Pudełko na T:MiM

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Visenna »

Ładnie to wygląda ;)


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Wódz Ogrów
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Wódz Ogrów »

Sam zastanawiam się nad porządnym pudełkiem, przeszukałem sklepy planszówkowe i wydają się mieć organizery do każdej gry tylko akurat nie do Talismana. Totalnie tego nie rozumiem. Wystarczy przejrzeć ofertę na mepel - do Arkhamów jakieś kozackie skrzynie szaleństwa, do Scythów, Bloodrageów, normalnie do wszystkiego - a do Talismana zero. Na onyks.pl też nic - podajniki Raptor są fajne podczas gry, ale takie full pudło transportowe żeby wszystko schować? Nie ma (storage box Claws się nie liczy - nie ma przegródek). Dziwne. Widziałem Gamma i Bludgeon macie spoko organizery - gdzie je kupiliście? W sensie, można je znaleźć w internecie?
No i jeszcze kwestia figurek Poszukiwaczy - jak już kupię ostatni dodatek chciałbym je mimo wszystko sam pomalować, ale wcześniej przydałoby się jakieś porządne pudło do przechowywania - znalazłem coś takiego:https://mepel.pl/organizer-pudelko-72-f ... sze-modele (to ciekawe - 69 poszukiwaczy i 3 npców to razem 72 - przypadek?) Ale jak dla mnie jest za duże, chyba że do tej walizki dałoby się wrzucić jeszcze wszystkie plansze, no to może...


Wodzu, wyspa jest twoja
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Gamma »

Wódz Ogrów pisze: czwartek 22 mar 2018, 10:14 Widziałem Gamma i Bludgeon macie spoko organizery - gdzie je kupiliście? W sensie, można je znaleźć w internecie?
Można, sam w internetach kupiłem. Kosztowało koło 20-25 zł. Sprawdza się rewelacyjnie.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Bludgeon »

Ja swój kupiłem chyba w obi, nawet nie pamiętam dokładnie już.

Dodano po 47 sekundach:
Wódz Ogrów pisze: czwartek 22 mar 2018, 10:14 69 poszukiwaczy i 3 npców to razem 72 - przypadek?
jeszcze 4 ropuchy


What a view.
Awatar użytkownika
Wódz Ogrów
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Wódz Ogrów »

To może narzędziowce przeszukam, i te w moim mieście i te internetowe. Szkoda że Obi w Elblągu nie ma.
Fakt, zapomniałem o tych ropuchach zupełnie, tak rzadko ktoś się w nią zmienia że jakoś mi z głowy wyleciały. Tylko jedna była taka mocna partia, że aż 3 razy kogoś zropuchofikowało


Wodzu, wyspa jest twoja
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Bludgeon »

Wódz Ogrów pisze: czwartek 22 mar 2018, 12:10 To może narzędziowce przeszukam, i te w moim mieście i te internetowe. Szkoda że Obi w Elblągu nie ma.
Fakt, zapomniałem o tych ropuchach zupełnie, tak rzadko ktoś się w nią zmienia że jakoś mi z głowy wyleciały. Tylko jedna była taka mocna partia, że aż 3 razy kogoś zropuchofikowało
Ciekawe, u mnie w ostatnich ~10 grach praktycznie w każdej była jakaś ropucha. Czasem nawet dwie.


What a view.
Awatar użytkownika
Wódz Ogrów
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Wódz Ogrów »

Bludgeon pisze:Ciekawe, u mnie w ostatnich ~10 grach praktycznie w każdej była jakaś ropucha. Czasem nawet dwie.
Jak to Talisman, różnie bywa. Ludzie, z którymi grywałem nie dość, że ostrożni - w mieście czarodziejki praktycznie nikt nie odwiedza, to jeszcze z pvp słabo - a nawet jak ktoś rzucił czar ropuchujący to przeciwnik miał szczęście w rzucie i nic się nie działo. Te 3 ropuchy w jednej grze były sprawką Talizmistrza i przedmiotów, jakie zostały po pierwszym zropuchowaceniu kusząc innych graczy ;) Nie mówię, że w ogóle się nie zdarzało, ale jakoś niezmiernie rzadko.


Wodzu, wyspa jest twoja
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Bludgeon »

W mojej grze ropucha jest mniej mordercza bo nie tracisz kart (ale nadal nie możesz ich używać i jesteś zerem przez 3 rundy). Plus ostatnio staram się w każdej grze odwiedzać Las bo najmniej ten dodatek znam, a tam ropuszych efektów chyba najwięcej.


What a view.
Awatar użytkownika
Wódz Ogrów
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Wódz Ogrów »

Cóż, Las dopiero przyjdzie do mnie jutro razem z Górami, to nieco wyjaśnia :) U kolegi też nie był jakoś specjalnie odwiedzany. Fajna zasada, jeszcze jakoś rozumiem, że przedmioty mogą wypaść ropuszce z łapek, ale przyjaciele? Co z nich przyjaciele co opuszczają naszego dzielnego Poszukiwacza tylko dlatego, że na trochę mały i oślizgły? ;)


Wodzu, wyspa jest twoja
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Valdi »

Wódz Ogrów pisze: czwartek 22 mar 2018, 10:14 przeszukałem sklepy planszówkowe i wydają się mieć organizery do każdej gry tylko akurat nie do Talismana. Totalnie tego nie rozumiem.
Dziś (mam nadzieje ze to nie fake) warbox zamieścił newsa na swoim FB i w sklepie: http://www.warbox.pl/pl/p/Kufer-TALISMA ... ycja-4/154

Także powinno wam się spodobać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Wódz Ogrów
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 52
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 20:13
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 38

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Wódz Ogrów »

To jest to! Po prostu idealne! Odpowiedź na moje Talizmanowe pragnienia! I te przegródki na Poszukiwaczy...
Valdi pisze:mam nadzieje ze to nie fake
ja też, jest opcja do koszyka, nie wygląda mi to na primaaprilisowy żarcik :) Tak czy inaczej muszę jeszcze poczekać do końcówki kwietnia żeby móc to cudo kupić.


Wodzu, wyspa jest twoja
Awatar użytkownika
Odyn
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 897
Rejestracja: niedziela 26 mar 2017, 09:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 33

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Odyn »

Mnie się też podoba ;)


"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może." Percy Shelley
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 972
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Berni »

Chyba bym musiał kupić ze 3 takie pudełka aby obecne karty pomieścić ;)


Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Fenrisek »

O takim czymś myślałem i muszę to mieć.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Mały Nemo »

Pudełko się podoba, cena zdecydowanie już nie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ke3l
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Uczestnik Zjazdów
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 04 paź 2016, 11:10
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: ke3l »

Myślisz Nemo że nie warto? Ciekawe jak to się sprawdzi z dodatkowymi kartami z nieoficjalnych dodatków.


Wiem tylko jak się nazywam, ile mam lat i dlaczego kura przebiegła przez szosę.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Mały Nemo »

Za taką cenę to ja wolę dalej nosić mojego Talismana w pudełku po butach. Przynajmniej za o wiele niższą cenę, prócz pudełka na Talismana, otrzymuję również buty!


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Fenrisek
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek 03 lis 2017, 19:42
Lokalizacja: Biała Podlaska
Płeć:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Fenrisek »

Pytałem się o cenę zrobienia podobnego kuferka u miejscowych stolaży i wyceniali mi swoją usługę na około 400 zł. Drogo ale jak ktoś ma tylko kilka gier i wydał już około 2000 zł na komplet talismana to cena aż taka duża nie jest. Ja mam to po upychane po kilku pudełkach i mnie to denerwuje. Tutaj wszystko w jednym ładnie posegregowane.


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Gamma »

Stolarz to chyba lepsza opcja bo możesz zrobić sobie je jak chcesz, łącznie z miejscem na dodatki z dnż.
Mnie się pudełko podoba, ale ograniczone miejsce i ta cena mnie zniechęcają. Mój zestaw (organizer wędkarski i 2 nadprogramowe pudełka z dużych dodatków) kosztował poniżej 50 zł i mimo, że nie tak elegancki to jednak tani i z większą ilością miejsca.


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Space86 »

Ja za swoje pudełko z grawerunkiem i docieciem gąbki zapłaciłem 130 zł na alledrogo, a całośc tak się prezentuje. Zdjęcia sprzed rozbudowy kolekcji (teraz wszystkie gąbki są wyjęte)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

A bylibyście w stanie stworzyć indeks/spis ile "pól"/przegródek i o jakich wymiarach byłoby niezbedne by wszystko pomieścić?

Prowadzę działalność zajmującą się od 5 lat stolarstwem historycznym, robimy masę skrzyń, skrzyneczek i innego drewna na XIX i XX w i z przyjemnością w wolnej chwili zleciłbym chłopakom taki prototyp TMiMowy do sprokurowania. Prócz pudełka Space86 zapisałem sobie na HDD jeszcze koncepcję takową:

Obrazek
hosting stron www za darmo

... tylko wydaje mi się, że ktoś tutaj za małe przegródki zaplanował i może być problem, że karty przy wyjmowaniu będą się lekko niszczyć co raz.

Ta skrzynia za 400zł to moooocno przesadzona cenowo. To to nawet drewno z prawdziwego zdarzenia nie jest.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Mały Nemo »

Juri pisze: środa 04 kwie 2018, 10:22 A bylibyście w stanie stworzyć indeks/spis ile "pól"/przegródek i o jakich wymiarach byłoby niezbedne by wszystko pomieścić?

Prowadzę działalność zajmującą się od 5 lat stolarstwem historycznym, robimy masę skrzyń, skrzyneczek i innego drewna na XIX i XX w i z przyjemnością w wolnej chwili zleciłbym chłopakom taki prototyp TMiMowy do sprokurowania. Prócz pudełka Space86 zapisałem sobie na HDD jeszcze koncepcję takową:

Obrazek
hosting stron www za darmo

... tylko wydaje mi się, że ktoś tutaj za małe przegródki zaplanował i może być problem, że karty przy wyjmowaniu będą się lekko niszczyć co raz.

Ta skrzynia za 400zł to moooocno przesadzona cenowo. To to nawet drewno z prawdziwego zdarzenia nie jest.
A za ile u Ciebie, orientacyjnie, od razu ze znizka po znajomosci, ze znizja dla bylej i obecnej Administracji + jeszcze jakies inne znizki, jakie masz, takie pudeljo mozna by bylo dostac? ;)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

Ciężko mi w tej chwili powiedzieć, inna cena jest za 1sz, inna za 10sz. "Robią robotę" detale wykończenia, co tam chcecie w środku itd. Stąd moje pytanie. Ale w sumie fajnie byłoby wykonać jakąś serię "forum limited ediszyn" :) Mam dostęp i do grawerki w drewnie recznej i do lasera (grawerka na wieku skrzynki Space86 obstawiam, że laser), więc moglibysmy skrzynie zrobić spersonalizowane rownież.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: abubu »

no i oczywiście wszystko wyścielić atłasem plus czerwone wstążki do wyjmowania stosów kart ;)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: Pudełko na T:MiM

Post autor: Juri »

abubu pisze: środa 04 kwie 2018, 10:48 no i oczywiście wszystko wyścielić atłasem plus czerwone wstążki do wyjmowania stosów kart ;)
W kwestii wykładania materiałem ze swojej strony polecam zielone sukno bilardowe. Niezniszczalne przy normalnym uzytkowaniu/wyjmowaniu. Osobiście również sądzę, że opcja "z wstążką" jest najlepsza, ale może ktoś ma lepszy koncept, jestem otwarty.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
ODPOWIEDZ