Ulubiona postać

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Bobołak [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 21 lip 2013, 14:28
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Ulubiona postać

Post autor: Bobołak »

Hej,

Zauważyłem, że na forum sporo jest tematów o najsilniejszej lub najsłabszej postaci. Jestem jednym z tych fetyszystów którzy nie biorą zupełnie potęgi postaci pod uwagę, a właściwie to czasem wolą nawet grę postacią słabszą. Dla mnie najbardziej liczy się klimat postaci czyli jak czy łatwo się w nią wczuć, grać w niecodzienny ciekawy sposób oddający ducha postaci oraz taka właśnie grafika.

Na taki temat na forum się nie natknąłem. Zachęcam do podania swoich ulubionych postaci wraz z opisem czemu akurat gra tą sprawia Wam największą przyjemność.

Mój pierwszy typ (z czasem podrzucę kolejne):

Nekromanta - Klimat wskrzeszania armii nieumarłych lubiłem niemal od zawsze. Nie inaczej jest w Talismanie co jednak tu - nie najlepiej się dla mnie konczy ;] Zawsze jeśli tylko mam możliwość zbieram jak najwięcej przyzwanych umarlaków co niestety skutkuje najczęściej brakiem trofeów (a co za tym idzie słabą mocą). Mało tego, rzadko mi się zdarza z żalu do moich trupiątek wykorzystywać je w walce. Wszystko to sprawia, ze gra jest trudniejsza ale budowanie mej kolekcji naprawdę jest dla mnie przyjemnością. Dużym minusem jest jednak naprawdę kiepska grafika postaci, bez pomysłu i klimatu.

Zapraszam do typowania Waszych ulubieńców, wraz z uzasadnieniem - dlaczego akurat ten i z jakiego powodu. Ciekaw jestem jak wiele będzie postaci których nie każdy by się tu spodziewał; do tego z jeszcze mniej spodziewanych powodów.

Temat celowo nie jest ankietą gdyż nie o to tu chodzi.


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

Moją ulubioną postacią jest zdecydowanie Amazonka ze względu na jej genialne specjalne zdolności.

Rzut 2 kostkami za ruch - czasami bardzo trudno trafić jest na pole, na którym naprawdę nam zależy. Dwie kości w tym przypadku zwiększają prawdopodobieństwo uzyskania odpowiedniej liczby oczek potrzebnej do wylądowania na ważnym dla nas obszarze. Zdolność ta znacząco zwiększa również prawdopodobieństwo poruszenia się Ponurym Żniwiarzem. :)

Powtarzanie walki - czegóż chcieć więcej? :)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ja na pewno wiem, kogo NIE lubię. A nie lubię Magusa. Z różnych powodów. Jedyną jego ciekawą cechą jest to, iż jego figurka jest sztywna i dobrze rzucona potrafi wyrządzić krzywdę. Poza tem, nie ma on ciekawych właściwości.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

Nemo a jak odniesiesz się do Elfa, który poza tymi teleportacjami z Paszczy do Paszczy nie ma zupełnie nic przydatnego? Moim zdaniem to najsłabsza postać i wątpię, aby była ona kogoś ulubioną. :)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Xan pisze:Nemo a jak odniesiesz się do Elfa, który poza tymi teleportacjami z Paszczy do Paszczy nie ma zupełnie nic przydatnego? Moim zdaniem to najsłabsza postać i wątpię, aby była ona kogoś ulubioną. :)
To mnie nie znasz, sam wielokrotnie grywałem Elfem z wyboru i akurat jego lubię. I nie, nie jestem masochistą.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »



Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

O rany! Korzystasz z monet okolicznościowych zamiast punktów losu? Na bogato... ;>

U mnie przed losowaniem każdy zawsze się modli, aby dostać Wampirzycę (wiadomo dlaczego).


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Wtedy akurat graliśmy niepełną grą, np. nie było pionków. :P

Pełna relacja i instrukcja tutaj: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.p ... ght=#81484

BTW ja grałem Warlockiem ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

Nemomon pisze:Wtedy akurat graliśmy niepełną grą, np. nie było pionków. :P

Pełna relacja i instrukcja tutaj: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.p ... ght=#81484

BTW ja grałem Warlockiem ;)
Bardzo ciekawa relacja. ;p

Jeżeli miałbym typować najlepszą swoją postać po Amazonce, to byliby to Druid (ze względu na zmienny charakter), Zabójca (sztyletowanie) i Złodziej (kradnie przedmioty).


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Bobołak [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 21 lip 2013, 14:28
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Bobołak »

Częściowo właśnie sympatia Nemomona do elfa zainspirowała ten temat. Właśnie to wydaje się dość mocno interesujące. Bezsprzecznie postać Elfa potężną postacią nie jest dlatego też tym bardziej interesuje mnie czemu on? Sympatia do rasy? Klimat? Ta teleportacja w puszczy?

To swoją drogą umiejętność którą grając elfem wykorzystuję czasem bez konkretnego celu - raczej tylko po to by jakąś umiejętność wykorzystać ;]

Xan - nawiązując do Zabójcy, całkiem serio - przyjemnie się nim gra? Abstrahując od szansy na wygranej zastanawiam się czy gra nie traci na tym dreszczyku gdy wynik każdej walki można łatwo przewidzieć. To jedna z postaci która gdy jest u nas losowana najczęściej za zgodą wszystkich jest wymieniana.
Nemomon pisze: Ja na pewno wiem, kogo NIE lubię. A nie lubię Magusa. Z różnych powodów.
Tu aż mnie korci by zapytać o te powody ale to moim zdaniem dobry koncept na kolejny temat...


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Bobołak pisze:Częściowo właśnie sympatia Nemomona do elfa zainspirowała ten temat. Właśnie to wydaje się dość mocno interesujące. Bezsprzecznie postać Elfa potężną postacią nie jest dlatego też tym bardziej interesuje mnie czemu on? Sympatia do rasy? Klimat? Ta teleportacja w puszczy?

To swoją drogą umiejętność którą grając elfem wykorzystuję czasem bez konkretnego celu - raczej tylko po to by jakąś umiejętność wykorzystać ;]
Ano mniej więcej tak - grając Elfem wiem, iż gram vanilla Poszukiwaczem, czyli Poszukiwaczem bez żadnych zdolności. Czyli tylko Poszukiwaczem z klimatem fantasy ;). A elfów chyba nikt nie lubi ;p
Bobołak pisze:Tu aż mnie korci by zapytać o te powody ale to moim zdaniem dobry koncept na kolejny temat...
Powody są takie, iż on zyskuje ogrom Mocy, którą może sobie co najwyżej w tyłek wsadzić.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Bobołak [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 21 lip 2013, 14:28
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Bobołak »

Vanilia poszukiwacz - heh, fajne określenie. Tak z ciekawości, których jeszcze określiłbyś tym mianem?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

W zasadzie tylko Elfa. Taki Kapłan vanilla poszukiwaczem nie jest, bo nie może używać broni. Taki Ghoul także jest super marny, ale jak się pomyli, to może coś raz zdziałać swym atakiem psychicznym lub uwiązaniem wroga. Poszukiwacze z kolejnych dodatków mają co najmniej 1 ciekawą zdolność. Więc tylko Elf ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
albertyna
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 11:27
Lokalizacja: Waarszawa
Płeć:

Post autor: albertyna »

Dla mnie najlepsza z podstawy to chyba Wróżka. Wymienianie kart przygód jest bardzo przydatne. No i zawsze ma jakieś zaklęcie. Przepadam też za złodziejem, może nakraść sporo fajnych przedmiotów. No i jeszcze błędny rycerz. Może nie bardzo potężny, ale nagrody są przyjemne.

Też nie lubiłam elfa, ale powoli się przekonuję. Może przeskakiwać tylko po lasach, wybierać przedmioty, a wrogów omijać, co jest świetne zwłaszcza z dodatkiem Smoki, bo smoki, zwłaszcza na początku gry trudno pokonać.


Awatar użytkownika
Snake
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Znikąd
Płeć:

Post autor: Snake »

U mnie również Elf - bez powodu. Po prostu ulubiona. Dobrze mi się grało Smoczą Kapłanką (ale ze 'Smokami' z uwagi na spece) oraz Łotrzycą, ZAWSZE natomiast przegrywam Krasnoludem, Nekromantą, MNICHEM (!!!), Alchemikiem (tego to zrozumieć nie sposób, poniekąd największy kafar w grze IMHO) i Filozofem. Czekam, aż wylosuję kiedyś Minotaura. Od czasów dawnego MiMa darzę tą postać sympatią (ten niegdysiejszy zapis o niemożności korzystania z hełmów!).


Czar ROZKAZ!!!
Awatar użytkownika
Kiiro Yakumo
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 15:21
Lokalizacja: Gensokyo
Płeć:

Post autor: Kiiro Yakumo »

Dla mnie najlepsza z podstawy to chyba Wróżka. Wymienianie kart przygód jest bardzo przydatne. No i zawsze ma jakieś zaklęcie.
"Chciałbym zobaczyć wasze zaklęcia" - Akira 2013 (Wróżka)
Wszystko tylko nie Wróżka w rękach Akiry, co chwilę, dosłownie co chwilę cytat wyżej...

Moją taką naj-naj ulubioną postacią jest Kurtyzana z Poszukiwaczy Mefisto.
Jej umiejętności bardzo pasują do natury postaci, którymi gram na sesjach (Kitsune, Tricksters, nuff said).


Obrazek
boogie87
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 00:07
Lokalizacja: wroclaw
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: boogie87 »

No moją zdecydowanie ulubioną jest chyba SKRZAT. W sumie nie jest jakiś bardzo potężny- ale szybkie wzbogacanie się daje mu dużą szansę na wyekspienie- zwłaszcza jeśli na planszy pojawią sie karty instruktor,akademia, czarnoksiężnik; nie ograniczone (teoretycznie) możliwości leczenia się i odzyskiwania losu. No i jeszcze ta teleportacja- przy odrobinie farta można ładnie pozbierać sobie wszelkie "walające" się po planszy przydatne rzeczy :)


Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Ulubiona postać

Post autor: vincent »

jest wiele interesujących postaci..Ja bym wyróżnił Derwisza,Szynkarke,Hiene Cmentarną(generalnie postaci z Wilkołaka dają radę),nigdy nie pominę postaci z bonusami mechanicznymi (Zawadiaka,Amazonka,Wróżka)..wśród czarowników Leśny Duszek i Czarodziej).Nie można zapomnieć też o najpotężniejszym fizolu w grze czyli Wojowniku..ale nie oszukujmy się..jakąkolwiek postacią nie zaczniemy gry wszstko i tak sprowadza się do rzucania.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Ulubiona postać

Post autor: Mały Nemo »

I szczęścia ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
vincent
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 417
Rejestracja: czwartek 21 lip 2016, 11:50
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 39

Re: Ulubiona postać

Post autor: vincent »

i szczęścia ;)


ODPOWIEDZ