Brak kart na planszy

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
mgc [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lut 2012, 17:00
Lokalizacja: wpr
Płeć:

Brak kart na planszy

Post autor: mgc »

Witam,

Po ostatnich kilku rozgrywkach zauważyłem, że plansza jest strasznie zaśmiecona kartami, których nikt nie chce. I tak zacząłem się zastanawiać czy kombinowaliście kiedyś z jakiś rozwiązaniem, żeby w ogóle nie wykładać kart na planszy? Kilka ciekawych kart straciło by na tym swój urok, ale za to można by grać także w niesprzyjających warunkach (jak np. dzieci, zwierzęta czy sztorm :D) Zrodził się w mojej głowie pomysł stworzenia wersji podróżnej, takiej które zajmowałaby minimum miejsca.

mgc


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

mgc pisze:Po ostatnich kilku rozgrywkach zauważyłem, że plansza jest strasznie zaśmiecona kartami, których nikt nie chce.
Ciekawe. nie miałem jeszcze takiej sytuacji, a rozegrałem ok. 100 gier.
mgc pisze:Zrodził się w mojej głowie pomysł stworzenia wersji podróżnej, takiej które zajmowałaby minimum miejsca.
Też o czymś podobnym myślałem. Moim zamysłem było "jak zmniejszyć grę z wszystkimi dodatkami tak, żeby była tylko 1 plansza, i to na dodatek mniejsza niż oryginalna. Kraina zewnętrzna, 20 obszarów zamiast 24, kraina środkowa 12 obszarów zamiast 16.
Nawet bawiłem się chwilę w PS żeby zobaczyć jakby to wyglądało
Obrazek


What a view.
mgc [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lut 2012, 17:00
Lokalizacja: wpr
Płeć:

Post autor: mgc »

Bludgeon pisze:nie miałem jeszcze takiej sytuacji
No cóż, zdarza się. Może moje towarzystwo nie jest aż tak hardcore'owe żeby zbierać wszystko co leży na planszy :) Owszem nie mówię, że nie ma kart po które warto wrócić (zwłaszcza jeśli właśnie się zginęło i nie ma się nic), ale właśnie chodzi mi o to jak można by zmodyfikować karty, które pozostają na planszy tak aby nie musiały.
Bludgeon pisze:jak zmniejszyć grę z wszystkimi dodatkami tak, żeby była tylko 1 plansza
Nie trzeba wyrzucać obszarów, wystarczy je odpowiednio zmniejszyć. Większość z zapalonych graczy i tak pewnie nie czyta tego co jest na konkretnych obszarach, bo znają je na pamięć. Gorzej by było z dodatkami, bo jednak całość zajmuje sporo miejsca i raczej ciężko będzie to upchnąć na małej powierzchni.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

mgc pisze:Nie trzeba wyrzucać obszarów, wystarczy je odpowiednio zmniejszyć.
Mam inne problemy z tą grą, niż tylko rozmiar planszy. Jednym z nich jest zbyt mała jak dla mnie interakcja między graczami. Ograniczenie ilości obszarów na których gracze mogą być jest jednym ze sposobów na zwiększenie częstotliwości spotkań.


What a view.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

U mnie w połowie gry się pytamy, czy odrzucamy jakąś kartę (z reguły Bagna czy Labirynt, czy inne karty które już nie mają wpływu na żadnego gracza), czy nie. Jak się gracze wsio zgodzą, to odrzucamy. Jak któryś się nie zgodzi, to karta dalej leży.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Łosiu
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

Dorobić kilka(naście) czyszczących planszę kart (jakieś trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów czy cokolwiek) ;) Gra nie straci na losowości, a w sporej liczbie sytuacji załatwi to problem.


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

Nie chce tworzyć już nowego tematu, ale czy nie wydaje się Wam, że plansza mogłaby być trochę mniejsza? Z tym miejscem jest naprawdę problem trochę, albo tylko ja mam taki mały stół ;)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Xan pisze:Nie chce tworzyć już nowego tematu, ale czy nie wydaje się Wam, że plansza mogłaby być trochę mniejsza? Z tym miejscem jest naprawdę problem trochę, albo tylko ja mam taki mały stół ;)
Tak, uwazam że powinna być mniejsza i to o sporo. Tak z 20%. Uważam tez że powinna mieć mniej obszarów.


What a view.
myc
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 20:55
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: myc »

Lokalizacji nigdy nie za dużo :)

Mogła by być trochę mniejsza faktycznie o te 20% szczególnie jak używa się dodatków, mało miejsca na postacie na stole (jeżeli w ogolę się zmieści) i trzeba się nieźle nagimnastykować by przesunąć postać (lub robi to ktoś inny) - ale z drugiej strony podoba mi się to bardzo że jest taka duża bo dzięki temu karty przygód można swobodnie na niej kłaść przez co nie robi się bałagan oraz są bardzo ładne, przejrzyste i szczegółowo narysowane lokalizacje co nie było by możliwie na małej planszy. Niepodobna mi się tylko ta przerwa miedzy dodatkami które powstaną jak wszystkie rogi będą zapełnione strata miejsca :-k


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

myc pisze:Lokalizacji nigdy nie za dużo
Grałbyś w wersję która ma 300 obszarów i prawie nigdy nie spotykasz innego gracza? Ja bym nie chciał.


What a view.
mgc [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lut 2012, 17:00
Lokalizacja: wpr
Płeć:

Post autor: mgc »

Szczerze mówiąc to były rozgrywki kiedy to na podstawowej planszy się nie spotykaliśmy, bo trzeba było lecieć po jakąś kartę, albo uciekać przed kimś kto był zbytnio napakowany. Jeszcze jak wypuszczą kolejny narożny dodatek to będzie kosmos, bo każdy pójdzie w "swój kąt" i po ptakach. Dlatego też myślę o dołożeniu do podstawki jak największej liczby dodatkowych kart, żeby nie trzeba było dodatków.

A wracając do tematu. Myślicie, że dałoby się jakoś przerobić mechanikę aby karty nie pozostawały na planszy? Tj walczysz z potworem i nawet po przegranej on znika. Zastanawiam się nad konsekwencjami takiej modyfikacji. W takim przypadku musiałoby być dużo więcej kart (co w pewnym sensie mija się z celem wersji podróżnej). Karty typu Uzdrowiciel czy Czarownik straciłyby potencjał (w przypadku Fontanny czy Źródełka można zostawić same żetony), ale z drugiej strony nie każdy nieznajomy w świecie TMiM musi mieć ochotę siedzieć samemu w ruinach czy na wzgórzach :) Co o tym myślicie? Co można zrobić aby miało to sens?


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Możesz spróbować zasady że po każdym "użyciu" karty na planszy (walki z wrogiem, odwiedzenia miejsca itp.) jest np. 33% że zniknie (1-2 na k6). W przypadku przedmiotów i przyjaciół rzut się wykonuje jak się pojawiają tzn. kiedy ktoś wyrzuca przedmiot na planszę to w tym momencie sprawdza czy pojawi sie na planszy czy zostanie odrzucony.


What a view.
ODPOWIEDZ