Paskudny ślad na zgięciu planszy

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

rkBrain pisze: Chyba narobię zadymy na forum Galakty i FFG bo mam akurat trochę czasu.
I co Ci to da? Powiedz mi, to tej wiedzy nie zgłębiłem jeszcze... #-o


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
rkBrain [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

Valdi pisze:Lepiej zgłoś reklamacje... bo dalej idąc tym tokiem rozumowania - spadnie sprzedaż, wydawca stwierdzi że nie opłaca sie wydawać dodatków, gra upadnie - Ty będziesz odpowiedzialny za to !! Zamiast zrobić to co powinieneś czyli napisać reklamacje i oddać produkt, to sie burzysz krzyczysz jak byś miał 13 lat...
Poczytaj poprzednie posty. U wydawcy reklamowałem tego samego dnia co kupiłem.

I nie pisz mi żebym reklamował grę bezpośrednio w sklepie bo prawie zawsze wiążę się to z chodzeniem do UOKiK. Ja wiem, że tego nie zrobię i oni też. Małe sklepy przyjmują tylko nierozpakowane towary do zwrotu. Z resztą z tego co napisała Galakta, mógłbym jedynie liczyć na zwrot kasy bo te wszystkie najnowsze wydania są takie same. Z resztą nie chce robić chłopakom z replikatora problemów. Zawsze tak jest, że wydawca spartaczy robotę, umywa ręce a winą obarcza się sklep.

Cała afera przez to, że plansza jest głównym elementem gry i musi być tip-top. W głowie mi się nie mieści, że nikt tego nie sprawdził, nie przetestował.
Ostatnio zmieniony sobota 03 sie 2013, 09:37 przez rkBrain, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Na przyszłość będziesz wiedział, żeby zaraz po zakupie planszę zeskanować i wydrukować na niezniszczalnym papierze :mrgreen: Bo, że papier się ściera, zwłaszcza w miejscach zgięcia, to wiadomo nie od dziś.

W ogóle zadziwiasz mnie, rkBrain, raz piszesz coś takiego:
To jest jakiś inner-joke, robicie sobie jaja czy ja czegoś nie rozumiem? Gość robi tragedię bo jedne figurki są o 5mm niższe od innych? Po prostu skala postaci nie jest zachowana i tyle.

To samo tyczy się "afery" z kartami Poszukiwaczy oraz tłami. Gdyby gość o tym nie wspomniał to nawet bym tego nie zauważył.
Wyluzuj. Po prostu wkurzają mnie tacy ludzie. Jakbym prowadził sklep i przyszedłby do mnie taki koleś z reklamacją to bym go pogonił. Nie lubię jak ludzie wynajdują problemy tam gdzie ich nie ma i dokładają roboty innym. "Wadliwy towar" - ja pierniczę.
A teraz robisz wielką aferę i postanawiasz zniszczyć Galaktę i FFG za to, że w miejscach zgięcia są ślady zgięcia xD
Wyluzuj. Po prostu wkurzają mnie tacy ludzie. Jakbym prowadził wydawnictwo (albo sam dział reklamacji) i przyszedłby do mnie taki koleś z reklamacją to bym go pogonił. Nie lubię jak ludzie wynajdują problemy tam gdzie ich nie ma i dokładają roboty innym. "Wadliwy towar" - ja pierniczę.


Ja nawet nie mam Talismana.
rkBrain [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

Rogo pisze:Na przyszłość będziesz wiedział, żeby zaraz po zakupie planszę zeskanować i wydrukować na niezniszczalnym papierze :mrgreen: Bo, że papier się ściera, zwłaszcza w miejscach zgięcia, to wiadomo nie od dziś.

W ogóle zadziwiasz mnie, rkBrain, raz piszesz coś takiego:
To jest jakiś inner-joke, robicie sobie jaja czy ja czegoś nie rozumiem? Gość robi tragedię bo jedne figurki są o 5mm niższe od innych? Po prostu skala postaci nie jest zachowana i tyle.

To samo tyczy się "afery" z kartami Poszukiwaczy oraz tłami. Gdyby gość o tym nie wspomniał to nawet bym tego nie zauważył.
Wyluzuj. Po prostu wkurzają mnie tacy ludzie. Jakbym prowadził sklep i przyszedłby do mnie taki koleś z reklamacją to bym go pogonił. Nie lubię jak ludzie wynajdują problemy tam gdzie ich nie ma i dokładają roboty innym. "Wadliwy towar" - ja pierniczę.
A teraz robisz wielką aferę i postanawiasz zniszczyć Galaktę i FFG za to, że w miejscach zgięcia są ślady zgięcia xD
Wyluzuj. Po prostu wkurzają mnie tacy ludzie. Jakbym prowadził wydawnictwo (albo sam dział reklamacji) i przyszedłby do mnie taki koleś z reklamacją to bym go pogonił. Nie lubię jak ludzie wynajdują problemy tam gdzie ich nie ma i dokładają roboty innym. "Wadliwy towar" - ja pierniczę.
Chyba jest różnica między aferami o dobrą, NIEZNISZCZONĄ figurkę i ROZWALONĄ planszę.

Chciałbym też się od ciebie dowiedzieć jak niby miałem zeskanować tą planszę skoro od początku była zniszczona? Może ty masz jakiś wir czasu u siebie w domu ale ja niestety nie i nie mogę sprawić by plansza wróciła do stanu sprzed pierwszego złożenia w drukarni.

No i nie zamierzam "niszczyć" Galakty. Jeśli ktoś coś pisze nie znaczy, że będzie to robił. Nie omieszkam jednak opisać całej tej sytuacji na oficjalnym forum bo to nie jest odosobniony przypadek. Gdybyś przeczytał poprzednie posty to byś wiedział, że Galakta potwierdziła to, że wszystkie nowo wydane egzemplarze posiadają ten mankament.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Jeśli tak było od początku, to pisz od razu w reklamacji, że tak było od początku. Jeśli napiszesz im po prostu, że jest ślad, to skąd oni mają wiedzieć czy on już był, czy pojawił się podczas użytkowania?


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »

Ja wczoraj po rozpakowaniu Miasta zobaczyłem na planszy nieładny ślad na zgięciu, jeszcze dodatkowo po obu jego bokach jest widoczne takie jakby wybrzuszenia, wieczorem zrobię zdjęcie i spróbuję do Galakty napisać, to przy okazji tutaj pokażę. FFG chyba miało dobre chęci z nowymi i trwalszymi zgięciami, lecz chyba dobrali złą firmę do współpracy.
Aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, ale jak już płacę to wolę mieć produkt w jak najlepszej jakości.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Przypuszczam, że to jest traktowane jako minimalne odchylenia produkcyjne, a więc jest to niewymienialne. Nie oszukujmy się - nikt nie gwarantuje perfekcyjnej jakości.

Reklamacji podlegają produkty niekompletne i uszkodzone.

Wracając do problemu rkBrain. Raczej z taką wadą nikt wymienić nie będzie chciał, ponieważ nie udowodnisz, że sam do tego nie doprowadziłeś.

W skrócie masz po prostu pecha. Ja bym raczej powiedział, że karma. Bez obrazy, ale trochę czepialski jesteś i los się mści.


rkBrain [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

Artownik pisze: Wracając do problemu rkBrain. Raczej z taką wadą nikt wymienić nie będzie chciał, ponieważ nie udowodnisz, że sam do tego nie doprowadziłeś.
Wy chyba nie czytacie tych moich postów. Przecież Galakta napisała do mnie, że wszystkie plansze z nowej serii są takie.

W pierwszym mailu poinformowali mnie, że mi wyślą nową planszę. Po godzinie dostałem kolejnego (umieściłem go na pierwszej stronie tego tematu i chyba nikt go nie czytał), w którym napisali, że jednak nic nie wyślą bo wszystkie plansze są takie same. Oto jego treść:

"Witam Pana raz jeszcze,

sprawdziliśmy plansze w grze Magia i Miecz i obecnie wszystkie wyglądają w ten sam sposób jak na zdjęciach z załącznika.
Gdybyśmy Panu wysłali plansze na wymianę wyglądałaby ona dokładnie tak samo.

Od dwóch/trzech dodruków plansze składane są w taki sposób jak u Pana na zdjęciu. Dlatego może Pan widzieć gdzieś na zdjęciach inny sposób złożenia, który występował w starszych nakładach.
FFG zmieniło sposób składania ponieważ plansza miała tentencje do rozrywania się na jednym ze złączeń. Teraz plansza jest trwalsza ale ma złożenie przez środek planszy.

Dlatego nie jesteśmy w stanie Panu pomóc. Życzymy samych wspaniałych rozgrywek".


Czyli nowe plansze się nie rozrywają, jak to miało miejsce wcześniej, ale nowa metoda produkcji sprawia, że nadrukowana grafika ulega uszkodzeniu przy pierwszym złożeniu. Po prostu kpina.

PS. Prosiłbym cię Rogo, żebyś już nic nie pisał w tym temacie.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

:roll:

To oznacza, że plansze się zginają w tych miejscach i nic więcej.
Założenie, że wszystkie są przetarte to już daleko posunięty wniosek, nie poparty żadnymi dowodami.

Dwa, trzy dodruki - czyli nie od wczoraj jest taki system składania. Chociażby Rebelix wspominał, że taką posiada.

Gdyby wszystkie ulegały uszkodzeniu w ten sposób, to już dawno by się posty posypały.


rkBrain [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

"Dlatego nie jesteśmy w stanie Panu pomóc. Życzymy samych wspaniałych rozgrywek".

Mi wystarczą te dwa zdania. Nic z tym nie zrobię i tyle. No chyba, że w poniedziałek podeślą mi cyfrową wersję. Zupełnie nowej planszy nie dostanę.

Artowik: Rebelix ma taką samą planszę jak ja, z nacięciami w kształcie litery 'S' i też ma ten ślad. Ci co mieli nacięcie typu 'U', czyli przez środek planszy, nie mają tego problemu.

Mówi się trudno ale pewien niesmak pozostaje. No i przy każdej grze będę musiał patrzeć na te białe paskudztwo.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Ano tak, przykra sprawa.

Szczerze Ci współczuję. Sytuacja jest lipna i na pewno pozostał spory niesmak po takiej niespodziance.


Jednak na łudziłbym się z tą cyfrową wersją.
Wierzyć mi się nie chce żeby udostępnili coś takiego.


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Ekhm.... a wiecie co to prawa autorskie, tajemnica i takie tam?? wydawca nigdy nie udostępni do druku żadnych materiałów w jakiejkolwiek formie a tym bardziej cyfrowej jeśli sam tego nie zechce lub nie otrzyma nakazu.
W takich wypadkach po otrzymaniu takiej odpowiedzi z Galakty należy napisać do FFG, a po otrzymaniu negatywnej odpowiedzi założyć odpowiedni temat na ich forum - wszystko z kulturką nie chamówą. Dla mnie koniec tematu w tej kwestii. Jeśli się wypną cóż..... czekać na to że inni też się na nich wkurzą to może coś zrobią.

Swoją droga Panowie z Replikatora czy jak się tam zowią powinni w twojej obecności zadzwonić do Galakty a jeśli ta opcja jest nie możliwa powinni napisać do nich. Po otrzymaniu jakiejkolwiek odpowiedzi powinni cię poinformować. Dopiero wtedy powinieneś osobiście do FFG napisać.
Teoretycznie Galakta także powinna do FFG napisać o takim problemie... no ale to już inna bajka.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Ja swoją kopię podstawki kupiłem blisko rok temu także ten sposób składania już trochę w obiegu jest.


ODPOWIEDZ