Talisman: Magia i Miecz Miasto

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Pas... ale uwierz, że chęci mam szczere.

Swoją drogą po przejrzeniu całej zawartości Miasta muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Wszystko ładnie współgra, wiele ciekawych kart, przypadły mi do gustu chowańce... widziałem tam jedno takie miłe duo... jeden sprawia, że odzyskujesz punkt losu co turę a drugi (jeszcze nie nauczyłem się nazw), że po wykorzystaniu żetonu losu sam sobie wybierasz wynik. Znaczy się jak masz oba to co turę masz jeden rzut kostką którego wynik sam sobie ustalasz - pysznie!

Generalnie podsumowując to mam tylko jedno zastrzeżenie do całego dodatku... kurde aż się prosiło żeby jednak dodali trochę złota. Jeśli nie drugie 30 żetonów to chociaż kilka większych które działały by tak jak przy żetonach życia/siły/mocy 5:1
Jakoś mocno mnie drażni myśl o wykorzystywaniu jakiś grosików czy czegoś innego.
O właśnie... może ktoś ma ochotę odsprzedać 30 sztuk złota z podstawki?


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Zdaje się, że liczba żetonów złota jest celowo ograniczona w grze. Nie dobiera się spoza zestawu jak zabraknie. Jak zabraknie to po prostu nie ma. Chyba TMiMowcy to potwierdzą...


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ano, tak właśnie jest. Nawet w instrukcji jest napisane, iż jak czegoś nie ma, to nie ma. To się nie używa innych żetonów w zamian.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

Rebelix pisze: O właśnie... może ktoś ma ochotę odsprzedać 30 sztuk złota z podstawki?
Oddam Ci za darmo. I tak już od dawna korzystam z 1-groszówek. ;)
Napisz do mnie na PW w tej kwestii.

PS "Miasto" dotarło! Nie mam jednak czasu na przetestowanie, bo mam gości z Egiptu.
Ostatnio zmieniony czwartek 01 sie 2013, 23:23 przez Xan, łącznie zmieniany 1 raz.


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Czekam na relację z partyjki Xan vs Rebelix ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Miasto: Alternatywne Zakończenie: Gildia Kupców:

Dopóki to Alternatywne Zakończenie znajduje się w grze, ilość złota dostępnego dla graczy jest nieograniczona; jeśli żetony złota ze wspólnego stosu wyczerpią się, należy zastąpić brakujące złoto innymi żetonami lub znacznikami.

Yyy...


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rebelix pisze: Alternatywne Zakończenie
Sam sobie odpowiedziałeś.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Rebelix pisze:Generalnie podsumowując to mam tylko jedno zastrzeżenie do całego dodatku... kurde aż się prosiło żeby jednak dodali trochę złota. Jeśli nie drugie 30 żetonów to chociaż kilka większych które działały by tak jak przy żetonach życia/siły/mocy 5:1
Ja dorzuciłem kilka monet 5-groszowych, każda jest warta 5 SZ. Sprawdza się świetnie.


What a view.
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Nie, Nemo to nie jest odpowiedź bo alternatywne zakończenie to tylko nazwa ale to wciąż cześć tego dodatku z którego mogę mieć ochotę skorzystać. A zapis który zacytowałem jest pójściem na łatwiznę ze strony FFG, dorzucenie kilku większych moment o wartości 5 SZ wyglądałoby dużo lepiej. Stąd Napisałem, że to jedyne w tym dodatku co powoduje u mnie zgrzyt.

Z drugiej strony może na wyrost bo jeszcze nie miałem okazji zagrać więc nie wiem tak naprawdę czy te 30 sztuk z podstawki wystarczy czy będzie zakłócało rozgrywkę. Po przeczytaniu kart i wszystkiego przemiał złota wydaje się być spory.

@Bludgeon
No ja rozumiem, jest to coś co mi przyszło do głowy w pierwszej kolejności aczkolwiek jak już napisałem wywołuje to u mnie zgrzyt.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5774
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Jeżeli chodzi o Miasto, to 30 powinno wystarczyć, ze względu na kosztowne i przydatne przedmioty. Nie będzie już takiego kiszenia każdej monety... będzie na co wydawać.
Jeżeli jednak mowa o tym konkretnym alt.zakończeniu, to tutaj już będzie problem z ilością. Zatem, jest to jedyny wyjątek, kiedy to brak można (a nawet powinno się) uzupełnić. Oczywiście jestem zdania, iż dodanie 10 sztuk monet o nominale 5, było by idealnym rozwiązaniem. Pula w sumie by wzrosła do 80sz, a na dodatek, w przypadku standardowych rozgrywek, łatwo było by je wykluczyć z gry (inny wygląd), co by jej nie wypaczyć. Kolejnym plusem, było by zachowanie spójności gry i ukłon w stronę graczy, którzy nie lubią stosować półśrodków/substytutów/itp.

Pamiętajcie, iż wprowadzenie do obiegu niekontrolowanej ilości gotówki, może wpłynąć niekorzystnie na inflację! :P


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

abubu pisze:Pamiętajcie, iż wprowadzenie do obiegu niekontrolowanej ilości gotówki, może wpłynąć niekorzystnie na inflację!
Nie zauważyłem :). Można się wprawdzie skupić na mnożeniu kasy, ale jesli skupisz się na tym za bardzo ktoś inny może w tym czasie iść po koronę władzy.


What a view.
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Z tego co pamiętam w grze jest taka postać jak leperkun, który zdaje się, może w krótkim czasie posiąść nawet 30 monet. Sposób gry nim polega na szybkim odcięciu od złota innych graczy; jeśli w grze będzie więcej złota ponad przewidziany limit, zmniejsza to szansę na wygraną kogoś, kto gra karzełkiem.


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Jeszcze nie grałem w Miasto więc jak na razie, jak to mam w zwyczaju, gdybam sobie coby było gdyby...

I tak chodzi mi po głowie teraz Szpieg z tym jego obszarem startowym. O ile na samym początku gdy rozpoczynamy rozgrywkę nie przychodzi mi do głowy nic niepokojącego o tyle zastanawia mnie sytuacja gdy zginiemy i losujemy sobie nowego Poszukiwacza w trakcie rozgrywki...

Coby było gdyby to była gra 1 na 1 i w momencie gdy wylosujemy sobie Szpiega drugi Poszukiwacz stoi na obszarze więzienia. Znaczy to, że startujemy z więzienia i już na starcie musimy próbować wydostać się co stanowczo może utrudnić start naszemu Szpiegowi?

A jeśli ten drugi Poszukiwacz stoi na obszarze doliny ognia to zaczynamy stamtąd pomimo braku talizmanu? O ile pamiętam jest też karta której efekt jest taki, że stajemy na obszarze startowym. Czy w takiej sytuacji jeśli drugi Poszukiwacz stoi w dolinie ognia to się tam przesuwamy jeśli nie mamy talizmanu? Czy np. stosujemy zasadę zakaz ma pierwszeństwo i brak talizmanu niweluje efekt tej karty?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rebelix pisze:Coby było gdyby to była gra 1 na 1 i w momencie gdy wylosujemy sobie Szpiega drugi Poszukiwacz stoi na obszarze więzienia. Znaczy to, że startujemy z więzienia i już na starcie musimy próbować wydostać się co stanowczo może utrudnić start naszemu Szpiegowi?
W zasadzie to tak. W sumie jedynym pocieszeniem dla tego szpiega byłoby to, iż poszedł do pierdla zamiast dostać w czapę za szpiegowanie ;).
Rebelix pisze:A jeśli ten drugi Poszukiwacz stoi na obszarze doliny ognia to zaczynamy stamtąd pomimo braku talizmanu? O ile pamiętam jest też karta której efekt jest taki, że stajemy na obszarze startowym. Czy w takiej sytuacji jeśli drugi Poszukiwacz stoi w dolinie ognia to się tam przesuwamy jeśli nie mamy talizmanu? Czy np. stosujemy zasadę zakaz ma pierwszeństwo i brak talizmanu niweluje efekt tej karty?
Trudno mi powiedzieć.
Ostatnio zmieniony piątek 02 sie 2013, 21:36 przez Mały Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Fajne corner case'y. :-)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6265
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Rebelix pisze:Znaczy to, że startujemy z więzienia i już na starcie musimy próbować wydostać się co stanowczo może utrudnić start naszemu Szpiegowi?
Pewnie tak.
Rebelix pisze: O ile pamiętam jest też karta której efekt jest taki, że stajemy na obszarze startowym.
Patrol chyba. Tu wazny jest wording patrolu. Jest tam napisane że przemieszcza Cię na obszar z którego rozpocząłeś grę, a nie na obszar startowy. Więc jako szpieg musisz zapamiętać gdzie zacząłeś bo możesz tam kiedyś trafić. Tak przynajmniej wynika z angielskich kart.
A jeśli ten drugi Poszukiwacz stoi na obszarze doliny ognia to zaczynamy stamtąd pomimo braku talizmanu?
Tak. Do doliny ognia nie można wejść bez talizmanu, ale najwyraźniej można tam zacząć grę :P


What a view.
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Po polsku karta Patrolu brzmi tak:

W tych stronach patrol wojska stara się utrzymać ład i porządek. Żołnierze natychmiast odsyłają cię na twój obszar startowy, po czym odmaszerują na stos kart odrzuconych.

Taki przypadek pewnie i tak może się nigdy nie wydarzyć no ale wiecie... po głowie mi chodzi. Żadnych planów na piątkowy wieczór... :neutral:


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rebelix pisze:ale wiecie... po głowie mi chodzi. Żadnych planów na piątkowy wieczór... :neutral:
Rozumiemy ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Etamin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 71
Rejestracja: piątek 18 cze 2010, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Etamin »

Miałem półtora roku przerwy od Talismana. Wilkołaka sobie podarowałem, bo nie wnosił moim zdaniem niczego ciekawego (no może poza Czarną Dziurą). Na planszy i tak jest Żniwiarz, o którym często się zapomina, więc nie widziałem sensu kolejnej postaci. Ponad to system dnia i nocy wydawał mi się niepotrzebnie komplikować rozgrywkę. A jak jest z miastem? Warto kupować ten dodatek? W mimie do miasta szło się głównie po Arcymaga. Czy w tej wersji jest jakiś jego odpowiednik? Jakiś szybki sposób na wygranie gry jak Arnkhel w górach np., dla postaci, które giną w połowie gry? Jakiś porządny czar jak Pech, Hydra, czy Dotyk Śmierci?


rkBrain
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 20:00
Lokalizacja: Warszawwa
Płeć:

Post autor: rkBrain »

Wilkołak jest świetny. Wprowadza sporo modyfikatorów i różnorodności do gry. Niestety wiąże się to z zapamiętywaniem kolejnych stron zasad ale nie ma tego tak dużo.


Awatar użytkownika
Etamin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 71
Rejestracja: piątek 18 cze 2010, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Etamin »

Generalnie nie lubię kart, które zalegają z boku planszy i o których trzeba cały czas pamiętać, a Wilkołak z tego słynie (karta dnia/nocy + księżycowe wydarzenia). Sama postać Wilkołaka, też nie wydawała mi się specjalnie interesująca. Z wilkołaka żal mi tylko Czarnej Dziury (nie chce ktoś sprzedać :P?).


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Etamin pisze:Z wilkołaka żal mi tylko Czarnej Dziury (nie chce ktoś sprzedać :P ?).
Wydrukuj sobie rewers, na awersie napisz "Czarna Dziura" (lub czarny prostokąt z MS Paint) i masz ją gratis.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Etamin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 71
Rejestracja: piątek 18 cze 2010, 21:36
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: Etamin »

To był żart. Pewnie i tak dokupię ten dodatek, ale dużo później, jak już mi się całkiem ograją pozostałe. A wracając do tematu. Jak jest z Miastem? Jest jakaś szczególna karta dla której warto go kupić?


Awatar użytkownika
Andur
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Andur »

Przy okazji pytania Etamina o szczególną kartę z Miasta zapytam czy będzie zaktualizowany spis zawartości dodatków, ponieważ skończył się na Wilkołaku, a chciałem sprawdzić czy prawidłowa ilość listów gończych to: dobry poszukiwacz - 1, neutralny - 2, zły - 3, czy miało być po 2 z każdego?


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Jakby co to ja mam taką samą ilość listów gończych co Andur.


ODPOWIEDZ