Talisman: Magia i Miecz Miasto

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Etamin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 71
Rejestracja: piątek 18 cze 2010, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Etamin »

Generalnie nie lubię kart, które zalegają z boku planszy i o których trzeba cały czas pamiętać, a Wilkołak z tego słynie (karta dnia/nocy + księżycowe wydarzenia). Sama postać Wilkołaka, też nie wydawała mi się specjalnie interesująca. Z wilkołaka żal mi tylko Czarnej Dziury (nie chce ktoś sprzedać :P?).


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Etamin pisze:Z wilkołaka żal mi tylko Czarnej Dziury (nie chce ktoś sprzedać :P ?).
Wydrukuj sobie rewers, na awersie napisz "Czarna Dziura" (lub czarny prostokąt z MS Paint) i masz ją gratis.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Etamin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 71
Rejestracja: piątek 18 cze 2010, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Etamin »

To był żart. Pewnie i tak dokupię ten dodatek, ale dużo później, jak już mi się całkiem ograją pozostałe. A wracając do tematu. Jak jest z Miastem? Jest jakaś szczególna karta dla której warto go kupić?


Awatar użytkownika
Andur
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Andur »

Przy okazji pytania Etamina o szczególną kartę z Miasta zapytam czy będzie zaktualizowany spis zawartości dodatków, ponieważ skończył się na Wilkołaku, a chciałem sprawdzić czy prawidłowa ilość listów gończych to: dobry poszukiwacz - 1, neutralny - 2, zły - 3, czy miało być po 2 z każdego?


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Jakby co to ja mam taką samą ilość listów gończych co Andur.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Andur pisze:Przy okazji pytania Etamina o szczególną kartę z Miasta zapytam czy będzie zaktualizowany spis zawartości dodatków, ponieważ skończył się na Wilkołaku
Będzie, ale muszę złapać dzień wolny od pracy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
FALLEN
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=5490

Przeczytajcie i dajcie w miarę szybką odpowiedz.


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Myślę, że moja wygląda tak samo. Ciężko powiedzieć czy jest 100% identyczna bo to tylko zdjęcie ale tak, moja też ma 2 takie fałdy obok zgięcia. Takie same jak przy drugim zgięciu tylko, że po "czarnej" stronie. Ewidentnie jest tam jakiś rodzaj usztywnienia zgięcia.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Czy te tematy oznaczają że mam otworzyć pudełko?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
FALLEN
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

Tak xD

Ja tego nie rozumiem. Nagle sobie zrobili usztywnienie w ostatnim dodatku, jakby go nie mogli wydać normalną techniką. Moim zdaniem spieprzyli coś i się do tego nie chcą przyznać. Twierdząc że tak ma być. Nie doszukałem się takich rzeczy za bardzo na angielskiej wersji miasta. Ktoś ma może?
Ostatnio zmieniony piątek 30 sie 2013, 23:55 przez FALLEN, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Ja bym zglosila reklamacje.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
FALLEN
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

Zgłosiłem to w Galakcie twierdzą że tak ma być... I że napiszą do FFG że się ludziom to nie podoba. A to oznacza ze nie jestem pierwszy i oznacza to, że spieprzyli coś.
Ostatnio zmieniony piątek 30 sie 2013, 23:52 przez FALLEN, łącznie zmieniany 3 razy.


FALLEN
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

Ha co najlepsze napisali mi, że nowe dodruki podziemi i reszty dodatków mają już wyglądać tak jak miasto haha. Jakie to szczęście ze mam komplet. Tylko to miasto zj%%^&% :/
Ostatnio zmieniony piątek 30 sie 2013, 23:53 przez FALLEN, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Odpakowałem planszę, sprawdziłem i mam tak samo, jednak z tego co widzę tak jest lepiej niż w przypadku paskudnego wytarcia przez środek planszy w miejscu składania do wewnątrz (dodruk podstawki lub Relic). Takie podklejenie zwiększa wytrzymałość planszy i zmniejsza wytarcia w miejscu składania (papier jest usztywniony).

Podsumowując: jeżeli takie rozwiązanie (nie rzucające się w oczy, a wyczuwalne dopiero pod palcem lub mocnym kątem) ma pomóc w utrzymaniu planszy, to się na nie godzę.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Tylko, ze na tym zdjeciu to widac.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

U mnie też "widać" ale to pod normalnym kątem jest niemal niezauważalne i nie przeszkadza w rozgrywce (nie razi tak jak ekstremalne wytarcie z innego tematu "reklamującego" sposób składania planszy).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
FALLEN
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 54
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: FALLEN »

Abubu tylko że po paru otwarciach też robi się biały pasek. A mógłbyś foty dać swojej planszy? Albo ktoś inny bo mi się wydaje że moje są za duże te fałdy. bo jak pisalem fałdy - fałdami ale u mnie to wygląda jakby nadruk nie był doklejony.

I dodam że u mnie widać to pod każdym kątem. i to strasznie dlatego proszę o zdjęcia

Jeden błąd jest zrozumiały, niech będą dwa, a nawet trzy... Uprasza się, o szanowanie poprawności językowej. Biorąc poprawkę na Internet i pomijając znaki diakrytyczne, ale prawidłowo dzielić zadania na wyrazy po prostu wypada...
Administracja forum przypomina: poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym /Wiktor


----Kolego który mnie tu upominasz z polszczyzną... Jeżeli piszę z komputera nie ma to raczej najmniejszego problemu. Jeżeli piszę z tabletu problem pojawia się, ponieważ:
a. strasznie mi go przycina i wstawia spacje jak chce oraz przestawia literki... tak jest od przeładowania softem i używania niektórych programów.
b. używam klawiatury nie systemowej, która mi odpowiada, niestety raz działają w niej polskie znaki raz nie, a do tego nie ma wszystkich.

Nie upominaj mnie o takie rzeczy, gdyż z Polską i walką o lepsze jutro mam więcej wspólnego niż ty.
I jeżeli ktoś dał Ci tu trochę władzy to nie chełp się tym za bardzo, władza przemija.

PS. Jak już poprawiasz tekst to zrób to porządnie, żebym nie musiał poprawiać po tobie błędów ortograficznych.
Ostatnio zmieniony piątek 30 sie 2013, 23:51 przez FALLEN, łącznie zmieniany 11 razy.


myc
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 20:55
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: myc »

FALLEN pisze:Ha co najlepsze napisali mi ze nowe dodruki podziemi i reszty dodatkow maja juz wygladac tak jak miasto haha. Jakie to szczescie ze mam komplet. Tylko to miasto zj%%^&% :/
Głupszej wymówki już dawno nie słyszałem na reklamacje:)

Podejrzewam ze nie chce im si składać na to reklamacji albo dali się naciągnąć na taki sam teks i nie maja jak wymienić uszkodzonych plansz.... Tym bardziej ze tak wygląda każda plansza do Miasta ?!

Podejrzewam że z dodrukami nie będzie tego problemu, kiedy jest planowany ? :)

P.S
Czy ta plansza składa się odrobinę inaczej niż poprzednie dodatki lub jest inaczej nacięta ? może kupili inna postawę i faktycznie wszystkie dodruki będą już na niej i będą tak wyglądać do wyczerpania nakładu...


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Czytajac to zastanwiam sie czy nie poczekac na dodruk.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

może napiszę tak... ta plansza nie różni się niczym od pozostałych plansz dodatków, poza dodatkową taśmą łączącą poszczególne jej elementy. Jak wiadomo, plansze narożnikowe składają się z 3 (słownie: trzech) głównych elementów. O ile nie ma problemu przy elementach składanych do zewnątrz (tam gdzie strona nadrukowana jest rozłączna), o tyle problem powstaje w miejscu połączenia elementów ze składaniem do wewnątrz (tam gdzie części trzymają się na zadrukowanej stronie). Przy pierwszym złączeniu nie ma problemu, ponieważ elementy trzymają się na podklejonym od spodu materiale, który może być wykonany z elastycznego materiału, jednak przy drugim złączeniu już nie ma tak kolorowo. Trzyma się ono na samej (prawie) warstwie z wydrukiem (co powoduje m.in. zgięcia z wytarciami druku). Z tego co widziałem na planszy Miasta, aby zabezpieczyć przed rozdarciem planszy na złączeniach, zastosowano dodatkowo elastyczną taśmę łączącą oba elementy (właśnie owa taśma jest widoczna na przesłanych zdjęciach). Z moich obserwacji, taśma ta nie tylko zabezpiecza przed rozdarciem, ale równocześnie zniwelowała (w niewielkim stopniu, ale jednak - porównując do zgięcia w Relic - tutaj jest paskudne wytarcie już po pierwszym rozłożeniu planszy) podatność na wycieranie druku przy składaniu (do wewnątrz) planszy. Ponownie podsumowując: dla mnie jest ok - akceptuję takie rozwiązanie i mam nadzieję, że będę się cieszył z planszy jak najdłużej - nie zamierzam trzymać jej w gablotce i podziwiać jaka to ona ładna jest...

...jak na mój gust - nie jest to podstawą do reklamacji. Zdjęcia swojego egzemplarza dam jak jutro przy lepszym świetle (jak nie zapomnę).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

No nie mogę się przekonać do tego miasta.
Te przedmioty są zbyt potężne i za tanie.
Okazuje się że w Mieście za łatwo dostępne złoto można zakupić przedmioty które są zdecydowanie lepsze niż te które można zdobyć jako nagrodę na przejście Podziemi lub Gór.
No gdzie tu logika?


Przez takie nielogiczne rozwiązania aż człowieka odpycha od zakupu. Zupełnie nie rozumiem co kieruje twórcami tej gry aby wprowadzać takie rozwiązania...


Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Może nie zawsze "zdecydowanie lepsze" ale również uważam że są stanowczo zbyt dobre jak na swoją łatwą dostępność.
Nie tylko przedmioty bo na przykład Chowańca który pozwala wybierać wynik rzutu po wydaniu punktu losu, uważam za żart.
Od dawien dawna złoto w tej grze przynosiło niewielkie korzyści. Twórcy chcieli chyba to zmienić, ale jak dla mnie przesadzili w drugą stronę.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Powiedzmy sobie szczerze, ta gra NIGDY nie miała dobrego balansu.
Już nawet w podstawce biorąc pod uwagę samych poszukiwaczy można było odnieść wrażenie że coś jest nie tak. Przykładowo: Mega potężny Zabójca i strasznie słaby (aczkolwiek lubiany przeze mnie) Elf. Gdzie tu zachowany balans postaci ?

Irytujący jest fakt że co dodatek (zwłaszcza Planszowy) coś trzeba samemu pozmieniać, zmodyfikować aby z dojrzałymi i racjonalnymi graczami dało się przyjemnie grać bez kręcenia nosem.
Odpuściłem Smoki i Miasto też odpuszczam bo zwyczajnie w świecie nie chce mi się i nie mam czasu na szukanie i testowanie własnych rozwiązań (po raz kolejny!!!) które pozwalają czerpać radość z gry zamiast się irytować.

Coś tu nie jest tak jak być powinno z nową edycją mojej ulubionej gry...


Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

No cóż, nie wszystkim przeszkadza brak równowagi. Pamiętam że niedawno ktoś się fazował zestawem Chowaniec co daje 1 los na turę + Chowaniec co pozwala wybierać wynik rzutu po wydaniu losu.
Po prostu Kufir, nie jesteś bezpośrednim targetem tej gry.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

We wszystkich grach, opartych na rywalizacji między graczami, czy to są gry planszowe czy komputerowe/konsolowe zachowany odpowiedni wyważony balans rozgrywki to podstawa sukcesu i grywalności.

Nie bez przyczyny do gier multiplayerowych na konsole/komputery ciągle wypuszczane sa patche poprawiające drobne błędy oraz właśnie owy balans postaci przedmiotów itp itd.

Jeśli twórcy Magii i Miecz nie balansują i nie testują przed wydaniem swojego produktu to później wychodzą takie kwiatki. A na poprawę jest troszkę za późno bo papierowe Erraty mnie nie bawią leżące gdzieś w pudełku a na kartach pisze co innego.

Każdy dodatek (zwłaszcza planszowy) komplikuje rozgrywkę i dla mnie i moich graczy sprawia że gra jest coraz mniej grywalna bo jest niedopracowana. Czasami te niedopracowania widać na pierwszy rzut oka, nie potrzeba nawet testów a mimo to prudukt jest wypuszczany na rynek.
Chyba KAŻDEMU graczowi zależy na tym aby czerpać z gry i zakupionego towaru jak najwięcej korzyści (radości) wiec gra powinna być m.in. zbalansowana. NIe tylko bo Kufir tak chce, tego chcą wszyscy dojrzali gracze.


Obrazek
ODPOWIEDZ