Witamy na forum! Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)

RANKING POSZUKIWACZY

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o TMiM niedotyczące Twórczości graczy, Zasad itp.
Awatar użytkownika
Visenna
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Kontakt:

Re: RANKING POSZUKIWACZY

Post autor: Visenna » środa 05 lip 2017, 14:45

Fakt, często jest tak jak mówisz Odyn. Zawsze mnie bawi jak wyobrażam sobie wróżkę lub leśnego duszka, robiących rzeźbę xD

Informuję o dużych opóźnieniach rozszerzenia "Konflikt", bo mam zbyt wiele obowiązków (szkoła, praca, nauka jazdy, matura i 2 egzaminy kwalifikacyjne) :( Z tego powodu również nie czytam zbytnio postów, więc kontaktujcie się ze mną tylko przez PW.

Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
Webmaster
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Uczestnik
Kontakt:

Post autor: abubu » środa 05 lip 2017, 14:59

Precz ze stereotypami!!! ;)

Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.

Awatar użytkownika
Odyn
Kupiec
Kupiec
Kupiec

Post autor: Odyn » środa 05 lip 2017, 15:18

Dlatego moją ulubioną postacią jest Upiorny Rycerz. Grunt, by miał możliwość posiadania 3 Zaklęć (najlepiej dwa odbijające i jedno ofensywne) i zawsze Rumaka w pogotowiu. A tak to pompuję w Siłę. Jedynym mankamentem jest jego Los - sztuk 1 - ale nie można mieć wszystkiego. Czasem potrafi to pokrzyżować plany i to dość mocno. Dlatego mile widziany również Złodziej Losu w ręce. Nie zmienia to faktu, że uwielbiam gościa i jak jest mi dane nim grać to Korona jest moja.
Tak było dotychczas, z jednym małym wyjątkiem - gdy na początku gry: najpierw wykorzystałem swój jedyny punkt Losu, a później nie udało mi się przerzucić rzutu i stałem się Ropuchą :P tak potraciłem większość Życia i w końcu mnie zabili. Losowość (nieobliczalność)! To lubię w tej grze :D

"Więcej życie nie pozwoli rozdzielić, niż śmierć połączyć może." Percy Shelley

Awatar użytkownika
Mak
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz

Post autor: Mak » wtorek 25 lip 2017, 12:54

Odyn pisze:Natomiast Mnich tylko pozornie jest słaby. Osoby, które nim grały ze mną całkiem dobrze sobie radziły.
O to to! Nigdy dotąd nie grałem Mnichem - ani jako dzieciak w Magii i Mieczu, ani w Talismanie. Jednak od zawsze wszyscy tak na niego narzekają (niektórzy wręcz wywalają go z talii), że postanowiłem spróbować. No i co? Fantastyczna postać! Odkąd zagrałem pierwszy raz, jest to najczęściej wybierany przeze mnie Poszukiwacz - jeśli tylko mam wybór. Dodaje 1 do Modlitwy, co jest wielkim plusem, ale najlepsze jest jego ograniczenie - zakaz używania Broni i Pancerzy, co innymi słowy oznacza brak potrzeby dźwigania prymitywnego żelastwa :D W ostateczności to punkty Losu, których Mnich ma aż 5, mogą mu posłużyć jako Pancerz. Przy jednoczesnej sile ducha, która pozwala Mnichowi dodać początkową wartość Mocy (3) do jego Siły, którą dość szybko można sobie podbudować, postać ta okazuje się cichą wodą rwącą brzegi - tak podczas pojedynków z Wrogami, jak innymi Poszukiwaczami. No i bez żalu zgarnia fanty takie jak Święta Lanca i zamienia je w brzdęk u Alchemika, a inni Dobrzy Poszukiwacze rozkładają ręce. Dziwne, że Mnich jest tak niepopularny, ale może to właśnie jego niepozorne zalety są tego powodem.
Ostatnio zmieniony wtorek 25 lip 2017, 13:15 przez Mak, łącznie zmieniany 2 razy.

www:

Obrazek

Awatar użytkownika
Little Nemo
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Akumajou Dracula Exp. Set
Alicization Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » wtorek 25 lip 2017, 12:58

W Magii i Mieczu NIKT na Mnicha nie narzekal. No noze jego przeciwnicy ;).

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
Mak
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz

Post autor: Mak » wtorek 25 lip 2017, 13:07

Ja pamiętam, że podczas wyboru Poszukiwaczy karta Mnicha była przewijana bez wczytywania się w Zdolności. To była szczenięca pochopność - założenie, że skoro postać nie może używać Broni, to na pewno jest cieniasem. No i pewnie jej wygląd - każdy wolał być Trollem, Czarnoksiężnikiem czy nawet Złodziejem, ale nie obdartusem z krucyfiksem :) Hehe, tak na marginesie, wraz z nową edycją wszystkie grafiki stanęły na głowie. Wojownik wygląda jak mazgaj, Czarnoksiężnik kłóci się z zaklętą księgą, Minstrel wygląda jeszcze bardziej demonicznie niż wcześniej, a Mnich zyskał jakąś tajemniczą dostojność. Chyba tylko Krasnolud wygląda lepiej w IV edycji, niż pacholę z Magii i Miecza.

www:

Obrazek

ODPOWIEDZ