Malowanie postaci :)

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tuptak89 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: piątek 15 lip 2016, 20:34
Lokalizacja: Rożnowo
Płeć:
Wiek: 34

Malowanie postaci :)

Post autor: tuptak89 »

Witam chciałbym pomalować sobie postacie do Talisman'a ale nie wiem czym i w jaki sposób to zrobić , dlatego chciałem was prosić o pomoc . Chodzi mi i spis rzeczy i pomocy dzieki którym mogę uzyskać kolorowe postacie. Wydaje mi się ze potrzebne jest jakiegoś rodzaju szkło powiększające i jakieś przybory malarskie ale nie wiem dokładnie . Dziekuję z góry za pomoc !


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie postaci :)

Post autor: abubu »

Polecam wątek poświęcony właśnie malowaniu figurek

Do samego malowania oczywiście przydał by się zestaw malarski składający się z:
- pędzli (na start polecam Hobby Brush Starter Set oraz Wargamer Most Wanted Brush Set)
- farbek (tutaj jest spory wybór, generalnie polecał bym farbki akrylowe Citadel, jednak są one dość drogie - około 8zł za 1 kolor)
- skalpela (do usunięcia nadlewek z formy)
- papieru ściernego (bardzo drobny, do szlifowania i wyrównywania powierzchni)
- palety (raczej plastikowej, może być co bądź, ja nawet kiedyś używałem wytłoczki na tabletki - mogłem w ten sposób używać sporą ilość kolorów [rozcieńczonych] na raz bez ich mieszania)
- lupy modelarska (to raczej opcjonalnie, nie każdy potrzebuje)

Jeżeli byś jeszcze planował zdobienie podstawek, to dodatkowo:
- klej wikol
- różne "surowce" (od piaski, kamyczków, po różne nasiona, trawki, korzenie, korek, itp.)
- pędzel do "drybrush" (stary, może być już wysłużony, z raczej twardszym włosiem pędzel)
- i wiele różnych drobiazgów (zależy od wyobraźni)


Generalnie nie ma jednej listy uniwersalnej.. po prawdzie to wystarczy bardzo mały pędzel (np. 0, do malowania detali) i ciut większy (do malowania "większych" powierzchni) + zestaw farbek (nie koniecznie akrylowych, ale z nimi się łatwo pracuje) z dowolnej firmy/palety no słoik na wodę.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
tuptak89 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: piątek 15 lip 2016, 20:34
Lokalizacja: Rożnowo
Płeć:
Wiek: 34

Re: Malowanie postaci :)

Post autor: tuptak89 »

Dzieki myślę ze na dniach coś zaczne próbować :) Chyba zaczne od ropuchy bo jest łatwa moim zdaniem.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Malowanie postaci :)

Post autor: abubu »

Również od ropuchy zacząłem.

Tak rada dla początkującego: nie próbuj od razu na "gotowo" malować kolorów bazowych. Lepiej ciut bardziej rozcieńczyć farbkę i zrobić kilka cienkich warstw, niż jedną/dwie grube. W ten sposób nie stracisz detali a większe powierzchnie płaskie, nie będą miały widocznych pociągnięć pędzla.

Jeżeli chodzi o farbki, to na początek kupiłem sobie w papierniczym zwykły zestaw farbek akrylowych w tubkach (chyba 12 kolorów) w cenie do 20zł za całość.

Po malowaniu warto zabezpieczyć swoje wypociny lakierem bezbarwnym (np. bezbarwny lakier do felg w sprayu, lepiej matowy niż błyszczący, a najlepiej pół-mat / satynowy). O lakierowaniu powinno być w temacie, do którego dałem odnośnik wcześniej.

W tym samym temacie możesz szukać inspiracji (wygląd/kolory/itp). Zdjęcia moich figurek już są niedostępne przez genialnego imageshack, ale jak kiedyś się zbiorę to je wrzucę ponownie. Wszystkie pomalowane figurki też są dostępne na stronie Johna (http://www.talismanisland.com -> menu -> miniatures -> revised 4th edition + pogrupowane według dodatków)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
ODPOWIEDZ