Najsilniejszy Poszukiwacz - Wilkokłak

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ

Najsilniejszy Poszukiwacz - Wilkokłak

Łowczyni Wampirów
1
8%
Hiena Cmentarna
8
67%
Czarnowidz
3
25%
 
Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Najsilniejszy Poszukiwacz - Wilkokłak

Post autor: Mały Nemo »

Który z Poszukiwaczy z Wilkokłaka według Ciebie jest najsilniejszy?


Revix
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: Revix »

Przyszło mi się zawahać, ale po rozgrywce stwierdzam, że hiena cmentarna. Innowacyjny i dość ciekawy poszukiwacz, minusem czarnowidza jest to że stosunkowo mocno jego umiejętności zależą od ilości graczy.


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Nie do końca umiejętności czarnowidza zależą od ilości graczy. Zauważ, ze przy losowaniu kart przygód niezależnie co wylosujesz to dostajesz jakiś bonus. Jeśli wylosujesz zdarzenie, otrzymujesz zaklęcie, jeśli wróg odzyskujesz 1 żeton losu, jeśli coś innego to losujesz sobie następną kartę. I tak możesz np. stanąć na obszarze pól, wylosować sobie np. przedmiot, wylosować jeszcze jedną kartę np. zdarzenie i dzięki temu dostajesz również zaklęcie. Całkiem sporo jak na zwykły obszar pól.

Poza tym jakoś nie podoba mi się takie schematyczne myślenie który najsilniejszy/najsłabszy. Czemu nie ma ankiety który jest najciekawszy? :mrgreen: Bo moim zdaniem jest to Hiena Cmentarna... jakby nie było jednak ma coś innowacyjnego w sobie i samym sobą urozmaica rozgrywkę. OK może jeszcze cyganeczka z jej zbieraniem zaklęć ale mimo wszystko to nie to samo. Dodatkowo hiena ma to urozmaicenie, że sam odrzuca karty na spód stosu a zatem jeśli bardzo chce przywrócić na planszę jakąś kartę, np. magiczny strumień, to musi pozwolić komuś innemu na jej odrzucenie.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rebelix pisze:Czemu nie ma ankiety który jest najciekawszy? :mrgreen:
Bo jej nie stworzyłeś! :P


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Nemomon pisze:
Rebelix pisze:Czemu nie ma ankiety który jest najciekawszy? :mrgreen:
Bo jej nie stworzyłeś! :P
Celna uwaga =D> Aczkolwiek jeśli jeszcze się to nie uwidoczniło to od razu zaznaczam, że... nieśmiały jestem.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5802
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Osobiście oddał bym głos na najciekawszego. Nie wiem który jest najsilniejszy/najsłabszy ponieważ jeszcze nie grałem nimi. Najciekawszym poszukiwaczem z Wilkołaka, wydaje mi się Hiena Cmentarna (zgodnie z przedmówcą). Czarnowidz jest mocno przypakowany, tak samo jak i Kultystka jednak i ta była w stanie przegrać ze Skrzatem [mną] (który jest kopią Kobolda z MiM [nie przepadam za nim]), tak więc - NIE MA najmocniejszego / najsłabszego poszukiwacza. Nasuwa się Dawid i Goliat - kto jest silniejszy? Nie chodzi o siłę fizyczną ale o ogół cech, a te są zmienne w zmiennych warunkach.


ODPOWIEDZ