Talisman: The City Expansion!

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Talisman: The City Expansion!

Post autor: Mały Nemo »

Jak Jon New, tajnymi kanałami, donosi na Talisman Island, następny dodatek to Miasto!

Zajebisty cover art BTW ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Art z naszej edycji podobał mi się bardziej, ale... taaak! Na to czekałem! Nie żadne lasy czy inne bzdety tylko miasto :mrgreen:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Western
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 204
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 12:11
Lokalizacja: Piła
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Western »

Tak, tak czekaliśmy na tą zapowiedź :-) Grafika taka sobie, chyba mało reprezentacyjna jak na dodatek Miasto. No i teraz pytanie, co to za Poszukiwacze? Na froncie pudełka widać 5 poszukiwaczy. Jakieś pomysły kto to może być? . 1 to chyba jakiś elf z fenixem? Ciekawe czy plansza miasta będzie taka jak podziemia i góry, czyli walka z bossem na końcu drogi... Mam nadzieję jednak że nie.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

I zaczyna się "gdybanie" :D


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ciekawe czy plansza miasta będzie taka jak podziemia i góry, czyli walka z bossem na końcu drogi...
Jakby zmienili koncepcję miasta np. na miasteczko opanowane przez jakiegoś możnowładcę (oczywiście złego do szpiku kości :P ) i trzeba by je wyzwalać to byłoby nawet oryginalne. Mimo wszystko jednak uważam że to bez sensu, mamy już góry i podziemia zrobione według takiego schematu, a i w przypadku lasa (jeśli wyjdzie) też pewnie pójdą tą drogą. Miasto powinno być takie jak wcześniej (a przynajmniej w drugiej edycji, trzeciej nie znam :P ) tj. miejsce do którego się idzie żeby zarobić i wydać potem tą kasę na różne fajne rzeczy. Jeśli dorzucą nowe karty ekwipunku oraz karty profesji to będę jak najbardziej zadowolony.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
sardo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Wieliczka
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: sardo »

Fajnie, że dali w końcu coś nowego na róg (o ile to będzie plansza narożna :D).
Nowy dodatek się szykuje, a o Blood Moonie po polsku jeszcze ani słychu. Nawet nie wiadomo jaki będzie polski tytuł.
Western pisze: Na froncie pudełka widać 5 poszukiwaczy. Jakieś pomysły kto to może być? . 1 to chyba jakiś elf z fenixem?
Ja tam widzę 6 postaci :D ale to może moje urojenie
-Niebieskowłosa postać ze sztyletem
-Elf z feniksem
-Jakiś facet w damskim wdzianku
-Postać machająca rękoma z której wychodzi ten wodny żywiołak
-Facet podparty o lasce obok tej postaci z żywiołakiem
-I głowa w prawym dolnym rogu


Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Western pisze:Grafika taka sobie, chyba mało reprezentacyjna jak na dodatek Miasto.
Póki co nie wiadomo, co się znajduje wewnątrz pudełka. Trudno jest twierdzić, iż grafika jest mało reprezentacyjna. A nuż otworzysz to pudełko i obaczysz, iż jednak jest bardzo mocno reprezentacyjna :P.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ale można się też domyślić, że zawartość i atrakcje tego dodatku będą w niemałej mierze podobne do tych ze starszych edycji. Oczywiście liczymy na nowe ciekawe rozwiązania i mimo, że nie posiadam Talismana jestem bardzo ciekaw tego dodatku :)
Spodziewam się tego, co było wcześniej, oczywiście poprawione pod względem grywalności. Może trochę mniej budynków do odwiedzenia, trochę bardziej zbalansowane profesje do zdobycia, poprawiona kwestia prawa miejskiego itp.
Nie spodziewam się natomiast złego do szpiku kości możnowładcy do pokonania :D


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Jon uploadował zbliżenia na nowych Poszukiwaczy: http://www.talismanisland.com/ ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Przeczytałem "zdjęcia nowych Poszukiwaczy" i już myślałem, że karty postaci xD


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Ja mam tylko nadzieję, że poruszanie się po mieście będzie dobrze rozwiązane.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Super!

Czyżby FFG przyspieszyło tempo wydawania dodatków do 2 w ciągu roku? Mam szczerą nadzieję że tak. Czy są jakieś przecieki na temat przewidywanej premiery miasta? Będzie jeszcze w tym roku w wersji angielskiej?


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

A do tej pory nie wychodziły dwa na rok? :-s Wydawało mi się że zwykle były dwa, jeden planszowy, drugi bez. Czwarta edycja w tej odświeżonej formie jest na rynku gdzieś od 2008 roku i ma już siedem dodatków, gdyby jeden wychodził na rok to by tyle nie było :-k


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Na smoki i Blood Moon czekamy po roku. Na początku mieli tempo dwa razy szybsze, później zwolnili


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

A ja bym wolała, żeby wolniej wychodziły żebym mogła finansowo nadążyć ;P


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
guciomir
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 376
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Post autor: guciomir »

Im wolniej wychodzą tym mniej ich będzie i gra może upaść zanim pojawi się czwarty narożny.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

arai pisze:A ja bym wolała, żeby wolniej wychodziły żebym mogła finansowo nadążyć ;P
Przecież nie musisz ich kupować w czasie premiery. Ja kupiłem talizman zgadnij kiedy - rok z hakiem temu dopiero :)


What a view.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Otóż to, nikt nie każe kupować w dniu premiery :wink: Ja swojego Talismana kupiłem jakoś po wydaniu Królowej Lodu, a też nie kupowałem od razu wszystkiego, do tej pory nie mam Smoków i jakoś mi się nie krzywduje :wink: Większa częstotliwość dodatków to większy wybór, a też znowu jeden dodatek co pół roku to nie tragedia.
Im wolniej wychodzą tym mniej ich będzie i gra może upaść zanim pojawi się czwarty narożny.
O to bym się raczej nie martwił, Talisman jest bardzo popularny i nawet mały przestój w dodatkach raczej by nie sprawił, że nagle ludzie porzucą tą serię.

A tak z innej beczki, jakie macie przemyślenia/nadzieje/pobożne życzenia związane z Miastem? Ja przede wszystkim liczę na dopracowanie profesji. Wyraźnie zaznaczyć, że używamy zarówno zdolności starych jak i nowych, zrobić ich mniej, tak 2-3 max (a nie kilkanaście jak miał np. Champion Królewski), ale żeby były wystarczająco potężne. Wtedy z jednej strony warto się będzie pomęczyć nad zdobyciem profesji, ale nie będzie zbyt przegięte. Fajnie by też było gdyby karty profesji spotkał podobny los co alternatywne zakończenia czy zadania czarownika tj. od momentu wprowadzenia ich do gry dorzucać po kilka nowych w kolejnych dodatkach.

Druga rzecz to może jakaś nowa fabuła związana bezpośrednio z Miastem? Od Smoków widać, że próbują dokładać coś nowego w tej materii. W Smokach była to wojna między książętami smoków wpływająca na wydarzenia w świecie gry oraz polowanie na smoki, w Blood Moon z kolei mamy te cykle dnia i nocy oraz związane z tym różne dodatkowe reguły, w Mieście też mogłoby coś takiego dojść, ot taka mała alternatywa od klasycznej rozgrywki (wiadomo, że postaci, czarów itd. ze Smoków czy Blood Moon można też używać bez tych dodatkowych reguł). Celem mogłoby być wyzwolenie Miasta z pod władzy tyrana jak już wcześniej wspominałem :D


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Przecież nie musisz ich kupować w czasie premiery. Ja kupiłem talizman zgadnij kiedy - rok z hakiem temu dopiero
Chyba nie zgadnę :P


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

arai pisze:Chyba nie zgadnę :P
Ja nadal nie mam Smoków 8-[ Ciężko mi ale jakoś jeszcze żyję.


Prawda jest taka, dodatków jest już sporo, będzie jeszcze więcej i zakup całego kompletu w chwili obecnej to już spory wydatek. Wiadomo, jak tylko gra się spodoba i portfel wytrzyma, kupi się wszystkie dodatki :twisted:
A konstrukcja tego całego procederu jest bardzo prosta: gramy, gramy gramy i chcemy nowych dodatków. FFG chce kasy, kasy, kasy to wydaje nowe dodatki. My kupujemy, gramy, gramy, gramy, a FFG ma kasę, kasę, kasę.
Konkluzja: obustronna korzyść.


Nie widziałem tylko Smoków ale FFG przyzwyczaiło mnie, że każdy dodatek do TMiMa jest świetny, bądź przynajmniej dobry+. Kupuję więc w ciemno, bo i tak generalnie będę zadowolony :mrgreen:


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Xan »

Witam wszystkich serdecznie jako nowy użytkownik tegoż zacnego forum ;)

Z grą "Talisman: Magia i Miecz" jestem od ponad roku. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałem (a szkoda, bo gra jest najlepszą planszówką w jaką miałem okazję zagrać). Mój dobry znajomy pokazał mi tę grę... i się zaczęło ;) Mam pośredni dostęp do 4. edycji i wszystkich dodatków jakie ujrzały światło dzienne (wliczając nawet angielskiego "Wilkołaka").

Nie jestem w stanie podać, ile godzin spędziłem wspólnie z kolegami przy tej grze.
Z pewnością tyle, by poznać tę grę na wylot i jakoś w pewnym sensie się z nią zżyć ;p
Kaktus+ pisze: Nie widziałem tylko Smoków ale FFG przyzwyczaiło mnie, że każdy dodatek do TMiMa jest świetny, bądź przynajmniej dobry+. Kupuję więc w ciemno, bo i tak generalnie będę zadowolony :mrgreen:
"Smoki" generalnie rzecz ujmując są trochę "przesadzone", a same postacie z rozszerzenia zbyt silne, szczególnie na samym początku rozgrywki. Dodatek ten bardzo mocno ingeruje w grę. Czasami zastanawialiśmy się, czy gramy w MiM'a czy w sam dodatek "Smoki". Zmodyfikowaliśmy trochę zasady tego dodatku, na które wszyscy przystali i teraz gra się o wiele przyjemniej ;)

Nie polecałbym smoków ze 100% czystym sumieniem, ponieważ IMO jest to najsłabszy dotychczas dodatek. Wybaczyć mojemu zdaniu może fakt, iż jest to przecież "część" genialnego MiM'a. To tylko moja opinia i nie wykluczone, że dla kogoś innego "Smoki" będą lepsze od innych dodatków. Czego bym tutaj nie napisał, najbardziej zagorzali fani serii i tak zrobią swoje... ; >

Na "Miasto" już nie mogę się doczekać. Szkoda, że FFG, póki co milczy jak grób.
Może wreszcie będzie sposób na pozbycie się nadmiernej ilości kasy w grze za coś naprawdę wartościowego.

MiM z Wami!
Xan


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Cześć Xan, trochę Ci się zeszło zarejestrować tutaj :P.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Battonsson
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 334
Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 08:58
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Battonsson »

Jako że u nas na forum nie ma jakiejś ożywionej dyskusji na temat nowego dodatku, to pozwolę sobie przedstawić skrótowo jakie są typy użytkowników forum FFG odnośnie nowych poszukiwaczy, którzy znajda się w dodatku "The City" :)

Numery jak na grafice:
Obrazek

1. Saracen / Ninja / Dark Elf
2. Spy / Inquisitor / Aristocrat / High Mage / Sherriff
3. Ranger / Elementalist
4. Centaur / Swordman / Soldier / Jailer / Slaver / Bounty Hunter
5. Witch Doctor / Gnome / Goblin / Halfling
6. Swordman / Soldier / Potionbrewer / Ranger

Na Talismanisland.com są także zbliżenia na Poszukiwaczy:
http://www.talismanisland.com/gencon201 ... cters1.jpg
http://www.talismanisland.com/gencon201 ... cters2.jpg
http://www.talismanisland.com/gencon201 ... cters3.jpg

Moim zdaniem, z powodu kiepskiej jakości zdjęcia pudełka, trudno jeszcze coś odgadnąć, tym bardziej, że większość postaci wygląda bardzo nietypowo. To znaczy nie przypominają raczej znanych z poprzednich edycji gry Poszukiwaczy. Na przykład postać nr. 2 nie jest moim zdaniem podobna ani do szpiega, ani szeryfa, ani inkwizytora, ani arcymaga (nie wiem natomiast czy w ogóle był taki poszukiwacz jak arystokrata?).

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

A jakie są wasze typy?


Pereant qui ante nos nostra dixerunt
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Battonsson pisze:Jako że u nas na forum nie ma jakiejś ożywionej dyskusji na temat nowego dodatku
Bo, moim skromnym zdaniem, takie zgadywanie nic nie da, bo i tak co ma być to będzie.

Ale skoro już jest propozycja spam tematu, to się wkręcę ^^
Nie wiem Battonssonku ile miałeś wspólnego z poprzednimi edycjami, ale High Mage, Sheriff, King's Champion i Master Thief były profesjami do zdobycia, poza zwykłymi Poszukiwaczami i obstawiam, że podobnie zostanie.

Podane typy - niektóre mają sens, ale jak niektóre czytam, to się zastanawiam kto je wymyśla :P
1. ewidentnie jasna karnacja -> Dark Elf
2. Koleś w kapeluszu - High Mage, Inquisitor (z resztą pozostałe też są zabawne)
3. Koleś przyzywający feniksa -> Ranger
4. tu akurat słabo kolesia widać i próby odgadnięcia nawet mają sens
5. Goblina to za cholerę nie przypomina
6. Potionbrewer #-o owszem, niesie jakąś tacę z napojami, ale bez przesady


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Battonsson
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 334
Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 08:58
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Battonsson »

Rogo pisze:Nie wiem Battonssonku ile miałeś wspólnego z poprzednimi edycjami, ale High Mage, Sheriff, King's Champion i Master Thief były profesjami do zdobycia
Nie wiem czemu ma służyć to spouchwalanie, ja Ciebie nie przezywam... Oczywiście wiem, że to były profesje, tylko że to nie ma nic do rzeczy, bo nadal są to Poszukiwacze i mają swoje karty i mogą znajdować się na okładce pudełka. Bez znaczenia dla zgadywania jest także to czy w nowym dodatku wystąpią jako normalni poszukiwacze czy jako profesje.

Ja tam uważam, że zgadywanie jest zabawne nawet jeśli niewiele widać :)


Pereant qui ante nos nostra dixerunt
Zablokowany