Talisman - druk na życzenie?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.

Co sądzisz o dodatkach do Talismana drukowanych na życzenie?

Świetny pomysł, liczę na to!
18
47%
Pomysł dobry, ale wątpię żeby FFG go zrealizowało.
19
50%
Nie podoba mi się, kart jest wystarczająco dużo.
1
3%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Od tego tu jestem :P.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
myc
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 20:55
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: myc »

A czy ktoś odnalazł w sklepie/hurtowni papier/plastik na którym są drukowane karty przygód ?
Tak dużo ludzi robi fajnych dodatków ze nie trzeba w sumie czekać na oficjalne dodatki tylko samemu zacząć drukować (lub na forum umówić się które karty wybieramy). Nie chciał bym tylko by karty różniły się bardzo od oryginału by nie było wiadomo z jakiej puli pochodzą.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Niestety musisz przyjąć tą samą postawę co Dodatki do MiM, czyli przyzwyczaić sie że karty będą sie różniły. Papieru nie znajdziesz ponieważ jest on specyficzny dla chin i w polskich sklepach raczej nieosiągalny.

Ale jeżeli będziesz miał dużo dodatków autorskich wydrukowanych zaczniesz sie zastanawiać dlaczego Ci z FFG nie drukują na papierze takim jak Ty - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Odgrzebuję temat jako że mam nowy argument za pakietem rozszerzającym grę :P

Skoro nie druk na życzenie to może osobny, duży dodatek tak na sam koniec linii wydawniczej Talismana? Temat takiego rozszerzenia już się tutaj przewinął, ale od razu został zgaszony, bo przecież taki pakiet kupiliby tylko fani, którzy posiadają już wszystko, zmniejszyłoby to zatem liczbę odbiorców. Z jednej strony ciężko się z tym nie zgodzić, z drugiej zaś... FFG już coś takiego wydało, przynajmniej raz :) Mam tutaj na myśli Horror w Arkham i dodatek Miskatonic Horror. Grałem w Arkham tylko w podstawkę więc nie wiem jak poszczególne dodatki odnoszą się do siebie, ale opis Miskatonic Horror wyraźnie sugeruje, że rozszerza on po trochu podstawkę jak i wszystkie dotychczasowe dodatki oferując dziesiątki nowych kart i reguł powiązanych z poszczególnymi planszami - jest to zatem propozycja przede wszystkim dla fanów, którzy kupili już wszystkie dodatki (bodajże siedem ich jest) i wciąż im mało :-p

Dla poparcia swojej teorii wklejam cytat z Rebela:
Rebel pisze:Miskatonic Horror to dodatek zupełnie inny niż wcześniejsze rozszerzenia Arkham Horror. Znajdziecie tutaj szereg elementów, które wzbogacą dodatki wcześniej opublikowane. Miskatonic Horror można połączyć z samym podstawowym zestawem, niemniej jest to produkt adresowany głównie do osób posiadających także wydane na przestrzeni ostatnich lat dodatki do gry. Im więcej rozszerzeń Arkham Horror posiadasz, tym bardziej znaczący będzie wkład Miskatonic Horror do rozgrywek.
Nie wiem czy Horror w Arkham jest tutaj wyjątkiem od reguły czy też inne spośród najpopularniejszych gier FFG również doczekały się takich 'potężnych doładowań', ale nawet jeśli zrobili coś takiego tylko raz, jest szansa, że to powtórzą. Talisman ze swoimi dodatkowymi planszami i kilkunastoma typami kart stanowi idealny grunt pod takie rozszerzenie.

PS. Czekam na komentarz Nemomona w stylu "Nie, bo nie i już." :-"


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

W końcu dokopałem się do tego postu i odpiszę, iż ja z reguły nie odpisuję: "nie, bo nie, idź się utop/powieś". Zdarza mi się, rzadko bo rzadko, dodać komentarz czemu "nie, bo nie, idź się...".

A co do odpowiedzi na Twoje pytanie, istnieje ewentualność, iż coś takiego powstanie. Nie jestem FFG ludkiem, by od ręki powiedzieć, iż nie. Możliwe nawet, iż w połowie serii, a nie na końcu linii produkcyjnej. Nie wiadomo jak dobrze się ten Miscatonic Horror sprzedał. Możliwe, iż jednak coś kiedyś się takiego pojawi. Póki co jest dobrze jak jest i Talisman wydaje się, iż dalej zipie, a żyje.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

To było tylko żartobliwe nawiązanie do twoich wcześniejszych wypowiedzi, bo co zaproponowałem to zaraz gasiłeś moje nadzieje :-"


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
myc
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 20:55
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: myc »

Ja bym był zadowolony nawet gdyby nie tyle co dodruk na życzenie co udostępnili by blankowe (czyste) karty z jednej strony zarówno poszukiwaczy jak i przygód, przedmiotów, czarów itd... Jest wiele fajnych dodatków zrobionych przez was że osobiście sam bym wydrukował je tylko że nie che by one się wyróżniały z pozostałej puli bo byłbym w stanie przewidzieć czego mogę się spodziewać przy losowaniu. Chyba ze ktoś upolował zbliżony "papier" do tego co oni używają.


Awatar użytkownika
aduko
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2013, 10:14
Lokalizacja: Warszawa [Nowy Sącz]
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: aduko »



Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Doczekaliśmy wydania dodatku zapełniającego ostatni róg planszy głównej, pomyślałem więc żeby odświeżyć ten temat :wink:

Zaczęło się od dyskusji na temat dodatków w druku na życzenie, ale przewinął się też tutaj pomysł wydania dużego rozszerzenia dla całej gry. Wydaje mi się dość prawdopodobne, że raczej nie uświadczymy już kolejnych dodatków do Talismana dodających nowe plansze, a i mniejszych pakietów pewnie też nie będzie. Wciąż jednak sensowne wydaje się wypuszczenie dodatku pożegnalnego, który rozbuduje i mocniej połączy ze sobą dotychczasowe zestawy. Nowe karty Gór, Miasta, Podziemi, Lasu oraz smoczych władców, a wśród nich m. in. księżycowe zdarzenia oraz inne rzeczy występujące do tej pory tylko na planszy głównej. Do tego nowe zadania czarownika, skarby, relikty czy nagrody oraz alternatywne zakończenia. Pakiet na wzór wspomnianego tu już przeze mnie Uniwersytetu Miskatonic (niedawno wydanego w Polsce) do Horroru w Arkham.

Co o tym sądzicie? Ma to sens? Chcielibyście? Talismanowy druk na życzenie, dla wielu nierealny kiedy zakładałem ten temat, spełnił się. Myślę że takie solidne rozszerzenie również jest realne, a byłoby to naprawdę dobre pożegnanie z linią wydawniczą.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
megoviator
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 07 sty 2014, 16:23
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: megoviator »

mam nadzieje, ze i w tej kwestii okazesz sie prorokiem. miskatonic ma blisko 450 (!) kart w cenie ~180zl, co daloby duze pole manewru do powiekszenia talii planszowych dodatkow, ktore cierpia na zbytnia powtarzalnosc kart. chetnie widzialbym rowniez znacznik zywiolu dla elementalisty, znaczniki straconej tury, monety o wyzszych nominalach i nowe FAQ.

chyba ze ffg wpadnie na pomysl wydania kosmicznej otchlani


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ano, ja też bym chciał Miskatonic Horror w Talismanie :cry:. Na przykład chciałbym więcej kart Reliktów, unikalnych Eliksirów... Jakieś sensowne[/s] Zaklęcia, jakieś interesujące alternatywne zasady, na przykład te z Małej MiM...

Miłym zaskoczeniem byłby tez taki Wargear deck z Relic w Talismanie - losujesz 3 losowe karty Ekwipunku i kupujesz dowolne z nich, a resztę odrzucasz. Dopóki talia tych kart się nie przewinie, to nikt tych odrzuconych kart nie kupi. Nawet, żeby tam jakieś cudowne karty były.

Znacznik Elementalisty... gdybyś megoviator chciał, to Jon kiedyś zrobił jeden. Nie jest oficjalny, ale raczej by Ci podszedł ;). Link: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=667

Monet o większym nominale nie chcę :P. Zbyt dużo się jest użerania, kiedy chce się je wymienić na drobne. Ale takie znaczniki statystyk jakie były w Talismanie od Black Industries (oraz w MiM i MM) to bym przytulił.

Kosmiczną Otchłań także bym przytulił :).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

HunteR pisze:Doczekaliśmy wydania dodatku zapełniającego ostatni róg planszy głównej (...)
Wydaje mi się dość prawdopodobne, że raczej nie uświadczymy już kolejnych dodatków do Talismana dodających nowe plansze, a i mniejszych pakietów pewnie też nie będzie.
Czy po rozłożeniu planszy TMiM z 4 dodatkami planszowymi tworzy ona prostokąt? O ile kojarzę są niewielkie wolne przestrzenie między planszami narożników, jeśli tak nie jest to proszę mnie poprawić.

Poza tym kolejne plansze mogą być wydane, tak jak zupełnie osobne plansze znane nam z MiMa. Z resztą wydaje się, że twórcy TMiMa nie są ograniczeni kształtem planszy i daliby radę dopasować kolejny planszowy puzzel.


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Ja bym chciał większą ilość żetonów które używałoby się tylko przy niektórych alternatywnych zakończeniach. Tak jak się wkurzyłem przy dodatku Miasto z tym zakończeniem gdzie jest nieograniczona ilość złota i każą używać zamienników tak krew mnie zalała jak wczoraj otworzyłem dodatek Kraina Ognia gdzie pojawiły się dwa następne takie zakończenia!


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Wiktor, są niewielkie przestrzenie, ale co byś tam wcisnął? Planszę pól? Planszę równin? Nie miałoby to sensu, już chyba lepsze byłoby rozgraniczenie stosów kart przygód tj. z innego stosu ciągniemy na równinach, z innego na pustyni itd., ale to by totalnie rozwaliło obecny pakiet kart więc też raczej odpada.

Kosmicznej otchłani nie zrobią, bo mają już Relica :P

Z pozostałymi postami się zgadzam, oprócz nowych kart mogliby też dodać nowe znaczniki, poprawione reguły, jakieś alternatywne zasady czy tryby rozgrywki. Może coś we współpracy z fanami? Jakby nie patrzeć, Puszka Pandory to właściwie fanowski dodatek więc nic nie jest niemożliwe :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ