Talisman: Magia i Miecz Wilkołak!

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

No cóż. Te kilka dni więcej jakoś powinniśmy jeszcze wytrzymać.
Gorzej jeśli Galakta faktycznie zabawi się w trolling... I dnia 17.12.12 powtórzy się sytuacja z dzisiaj.
Osobiście mam czas do "końca świata", aby odebrać Wilkołaka - grunt, aby spędzić z nim Święta :)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Po końcu świata i tak nikomu nie będzie zależeć na Wilkokłaku, więc możemy spać spokojnie ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

no ale jeżeli nie zdążą przed końcem świata, to będzie lekki żal ... mogłem te 60zł wydać na wycieczkę dookoła świata ... polecieć w kosmos ... co bądź innego :)


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Otrzymałem właśnie maila od Galakty, że mój Wilkokłak został wysłany!


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Poochacz
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 51
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 20:14
Lokalizacja: Mogielnica
Płeć:

Post autor: Poochacz »

Mam nadzieję że dzisiaj ruszy dystrybucja do sklepów...


"Życie nie jest tak bolesne, jak jazda rowerem bez siodełka"
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Nemo, czyli jednak wyrobili się nieco wcześniej niż ostatnio była mowa?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Szok, zdążyli przed świętami :O


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rogo pisze:Szok, zdążyli przed świętami :O
Jeszcze przesyłka może miesiąc iść :P.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Nemomon pisze:
Rogo pisze:Szok, zdążyli przed świętami :O
Jeszcze przesyłka może miesiąc iść :P.
do końca świata i kilka dni dłużej? :)


Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Dzięki za info Nemomon, zapewne wszystko powinno się ładnie ruszyć w przyszłym tygodniu.

Pozwolę sobie zadać jeszcze pytanie które nie jest związane z Wilkołakiem ale skorzystam z podwyższonego zainteresowania tym tematem w tych dniach.
Czy ktoś z was ma poprawną, polską wersję karty Skrzynia Ze Skarbem z rozszerzenia Królowa Lodu? Jeśli tak to jaką ma wersję tego rozszerzenia (kiedy było drukowane).

Co rozumiem przez poprawną wersję:

Tak brzmi opis tej karty w polskiej (mojej) wersji:
"Możesz odrzucić skrzynię podczas swojej tury, aby wylosować 5 wierzchnich kart Przygód i wybrać jeden z wylosowanych Przedmiotów. Jeśli nie wylosowałeś żadnego Przedmiotu, otrzymujesz 3 SZ. Jeśli posiadasz mapę skarbów, możesz wylosować 10, a nie 5 kart Przygód."

Tak brzmi opis w wersji oryginalnej:
"You may discard the Chest during your turn to draw the top 5 Adventure Cards and take 1 Object of your choice. Discard the remaining cards. If you do not draw any Objects, gain 3 gold instead. If you have the Treasure Map, you may draw 10 Adventure Cards instead of 5."

Pogrubione zdanie nie pojawia się na karcie którą ja posiadam a ma ono istotne znaczenie i to mnie mocno ubolewa. Dodatkowo zdaje się, że powinno być "Jeśli posiadasz Mapę Skarbów" (duże litery a nie małe). Tak więc czy ktoś z was ma może taką poprawą wersję czy wszyscy tutaj mają taki opis na karcie jak ja?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Jest tak, jak mówisz - Na skrzyni brakuje tych "Discard the rest". Aczkolwiek moim zdaniem i tak ten zapis jest niepotrzebny, gdyż gdyby było inaczej, to instrukcja wyraźnie by wspomniała. W każdym bądź razie ja zawsze grałem, iż jak nie jest wspomniane inaczej, to karty się odrzuca. Z drugiej strony, owszem - taki zapis by nie zaszkodził.

Co do mapy, to jest poprawnie napisana. Nie ma potrzeby pisać wszystkich nazw kart z wielkiej litery.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Moim zdaniem jest to istotne zdanie. Myślę, że założenie, że "jak nie jest wspomniane inaczej, to karty się odrzuca" jest trochę nie do końca zgodne z ogólną mechaniką gry. Która to moim zdaniem wygląda tak, że karty trafiają na planszę i dopiero jeśli z opisu tej karty wynika, że po jej rozpatrzeniu trafia ona na stos kart odrzuconych wtedy to dopiero następuje. Przecież na karcie Goblińskiego Sapera nie jest napisane, że on zostaje na planszy do końca gry czyli Ty grasz tak, że po rozpatrzeniu jego karty odrzucasz go na stos kart odrzuconych?


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Nie, Saper pozostaje na obszarze dopóki któryś z graczy nie zechce odrzucić jego samego. Jednakże różnica między Saperem, a Skrzynią ze Skarbem jest zasadnicza - Saper jest autonomiczną kartą, Nieznajomym, której efekt jest jasny i klarowny. Skrzynia z kolei, po jej odrzuceniu, pozwala wylosować karty i wybrać jedną z nich do badania. Skoro pozostałych kart nie badasz ani efekt nie nakazuje Ci odłożyć je bez badania na obszar, to jedynym wyjściem jest je odrzucić razem ze skrzynią ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Ten saper to tak tylko dla przykład bo twierdze, że zasada odrzucania kart zawsze kiedy nie jest napisane inaczej jest moim zdaniem trochę słaba. Ja jak pierwszy raz przeczytałem opis tej skrzyni ze skarbem to zadałem sobie pytanie czy mam odrzucić pozostałe karty czy je odłożyć na stos kart przygód z których je ciągnąłem. Ponieważ druga opcja jest zbyt przesadzona (działałaby jak zaklęcie objawienia + dodatkowa nagroda w postaci przedmiot lub 3 sztuki złota) jedyna opcją pozostaje odrzucić karty. Ale to co wydaje się przesadzone dla mnie nie musi takie być dla kogoś kto zaczyna grać w tę grę a mam takiego znajomego którego dopiero wprowadzam w świat MiM. Dlatego uważam, że to zdanie które mimo wszystko z jakiegoś powodu znalazło się w oryginale powinno się też znaleźć i w naszej wersji. Po prostu chciałem wiedzieć czy to ja mam jedno ze starszych druków i w nowych to zdanie zostało dodane czy tak wygląda ten opis wszędzie.


Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »

Ja wybrałem sobie odbiór osobisty ze względu na zamieszkanie i że codziennie jeżdżę niedaleko na uczelnie, to muszę czekać do poniedziałku na odbiór :/ Jakby nie mogli wczoraj maila napisać to bym odebrał i już był po pierwszej partii :D


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

Ja sobie poczekam dłużej, bo nie zamawiałem prosto od Galakty. Dobrze, że Wilkołak wyląduje jednak pod choinką ;)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
lammas
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 01:14
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: lammas »

Powiem, że gra się nieźle, dzień i noc potrafią wprowadzić ciekawy klimat, ale czasami się zapomina o zwracaniu uwagi na wyciąganie wydarzeń czy premiach wynikających z dnia i nocy. Wilkołak sam w sobie rzadko wpływa na rozgrywkę, chociaż raz już jedną postać z 1 życiem i brakiem przyjaciół ubił. Czarnowidz ewidentnie najpotężniejszym poszukiwaczem, Hiena druga, Łowczyni trzecia, ten pierwszy chyba nawet lekko przepakowany, 3 bardzo dobre zdolności, porównywalny z Mędrcem. Dzień powoduje, że łatwiej się pakować, nawet na kartach smoków (zwłaszcza uśpionych), wydaje mi się, że po ograniu dodatek raczej przyspiesza dzięki temu rozgrywkę. Zmienianie pór doby ma jeszcze jedną ważną zaletę - dyscyplinuje graczy, żeby pokazywali karty po wyciągnięciu przed rozpatrywaniem, co często trudno wyegzekwować. Największa porażka? Czarna Dziura. Nie wyobrażam sobie jak ma polegać gra z odkrytymi alternatywnymi zakończeniami, kiedy właśnie ją się wylosuje. Ktoś nie pomyślał przedrukowując ją z pierwszej wersji. No i 3 nowych poszukiwaczy to trochę jednak mało.


Awatar użytkownika
Poochacz
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 51
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 20:14
Lokalizacja: Mogielnica
Płeć:

Post autor: Poochacz »

Wilkołak szczęśliwie dotarł do mojego domostwa, wytarł sierść ze śniegu i...

...i muszę przyznać, że figurki Hieny cmentarnej i Łowczyni Wampirów to jedne z najpiękniejszych jeśli nie naj... w całym Talismanie. Ilość szczegółów i wykonanie - miodzio! Trochę odstaje sam Wilku - być może akurat mój egzemplarz tak ma - jedna z rąk wygląda jakby była doklejana lub składana, wyraźne jest jej łączenie z tułowiem no i czarnowidz moim zdaniem nieco poniżej standardu. Ogólnie poprzez dwie pierwsze figurki całość mocno na plus :mrgreen:


"Życie nie jest tak bolesne, jak jazda rowerem bez siodełka"
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Czarna Dziura ma w rogu znaczek księżyca co zgodnie z instrukcją do Wilkołaka oznacza, że nie może takie zakończenie być brane pod uwagę przy graniu z jawnymi alternatywnymi zakończeniami. Podana przez Ciebie sytuacja nie może mieć miejsca.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Poochacz pisze:...i muszę przyznać, że figurki Hieny cmentarnej i Łowczyni Wampirów to jedne z najpiękniejszych jeśli nie naj... w całym Talismanie.
Ja dalej najbardziej sobie cenię figurkę Magusa - sama postać jest marna, ale figurką można komuś wybić oko.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Poochacz
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 51
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 20:14
Lokalizacja: Mogielnica
Płeć:

Post autor: Poochacz »

No cóż, nie brałem pod uwagę praktycznych zastosowań :-k


"Życie nie jest tak bolesne, jak jazda rowerem bez siodełka"
Awatar użytkownika
Rebelix
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 384
Rejestracja: sobota 05 kwie 2008, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: Rebelix »

Gdyby figurka Czarnowidza wyglądała tak jak na grafice (moim zdaniem najdziwniejsza grafika Poszukiwacza jaką widziałem do tej pory) to Abubu by się lekko podłamał przy malowaniu.

A jeśli o samych Poszukiwaczach mowa to Hiena Cmentarna to mój faworyt z tego rozszerzenia i chyba zdaję się, że ogólnie będzie to teraz mój ulubiony Poszukiwacz. Ze względu na to, że jego obecność wpływa na samą partię. Jego zdolności nie tylko pasują i są dla niego samego dobre ale mogą w znaczący sposób wpłynąć na partię nawet kiedy gra się przeciwko niemu. Mamy np. taką fontannę mądrości którą Hiena Cmentarna może znowu przywrócić na planszę ale tylko wtedy kiedy ktoś inny zabierze ostatni żeton Mocy bo jeśli zrobi to sama Hiena to fontanna trafi na spód kart odrzuconych. Generalnie ładnie jego 3 specjalne zdolności ze sobą współgrają, dodatkowo bardzo dobrze pasują do niego samego a on sam pasuje do klimatu gry. No i ten jego paluch na grafice... =D>


Revix
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2009, 16:23
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: Revix »

Mnie troszeczkę rozczarowuje łowczyni wampirów (nie przekręciłem jej nazwy?) niby wszystko ok i postać wcale nie jest taka słaba, a jednak w porównaniu z dwoma pozostałymi poszukiwaczami z dodatku czegoś jej brakuje takiego hmm smaczku :roll:
Pomijając oczywiście podział na dzień i noc, uważam za bardzo ciekawe karty, te które odnoszą się do trofeów, właściwie do tej pory moment ich wymiany był całkowicie niezwiązany z ewentualnymi zagrożeniami (bo i jakimi?) co prawka takich kart jest mało, ale mam nadzieję że w kolejnych dodatkach będzie ich więcej, bo wprowadzają całkiem interesujący aspekt do gry ;)
Co do zakończeń to cieszy mnie to że Wilkołak nie jest aż tak bardzo schematyczny jak reszta spotykanych przeciwników na koronie władzy.


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Minie Harker brakuje smaczku?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

abubu się nie łamać, abubu lubić wyzwania :P

Właśnie odpakowuję swój egzemplarz, duże karty już w koszulkach, za chwilę małe do nich tafią...

Figurka Wilczka jest tandetna... doklejone ręce, sierść "gruba", ogon jak u wiewiórki ... ehhh ... Postać Hieny (zdolności) na prawdę ciekawe, jednak teraz trzeba się będzie pilnować i trzymać stos odrzuconych jako stos odrzuconych a nie kupkę odrzuconych :P


ODPOWIEDZ