Niewymiarowe figurki - dodruk Królowej Lodu

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
rumpel_zbuj [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: piątek 25 sty 2013, 09:57
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 35

Niewymiarowe figurki - dodruk Królowej Lodu

Post autor: rumpel_zbuj »

Cześć,

Wczoraj kupiłem Królową Lodu. Figurki nekromanty i czarnoksiężnika są żenująco małe (ponad głowę niższe od normalnych, ludzkich postaci. oceniam na 2/3 prawidłowej wielkości. rozmiarowo bliżej im do skrzata, niż do człowieka). Z tego co widzę, nikt się wcześniej nie skarżył na to na forum, a wydaje mi się, że to wadliwy towar. Czy jest ktoś w podobnej sytuacji? Słyszałem o wymianie figurek przez Galakte, czy taka sytuacja pod to się kwalifikuje? A może we wszystkich wydaniach te figurki są takie małe i po prostu trzeba zaakceptować ponurą rzeczywistość? :(


Awatar użytkownika
aduko
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2013, 10:14
Lokalizacja: Warszawa [Nowy Sącz]
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: aduko »

Aż poszedłem sprawdzić i jakoś nie zwróciłem uwagi na to. Ale to nie jest błąd produkcji. Tak po prostu zostały zrobione. Mi tam w niczym nie przeszkadza :)

Tutaj mój pomalowany:

Obrazek


Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 31 sty 2013, 09:12
Lokalizacja: Sopot
Płeć:

Post autor: Cyberpuncur »

Też o tym pisałem już, nie ma w ogóle zachowania skali w figurkach do Talismana.
Nie rozumiem, dlaczego nikt tego nie dopilnował, wygląda to ogólnie niefajnie.
Mam wszystko prócz Miasta i co dodatek to inna skala.


Arkham Horror, Talisman, Yggdrasil, Bang, Smallworld, Sabotażysta, Carcassonne...
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Jako że od początku uważam że figurki ssą, cieszy mnie ta wiadomość.


rkBrain
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

To jest jakiś inner-joke, robicie sobie jaja czy ja czegoś nie rozumiem? Gość robi tragedię bo jedne figurki są o 5mm niższe od innych? Po prostu skala postaci nie jest zachowana i tyle.

To samo tyczy się "afery" z kartami Poszukiwaczy oraz tłami. Gdyby gość o tym nie wspomniał to nawet bym tego nie zauważył.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

rkBrain pisze:To jest jakiś inner-joke
raczej nie
rkBrain pisze:robicie sobie jaja
raczej nie
rkBrain pisze:czy ja czegoś nie rozumiem?
możliwe, że tak
rkBrain pisze:Gość robi tragedię bo jedne figurki są o 5mm niższe od innych?
raczej nie tragedię, a rozczarowanie

osobiście mnie to zwisa, jednak dla kolekcjonera / modelarza / kogoś kto przykłada wagę do szczegółów, to może to być rażące. Zatem nie spinaj pośladów, tylko dlatego, że ktoś na to zwrócił uwagę.


rkBrain
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

Wyluzuj. Po prostu wkurzają mnie tacy ludzie. Jakbym prowadził sklep i przyszedłby do mnie taki koleś z reklamacją to bym go pogonił. Nie lubię jak ludzie wynajdują problemy tam gdzie ich nie ma i dokładają roboty innym. "Wadliwy towar" - ja pierniczę.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

To ty luzuj, gdyż z tego co widzę, to masz większy problem niż autor tematu. Mnie wkurzają ludzie, którzy się bezpodstawnie wkurzają na ludzi, którzy mają podstawy się wkurzać. TMiM wraz z dodatkami tworzą jakąś tam całość i pasowało by, aby zachowali jakąś ciągłość. Kolega rumpel_zbuj zapewne nie otwierał komisyjnie kilku sztuk gry w celu sprawdzenia, na dodatek zamiast od razu uderzać z "mordą" do sklepu, zapytał się:
Wczoraj kupiłem Królową Lodu. Figurki nekromanty i czarnoksiężnika są żenująco małe (ponad głowę niższe od normalnych, ludzkich postaci. oceniam na 2/3 prawidłowej wielkości. rozmiarowo bliżej im do skrzata, niż do człowieka). Z tego co widzę, nikt się wcześniej nie skarżył na to na forum, a wydaje mi się, że to wadliwy towar. Czy jest ktoś w podobnej sytuacji? Słyszałem o wymianie figurek przez Galakte, czy taka sytuacja pod to się kwalifikuje? A może we wszystkich wydaniach te figurki są takie małe i po prostu trzeba zaakceptować ponurą rzeczywistość?


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

rkBrain, proszę Cię o zachowanie ciut większej kultury wobec innych użytkowników.
abubu chyba udzielił wystarczającej odpowiedzi, z którą ja osobiście się zgadzam: TMiM jako całość powinien utrzymywać zbliżony poziom w każdym dodatku, a więc też zachować mocno zbliżoną skalę figurek; Wódż Ogrów miał skalę zachowaną i był ogromny w porównaniu do pozostałych figurek, więc też inne figurki w każdym dodatku powinny trzymać odpowiedni poziom.
To, że Tobie, rkBrain, to obojętne, to nie znaczy, że wszystkim, a zdanie innych, zwłaszcza uzasadnione i wyrażone w sposób kulturalny, trzeba uszanować.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ja dopowiem, iż poniekąd podzielam zdanie rkBraina. Znaczy, dla mnie ważne, ażeby gra była grywalna, a że kilka figurek jest większych, a kilka mniejszych... mnie to różnicy nie robi. Ale ja także nie używam w ogóle tychże figurek, tylko tokeny "małych" Poszukiwaczy, tych samych, co używaliśmy w Magii i Miecz.

Aczkolwiek też uważam, iż niepotrzebnie rkBrain się unosisz. Też nie lubię, kiedy ktoś szuka dziury w całym i też z autopsji to znam, względem gier pewnego wydawnictwa, nawet tutaj na forum. Ale sprawa była, minęła, nie ma co do niej wracać ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ