Talisman: Pani Jeziora, subiektywnie i nie na temat.

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Liu Mulan [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: sobota 02 lis 2013, 13:14
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Talisman: Pani Jeziora, subiektywnie i nie na temat.

Post autor: Liu Mulan »

Zacznę od tego, że do niedawna talisman był dla mnie tą gorszą grą, gorszą w porównaniu z czym? No właśnie, tu was pewnie zaskoczę bo z Magicznym Mieczem. Jednak nie miało to w żadnym stopniu nic wspólnego z samą rozgrywką a jedynie sentymentem.
Grywałam w tę grę (MM) zaraz po tym kiedy ona wyszła, czyli jakieś 15 lat temu. O grze przypomniałam sobie jakieś 3 lata temu, udało mi się ją ponownie skompletować - niestety jako dzieciak nie przykładałam uwagi do zawartości pudełka (a szkoda). Magiczny Miecz posiadałam wraz z trzema dodatkami i jakoś tak nigdy nie mogłam znaleźć tych kilku godzin potrzebnych na rozgrywkę i tak leżał sobie w szafie oblatując kurzem.
Jakiś miesiąc temu przypomniał sobie o nim mój brat i go zabrał. Wtedy to ja przypomniałam sobie, że jakiś czas temu dostałam od znajomych talisman, w który nie grałam co ciekawe ze względu na brak dodatków. Szalenie błędne koło przyznacie, jednak wybaczcie jestem kobietą, moje rozumowanie nie musi być logiczne . :twisted: Powoli jednak dochodzimy do sedna tego tematu, czyli tego jak trafił do mnie dodatek do gry talisman: Pani Jeziora.
Kiedy z chłopakiem zaczęliśmy grać w talisman, momentalnie nas wciągnęło, jednak mała ilość kart przygód w wersji podstawowej, sprawia że gra szybko się nudzi. Rozwiązanie sytuacji było oczywiste - kupujemy dodatek. Mając doświadczenie z MM nie chciałam chwilowo wchodzić w dodatek planszowy, żeby za bardzo nie rozciągnąć rozgrywki. Przejrzałam forum w celu znalezienia odpowiedniego dodatku, przeanalizowałam opisy producenta i ostatecznie zdecydowałam się na Panią Jeziora - i wiecie co, to był genialny wybór.
Po wprowadzeniu dodatkowych kart i postaci gra zmieniła się diametralne. Co więcej nawet zginęłam, co w przypadku gry w podstawową wersje mi się nie zdarzyło. Ciekawe jest to że rozważałam zakup dwóch dodatków na raz, chciałam jeszcze królową lodu, ale na chwile się wstrzymam, bo ten dodatek wystarczająco rozwinął grę. Podoba mi się w zasadzie wszystko, a nagrody za zadania czarownika to bardzo miła opcja. Podsumowując ten mój wywód o wszystkim i o niczym, jak by ktoś zastanawiał się nad tym dodatkiem, zdecydowanie warto go nabyć. Miałam do was kilka pytań, bo pojawiło mi się podczas ostatniej gry kilka niejasności, ale nie pamiętam już w tym momencie jakich.
Pozdrawiam Liu Mulan - dawniej silver_shira.


Awatar użytkownika
blazius
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magowie Mroku
Mała Pustynia
Pojedyncze karty
Przedpola Piekieł
Źródła Magii
Posty: 913
Rejestracja: sobota 30 mar 2013, 05:38
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: blazius »

Z dodatkiem Pani Jeziora jest taki szkopuł że nie ma w nim Pani Jeziora. Enjoy.

ObrazekUploaded with ImageShack.com


Awatar użytkownika
Liu Mulan [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: sobota 02 lis 2013, 13:14
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Liu Mulan »

Czy mam rozumieć to tak, że w polskiej wersji wydawca zapomniał o głównej postaci dodatku? :-k
Dziękuje, jutro sobie wydrukuje.
Coś jeszcze powinnam wiedzieć?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Liu Mulan pisze:Czy mam rozumieć to tak, że w polskiej wersji wydawca zapomniał o głównej postaci dodatku? :-k
Nie, to autorka karta Blaziusa.

Pani Jeziora może faktycznie nie za często się pojawia w dodatku, aczkolwiek Zakończenie: "Święte Jezioro" jest właśnie jej poświęcone, więc uznawałbym, iż "zaliczyła" ona swoją obecność w dodatku.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

A i ten obszar startowy wodospad to gdzie niby jest?

PS A niby chodzi o ten w górach? Znaczy się, że Góry są must have?


Awatar użytkownika
blazius
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magowie Mroku
Mała Pustynia
Pojedyncze karty
Przedpola Piekieł
Źródła Magii
Posty: 913
Rejestracja: sobota 30 mar 2013, 05:38
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: blazius »

Nie ma w grze jeziora więc wypadło na wodospad. Potrzebna jest dodatkowa jedna kraina i dobrze żeby to były Góry. No i miecz który wypadałoby żeby był reliktem. W ostateczności możne być inny miecz, nawet zwykły z ekwipunku. Niestety nie testowałem bo wybraliśmy grę z Królową Lodu i wygląda że z nią będziemy grać.


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

@blazius można to było podciągnąć pod legendy arturiańskie i wprowadzić dodatkowy motyw w postaci nowej karty unikatowego oręża, jakim byłby Excalibur. :)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Liu Mulan [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: sobota 02 lis 2013, 13:14
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Liu Mulan »

blazius - No to szczerze przyznam trochę mi zamieszałeś z tą kartą, nie doczytałeś chyba dokładnie tego co pisałam - Pani Jeziora to na ten moment jedyny dodatek jaki posiadam, więc fakt że dla Twojej karty potrzebny jest jeszcze jeden dodatek nijak się ma z moimi założeniami. :roll:


Awatar użytkownika
blazius
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magowie Mroku
Mała Pustynia
Pojedyncze karty
Przedpola Piekieł
Źródła Magii
Posty: 913
Rejestracja: sobota 30 mar 2013, 05:38
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: blazius »

Doczytałem wątek, ale to wy macie forum nie doczytane:
Panią Jeziora zawsze można dostosować do podstawowej planszy. Tak jak Królową Lodu którą już przetestowałem i wymaga uściślenia w jednym miejscu.

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.p ... sc&start=0


Awatar użytkownika
Liu Mulan [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: sobota 02 lis 2013, 13:14
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Liu Mulan »

blazius pisze:Nie ma w grze jeziora więc wypadło na wodospad. Potrzebna jest dodatkowa jedna kraina i dobrze żeby to były Góry. No i miecz który wypadałoby żeby był reliktem. W ostateczności możne być inny miecz, nawet zwykły z ekwipunku. Niestety nie testowałem bo wybraliśmy grę z Królową Lodu i wygląda że z nią będziemy grać.
:doubt:


ODPOWIEDZ