Talisman Magia i Miecz: Kraina Ognia

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman Magia i Miecz: Kraina Ognia

Post autor: Mały Nemo »

A to masz pecha :P

Samuel bardzo lubił dodawać wstawki fabularne (a Kraina Ognia była jego pierwszym dodatkiem) i generalnie, gdzie tylko mógł, to starał się dodać słowo czy dwa. Moim zdaniem to dobra rzecz, bo przynajmniej takie teksty nadają grze odrobiny klimatu. Moim zdaniem lepiej jest dowiedzieć się, iż np. znalazłeś 2 sztuki złota gdzieś w kufrze, niźli że po prostu znalazłeś 2 sztuki złota, a gdzie, to domyśl się sam.

I nie, pomyliłeś dodatki Samuela z moimi. To do moich potrzebna jest lupa, do dodatków Samuela już nie ;). Acz fakt, iż Las może być trudniejszy do czytania z powodu jego ikonografii. Generalnie to niby tylko 2 ikonki, ale wciąż musisz pamiętać, którym z 4 możliwych stanów jesteś.

Sama Kraina Ognia jest bardzo ciekawa jak się gra ją wraz z podstawką i może jednym czy dwoma małymi dodatkami. Ja, jak grałem z nim i tylko podstawką, to potrafiłem podczas jednej gry nawet kilka razy zginąć, zwłaszcza że dużo kart to tak naprawdę "na koniec tury tracisz 1 punkt Życia". Tyle, że jak się gra z wieloma dodatkami naraz, to faktycznie na całą grę potrafi wyjść tylko 1 ifryt...


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ