Talisman - Cataclysm

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5773
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: abubu »

Valdi pisze:Blu, lepiej odrazu zaprezentować :D
Obrazek
Chłopaki, takie "rozluźniacze" to możecie w poniedziałek rano :) ale w sumie na weekend też wskazane :D

Ps. Na początku też za pierwszym razem przeczytałem "MLECZ"


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Kufir »

Hehe dobre ! :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Kufir »

Czy w dodatku kataklizm doszło jakieś alternatywne zakończenie wpływające na rzucanie Rozkazu ?


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Mały Nemo »

Kufir pisze:Czy w dodatku kataklizm doszło jakieś alternatywne zakończenie wpływające na rzucanie Rozkazu ?
Tak, de facto doszedł całkowicie nowy Rozkaz i jest on traktowany jako domyślny dla tej planszy:
Wieczna Korona

<gwiazdka>Jeśli Poszukiwacz znajduje się na obszarze
Korony Władzy i nie ma tam żadnego innego
Poszukiwacza, na początku każdej swojej tury
musi rzucić Zaklęcie Rozkazu. W tym celu rzuca
1 kością i porównuje wynik z poniższą listą:
1) Tracisz 1 punkt Życia.
2) Wszyscy Poszukiwacze tracą po 1 punkcie
Życia.
3-5) Wszyscy inni Poszukiwacze tracą po
1 punkcie Życia.
6) Wszyscy inni Poszukiwacze posiadający
najmniej punktów Życia zostają zabici.

===

Jeśli Poszukiwacz znajduje się na obszarze
Korony Władzy razem z innym Poszukiwaczem,
musi odbyć z nim spotkanie, zamiast rzucać
Zaklęcie Rozkazu.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Kufir »

Dzięki Nemo ! Na Ciebie zawsze można liczyć ! :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Odyn »

Powiem Wam szczerze, że kusi mnie niesamowicie ten dodatek :D Plansza wygląda pięknie, Poszukiwacze wzorcowo odwzorowani. No i modyfikacja Zaklęcia Rozkazu też na plus. Nie bardzo rozumiem tylko funkcję tych kart osad/mieszkańców, będę musiał Gametrolla jeszcze raz spotkać na yt :D
Czy warto dołączyć ten dodatek jeśli gra się tylko z dodatkami: Żniwiarz, Wilkołak, Pani Jeziora i Królowa Lodu (w zamyśle mam jeszcze Podziemia)? Inne dodatki sobie odpuszczę. Dodam, że gram zawsze z wszystkim co posiadam :)


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Bludgeon »

Odyn pisze:Nie bardzo rozumiem tylko funkcję tych kart osad/mieszkańców
Z punktu widzenia gracza :
+ masz mniejszą pewność co będzie na obszarach Miasto, Gospoda, Wioska, Cmentarz, Kapliczka, Zamek, ale większą różnorodność (bo kart jest 40), więc jest ciekawiej więc na plus
- różne wręcz niezbędne funkcje planszy znikają i mogą (ale nie muszą się pojawić). Jest to IMO duży minus bo utrudnia i spowalnia niepotrzebnie grę brak dostępu do leczenia czy alchemika. Karty przeklęte których można się pozbyć tylko w określonych miejscach też stają się dużo groźniejsze niż oryginalnie miały być
- spora część kart mieszkańców mogłaby spokojnie być nieznajomymi, niczym się nie różnią

Z punktu widzenia twórcy dodatków Mieszkańcy są genialni bo mogę swobodnie modyfikować co się na tych obszarach dzieje. Pole do popisu ogromne.

Tak więc sama idea Mieszkańców jest super, wykonanie do przełknięcia ale słabe i nie przemyślane.


What a view.
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Odyn »

Bludgeon pisze:
Odyn pisze:Nie bardzo rozumiem tylko funkcję tych kart osad/mieszkańców
Z punktu widzenia gracza :
+ masz mniejszą pewność co będzie na obszarach Miasto, Gospoda, Wioska, Cmentarz, Kapliczka, Zamek, ale większą różnorodność (bo kart jest 40), więc jest ciekawiej więc na plus
- różne wręcz niezbędne funkcje planszy znikają i mogą (ale nie muszą się pojawić). Jest to IMO duży minus bo utrudnia i spowalnia niepotrzebnie grę brak dostępu do leczenia czy alchemika. Karty przeklęte których można się pozbyć tylko w określonych miejscach też stają się dużo groźniejsze niż oryginalnie miały być
- spora część kart mieszkańców mogłaby spokojnie być nieznajomymi, niczym się nie różnią

Z punktu widzenia twórcy dodatków Mieszkańcy są genialni bo mogę swobodnie modyfikować co się na tych obszarach dzieje. Pole do popisu ogromne.

Tak więc sama idea Mieszkańców jest super, wykonanie do przełknięcia ale słabe i nie przemyślane.
Powiem szczerze, że nie zachęca ten dodatek. Obejrzałem jeszcze raz recenzję GameTrolla po przeczytaniu Twojej odpowiedzi na moje pytanie i jedyne, co mi się podoba to wykonanie planszy (ponura, a zarazem malownicza) oraz sami Poszukiwacze (Potomek Magii za bardzo przekombinowany, natomiast Mutant i przede wszystkim Barbarzyńca na plus z mojego punktu widzenia - ogólnie wszystkie figurki z tego dodatku ładnie wykonane oraz przedstawione na kartach). Patrząc od strony grywalnej to osobiście preferuję podstawową planszę. Wiem, że nie byłbym usatysfakcjonowany do końca grą na tej planszy, a 160 zł wydać by mieć to nie moja broszka :) Potencjał na pewno był, aczkolwiek bardziej zachęciłyby mnie dodatki narożne, na które dotychczas patrzyłem mniej łaskawym okiem (np. Las albo Miasto).
Dzięki za odpowiedź! :)


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: vincent »

ja nie wyobrażam już sobie gry bez Kataklizmu,aczkolwiek zgadzam się,że przydałaby się porządna talia mieszkańców i jakiś świeży pomysł mechaniczny z reliktami.


Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Bludgeon »

vincent pisze:ja nie wyobrażam już sobie gry bez Kataklizmu,aczkolwiek zgadzam się,że przydałaby się porządna talia mieszkańców i jakiś świeży pomysł mechaniczny z reliktami.
W mojej wersji zadbałem o obie te rzeczy ;)


What a view.
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Odyn »

Dobra, przekonaliście mnie do Kataklizmu (Kraina Wewnętrzna jest trudniejsza, w końcu Barbarzyńca, grafiki piękniejsze, no i ogólnie gra staje się ciut trudniejsza przy braku Czarodziejki czy Alchemika na starcie) :D Pytanie, które nasunęło mi się po przeczytaniu którejś tam recenzji:
- jak wygląda przemieszczanie się Mieszkańców? Wszedłem na obszar Gospody, wylosowałem Barmankę. Rozpatruje jej kartę i zostawiam na tym obszarze, by pomogła w odbudowaniu tego miejsca. Inny Poszukiwacz, który tu dotrze może wylosować kolejnego Mieszkańca (to pytanie bardziej dotyczy Wioski/Miasta, gdzie były 3 opcje odwiedzin, ale może coś zmieniło się w tym dodatku :) ) i/lub przemieścić Barmankę na inny obszar?


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Berni »

Teraz może być nawet 10ciu Mieszkańców na jednym obszarze o ile tekst na karcie odpowiada temu obszarowi.
Generalnie podczas moich rozgrywek, obszary na rogach planszy + Zamek i Cmentarz są naprawdę mocno zaludnione i w ogóle nie rozumiem tych tekstów, które padają że w Kataklizmie jest trudniej.
Ja cały czas mówię, że jest o wiele łatwiej z Mieszkańcami i większe możliwości odwiedzin są niż na starej planszy...


Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Bludgeon »

gobos77 pisze:Teraz może być nawet 10ciu Mieszkańców na jednym obszarze o ile tekst na karcie odpowiada temu obszarowi.
Generalnie podczas moich rozgrywek, obszary na rogach planszy + Zamek i Cmentarz są naprawdę mocno zaludnione i w ogóle nie rozumiem tych tekstów, które padają że w Kataklizmie jest trudniej.
Ja cały czas mówię, że jest o wiele łatwiej z Mieszkańcami i większe możliwości odwiedzin są niż na starej planszy...
Bo jest, na samym początku.
Mi się nie podobało że pod koniec leżało po 5-6 kart w niektórych miejscach. Nieczytelny burdel był.
Nie jestem też fanem faktu że duża część to tak naprawdę nieznajomi w innej skórze.


What a view.
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Odyn »

Czyli wchodząc na obszar z już odkrytym Mieszkańcem co robię najpierw: ciągnę kartę kolejnego Mieszkańca, a potem wybueram kogo odwiedzam? Czy tylko mam możliwość pociągnięcia karty, a równie dobrze mogę odwiedzić tego, który się tam już znajduje?


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 971
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Berni »

Losujesz Mieszkańca i decydujesz, którego odwiedzić (jeżeli jest więcej niż jeden).
Pod koniec tury, jeżeli obszar nie odpowiada obszarowi z karty Mieszkańca, zostaje on odrzucony.


Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 896
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: Odyn »

gobos77 pisze:Losujesz Mieszkańca i decydujesz, którego odwiedzić (jeżeli jest więcej niż jeden).
Pod koniec tury, jeżeli obszar nie odpowiada obszarowi z karty Mieszkańca, zostaje on odrzucony.
Fajne rozwiązanie, bo każda rozgrywka może się inaczej ułożyć - przy odrobinie pecha bardziej ciekawi mogą spaść na stos odrzuconych. Przynajmniej niektóre pola ożyją, bo np Cmentarz/Kaplica na głowniaku były przeciętne, a czasem nawet nudne, bo u mnie to zazwyczaj próbowali sie modlić i rzadko kiedy komu to wychodziło.
Pozostaje tylko pytanie w jaki sposób Mieszkańcy się przesuwają? Jest taka informacja zawarta na ich karcie? Czy po prostu chodzi tu o odrzucenie Mieszkańca na stos, gdy został wylosowany na nie swoim obszarze


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
blazius
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magowie Mroku
Mała Pustynia
Pojedyncze karty
Przedpola Piekieł
Źródła Magii
Posty: 909
Rejestracja: sobota 30 mar 2013, 05:38
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Re: Talisman - Cataclysm

Post autor: blazius »

Są odrzucani na stos kart Mieszkańców. Są przypisani do konkretnych obszarów. Jak Mieszkaniec nie pasuje do danego obszaru to po spotkaniu spada z planszy na stos kart odrzuconych. Z atrybutem "Dowolny" zawsze na planszy zostaje.

To są nietypowi Nieznajomi. Główna różnica to taka że karta Mieszkańca nie jest kartą Przygody.


Moje autorskie karty i zestawy kart do gry Talisman: Magia i Miecz (TMiM) na Chomiku:
Obrazek
ODPOWIEDZ