Exploity Miasta

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rogo pisze:Wciąż mam wątpliwości czy się skusić na Relic - gra bez walk wydaje się dziwna :P
Nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać zasady walk ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No można dodać, ale czy przy 3 statystykach to nie namiesza za bardzo? Na szczęście mam jeszcze chwilę na zastanowienie, żeby załapać się na przedsprzedaż ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Czy ja wiem, każdy teraz mógłby atakować wszystkim, więc nie byłoby "exclusivów" jak to było w MiMie czy TMiMie. Poza tem w Relic postaci z reguły mają 2 silne atrybuty i trzeci słaby, więc też nie zawsze to będzie jechanie na kozła.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Poza tym, różnica statystyk może wpłynąć na częstsze walki pomiędzy poszukiwaczami. W moim gronie znajomych, jakoś wolą oni unikać walki na rzecz ciągnięcia karty / badania obszaru / itp. Jak ktoś będzie słaby w jednym atrybucie i ktoś go zaatakuje, to później będzie mógł się tym samym zrewanżować używając innego atrybutu, który akurat ma lepszy.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ano, w MiMie są dwie statystyki i czasami nie ma jak zaatakować. W Relic prawie zawsze każdy jest słaby przynajmniej w 1 atrybucie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Wolałbym właśnie uniknąć sytuacji, w której atakujący ma niemal pewne zwycięstwo, bo zawsze może zaatakować za pomocą statystyki, którą ma silniejszą.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

w pewnym momencie gry w MiM / TMiM ktoś zawsze wyskakuje w przód względem innych i może tylko kosi-kosi-łapci robić ... "potężniejszy" od żniwiarza jest ...
Ciężko mi się wypowiadać na temat modyfikacji gry, której na oczy nie widziałem, ale inwestowanie w rozwój atrybutów przy takiej ich ilości (3) zapewne będzie kosztem jednej z nich (rozwijanie maks 2). Zatem w Relic (wprowadzając oczywiście walkę między graczami) będzie większa różnorodność atrybutów, pozwalająca na walkę (może z mniejszymi emocjami, ale jednak) w obie strony... Słabszy w jednym atrybucie będzie silniejszy w innym (i na odwrót).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Raczej można spokojnie walki wprowadzić. W Relic śmierć Poszukiwacza ma zupełnie inne konsekwencje niż w (T)MiM.

Gra jest naprawdę ciekawa, pojawiło się sporo rewolucyjnych elementów na plus.
Bardzo jestem ciekaw pierwszego dodatku planszowego do Relic (jeśli oczywiście stworzą).


rkBrain [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

Wszystko fajnie ale Relic jest osadzony w tym niedorzecznym uniwersum Warhammera. Gdyby nie to dawno bym już go kupił, a tak chyba nigdy się to nie stanie. Space Marines? Give me a break. Do tego te popiersia. Nie dało się pełnowymiarowych figurek zrobić?


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

rkBrain pisze:Do tego te popiersia. Nie dało się pełnowymiarowych figurek zrobić?
Akurat z tym się zgadzam.


rkBrain [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

Popiersia nie są złe ale bardziej pasują do gier strategicznych. Relic to gra przygodowa, więc powinny być figurki.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

rkBrain pisze:Popiersia nie są złe ale bardziej pasują do gier strategicznych. Relic to gra przygodowa, więc powinny być figurki.
No i tutaj dałeś argument za popiersiami. Jak wiadomo Relic jest osadzony w uniwersum WH40k, a to już jest poniekąd "zabawa w szachy" ... więc popiersia pasują.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Inna sprawa, iż FFG nie miało pozwolenia w licencji na tworzenie figurek (które mogłyby być wykorzystane w grach z uniwersum WH40K), więc musieli się zdecydować na popiersia.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Nemomon pisze:Inna sprawa, iż FFG nie miało pozwolenia w licencji na tworzenie figurek (które mogłyby być wykorzystane w grach z uniwersum WH40K), więc musieli się zdecydować na popiersia.
do gry w WH40k wystarczą pudełka po zapałkach :) ... oczywiście poza oficjalnymi turniejami


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Owszem, ale jak mnie skleroza nie myli, to kiedyś GW zbanowało wszystkie figurki z którejś edycji bodaj WHB i nakazało używać figurek z nowszej edycji. GW jest dosyć delikatne pod tym względem ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

A co to za WHB? skrót? :mrgreen: raczej WFB

GW dogadało się jak widzicie z FFG już wczęsniej ale licencji na figurki nie dało i raczej się to nie stanie, bez względu na to co będą robić a przy likwidacji przez GW Specjalist Games można się spodziewać różnych perełek od FFG.

Popiersia są zdecydowanie lepsze niż figurki które robią. Sorry Panowie ale biorąc pod uwagę figurki z Talizmana dla przykładu..... rozpacz - pod tym względem jestem bardzo zboczony i jak już za coś płace lubię jak to ma jakąś jakość. Z tego względu dla przykładu nie kupowałem figurek badaczy do Arkham wolę wersje papierkowa. Popiersia chociaż jako tako wyglądają. Swoją drogą nie jest problem kupić figsy do tej gry i porobić konwersje, do tego trochę GSu i po sprawie. Na Alledrogo trochę tego jest i nie trzeba kupować nowych boxów.

NA koniec smutne mimo wszystko jest to, że GW nie dało licencji jednak na figsy bo to było by piękne - nawet sami by mogli je odlewać - w Stanach mają swoją drugą siedzibę z magazynem itd. wiec problemu by nie mieli ale cóż życie.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

ja osobiście po znalezieniu tutoriali na YT (nie daje linka bo kto będzie chciał to i tak znajdzie) odnośnie malowania figurek do Relic, powoli zaczynam się do nich przekonywać.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
ODPOWIEDZ