprowadzenie zasad związanych z jasnym i ciemnym losem nie jest zbyt udanym pomysłem. Po prostu gracze mogą sobie bardzo szkodzić w grze i nie wpływa to dobrze na grę. Po prostu dysponowanie ciemnym losem i zmuszenie innego gracza do ponowienia rzutu kością jest lepsze niż wiele czarów, czy innych sposobów na szkodzenie.


Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Talisman co dalej??

Post autor: Miszon »

Tak to drugi aapekt przy którym jeśli chodzi o Las bym się mocno zastanawiał. Natomiast jak kolega pytający ma już Góry i Podziemia no to lepszego dużego dodatku mieć nie będzie.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman co dalej??

Post autor: Krzysiek »

Wiktor pisze:Wybór między Lasem a Miastem to jak wybór między bólem zęba a ucha.
Czyli bardzo łatwy?


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman co dalej??

Post autor: Wiktor »

Tylko jeśli nie ma się zębów.


Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Talisman co dalej??

Post autor: vincent »

hmmm..dzisiaj grałem z Miastem..graliśmy we trzech(wszyscy zaprawieni w starych Magio-mieczowych czasach) i muszę przyznać,że nie będę w niego inwestował..o wiele więcej frajdy sprawia rumak ze stajni (za 6sz) niż za 4sz ze stałego pola..muł na wyciągnięcie ręki również odbiera ograniczenia wynikające z posiadania 4 przedmiotów..W związku z tym zainwestuje w dwa małe dodatki..(na pewno wilczek) i pewnie krainę ognia,żeby we dwójkę grać szybciej i z wiekszym ostrzem noża na gardle.Choć generalnie muszę przyznać,że dodatki wymienione przeze mnie w pierwszym poście tak czy owak zapewniają bardzo satysfakcjonującą sesję...czekam za zlocik na południu..:)


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman co dalej??

Post autor: Wiktor »

vincent pisze:czekam za zlocik na południu..:)
Było już forumowe granie na południu. Może jak już zadomowisz się na forum, to sam coś zorganizujesz? Dodaj do opisu profilu miejsce, z którego jesteś. Południe to tak samo Przemyśl jak i Kraków czy Wrocław.
Póki co zapraszamy na Zjazd do Gdańska.

Zjazd na południu... Byliśmy na zamku w Malborku, teraz jest zjazd w Bramie Nizinnej, to może następny będzie... Wawel?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman co dalej??

Post autor: Mały Nemo »

Miasto jest faktycznie bardzo średnio-dobrym dodatkiem i wielu graczy go nie lubi. Ludzie w różny sposób go modyfikują, np. usuwają w talii Zbrojowni Kiścień, Skrybę ograniczają do 1 użytku. Ja sam bym proponował zabronić Poszukiwaczom atakować siebie nawzajem na obszarach Sklepów.

Las aż takim złym dodatkiem nie jest, a instrukcja do niego zawiera również zasady pozwalające w niego grac bez potrzeby używania ciemnego i jasnego Losu. Warto przy tym wspomnieć, iż pierwotnie ciemny Los miał być o wiele, wiele bardziej potężniejszy niż to, co ostatecznie otrzymaliśmy. Relatywnie więc można pocieszyć się myślą, iż zawsze mogło być gorzej ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Talisman co dalej??

Post autor: vincent »

Zakupiłem Wilkołaka i Krainę Ognia...i takie wynalazki,które wspaniale porządkują sprawę w pudełkach http://allegro.pl/pudelka-do-kart-talis ... 67666.html
Kurcze wczoraj mi mignął post kogoś,kto sprzedawał dodatki,ale kurcze nie wiem jak do niego trafić.Miasto i Smoki po stówie..poprosiłbym o kontakt.Jestem zbyt nowy na forum jeszcze,powoli ogarniam mechanikę..
A mieszkam w Kielcach,organizacja spociku jest jak najbardziej realna..oczywiście w zależności od frekwencji..a tak swoją drogą jak często odbywają się zloty i ile mniej więcej średnio osób przybywa?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman co dalej??

Post autor: Mały Nemo »

vincent pisze:Kurcze wczoraj mi mignął post kogoś,kto sprzedawał dodatki,ale kurcze nie wiem jak do niego trafić.Miasto i Smoki po stówie..poprosiłbym o kontakt.Jestem zbyt nowy na forum jeszcze,powoli ogarniam mechanikę..
Na prawie samy dole forum jest dział Targowisko i tam znajdują się oferty kupna i sprzedaży. Temat, o którym pisałeś, to pewnie ten temat: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?f=36&t=7290
vincent pisze:A mieszkam w Kielcach,organizacja spociku jest jak najbardziej realna..oczywiście w zależności od frekwencji..a tak swoją drogą jak często odbywają się zloty i ile mniej więcej średnio osób przybywa?
Różnie się odbywają, w zależności kto ile ma czasu pomóc coś takiego zorganizować. Jako, że zjazdy odbywają się po Polsce, to trudno jest nam zorganizować coś zupełnie samemu, zważywszy iż wielu z nas mieszka "tu i tam". Zawsze jest potrzebny nam ktoś, kto mieszka na miejscu i będzie mógł zorganizować miejsce i rozmawiać z ludźmi. O ile się nie mylę, to zjazd w Gdańsku będzie naszym 5. zjazdem. Frekwencja jest różna, ale z reguły 10 do 15 osób jest.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Talisman co dalej??

Post autor: vincent »

Dzisiaj pierwsza sesja z Kraina Ognia i Wilkołakiem..bardzo fajny mechanizm z dniem i nocą i dzięki temu spotkania z wilkołakiem nie są częste i dodają większego smaczku niż Reaper...co do krainy to świetni poszukiwacze. Trochę natomiast mieliśmy zagwozdkę z Ifrytami i spalaniem ziemi...dość niejasne to dla mnie na razie..muszę jeszcze pogryźć zasady


Awatar użytkownika
vincent [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Talisman co dalej??

Post autor: vincent »

może jest ktoś z okolic Kielc i ma ochotę pograć?? niestety mój wierny kompan przeprowadza się a nie moge pozwolić by gra się kurzyła...
hmmm?


Awatar użytkownika
Elya
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 23 paź 2016, 22:27
Lokalizacja: Katowice
Płeć:
Wiek: 27

Re: Talisman co dalej??

Post autor: Elya »

A może jakiś zlot w Katowicach lub okolicach? :P Znam sympatyczne miejsce, gdzie sprzedają herbatę, jakieś rzeczy z alkoholem i kakao, jest tam jedno fajne miejsce na dywanie z poduszkami, gdzie mogłoby się zmieścić pewnie 10-15 osób, czasem tam spotkania robią fani jednego ze smoczych forów i miejsce się sprawdza. Razem ze mną mogłyby pewnie przyjść ze dwie osoby.


ke3l
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Uczestnik Zjazdów
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 04 paź 2016, 11:10
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Talisman co dalej??

Post autor: ke3l »

Jak ktoś z Białegostoku to się można do mnie odezwać ;)


Wiem tylko jak się nazywam, ile mam lat i dlaczego kura przebiegła przez szosę.
ODPOWIEDZ